Zupełnie normalna rodzina

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 6
Wysyłka w:
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
496
Wydawnictwo
Nasza cena: 32,01 zł 44,90 zł Taniej o: 29%

Idealna rodzina jest największym kłamstwem.

Są sprawy, do których nikt nie ma prawa się mieszać. Załatwia się je w rodzinie.

Przed salą rozpraw siedzi mężczyzna. Czeka na przesłuchanie. Teraz zeznaje jego żona. Na ławie oskarżonych ich dziewiętnastoletnia córka. Adam i Ulrika boją się o swoje dziecko. I ciągle nie wiedzą, co powiedzieć przed sądem.

Są zupełnie zwyczajną rodziną. Adam jest pastorem, jego żona prawniczką. Mieszkają w niewielkim Lund i wspólnie wychowują dziewiętnastoletnią Stellę. Piątkowe wieczory spędzają z pizzą przed telewizorem, soboty w centrum handlowym.

Pewnego dnia ten świat obraca się w pył Stella zostaje aresztowana. Jest oskarżona o zamordowanie młodego mężczyzny.

Co widział ojciec, czego nie mówi matka, co ukrywa córka?

Mistrzowsko skonstruowana, opowiedziana z trzech perspektyw, nieodkładalna historia, o tym, co zdarzyło się w pewnej zupełnie normalnej rodzinie.

Międzynarodowy bestseller - prawa zostały sprzedane do ponad 30 krajów.


Opinie o książce

Jakie sekrety kryje pozornie zwyczajna rodzina? Nawet najmroczniejsza prawda zależy od perspektywy, z której patrzysz. Świetnie napisana historia!

Katarzyna Puzyńska

Myli tropy, niebezpiecznie wciąga i zmusza, by zadać sobie pytanie: jak wielu rzeczy nie wiesz o swoich najbliższych?

Karin Slaughter

Czytaj całość

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-04-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Zupełnie normalna rodzina”

  Faktycznie, jest to pozornie normalna rodzina mieszkająca w Lund, małym szwedzkim miasteczku. Adam jest pastorem, Ulrika prawniczką, razem wychowują dziewiętnastoletnią córkę Stellę. Stella zawsze sprawiała mniejsze lub większe problemy wychowawcze. Jednak nikt nie przypuszczał, że pewnego dnia zostanie aresztowana i oskarżona o morderstwo.

  

  Jak podpowiada nam okładka, jest to powieść o zbrodni. Według mnie nie jest to kryminał, nie jest to również mocny thriller. Jest to powieść, która opowiada nam o tym jak wielką moc ma rodzina. Wzbudza wiele emocji i daje do myślenia. Nie znajdziesz tutaj wartkiej akcji. Powieść rozkręca się na spokojnie, a losy rodziny śledzimy z perspektywy trojga głównych bohaterów. Najpierw pastora, kolejnie córki i matki. Mimo że książkę czytałam z przyjemnością i zaciekawieniem to czegoś malutkiego mi w niej zabrakło i niestety z żalem muszę stwierdzić, że zakończenie troszkę mnie rozczarowało. Niby było lekkie zaskoczenie, ale brakowało mi takiego WOW. Ciekawa jest czy po przeczytaniu tej książki zadasz sobie pytanie „Jak wiele jesteś w stanie zrobić, aby chronić własną rodzinę”

  Książkę oceniam 4/5

  (492 str.)

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-04-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Co widział ojciec, czego nie mówi matka, co ukrywa córka?

  Już te kilka słów przyciąga uwagę i sprawia, że nie można przejść obojętnie obok tego tytułu. Powieść o zbrodni, ale nie tylko. "Zupełnie normalna rodzina" opowiada o rodzinie, która na pierwszy rzut oka, wydaje się być idealna. Mąż, żona i córka - troje bohaterów, którzy opowiadają nam swoją historię.

  To historia opowiedziana z perspektywy trzech bohaterów: Adama - pastora i ojca oskarżonej o morderstwo dziewczyny, Stelli - córki, która jest dosyć impulsywna i zbuntowana oraz matki Urliki, która z zawodu jest prawniczką. Cała rodzina zmierzy się z dramatycznymi przeżyciami, które na zawsze odmienią ich na pozór szczęśliwą rodzinkę. A sekrety, które skrywają staną się dla nich gwoździem do trumny.

  Bardzo lubię, kiedy w powieściach historię opowiadają różne postaci. Dokładnie tak została podzielona narracja tej książki. Na początku zaczynamy od ojca. Mężczyzna musi zmierzyć się z bezsilnością, jaką jest niemoc wydostania córki z więzienia. Nie umie poradzić sobie z bólem, więc na własną rękę stara się wymierzyć sprawiedliwość, szkodząc sobie i oskarżonej córce jeszcze bardziej. Jego rozdziały momentami były zbyt długie i nużące, a jednocześnie bardzo wzruszające. Na kartach powieści czytelnik może odczuwać towarzyszące mu cierpienie. Przyznam, że mi najbardziej podobały się rozdziały z perspektywy córki. Na samym początku autor nakreśla, że w jej historii ewidentnie brakuje ważnych elementów układanki i wiedziałam, że rozdziały z jej udziałem przybliżą nas do tajemnic, które skrywa przed rodzicami. Byłam bardzo ciekawa co takiego siedzi w głowie takiej dziewiętnastolatki i na szczęście autor zagłębia nas w tę wiedzę, dając wyraźny obraz jej myśli i poczynań, a także utwierdza nas w przekonaniu, że w tej historii jest mnóstwo niedomówień, dlatego tak bardzo ciągnie czytelnika do finału. I na sam koniec, zostaje matka, która moim zdaniem najbardziej namieszała w tej historii. Jej intrygi i tajemnice doprowadzają czytelnika do szału, dlatego koniec tej książki to totalny rollercoaster.

  "Zupełnie normalna rodzina" to pełna kłamstw i niedomówień historia, gdzie rodzina zostaje poddana wielkiej próbie. Powiedzieć prawdę, czy skłamać? Która opcja będzie lepsza, by uratować córkę i udowodnić, że jest niewinna. W tej powieści rodzice staną do walki o własną córkę, posuną się do najbardziej radykalnych czynów, by wyjść cało z opresji. Tylko czy to się uda, gdy w grę wchodzi tak wiele, a mianowicie uratowanie rodziny, która już i tak rozsypała się na kawałki, a tajemnice, jakie skrywali oddaliły ich daleko od siebie.

  Książka wciąga i to bardzo. Dla fanów gatunku jest obowiązkową lekturą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-04-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "𝓚𝓵𝓪𝓶𝓼𝓽𝔀𝓪, 𝓹𝓸𝓬𝔃𝓾𝓬𝓲𝓮 𝔀𝓲𝓷𝔂 𝓲 𝓽𝓪𝓳𝓮𝓶𝓷𝓲𝓬𝓮. 𝓘𝓵𝓮 𝓻𝓸𝓭𝔃𝓲𝓷 𝓸𝓹𝓲𝓮𝓻𝓪 𝓼𝓲𝓮 𝓷𝓪 𝓽𝓪𝓴𝓲𝓶 𝓯𝓾𝓷𝓭𝓪𝓶𝓮𝓷𝓬𝓲𝓮?"

  Jak daleko jesteśmy w stanie przesunąć granice, aby chronić naszych najbliższych? W głowie stawiamy sobie bariery, myślimy, że nie jesteśmy w stanie ich przekroczyć. Aż życie stawia nas w sytuacji, która weryfikuje nie tylko naszą przyzwoitości, ale i uświadamia, do czego tak naprawdę jesteśmy zdolni.

  "Zupełnie normalna rodzina" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Edvardssona, jednak wiem, że nie będzie ono ostatnim. To właśnie styl autora był jedną z głównych zalet tej pozycji, jego wnikliwość i dbałość o najdrobniejsze szczegóły nie pozostawia nawet cienia niedosytu. Wykreowani bohaterowie, mimo iż nie wzbudzają w czytelniku zbyt wielu pozytywnych emocji, są charakterni, barwni i autentyczni, a przy tym kompletnie od siebie różni. Adam jest nie tylko ojcem, ale i szanowanym przez całą społeczność pastorem, wzorem do naśladowania. Jego żona, Ulrika, to pochłonięta pracą prawniczka, sprawiająca momentami wrażenie nieobecnej, wycofanej. No i Stella, ich jedyna, ukochana córka, która marzy jedynie o wyrwaniu się z domu i wielkiej podróży. Czy niepozorna, pochodząca z dobrej rodziny nastolatka mogłaby zabić? Zabić z zimną krwią?

  Historia przedstawiona z trzech różnych perspektyw odpowiednio buduje narastające napięcie oraz pozwala zgłębić myśli i wspomnienia każdej z postaci. Przyznam szczerze, że część ukazana oczami pastora odrobinę mnie nużyła, nie przekonywały mnie również religijne wstawki czy jego mętne rozważania. Jednak dwie kolejne - czyste mistrzostwo. Autor skutecznie manipuluje czytelnikiem, sprawiając, że mimo dosyć ubogiej liczby bohaterów, ciężko rozgryźć motyw jak i samego zabójcę. A gdy już myślimy, że wiemy wszystko... okazuje się, że nie wiemy nic. Do tego dochodzi ten od stopniowo roztaczający się, małomiasteczkowy klimat - zdecydowanie polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-04-07
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ojciec, szanowany pastor.

  Matka, wzięta prawniczka.

  Córka, dziewiętnastoletnia dziewczyna z typowymi problemami nastolatek.

  Zupełnie normalna rodzina.

  Spokój w ich domu zostaje zburzony gdy córka zostaje aresztowana pod zarzutem morderstwa, sprawę pogarsza fakt, że wszystkie dowody wskazują na nią.

  Co widział ojciec?

  Czego nie mówi matka?

  A co ukrywa córka?

  Co będą w stanie zrobić rodzice by ratować swoje jedyne dziecko?

  Książka napisana z punktu widzenia 3 osób, czyta się szybko i lekko. Nie jest to typowy thriller, a akcja może nie wzbija na wyżyny, jednak jest w niej coś takiego, że była dla mnie pozycją "nieodkładalną" do samego końca, a po lekturze pozostał mały kac 🙂

  7/10 ☆

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-04-02
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zupełnie normalna rodzina, rodzice i ich jedynaczka kończąca właśnie dziewiętnaście lat. I nagle ich poukładany świat zmienia się w koszmar, gdy córka zostaje aresztowana i oskarżona o morderstwo.

  "Co widział ojciec, czego nie mówi matka, co ukrywa córka?"

  Mamy możliwość poznania emocji każdej z trzech stron tego dramatu. Okazuje się, że nawet w "zupełnie normalnej" rodzinie jest życie na pokaz, zamiatanie pod dywan i każdy skrywa swoje brudne sekrety. Dopiero gdy dochodzi do tragedii zaczyna się rozmyślanie gdzie popełniliśmy błąd, co mogliśmy zrobić inaczej, czego nie dostrzegliśmy, czy zbagatelizowaliśmy jakieś sygnały... I pojawia się instynktowny odruch bronienia swojego dziecka za wszelką cenę...

  Czy rzeczywiście Stella zamordowała człowieka? Do czego zdolni są rodzice by chronić swoje dziecko?

  Ten thriller psychologiczny bardziej trafi z pewnością do rodziców. Sama mam dwóch synów i jak pomyślę, co przeżywają ci, którzy znaleźli się w takiej sytuacji, to ciarki mi chodzą po plecach.

  Z największym napięciem śledziłam relację Stelli, choć najbardziej zszokowała mnie opowieść matki.

  Lektura zdecydowanie warta uwagi, nie tylko ku przestrodze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula