Żółty ptak śpiewa

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Rok wydania
2020
Nasza cena: 27,59 zł 39,99 zł Taniej o: 31%

Poruszająca książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego zagorzałego czytelnika. Nieznana wcześniej w Polsce Jennifer Rossner wkracza na rynek literacki – sięgnij po "Żółty ptak śpiewa" i poznaj historię największych przegranych wojennych czasów.

Sam środek wojny. Wokół królują niepewność i strach o własne życie oraz ciągła ucieczka przed nazistami. W wielkim skrócie tak właśnie wyglądało życie Żydów podczas II wojny światowej. Gdy latem 1941 roku żołnierze III Rzeszy planują kolejny ruch, Róża ze swoją córeczką ukrywają się w pobliskiej stodole. Kobieta z pięcioletnią Szirą żyją w ciemnym, zamkniętym pomieszczeniu, a ich jedynym towarzyszem jest przerażenie.

Dziecko bardzo szybko zaczyna rozumieć, że coś jest nie tak. Dlaczego nie może się bawić, jak inne dzieci? Dlaczego śpiewanie piosenek, tańczenie i radość z zabawy są zakazane? Róża, chcąc zapewnić pięciolatce bezpieczeństwo i choć odrobinę uśmiechu, tworzy dla niej magiczny świat wyobraźni. Godzinami opowiada dziewczynce o zaczarowanym ogrodzie, gdzie wszystko jest kolorowe i radosne, a mały, żółty ptaszek śpiewa dla niej wszystkie melodie świata. Szira powoli wkracza w baśniowy świat, dzięki któremu zapomina o otaczającej ją okrutnej i brutalnej rzeczywistości.

Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy – szczególnie w czasach wojny, gdy nikt ani nic nie mogło być bezgranicznie szczęśliwe. Róża staje przed najtrudniejszą decyzją swojego życia. Jako matka musi dokonać bolesnego czynu: zostawić córkę, by chronić jej życie. Każda matka wie, ile znaczy dla niej jej największe szczęście i jak trudna będzie to decyzja...

"Żółty ptak śpiewa" to niezwykle wzruszająca historia o bezgranicznej miłości matki do dziecka. Autorka przedstawia poruszającą opowieść na tle wydarzeń z czasów, kiedy brutalność i utrata człowieczeństwa zapewniały przetrwanie. To tylko potęguje emocje podczas czytania książki i sprawia, że niejeden czytelnik uroni łzę podczas jej czytania.


O autorce

Jennifer Rossner to autorka, która dopiero raczkuje na polskim rynku literackim. Jej debiutancką książką jest właśnie "Żółty ptak śpiewa". Aktualnie tylko ta powieść doczekała się tłumaczenia na język polski. Wśród dzieł artystki znajdują się jeszcze "If a tree falls" oraz "The Mitten String". W każdej książce Jennifer stara się przekazać istotne wartości, które często są związane z jej życiowymi doświadczeniami.

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Odnoszę wrażenie, że w ostatnim czasie rynek wydawniczy aż kipi od nowości skupiających się przy tematyce drugiej wojny światowej i obozów zagłady. Gdy wydaje się, że nie może powstać już nic nowego, że rynek jest przesycony tym tematem, pojawia się taka oto pozycja.

  "Żółty ptak śpiewa" to przepiękna i niezwykle wzruszająca historia o rodzicielskiej miłości, o strachu i niepewności dnia jutrzejszego, która w pewnym stopniu przynosi również nadzieję, że wszystko jakoś się ułoży, musi opaść tylko wojenna zawierucha, a więź, która łączy matkę z córką, nie zostanie przerwana i pozwoli im się odnaleźć, nawet po wielu latach rozłąki.

  Książkę czyta się bardzo dobrze. Nie wiem, czy to zasługa tłumaczki, ale oczami wyobraźni widziałam tę stodołę, razem z Różą wędrowałam przez las, łatwo wyobraziłam sobie emocje, które jej towarzyszyły gdy musiała oddać swe jedyne dziecko zakonnicom- by to One je uratowały. Niemal namacalnie czułam ból tego pożegnania.

  Akcja z początku płynie bardzo spokojnie, impetu nabiera dopiero w drugiej połowie gdy kryjówka staje się niebezpieczna i dziewczyny muszą ją opuścić.

  Dla mnie osobiście dużym plusem jest to, że akcja powieści została umieszczona na prowincji, gdzie docierały tylko pomruki wojennych potyczek, a nie w samym jej sercu.

  Bohaterowie drugiego planu i motywy, które im towarzyszą, pokazują, że w tych trudnych czasach, pomimo strachu o własne życie ludzie sobie pomagali i w kryzysowej sytuacji mogli jednak na siebie liczyć.

  "Żółty ptak śpiewa" to literacka fikcja, jednak warto zastanowić się nad tym, ile takich rodzin ukrywało się naprawdę, ilu się udało przetrwać, a ilu z ich po prostu się nie udało.

  Czy polecam?

  Polecam jak najbardziej. Jest to powieść, która rozerwie wasze serca na tysiące kawałków, i nie pozwoli się wyrzucić z pamięci przez kilka długich dni.

  Czytając tę powieść, powinniście mieć spory zapas chusteczek tuż pod ręką, bo będą naprawdę potrzebne.

  POLECAM...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "W jej piersi trzepocze słaba nadzieja, jak żółty ptak, który odnalazł drogę do domu".

  Jest to jedna z niewielu książek, która opisuje nie tyle co temat obozów koncentracyjnych, a skupia się na tym jak Żydzi musieli chować się podczas II wojny światowej aby nie trafić do obozów.

  Młoda Żydówka wraz ze swoją córeczką znajdują schron w stodole. Są one zdane na 'gościnność' gospodarzy i muszą uwierzyć, że prawda o ich schronie nie wyjdzie na jaw.

  Róża - mama małej Sziry, robi wszystko aby jej córeczka była bezpieczna przez co sama musi się godzić na warunki zapodane przez gospodarza, który z łatwością wykorzystuje fakt, że obie są bezbronne i są zdane na Niego.

  Ta pozycja zdecydowanie pokazuje mam ile matka jest w stanie znieść dla dobra swojego dziecka, że miłość jest w stanie przezwyciężyć wszystkie niedogodności.

  Obiecywałam sobie, że będę się wzbraniać od tej tematyki ponieważ kilka razy już się zawiodłam.

  Ale nie mogłam przejść koło tej pozycji obojętnie.

  Miała to byś opowieść jedyna w swoim rodzaju - i taka właśnie była.

  Była piękna, była prawdziwa pomimo, że historia ta nie zdarzyła się naprawdę.

  Autorka umiejętnie zabrała nas na podróż tych dwóch kobiet, które łączy miłość matki do córki i córki do matki, która jeśli raz zerwana - zawsze znajdzie drogę powrotną.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Reżim milczenia.

  Każdy
  rodzic pragnie, aby jego dziecko dorastało w poczuciu bezpieczeństwa i szczęścia, które każdego dnia zapewnia mu przebywanie w rodzinnym domu, wśród bliskich jego sercu osób. Największym szczęściem dla rodzica jest słyszeć radosny śmiech dziecka i widzieć jego rozpromienioną buzię. Robimy wszystko, aby kiedy po latach wróci ono do wspomnień czasów dzieciństwa, mogło otwarcie powiedzieć, że był to jeden z najpiękniejszych okresów w jego życiu.

  Wszyscy doskonale wiemy, że nie zawsze jest to proste zadanie, mimo że żyjemy w czasach, gdzie wszystko jest dostępne na wyciągnięcie ręki, a wokół panuje względny spokój.

  A teraz chciałabym, abyście wspólnie ze mną za sprawą książki Jennifer Rosner „Żółty ptak śpiewa”, z której recenzją dziś do Was przychodzę, wybrali się w podróż do przeszłości. Cofniemy się razem do roku 1941. Trwa druga wojna światowa, a my trafiamy do jednej z polskich wsi w sam środek brutalnej nazistowskiej obławy na jej mieszkańców żydowskiego pochodzenia. Wówczas poznajemy Różę i jej pięcioletnią córeczkę Szirę, którym udało się ujść z życiem i od teraz, obie mając tylko siebie, będą musiały walczyć o przetrwanie, a my czytelnicy będziemy im w tej trudnej drodze towarzyszyć.

  Musicie wiedzieć, że dom, w którym dotychczas u boku kochających rodziców i dziadków dorastała dziewczynka, od zawsze rozbrzmiewał muzyką, śpiewem oraz grą na instrumentach. Dlatego teraz, kiedy obie z matką ukrywają się w stodole i Róża nakazuje jej milczenie, dziecko nie rozumie, co takiego się stało, że musi pozbyć się tak ukochanych przez swoje dziecięce serce dźwięków, które czyniły ją szczęśliwą.

  Jak każda matka, Róża niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdują, chce zrobić wszystko, aby odciąć córkę od całego zła, które spotkało je tylko dlatego, że są Żydówkami. Wymyśla więc niezwykłą historię o zaczarowanym ogrodzie, w którym śpiewa żółty ptak i tam dziewczynka może czuć się bezpieczna. Tę historię jednak będziecie musieli poznać już sami.

  Niestety chwilowe poczucie bezpieczeństwa, jakie dawała im kryjówka w stodole, zostaje im odebrane. Trwa zima i Róża, aby dać dziecku szansę na przeżycie, musi podjąć decyzję o jej opuszczeniu. Zapewne wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne i bolesne dla nich obu jest to przeżycie. Sprawdźcie koniecznie sami, czy Róża znajdzie w sobie tyle siły, by oddać Szirę i tak naprawdę nie móc być pewną co się dalej z nią stanie. Czy w tak bestialskich czasach, w jakich przyszło im żyć, rozstanie jest gwarancją spokoju i lepszego życia dla jej córki? Oczywiście przekonacie się o tym, sięgając po książkę, do czego gorąco Was zachęcam.

  „W oczach Boga twoje dziecko nie różni się niczym od moich. Zasługuje na to, żeby przeżyć”.

  „Żółty ptak śpiewa” to przejmujący i trafiający wprost do naszych serc obraz okrucieństwa, jakie człowiek zgotował człowiekowi. Tylko ze względu na swoje pochodzenie nasze bohaterki zostały obdarte z wszelkich przejawów człowieczeństwa. Podczas lektury książki przekonacie się, że ich życie zostało sprowadzone do poziomu tego, jakie wiodą zwierzęta. Aby przetrwać zmuszone były żyć w reżimie milczenia. Niemcy odebrali im wszystko dom, bliskich, poczucie bezpieczeństwa, a nawet godność, ale jest coś, czego nigdy nie zniszczy żadna siła. Miłość matki i dziecka. I o tym właśnie jest ta książka.

  To przejmująca opowieść o nierozerwalnej więzi matki z dzieckiem, której nic nie jest w stanie zerwać. Ona przetrwa nawet największe okrucieństwo i bolesne rozstania.

  Muszę Wam szczerze powiedzieć, że czytając o wszystkim, przez co przeszły Róża i Szira przez cały czas miałam wrażenie, że jestem z nimi i wspólnie walczymy o przeżycie. Bohaterki stały mi się bardzo bliskie i serce mi się krajało, kiedy czytałam, jak strasznego piekła doświadczyły za sprawą swoich prześladowców. I uwierzcie mi, czułam autentyczną ulgę, kiedy mogłam, choć na chwilę odłożyć książkę i uświadomić sobie, że czytam o lęku, cierpieniu, samotności, prześladowaniu, upokorzeniu i poniżeniu w książce, a ja i moja rodzina jesteśmy razem bezpieczni. A przecież to nie jest fikcja literacka. Takie rzeczy działy się w rzeczywistości i wszyscy mamy tego świadomość W takich chwilach czuje się autentyczną wdzięczność, za czasy, w których żyjemy i modli się o to, aby tamte nigdy się nie powtórzyły. I dokładnie tak czułam się po zamknięciu i odłożeniu książki na półkę.

  Trzeba zaznaczyć, że nie jest to łatwa lektura. Ze względu na tematykę książka zawiera w sobie duży ładunek emocjonalny, co w moim przypadku zaowocowało łzami płynącymi po policzkach. Jednak kiedy już zaczniecie ją czytać i nawet jeśli odłożycie ją na chwilę, przerywając lekturę, to nie będziecie w stanie przestać o niej myśleć, chcąc, jak najszybciej dowiedzieć się, czy tym dwóm dzielnym bohaterkom udało się wygrać tak bezwzględną walkę z okupantem.

  Mam nadzieję, że udało mi się przekonać Was o wyjątkowości i niezwykłej wartości tego tytułu i teraz Wy zechcecie poznać historię. Ja nigdy jej nie zapomnę. Jednak gdybyście nie byli jeszcze do końca przekonani, czy chcecie ją przeczytać, uchylę Wam rąbka tajemnicy i zdradzę, że książka jest autentyczną historią opowiedzianą autorce przez kobietę, której dzieciństwo przypadło na czasy drugiej wojny światowej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Żółty ptak śpiewa’’ to powieść, która nie jest na faktach i choć jest poruszająca i przygnębiająca, to czyta ją się bardzo szybko. Nie czułam, że muszę sobie zrobić przerwę, żeby ochłonąć. Dużym plusem tej powieści są jej opisy. Zwłaszcza muzyki, które są barwne i plastyczne. Dialogi w żadnym stopniu nie są przerysowane czy też sztuczne. Narracja w książce Jennifer Rosner jest trzecioosbowa, na zmianę przeplata ze sobą rozdziały z perspektywy Róży i Sziry.

  Autorka podjęła się trudnego wyzwania napisania fikcyjnej powieści osadzonej w czasach II Wojny Światowej, gdyż dalej bardzo trudno oddać traumę i ból ludzi, którzy żyli w tamtym okresie. Jennifer Rosner nie do końca to się udało, ale nie można powiedzieć, że jest to książka, która nie wzrusza, która nie ukazuje jak ludzie na swoją korzyść wykorzystują gorszą sytuację. Pokazuję także heroiczne poświęcenia dla innych.

  ,,Żółty ptak śpiewa’’ Jennifer Rosner, to wzruszająca opowieść o zmaganiach matki i córki w obliczy okrutnych czasów. To opowieść o pasji do muzyki, dramacie ludzi, a także trudnych, a czasem nawet impulsywnych decyzjach.

  Pełna recenzja na blogu: Książki jak narkotyk

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [...] siła nie musi oznaczać przemocy. Żeby być wojownikiem, nie musisz kierować się prawem pięści.

  Becca Fitzpatrick – Finale

  Kto dał nazistą prawo uważać się za lepszych? Kto dał im prawo prześladować Żydów?

  Podczas drugiej wojny światowej w polskiej wsi dochodzi do polowania na Żydów, nazistowscy żołnierze są bezwzględni, łapią wszystkich, zaczynając od mężczyzn na dzieciach kończąc. Róży i jej córce Szirze udaje się uciec i ukryć w stodole. Niestety z czasem muszą się rozdzielić dla bezpieczeństwa dziewczynki. Kobieta musi stać się wojowniczką o własne życie, które od teraz będzie wiodła w lesie. Szira trafia do miejsca gdzie może wreszcie robić to co kocha, grać na skrzypcach. Czasy wojny są burzliwe i pewnego dnia cały sierociniec musi uciekać, czy matka odnajdzie córkę jeśli ta zmieni miejsce pobytu? Jak poradzić sobie z takim wyzwaniem kiedy nie ma internetu, rejestry ludzi mają luki, a ktoś dla swojego bezpieczeństwa próbuje być kimś innym?

  Wojna jest nieprzewidywalna więc i zakończenia nie sposób przewidzieć.

  Książka przybliża nam uczucia osób prześladowanych, porusza ból który może poczuć tylko matka, która traci dziecko,sprawia, że możemy wczuć się w ich sytuacje tak jakbyśmy tam byli.

  Staram się nie czytać takich książek ale #wydawnictwootwarte zrobiło mi psikusa i musiałam poddać się ogromu uczuć jaki serwuje nam autorka i całkowicie przepadłam, zatraciłam się w życiu dziewczynki, która będąc małą, bezbronną istotką musi walczyć o życie nie do końca rozumiejąc co się dzieje i dlaczego musi się ukrywać. Bardzo ciekawiło mnie zakończenie tej opowieści i powiem Wam, że zostałam pozytywnie zaskoczona bo to był taki piękny, nie przesłodzony happy end.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Jennifer Rossner
 • Wydawnictwo Otwarte
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 368
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381350341
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The yellow bird sings
 • Tłumacz: Aleksandra Wolnicka
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381350341
 • EAN: 9788381350341
 • Wymiary: 135x205
Warto zwrócić uwagę na...
Tam, gdzie ptak śpiewa najlepiej 0/5 Nasza cena:
35,94 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam, gdzie ptak śpiewa najlepiej

Opus magnum Alejandro Jodorowsky'ego – reżysera, duchowego guru, autora książek, innowatora, a także żywej legendy literatury latynoamerykańskiej. Alejandro Jodrowsky to znany na całym świecie wszechstronny chilijski reżyser, pisarz i mistyk, który od ponad ośmiu dekad przeciera nowe szlaki w wielu...
Bezdomny ptak 5/5 Nasza cena:
26,61 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bezdomny ptak

Poruszająca historia o miłości i dorastaniu, która przeniesie was w egzotyczny świat kultury dalekich Indii. Wznowienie z okazji dziesięciolecia Wydawnictwa Dwie Siostry.Trzynastoletnia Koli, jak wiele nastolatek w Indiach, zostaje wydana za mąż. Zgodnie z tradycją, przyszłego męża znajdują jej...
Ptak dobrego Boga 0/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ptak dobrego Boga

"Ptak dobrego Boga" Jamesa McBride′a to książka, która czerpie z najlepszych tradycji amerykańskiej powieści łotrzykowskiej i twainowskiego humoru. W 1857 roku ważą się losy stanu Kansas, rozdartego między zwolennikami niewolnictwa a jego przeciwnikami. Mały Henry Shackleford zrządzeniem losu...
Żółty krokus 5/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żółty krokus

Mattie nigdy nie była naprawdę moja. Ta świadomość narastała we mnie tak szybko i zdecydowanie, jak mleko tryskające z jej piersi. Choć była „własnością” mojej rodziny, choć stanowiła centrum mojego wszechświata, swoje najgłębsze uczucia ulokowała gdzie indziej. I choć jej obecność przynosiła mi...
Ptak dobrego Boga 0/5 Nasza cena:
33,68 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ptak dobrego Boga

„Ptak dobrego Boga” Jamesa McBride’a to książka, która czerpie z najlepszych tradycji amerykańskiej powieści łotrzykowskiej i twainowskiego humoru. W 1857 roku ważą się losy stanu Kansas, rozdartego między zwolennikami niewolnictwa a jego przeciwnikami. Mały Henry Shackleford zrządzeniem losu...
Lwowski ptak 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lwowski ptak

Bohaterska obrona Lwowa widziana oczami młodej dziewczynyPiętnastoletnia Tońka jest wielką patriotką. Swój protest przeciwko zawładnięciu polskim Lwowem przez Ukrainę wyraża chęcią przyłączenia się do walczącej młodzieży. Dowództwo uważa jednak, że dziewczyny mogą być co najwyżej sanitariuszkami, a...
Śpiewa to, co milczy. Tam, gdzie oddech. Wiersze 0/5 Nasza cena:
26,24 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śpiewa to, co milczy. Tam, gdzie oddech. Wiersze

Co wiedzą poeci? Adam Zagajewski udziela na to pytanie sprzecznych odpowiedzi. „Nic nie wiedzą, ale zapisują pojedyncze metafory” – mówi w jednym z wierszy, gdy w innym sugeruje: „A może tylko udawaliśmy, że nic nie wiemy…” . Poezja, podobnie jak śpiew, rodzi się „tam, gdzie oddech”, ale to, co...
Egzotyczny ptak 4/5 Nasza cena:
36,38 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Egzotyczny ptak

Życie Leny, młodej matki i żony, to przede wszystkim szara codzienność, przepełniona lękiem i skutkami dorastania w alkoholowym domu. Tajemnicze znaki, które pojawiają się w snach, przerażają ją i zachwycają jednocześnie. Są zwiastunem zmiany czekającej za rogiem. Czarę goryczy przemocy domowej...
Ptak życia kwiat na drogę 0/5 Nasza cena:
17,22 zł 21,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ptak życia kwiat na drogę

Próba opisania w kilku słowach człowieczego wszechświata to praca poety. Uśmiech i smutek, zachwyt i życie, dusz i myśli żałobne. Gniew- harvesteriada. Wiersze z puszczy wstrząsające. Wspomnienie przyjaciela i w niebo wziętego. Po trzykrotnej lekturze tego tomiku pozostają we mnie ślady...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula