Zupełnie normalna rodzina

Książka
35,20 zł
Książka
11,99 zł
od 8,49 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2019
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 496
Opis

Idealna rodzina jest największym kłamstwem.

Są sprawy, do których nikt nie ma prawa się mieszać. Załatwia się je w rodzinie.

Przed salą rozpraw siedzi mężczyzna. Czeka na przesłuchanie. Teraz zeznaje jego żona. Na ławie oskarżonych ich dziewiętnastoletnia córka. Adam i Ulrika boją się o swoje dziecko. I ciągle nie wiedzą, co powiedzieć przed sądem.

Są zupełnie zwyczajną rodziną. Adam jest pastorem, jego żona prawniczką. Mieszkają w niewielkim Lund i wspólnie wychowują dziewiętnastoletnią Stellę. Piątkowe wieczory spędzają z pizzą przed telewizorem, soboty w centrum handlowym.

Pewnego dnia ten świat obraca się w pył Stella zostaje aresztowana. Jest oskarżona o zamordowanie młodego mężczyzny.

Co widział ojciec, czego nie mówi matka, co ukrywa córka?

Mistrzowsko skonstruowana, opowiedziana z trzech perspektyw, nieodkładalna historia, o tym, co zdarzyło się w pewnej zupełnie normalnej rodzinie.

Międzynarodowy bestseller - prawa zostały sprzedane do ponad 30 krajów.


Opinie o książce

Jakie sekrety kryje pozornie zwyczajna rodzina? Nawet najmroczniejsza prawda zależy od perspektywy, z której patrzysz. Świetnie napisana historia!

Katarzyna Puzyńska

Myli tropy, niebezpiecznie wciąga i zmusza, by zadać sobie pytanie: jak wielu rzeczy nie wiesz o swoich najbliższych?

Karin Slaughter

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii thriller

Szczegóły
  • Tytuł: Zupełnie normalna rodzina
  • Autor: M T Edvardsson
  • Wydawnictwo Znak
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2019
  • Ilość stron: 496
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788324056286
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: En helt vanlig familj
  • Tłumacz: Ewa Wojciechowska
  • ISBN: 9788324056286
  • EAN: 9788324056286
  • Wymiary: 144x205
  • Dane producenta: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Sp. z o.o., ul. Kościuszki 37, 30-105 Kraków, Polska, sekretariat@znak.com.pl, tel. 12 61 99 500
Recenzje książki Zupełnie normalna rodzina (10)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Magdalena M. w dniu 2019-09-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Zupełnie normalna rodzina genialna historia i bardzo dobre wątki psychologiczne ale...kręcę nosem nad formą tej książki. Książka dzieli się na trzy części najpierw jest ojciec Adam - pastor, druga część należy do córki Stelli a w trzeciej części wypowiada się matka Ulrika - adwokat.

    Stella zostaje aresztowana pod zarzutem zamordowania mężczyzny. Adam jako ojciec i pastor wspomina trudny wychowania córki, próbuje zrozumieć co się wydarzyło i jako pastor martwi się o wizerunek rodziny. Stella w areszcie wspomina relacje z rodzicami, swoją najbliższą przyjaciółkę która jest jej "kołem ratunkowym" w dniu codziennym i wspomina relacje z zamordowanym mężczyzną. Ulrika która wypowiada się na końcu odkrywa machinę sprawiedliwości jak, jej sposób działania. Jest podsumowaniem całej historii.

    Miałam czasami wrażenie iż czytam trzy osobne opowiadania które łączą jedna historia. Moim zdaniem ta książka lepiej by wypadła gdyby bohaterzy wymieniali się a nie tworzyli odrębne części. Zastanawiam się też czy nie lepszą formą byłoby zrobienie z tego serii jedna książka poświęcona ojcu kolejne pozostałym bohaterom.

    Historia genialna, analiza i wątki psychologiczne rewelacyjne. Gorąco polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Bożena S. w dniu 2022-01-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Świetna! To zdecydowanie nie kryminał, ale książka obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Podobał mi się sposób prowadzenia narracji z perspektywy trzech różnych osób - rodziców i ich 19-letniej, podejrzanej o zabójstwo, córki.

    Książka trzyma w napięciu i jest zaskakująca.

    Polecam! Szczególnie rodzicom.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna Ś. w dniu 2019-07-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Czy istnieje zupełnie normalna rodzina? Każdy ma jakiś sekret czy jakieś dziwactwo, które pozostaje w rodzinnym gronie. Czasem ten sekret spaja, czasem dzieli.

    Stella z pozoru posiada normalne życie. Ma plany na przyszłość, mamę prawniczkę,ojca oastora, przyjaciółke, do której może się zwrócić z każdym problemem. Jednak jej świat zawala się kiedy zostaje oskarżona i zabójstwo mężczyzny. Większość tropów wskazuje na nią, ale czy rzeczywiście to zrobiła?

    Książka jest napisane w trzech częściach. Z perspektywy ojca, córki i matki. Bardzo podobał mi się ten zabieg. Widzimy jak każde z nich odmiennie widzi pewne rzeczy. Co czują? Jakie są powody ich działań? Jakie mają sekrety? W ten sposób powoli odkrywamy fakty, dzięki którym cała historia składa się w jedną całość.

    Autor bardzo dobrze ukazał emocje, szczególnie rodziców. Strach, niepewność, potrzeba wyjaśnienia sprawy oraz wiara w to,że ktoś kogo kochamy jest niewinny. Dowiadujemy się jak bardzo można kochać dziecko, co można dla niego zrobić, aby go uratować, ile poświęcić. Również pokazana jest druga strona tej relacji. Jak bardzo można nie znać swojego dziecka czy nie zauważyć kiedy dorosło i ma swoje własne sekrety.

    Najbardziej zszokowała mnie część napisana z perspektywy matki. Najwięcej wyjaśnia i wszystko w końcu układa się w jedną całość. Poznajemy wszystkie mroczne sekrety zupełnie normalnej rodziny.

    Autor sprawnie buduje napięcie, każe nam czekać chwile zanim odpowie na nurtujące nas pytanie, dzięki czemu przewraca sie kartkę za kartką.Oprócz tego potrafi umiejętnie mylić tropy i zaskakiwać nas nowymi faktami.

    Książka jest dosyć obszerna i mimo jej dosyć zawiłej fabuły jest wciągająca i

    bardzo interesująca. Czyta się naprawdę szybko. Myślę, że z czystym sercem mogę ją polecić każdemu kto lubi opowieści z dreszczykiem.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Edyta G. w dniu 2019-04-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Żywię głębokie przekonanie, że nic nie jest tak trudne jak bycie rodzicem. Wszystkie inne relacje międzyludzkie, mają wyjścia awaryjne. Można porzucić partnera. Wielu tak robi, kiedy przemija zakochanie, kiedy rozchodzą się drogi dwojga ludzi albo kiedy czujemy w głębi serca, że coś jest nie tak. Przyjaciół i znajomych można zostawić od tak, z dnia na dzień, podobnie krewnych, a nawet rodziców i rodzeństwo. Można się odwrócić i odejść, a mimo wszystko normalnie żyć. Z dzieckiem to niemożliwe.”

    Z pozoru normalna rodzina. Ojciec pastor, matka prawniczka. Mieszkają w niewielkiej miejscowości Lund i wychowują 19-letnią Stellę. Nic nie wskazuje na to, że mogą mieć jakiekolwiek problemy. Kiedy któregoś dnia ich córka zostaje aresztowana, ich życie obraca się o 180 stopni. Jak wiele rodzice są w stanie zrobić dla swojego dziecka? Do jakich poświęceń są gotowi?

    Wydawać by się mogło, że historia ta bazować będzie tylko na rozwiązaniu zagadki czy Stella faktycznie dokonała tego, o co została oskarżona. Kiedy jednak ja postanowiłam sięgnąć po tą książkę, spodziewałam się czegoś więcej, zwłaszcza po takim tytule. Przecież żyjemy w czasach, kiedy rzadko która rodzina jest idealna. Bardzo możliwe, że nawet nie uda nam się spotkać takiej rodziny, a wszystko co ładne na zewnątrz jest tylko grą pozorów. Robimy wszystko i żyjemy na pokaz, tylko pozostaje pytanie: czy lepiej być szczęśliwym czy tworzyć idealną rodzinę tylko dla innych? „Zupełnie normalna rodzina” autorstwa M.T. Edvardsson to idealny przykład na to, że nie wszystko jest tak piękne jak się może wydawać. Cała historia opowiedziana jest z trzech różnych perspektyw, ojca, matki i Stelli. Każda wnosi do historii coś nowego, każda z nich opowiada nam swoją historię, a dzięki temu możemy zrozumieć motywy ich postępowania i dostrzec emocje jakie im towarzyszą. Książka uzależnia już od pierwszej strony, mimo że ma około 500 stron czyta się ją bardzo szybko i nie sposób jest jej odłożyć. Niejednokrotnie zadawałam sobie sama pytanie: jak wiele ja byłabym zrobić dla swojego dziecka, aby je chronić. Autor cały czas bawi się czytelnikiem, bo kiedy wydawało mi się że już znam odpowiedź na jakieś pytanie, to akcja nagle robiła zwrot w zupełnie inną stronę i zaczynałam wątpić we wszystko.

    Książka zdecydowanie warta uwagi, śmiało mogę powiedzieć, że jest to jeden z lepszych thrillerów psychologicznych jakie miałam okazję przeczytać do tej pory.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka G. w dniu 2019-04-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Zupełnie normalna rodzina”

    Faktycznie, jest to pozornie normalna rodzina mieszkająca w Lund, małym szwedzkim miasteczku. Adam jest pastorem, Ulrika prawniczką, razem wychowują dziewiętnastoletnią córkę Stellę. Stella zawsze sprawiała mniejsze lub większe problemy wychowawcze. Jednak nikt nie przypuszczał, że pewnego dnia zostanie aresztowana i oskarżona o morderstwo.

    

    Jak podpowiada nam okładka, jest to powieść o zbrodni. Według mnie nie jest to kryminał, nie jest to również mocny thriller. Jest to powieść, która opowiada nam o tym jak wielką moc ma rodzina. Wzbudza wiele emocji i daje do myślenia. Nie znajdziesz tutaj wartkiej akcji. Powieść rozkręca się na spokojnie, a losy rodziny śledzimy z perspektywy trojga głównych bohaterów. Najpierw pastora, kolejnie córki i matki. Mimo że książkę czytałam z przyjemnością i zaciekawieniem to czegoś malutkiego mi w niej zabrakło i niestety z żalem muszę stwierdzić, że zakończenie troszkę mnie rozczarowało. Niby było lekkie zaskoczenie, ale brakowało mi takiego WOW. Ciekawa jest czy po przeczytaniu tej książki zadasz sobie pytanie „Jak wiele jesteś w stanie zrobić, aby chronić własną rodzinę”

    Książkę oceniam 4/5

    (492 str.)

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula