Zostań w domu

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
456
Rok wydania
2019
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 24,41 zł
Audiobooki mp3
za 21,20 zł
Audiobook CD
za 24,56 zł
Nasza cena: 26,68 zł 36,90 zł Taniej o: 28%


"Zostań w domu" to thriller, który długo nie pozwoli Ci o sobie zapomnieć. Czy czujesz się bezpiecznie we własnym domu? A co, jeśli nagle jego ściany zmienią się w więzienną klatkę?

Elbląg to bardzo spokojne miasto, dlatego w wigilijny wieczór nikt z mieszkańców bloku nie spodziewa się niebezpieczeństwa. Zresztą atmosfera świątecznych przygotowań, wigilijnych potraw i pięknie nakrytych do wieczerzy stołów skutecznie usypia wszelki niepokój. Blok ten to gierkowski wieżowiec z wielkiej płyty: jedenaście kondygnacji, sześćdziesiąt cztery mieszkania, prawie dwustu lokatorów... I oto w tę najpiękniejszą noc w roku wszyscy oni stają się zakładnikami...

Bohaterowie zamknięci w betonowej klatce z przerażeniem liczą kolejne godziny. Próba wyjścia na zewnątrz oznacza niechybną śmierć. Pod presją strachu, nieustannego zagrożenia życia zaczynają wychodzić na jaw kolejne, rodzinne tajemnice. Wszyscy marzą o ocaleniu, o tym, by ten koszmar wreszcie się skończył.

Na zewnątrz, pośród mroźnej zimy trwa gorączkowe śledztwo. Komisarz Kamil Soroka musi ustalić, kim są napastnicy i przygotować akcję uwolnienia zakładników. Tymczasem z Wrocławia przybywa oddział antyterrorystów na czele z inspektorem Semeniukiem. Choć obaj bez przerwy ze sobą rywalizują, będą musieli wziąć odpowiedzialność za przebieg akcji. A przecież takiego ataku nikt w Polsce się nawet nie spodziewał. Co więc należy robić? Czy mieszkańcy mogą w jakiś sposób pomóc policji?

"Zostań w domu" to pasjonujący thriller z sensacyjną akcją, od której nie sposób się oderwać. Z właściwym sobie talentem Agnieszka Pietrzyk buduje pełną grozy, klaustrofobiczną atmosferę. To zresztą niezwykle charakterystyczny znak jej twórczości. Popularność wśród polskich czytelników przyniosły Agnieszce Pietrzyk,takie powieści jak: "Czas na miłość, czas na śmierć", "Obejrzyj się królu", "Pałac tajemnic", "Porwanie", "Śmierć kolekcjonera" i "Urlop nad morzem".
Recenzje (13)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Mieszkańcy jednego z elbląskich blokowisk, zapamiętaj te święta na długo. Blok, w którym zamieszkuje blisko dwieście osób, zostaje przejęty przez terrorystów. Początkowo mieszkańcy uznali to za kiepski żart, jednak szybko się przekonali, że są w błędzie. Ludziom nie wolno wychodzić z mieszkań, jednak ci nie mają zamiaru siedzieć z założonymi rękami. Niektórzy na własną rękę chcą się wydostać z budynku, niewierne żonki same wręcz wypychają swoich mężów z mieszkań pod pretekstem znalezienia drogi ucieczki, a nóż coś im się stanie i będą miały ich z głowy. Co tam się dzieje, tajemnice wychodzą na wierzch jak grzyby po deszczu.. Elbląski komisarz Kamil Soroka za wszelką cenę chce uwolnić zakładników i dorwać bezwzględnych sprawców. Nikt nie wie ilu ich jest i gdzie mają kryjówkę.

  ..

  Prócz głównego wątku, mamy dodatkowo kilka pobocznych. Wątek prokuratorki Łempickiej, która na głowie, prócz terrorystów, ma jeszcze dwóch psychopatów, a w tym wszystkim próbuje odnaleźć swojego syna. Wątek samego prezydenta Elbląga, którego zgubą okażą się cukierki. Poznamy trochę historii sędziego Lasockiego i jego syna mordercy. Wszystkie wątki są ze sobą połączone i prowadzą do wieżowca z zakładnikami.

  Przy tej lekturze nie można się nudzić! Wciąga już od pierwszych stron i trzyma w napięciu aż do ostatnich. Mimo, iż książka nie ma jakiegoś zawrotnego tempa, czyta się ją z zapartym tchem. Polecam gorąco!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Skusiłam się ostatnio na thriller polskiej autorki Agnieszki Pietrzak ZOSTAŃ W DOMU. Tytuł bardzo na czasie, ale zapewniam, że zakup został zrealizowany jeszcze przed wybuchem pandemii w Polsce. 😉 Akcja dzieje się w święta Bożego Narodzenia, lokatorzy jednego z Elbląskich wieżowców zostają zakładnikami tajemniczych terrorystów, nie mogą wyjść z budynku ponieważ zarówno przy drzwiach wejściowych jak i przy oknach na parterze i pierwszym piętrze zostały zamontowane ładunki wybuchowe. Jakby tego bylo mało w poszczególnych rodzinach rozgrywają się osobne dramaty. Ponieważ są to święta u wielu lokatorów są goście, co jak się okazuje z czasem staje się nie do wytrzymania. Zaczynają się zgrzyty, ludzka psychika zaczyna wariować, a w tym wszystkim tak naprawdę nie terroryści są najgorsi - bo co zrobić kiedy nie możesz ufać sąsiadom? Wiesz, że terrorystą jest któryś z nich, ale który?

  🌿. 🌿. 🌿

  "Nie zakładaj nigdy, że ludzie są głupi, bo z nimi przegrasz. Lepiej uznać, że przeciwnik jest mądrzejszy, niż na to wygląda."

  🌿. 🌿. 🌿

  Pani Agnieszka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła tą książką, naprawdę. To - przepraszam za wyrażenie - cholernie dobry thriller, rasowy, z górny półki. Bohaterowie byli nieprzeciętni - Kamil, Milena, prezydent i sędzia - tą czwórka najbardziej rzuca się w oczy i zostaje w głowie. Postacie tak różne od siebie a jednak każde z nich ma swoje jasne i ciemne strony. Każde ma jakiś sekret który chciałby ukryć. Jedyny wątek, co do którego mam jakieś wątpliwości to sędzia i jego syn, nie zrozumiałam chyba po co ten wątek powstał, ale może kiedyś przy okazji powrotu do lektury uda mi się to zrozumieć 😉 Mam nadzieję na więcej thrillerów autorki bo talentem dorównuje amerykańskim autorom 👌🏻

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy czujesz się bezpieczny u siebie?

  Starsze pokolenie zna zapewne powiedzenie: „Mój dom – moja twierdza”. Choć dziś nieco straciło na swojej popularności, to jednak wciąż własne cztery kąty kojarzą się z poczuciem bezpieczeństwa, z odpoczynkiem, z rodziną, ciepłem domowego ogniska. Co by się jednak stało, gdyby ktoś tym poczuciem bezpieczeństwa zachwiał? Gdyby sprawił, że zaczynamy bać się pobytu we własnym domu? Gdyby … ktoś nie pozwolił nam z niego wyjść?

  Taka właśnie sytuacja miała miejsce w jednym z elbląskich wieżowców, usytuowanych przy ulicy Okulickiego. W wigilijny wieczór, kojarzący się z rodzinną atmosferą, pięknie zastawionym stołem i podarkami, mieszkańcy owego bloku otrzymali prezent, ale taki, którego zupełnie się nie spodziewali. Na ich wycieraczkach ktoś pozostawił ostrzeżenie, że jakakolwiek próba wyjścia z budynku skończyć się może detonacją ładunków wybuchowych, a tym samym wysadzeniem całego bloku, mają zatem siedzieć w swoich mieszkaniach. Stają się zakładnikami bezimiennych terrorystów odzianych w stroje świętego Mikołaja, żądających przelania na podane konto bankowe dziesięciu milionów euro oraz podstawienia pod blok autobusu z pełnym bakiem…

  W tym koszmarze uczestniczymy dzięki Agnieszce Pietrzyk i jej powieści pt. „Zostań w domu”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona książka, to wciągający thriller, w którym jednak ważniejsze od kwestii samego uwięzienia ludzi w budynku, stają się konflikty rodzinne i te, wybuchające pomiędzy sąsiadami. Tym samym to doskonała lektura zarówno dla osób ceniących sobie dobre historie z dreszczykiem emocji, jak i te o mocnym nacechowaniu psychologicznym.

  Niemal dwustu lokatorów traci wolność, stając się zakładnikami ludzi, o których nic nie jest wiadomo, ale którzy są w stanie posunąć się do wszystkiego. Nawet do tego, by – dla uwiarygodnienia swoich żądań, wyrzucić kogoś przez balkon. Takich trupów ma przybywać, bowiem co osiem godzin, aż do chwili spełnienia ich żądań, mają pozbywać się jednego mieszkańca bloku. Pierwszą ofiarą jest mężczyzna, skazany przed laty za pedofilię, drugą, młoda dziewczyna, którą jednak – na co wszystko wskazuje – terroryści zamordowali przed wyrzuceniem jej z mieszkania. Czy naprawdę? Co takiego dzieje się w mieszkaniach, z których nie można wyjść? Jakie mroczne sekrety skrywają lokatorzy?

  Kiedy do głosu dochodzi strach i świadomość zamknięcia, stłoczone na małym metrażu rodziny zaczynają „skakać sobie do gardeł”. Pojawiają się wzajemne pretensje i żale, toczą rodzinne kłótnie o pieniądze i wpływy, osoby będące gośćmi wyrzucają sobie ten sposób spędzenia świąt. Z drugiej jednak strony pojawiają się postawy obywatelskie i pomysły, w jaki sposób wspomóc policję. Ta reprezentowana jest w książce przez komisarza Kamila Sorokę, dla którego ten atak terrorystyczny jest prawdziwym wyzwaniem, a także – w przypadku sukcesu – przepustką do kariery. Musi jednak walczyć o wpływy, bowiem na miejscu pojawia się również oddział antyterrorystyczny i inspektor Semeniuk.

  Kim są porywacze? Jak potoczą się losy mieszkańców bloku? Co wspólnego z atakiem, a raczej z jedną z mieszkanek bloku, ma prezydent Elbląga? Przekonamy się o tym sięgając do książki Agnieszki Pietrzyk, której aspekt kryminalny co prawda mnie nie wciągnął, zabrakło mi bowiem prawdziwego strachu, została genialnie skonstruowana jeśli chodzi o emocje bohaterów, powolny rozpad rodzin i relacji międzyludzkich. Na jak wychodzą uprzedzenia, jak choćby te w stosunku do obcokrajowców zamieszkałych w bloku, a to odsłonięcie ludzkich zachowań i pobudek pozostawia niemiłe wrażenie – oto mamy do czynienia z ludźmi pozbawionymi zwyczajowych masek i w większości nie jest to miły widok.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Są książki, które samą okładką i tytułem przyciągają do siebie jak magnes. Jeśli dodać do tego opis i kilka pozytywnych opinii to może się wydawać, że trafiło się na książkę, która z pewnością okaże się świetna. Czy takie były moje odczucia po lekturze?

  'Jesteście zakładnikami. Nie wychodźcie z mieszkań. Próba opuszczenia bloku zakończy się detonacją ładunków wybuchowych. Gdy władze spełnią nasze żądania, zostaniecie uwolnieni.'

  Wigilia. Czas, który większość rodzin spędza wspólnie przy stole ciesząc się Świętami i jedząc świąteczne potrawy. W pewnym bloku w Elblągu Święta Bożego Narodzenia wcale nie będą takie, jak co roku. Cały budynek stał się celem ataku terrorystycznego. Okna pierwszych pięter zostały uzbrojone w bomby, a mieszkańcy mają się dostosować do jednej zasady: siedzieć w domu i nie wychodzić. Jeśli spróbują uciec, cały blok wybuchnie... Jak długo to potrwa? I czy mieszkańcy są całkowicie bezpieczni w swoich mieszkaniach?

  'Gdyby nie to, że ponosiła odpowiedzialność za życie mieszkańców, też nie mogłaby doczekać się finału w postaci wylatującego człowieka.'

  Sytuacja, która spotkała mieszkańców na dobrą sprawę mogłaby spotkać każdego z nas. Żyjemy w czasach, w których na każdym kroku możemy natknąć się na atak terrorystyczny w każdej postaci. Pozornie może się wydawać, że sytuacja, w jakiej znaleźli się mieszkańcy była w pewnym sensie komfortowa. Zostali zamknięci w miejscu, które znali i spędzali w nim większość życia. W mieszkaniu, które było dla nich bezpieczne. Ale czy na pewno? W trakcie tak traumatycznych zdarzeń wszelkie problemy wychodzą na wierzch. Ludzie są bardziej podatni na konflikty, które wcale nie pomagają.

  Książka wciąga, ale nie była od początku do końca trzymająca w napięciu. Liczyłam na coś bardziej drastycznego, jednak historia mimo to była ciekawa i inna od thrillerów, które już czytałam. Samo zakończenie było zaskakujące, a rozwiązanie sprawy niebanalne.

  'Sąsiad ostrożnie otworzył drzwi na klatkę, a potem równie cicho je zamknął.'

  Jeśli szukacie historii z wątkiem, który nie jest powielony to polecam. Warto poznać zakończenie ataku terrorystycznego i poznać rozwiązanie. Polecam, mnie się podobało.

  'Upiorny widok, czarny worek z trupem, ciemna noc i okrutny mróz, jak gdyby całość wyreżyserował miłośnik filmów grozy.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Co za koszmar, co za niedorzeczna sytuacja"

  "Zostań w domu" to rasowy thriller. Taki opis widnieje na okładce książki i przyznaję, że jest w stu procentach trafiony. Książka jest naprawdę bardzo dobra i czyta się ją błyskawicznie. Nie znałam wcześniej Pani Agnieszki Pietrzyk, ale na pewno zapoznam się z innymi jej powieściami. Mam nadzieję, że są równie dobre!

  Wigilijny wieczór w Elblągu. Czas spokoju, prezentów i spotkań z rodziną. Niestety nie dla mieszkańców jednego z jedenastopiętrowych wieżowców. Dla nich ten piękny, świąteczny czas zmienia się w koszmar. Dowiadują się, że zostali zakładnikami, a próba wyjścia z budynku skończy się śmiercią.

  Akcję obserwujemy z dwóch perspektyw. Z jednej strony autorka zagłębia się w psychikę zamkniętych i przerażonych mieszkańców, którzy w obliczu zagrożenia starają się znaleźć wyjście z sytuacji. Drugiej strony patrzymy na działania policji, grupy antyterrorystycznej i lokalnych polityków.

  Czy uda się uratować lokatorów? Jak polska policja poradzi sobie z atakiem terrorystów? Czy mieszkańcom uda się zachować "zimną krew"?

  "Jesteście zakładnikami. Nie wychodzicie z mieszkań. Próba opuszczenia bloku zakończy się definicją ładunków wybuchowych. Gdy władze spełnią nasze żądania, zostaniecie uwolnieni"

  Cóż to była za książka! Co tu się działo! Wow! Brawo Pani Agnieszko! Ja jestem na tak! Powieść wciąga od samego początku i trzyma czytelnika w napięciu, nie pozwalając odłożyć książkę. Jestem ciekawy pomysł na fabułę, są emocje, zwroty akcji. Ta książka ma wszystko co powinien mieć rewelacyjny thriller! Dodatkowym smaczkiem są wątki poboczne, które stanowią idealne uzupełnienie powieści. Problemy pani prokurator i prezydenta miasta, historia sędziego i jego syna. Wszystko to sprawia, że intryga zagęszcza się z każdą czytaną stroną.

  Dawno książka nie wbiła mnie w fotel, tak jak ta. Mogę ją z czystym sumieniem i ogromną przyjemnością polecić wszystkim. Zostańcie w domu! Czytajcie! Warto!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Ktoś jest w twoim domu 3/5 Nasza cena:
30,08 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ktoś jest w twoim domu

Minął prawie rok, odkąd Makani Young zamieszkała w domu babci w samym środku kukurydzianej Nebraski, lecz dziewczyna wciąż jeszcze przyzwyczaja się do nowych śródlądowych warunków. I ciągle prześladuje ją przeszłość z czasów życia na Hawajach… Nagle wokół niej zaczynają ginąć uczniowie z jej...
W domu 5/5 Nasza cena:
24,43 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W domu

Dziesięć lat temu porywacze uprowadzili dwóch sześciolatków, Patricka Moore'a oraz Rhysa Baldwina, żądając od ich bogatych rodziców okupu. Potem nagle zamilkli, a po porwanych chłopcach ślad zaginął. Przez cały ten czas obie rodziny musiały radzić sobie z bolesnymi wspomnieniami, próbując...
Nieznajoma w domu 5/5 Nasza cena:
31,46 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieznajoma w domu

Teraźniejszość, której nie pamiętasz. Przeszłość, która nie da ci spokoju.Karen i Tom są szczęśliwi. Mają uroczy dom w północnej części stanu Nowy Jork, wciąż są praktycznie nowożeńcami i nie mają dzieci, które zakłócałyby im komfort wspólnego życia. Ale pewnego dnia po powrocie do domu Tom...
W naszym domu 4/5 Nasza cena:
28,44 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W naszym domu

Kiedy twoje dziecko nie jest w stanie spojrzeć ci w oczy, czy oznacza to, że jest winne najgorszej zbrodni? Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie...
W domu (pocket) 0/5 Nasza cena:
7,57 zł 10,69 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W domu (pocket)

Thriller z Myronem Bolidarem, na który czytelnicy czekali pięć lat. Dziesięć lat temu porywacze uprowadzili dwóch sześciolatków, Patricka Moorea oraz Rhysa Baldwina, żądając od ich bogatych rodziców okupu. Potem nagle zamilkli, a po porwanych chłopcach ślad zaginął. Przez cały ten czas obie rodziny...
Witaj w domu 2/5 Nasza cena:
25,30 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Witaj w domu

Magdalena otrzymała zaproszenie na zjazd absolwentów. Jest lato, w planach impreza i noc spędzona w chacie nauczyciela. Punktem kulminacyjnym ma być budzący grozę nocny spacer po lesie – zupełnie jak przed laty. Kobieta nie ma ochoty na udział w tych wydarzeniach. Zmusza się jednak, ponieważ chce...
Seans w Domu Egipskim 5/5 Nasza cena:
28,55 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seans w Domu Egipskim

Maryla Szymiczkowa, Jacek Dehnel, Piotr Tarczyński. "Seans w Domu Egipskim". Profesorowa Szczupaczyńska na tropie nowej zbrodni. Dekadencja, wirujący stolik i zbrodniarz z zaświatów. Jesień roku 1898. W Genewie zamachowiec wbija pilnik w serce cesarzowej Sissi, a do Krakowa przybywa Szatan –...
W domu 0/5 Nasza cena:
24,41 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W domu

Thriller z Myronem Bolidarem, na który czytelnicy czekali pięć lat Dziesięć lat temu porywacze uprowadzili dwóch sześciolatków, Patricka Moorea oraz Rhysa Baldwina, żądając od ich bogatych rodziców okupu. Potem nagle zamilkli, a po porwanych chłopcach ślad zaginął. Przez cały ten czas obie rodziny...
W domu 5/5 Nasza cena:
29,09 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W domu

Dziesięć lat temu porywacze uprowadzili dwóch sześciolatków, Patricka Moore'a oraz Rhysa Baldwina, żądając od ich bogatych rodziców okupu. Potem nagle zamilkli, a po porwanych chłopcach ślad zaginął. Przez cały ten czas obie rodziny musiały radzić sobie z bolesnymi wspomnieniami, próbując...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula