Żniwiarz u bram. Ember in the Ashes. Tom 3

Autor:

Sabaa Tahir

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
512
Nasza cena: 34,12 zł 44,90 zł Taniej o: 24%

Wkrocz do fascynującego świata magii na tle średniowiecznych czasów. Weź udział w krwawych walkach, których stawką jest wolność, miłość i honor.

Helena Aquilla, będąca Krukiem Krwi, walczy o wolność i sprawiedliwość. Jej głównym wrogiem jest imperator, który za wszelką cenę pragnie zachować władzę i nie zawaha się stracić każdego, kto może mu zagrażać. Jego rządy wzbudzają strach ludności, a każda próba buntu zostaje krwawo stłumiona.

Keris Veturia żeruje na słabościach imperatora Marcusa, poszerzając zakres swoich wpływów i przyczyniając się do powstawania coraz większych niepokoi. Mieszkańcy miasta zdają sobie sprawę, że Keris jest jedyną osobą, mogącą obalić krwawe rządy tyrana. Wiedzą również, że jako jego następczyni, doprowadziłaby świat do zniszczenia. Helena próbuje wcielić w życie swój ryzykowny plan, mający zapewnić bezpieczeństwo jej siostrze oraz wszystkim mieszkańcom Imperium.

Tymczasem, nieświadoma coraz silniejszych niepokojów Laia z Serry, prowadzi wojnę na dalekim wschodzie. Rzuciła wyzwanie Zwiastunowi Nocy, licząc na pomoc swoich przyjaciół i poddanych. Nie spodziewała się, że będzie zmuszona do samotnej walki, kiedy wszyscy się od niej odwrócą. Jak potoczą się dalsze losy świata? Kto zwycięży w tych nierównych bojach?

Sabaa Tahir jest autorką bestsellerowej serii fantasy, której akcja toczy się w średniowiecznych czasach wzbogaconych o magię i mityczne stworzenia. Podczas poznawania kolejnych losów bohaterów, czytelnikowi towarzyszy nieustanne poczucie niepokoju i lęku, a rozwój fabuły jest wyjątkowo zaskakujący. Autorka przedstawia liczne wartości, takie jak przyjaźń, odwaga czy miłość i wystawia je na niezwykle ciężką próbę. "Żniwiarz u bram. Ember in the Ashes. Tom 3" jest kontynuacją cyklu "Ember in the Ashes", opowiadającej o Lai z kasty Uczonych, którzy ze względu na swoją wiedzę, zostali zepchnięci na margines społeczeństwa. Powieść ukazuje kruchość ludzkich serc i żywotów, a także potęgę, jaka jest zawarta w książkach. Pozostałe dwie części serii to "Imperium ognia" oraz "Pochodnia w mroku".
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeśli ktoś nie czytał wcześniejszych części cyklu niech lepiej nie zaczyna od trzeciej, bo nawet po przeczytaniu połowy może nie ogarnąć zawiłości fabuły, ilości bohaterów i ich ról. Wiele straci też na odbiorze klimatu powieści, nie dostrzeże przemian, dojrzewania bohaterów. „Żniwiarz u bram” bowiem scala historie z obu poprzednich części, dając wiele odpowiedzi, ale też rodząc jeszcze więcej pytań.

  A dzieje się sporo. Z jednej strony mamy Helenę Aquillę, Kruka Krwi, wierną Imperium i za wszelką cenę pragnącą chronić swoją siostrę, Liwię. Tym bardziej, że Imperatorowa spodziewa się dziecka, które może zastąpić na tronie znienawidzonego i coraz bardziej brutalnego Marcusa. Z drugiej Laię z Serry, która toczy własną walkę ze Zwiastunem Nocy, próbując przeszkodzić jego dążeniom do wyswobodzenia dżinnów. Natomiast knowaniom i manipulacjom komendantki, Keris Veturii, nikt nie jest w stanie dorównać. Czy chodzi jej o przejęcie władzy w Imperium, czy o coś więcej?

  Pośród krwawych scen, walk i intryg nie może zabraknąć miejsca na uczucie. Autorka tak wzruszająco ukazuje zmieniającą się piękną, choć trudną relację Heleny i Harpera. Również Laia i Elias próbują odnaleźć się w nowej sytuacji, od kiedy ten został Łowcą Dusz.

  Jeśli ktokolwiek myśli, że wie w którym kierunku potoczy się akcja powieści, czy jak rozwinie się wątek miłosny bohaterów, z pewnością jest w błędzie. Zaskakują nie tylko decyzje postaci, ale i w żadnym z wątków rozwiązanie nie jest z góry oczywiste i wiadome. Autorka zostawia nas w momencie, który aż krzyczy o kontynuację. Mam nadzieję, że na kolejną część nie przyjdzie nam czekać tak długo, jak na trzecią. A jeśli te opóźnienia mają na celu budowanie napięcia, to ręczę, że nie są potrzebne.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W końcu udało nam się doczekać dnia, kiedy to nowa powieść Sabay Tahir ujrzała u nas światło dzienne. Nie mogłam się wprost doczekać, aż po raz kolejny spotkam się z ukochanymi bohaterami. Muszę przyznać, że trzeba było nam na „Żniwiarza u bram” trochę poczekać, ale to nie istotne, to co było wewnątrz książki, to było fantastyczne. To trzecia część cyklu Embers od Ashes, pierwszą jest „Imperium ognia”, drugą „Pochodnia w mroku”, polecam Wam przeczytanie historii według kolejności i najlepiej ze wszystkimi książkami w zasięgu ręki, bowiem będziecie chcieli więcej i to znacznie więcej.

  Czytając „Żniwiarza u bram” targały mną różne emocje, autorka potrafi wstrząsnąć czytelnikiem do takiego stopnia, że za nic na świecie nie chciałam odłożyć lektury na półkę. To wręcz hipnotyzujące uczucie, gdy strony zaczęły się przewracać jakby samoistnie, a ja gdzieś w tym wszystkim nie mogłam się zatrzymać. Kiedy w końcu odłożyłam książkę siedziałam i spoglądałam na jej okładkę zastanawiając się, co powinnam o niej napisać. Nawet w tej chwili dookoła mnie wiruje wręcz tyle emocji, Sabaa Tahir ma taki specyficzny styl przedstawiania fabuły, który sprawia, że nie można nie czuć emocji, które w niej zawarła. Gniew, strach, odwaga, miłość i wszystkie boleści ukryte w sercu stały się moją rzeczywistością. Czułam się, jakby autorka zabrała mnie w podróż, która nie ma końca, pełna jest niebezpieczeństw, mroczna, która nagłym zrywem powoduje, że serce najzwyczajniej w świecie przestaje bić. Czy historia, która wywołuje tyle emocji może czytelnika zawieść? W żadnym wypadku.

  Sabaa Tahir nie tylko wykreowała emocjonalną historię, ale także niezwykły świat i postacie, to wszystko sprawia, że całość jest niezwykle wciągająca i wręcz uzależniająca. „Żniwiarz u bram” rozgrywa się w swoim dobrym tempie, sceny bitw zostały przedstawione niezwykle realistycznie, są wręcz druzgocące. Sabaa Tahir skrupulatnie pracowała nad indywidualnym rozwojem swoich postaci. Różnica między Helene, Eliasem, a zwłaszcza Laią od początku serii w „Imperium ognia”, jest zdumiewająca. W powieści mamy także motywy mitologiczne, co z pewnością spodoba się miłośnikom takich motywów w literaturze. Na przestrzeni poszczególnych części magiczne stworzenia, takie jak na przykład dżiny, zaczynają odgrywać znacznie większą rolę niż wcześniej.

  Relacje między bohaterami są bardzo fajnie rozrysowane, dostrzegamy między nimi silną lojalność, że ktoś zrobił, coś co niekoniecznie spodobało się innym. Można dopatrzeć się dużego poświecenia między nimi, a wszystko dla większego dobra, dla wszystkich na których im zależy, to jest piękne. Mogę powiedzieć, że „Żniwiarz u bram” jest powieścią, w której mamy więcej polityki, jest skoncentrowana na nieuniknionej wojnie. Każdy chce ochronić swoich bliskich i cały świat, tylko czy będzie to możliwe? Czy im się powiedzie?

  „Żniwiarz u bram” z całą pewnością ma wiele zwrotów akcji, musicie przygotować się na wiele niespodzianek, o które zadbała Sabaa Tahir, ilustruje moralne zawiłości tego fantastycznego świata, obie strony mają dobre i złe motywy, a na wojnie nie ma zwycięzców. Pozostają jedynie ocaleni. Świat wykreowany przez autorkę w tej serii jest bezlitosny, brutalny i pełen mrocznej magii, czy mogłabym więc nie skusić się na taką pozycję?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Żniwiarz u bram”, to kontynuacja, która nie tylko trzyma poziom poprzednich tomów, ale znacznie go podnosi. Stawka staje się coraz większa, na kartach powieści ważą się losy ludzkości, a wojna zbliża się wielkimi krokami. Bohaterowie muszą poświęcić siebie, by wypełnić obowiązek wobec przeznaczenia. A to dopiero początek, bo wielki finał dopiero ma się rozegrać. Uwielbiam tą serię, jestem zachwycona każdym słowem i każdym pomysłem a jednocześnie załamana tym, jak brutalnie autorka traktuje swoich bohaterów. Nie pozwala im na szczęście, nie pozwala na miłość, daje za to wiele bólu i ogromny ciężar odpowiedzialności. Nie jest to już historia trójki młodych ludzi, którzy pragną wolności i szczęścia. Ich plany i marzenia zostały brutalnie przekreślone przez przeznaczenie, które miało wobec nich inne, o wiele większe plany. Kolejne tragedie, niepowodzenia i niewyobrażalne straty powoli niszczą to kim do tej pory byli. Z popiołów powstaną jednak nowi bohaterowie. O wiele silniejsi, bardziej zdeterminowani i gotowi poświęcić wszystko, dla większego dobra. Nie ma już Lai, Eliasa i Heleny. Teraz to Córka Lwicy, Łowca Dusz i Kruk Krwi. W świecie, w którym przyszło im żyć, nie ma miejsca na miłość, radość czy spokój. Zostały tylko łzy, krew i wojna. Bohaterowie nieustannie podróżują, wypełniają samobójcze misje, poznają nowych sojuszników, ale i nowych wrogów. Trzeci tom otwiera dużo nowych wątków i wymaga od czytelnika skupienia, ale jednocześnie daje w zamian niesamowite przygody i ekstremalne przeżycia. Jak to wszystko się skończy? Tego na razie nie wiem, ale czuję, że wielki finał będzie po prostu EPICKI! Musicie poznać tą serię.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sabaa Tahir stworzyła naprawdę świetne dwa tomy serii. Gdy sięgałam po trzeci, także liczyłam na niezapomnianą lekturę.

  Bohaterowie zdawali sobie sprawę z tego, że komendantka nie da im szansy na to, by spokojnie mogli dalej egzystować. Wiedzieli, że muszą przygotować się do walki, ale nie było to takie łatwe, biorąc pod uwagę, że dwoje z nich było poszukiwanych.

  Z drugim tomem serii zapoznałam się 2,5 roku temu i od tamtej pory była cisza, co dalej z tą serią na polskim rynku. Gdy przypadkowo zobaczyłam, że jest kontynuacja, postanowiłam się z nią zapoznać.

  Nadal bardzo lubię powieści młodzieżowe, ale ta wydawała mi się jakaś przegadana i zdecydowanie gorsza niż jej poprzedniczki. Dość szybko wciągnęłam się w fabułę, ale nie za wiele z niej wyniosłam, gdyż wszystko było dla mnie jakoś za bardzo zagmatwane po tak długim czasie.

  ,,Ember in the Ashes. Żniwiarz u bram" to trzeci tom serii, który w moim odczuciu odstaje od swoich dwóch poprzedników.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Imperium ognia. Ember in the Ashes. Tom 1 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Imperium ognia. Ember in the Ashes. Tom 1

Zapierająca dech w piersi historia o honorze, miłości, poświęceniu i walce o wolność, która podbiła serca młodych czytelników już w niemal czterdziestu krajach na całym świecie. Laia należy do kasty Uczonych - w bezwzględnym Imperium tacy jak ona są zepchnięci na margines, stale inwigilowani i...
Pochodnia w mroku. Ember in the Ashes. Tom 2 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pochodnia w mroku. Ember in the Ashes. Tom 2

Po dramatycznych wydarzeniach podczas czwartej Próby, Elias i Laia uciekają z Serry i ścigani przez wojańskich żołnierzy ruszają w podróż po bezdrożach Imperium. Laia musi uwolnić z okrytego złą sławą więzienia w Kauf swojego brata, Darina, jedynego zdolnego przynieść wolność Scholarom. Elias jest...
eBook Pochodnia w mroku. Ember in the Ashes. Tom 2 mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,65 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pochodnia w mroku. Ember in the Ashes. Tom 2 mobi epub

Po dramatycznych wydarzeniach podczas czwartej Próby, Elias i Laia uciekają z Serry i ścigani przez wojańskich żołnierzy ruszają w podróż po bezdrożach Imperium. Laia musi uwolnić z okrytego złą sławą więzienia w Kauf swojego brata, Darina, jedynego zdolnego przynieść wolność Scholarom. Elias jest...
Zabójczy księżyc 0/5 Nasza cena:
25,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójczy księżyc

W pustynnym mieście-państwie Gujaareh jedynym prawem jest spokój. Porządek utrzymują kapłani bogini snu, zwani zbieraczami - zbierają sny obywateli, leczą chorych i rannych, prowadzą śniących w życie wieczne... Nie zważając na to, czy śniący się na to zgadza. Kiedy Ehiru - najsławniejszy z...
Przebudzeni bogowie 0/5 Nasza cena:
22,45 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przebudzeni bogowie

Pasjonująca kontynuacja „Śpiących gigantów” – jednej z najlepszych książek o kontakcie ludzi z obcą cywilizacją. Ludzkość musi stawić czoło najeźdźcom z kosmosu, ale Rose Franklin i jej towarzysze z Korpusu Obrony Ziemi nie zamierzają się poddać. Kluczem do powstrzymania inwazji jest odkrycie...
Zabójczy miecz 0/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójczy miecz

Władająca Imperium Radch Anaander Mianaai mianuje Breq kapitanem Floty, oddaje pod jej komendę potężny okręt i poleca strzec odległego układu planetarnego Athoek. W trakcie trudnej i niebezpiecznej misji Breq ledwo uchodzi z życiem z zamachu na jej życie, a także musi stawić czoło innym serwitorom,...
Tylko ludzie 5/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko ludzie

W dzieciństwie Rose Franklin przypadkowo odkryła gigantyczną metalową rękę ukrytą pod ziemią w Południowej Dakocie. Kilkanaście lat później stanęła na czele zespołu, który w różnych miejscach na świecie wydobył spod ziemi pozostałe części ogromnego robota o najprawdopodobniej pozaziemskim...
Marsjanin 4/5 Nasza cena:
25,50 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marsjanin

Mark Watney kilka dni temu był jednym z pierwszych ludzi, którzy stanęli na Marsie. Teraz jest pewien, że będzie pierwszym, który tam umrze! Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko...
Czerwone koszule 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwone koszule

Podporucznik Andrew Dahl rozpoczyna służbę na "Nieustraszonym", statku flagowym Unii Galaktycznej od roku 2456. Jest to prestiżowy przydział, dający między innymi możliwość uczestniczenia w misjach zwiadowczych u boku dowódców słynnych w całej flocie. Wszystko zapowiada się pięknie, do chwili, gdy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula