Zezia, Giler i Oczak

Książka
22,25 zł
Książka
37,99 zł
Outlet
12,99 zł
eBook
26,99 zł
Audiobook
22,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format: 14,3x20,8 cm
Oprawa: Twarda
Wydawnictwo: Pascal
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 144
Opis
Czy zdarza Ci się sięgać po książki swojej małej pociechy, a potem na przemian śmiać się i płakać ze wzruszenia? Jeśli nie, to znaczy, że jeszcze nie znasz powieści Agnieszki Chylińskiej. Sympatyczna, kochająca (choć czasem nieco zwariowana) rodzina Zezików oczaruje nie tylko Twoje dziecko...

"Zezia, Giler i Oczak" to już druga część ciepłej, mądrej i pełnej humoru serii, którą pokochali polscy czytelnicy. Dziewięcioletnia Zezia Zezik to bystra obserwatorka, która coraz lepiej poznaje nie tylko swoją dziecięcą rzeczywistość, ale i świat dorosłych, który nieraz bywa dziwnie skomplikowany.

Oczekiwanie na narodziny trzeciej latorośli państwa Zezików, przewraca życie Zezi do góry nogami. Trzeba będzie zmienić miejsce zamieszkania, a Zezia zostanie zmuszona do pożegnania się ze starymi przyjaciółmi i rozpoczęcia nauki w nowej szkole. Zarówno rozstania, jak i początki nowych znajomości nie są łatwe, również (a może przede wszystkim) dla dziecka. Tymczasem u jej młodszego brata Gilera dają się zauważyć objawy autyzmu, babcie i ciocie nie podzielają radości z nowego dziecka w rodzinie, a mama obawia się, jak na wieść o ciąży zareaguje jej pracodawca.

Sama Zezia ma jeszcze jedno zmartwienie: w tym roku ma przystąpić do pierwszej komunii, a państwo Zezikowie od dawna nie utrzymują kontaktu z jej rodzicami chrzestnymi. Czy bohaterowie książki również tym razem będą pamiętali, co jest w życiu najważniejsze? Czy zażegnają stare konflikty? I jak poradzą sobie z nowymi wyzwaniami?

Agnieszka Chylińska jest znana jako wokalistka (pop-rock, hard rock i heavy metal), autorka tekstów piosenek, a także osobowość telewizyjna i prezenterka radiowa. Zdobyła wiele prestiżowych nagród, w tym kilka Fryderyków i Telekamer, a także Paszport Polityki. Rok 2012 okazał się dla niej przełomowy: zadebiutowała jako pisarka.

W 2013 roku pierwszy tom przygód Zezi i jej rodziny ("Zezia i Giler") otrzymał główną nagrodę w plebiscycie Bestsellerów Empiku. Kolejne tomy serii to: "Zezia, Giler i Oczak" (2013), "Zezia i wszystkie problemy świata" (2015), "Zezia, miłość i bunt na statku" (2019) oraz "Giler, trampolina i reszta świata" (2019). Oprócz książek o rodzinie Zezi ukazała się również powieść "Labirynt Lukrecji" (2014).

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii literatura

Szczegóły
  • Tytuł: Zezia, Giler i Oczak
  • Autor: Agnieszka Chylińska
  • Wydawnictwo Pascal
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2013
  • Ilość stron: 144
  • Format: 14,3x20,8 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788376422374
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788376422374
  • EAN: 9788376422374
  • Wymiary: 1500x2150
  • Dane producenta: Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o., Zapora 25, 43-382 Bielsko-Biała, Polska, ewelina.piotrowska@pascal.pl, tel. 338282888
Recenzje książki Zezia, Giler i Oczak (5)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna Wawryk T. w dniu 2020-01-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    Fajnie się czyta...super książka by wprowadzić dziecko na przyjęcie nowego członka rodziny ..książka dla całej rodziny

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Joanna Z. w dniu 2020-04-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

    Wspaniała, pełna rodzinnego ciepła kontynuacja przygód Zezi i jej rodziny. Książka kupiona dla córki, ale sama z wielką przyjemnością czytałam i już czekamy na następną przesyłkę z kolejnymi częściami. Polecam dużym i małym, bo małą dziewczynką nie przestaje się chyba być nigdy 😉

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka B. w dniu 2017-07-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

    Jak tylko pojawiła się 1 cześć postanowiłam ją kupić, z sentymentu do Agnieszki Chylińskiej. Oczywiście nie zawiodłam się książka dla każdego od lat 6 do 106. Zabawna, życiowa czyli świat widziany oczami dziecka.

    A cześć 2 rewelacja moja córka je uwielbia i wspólnie je czytamy.

    Polecam jeśli chcecie spędzić czas miło i przyjemnie czytając z waszymi pociechami.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Lidia Z. w dniu 2016-04-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

    Książka napisana lekkim i przyjemnym językiem. Dobra zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Moja 6,5 letnia córeczka słucha przygód Zezi z wielkim zainteresowaniem. POLECAM:)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Sylwia Ł. w dniu 2017-01-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    8 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

    Lubię powracać do bohaterów literackich, do których zdążyłam zapałać już niemałą sympatią. Zazwyczaj człowiek wie już, czego może się spodziewać, a ponowne spotkanie może przynieść wiele radości - tak dzieje się chociażby w przypadku kolejnej części przygód "Zezi i Gilera" Agnieszki Chylińskiej.

    Przed 9-letnią Zezią Zezik stają poważne wyzwania. Po pierwsze - dziewczynka będzie miała drugiego brata. Dziewczynka jest zadowolona z tego powodu, czego nie podzielają babcie i ciocie, które uważają, że nie jest to zbyt odpowiedzialne w przypadku rodziny Zezików. Po drugie - powiększenie rodziny wymaga przeprowadzki do zupełnie nowego miejsca, co wiąże się z opuszczeniem dotychczasowej szkoły oraz rozstaniem z przyjaciółmi. Po trzecie - Zezię czeka Pierwsza Komunia Święta, a rodzice nie utrzymują kontaktu z chrzestnymi córki, co bardzo ją smuci.

    Z przyjemnością powróciłam do świata Zezików, których, tak jak każdą typową rodzinę, nie omijają różnorodne problemy. Obawy przed poinformowaniem pracodawcy o ciąży, które mogą skutkować zwolnieniem z pracy. Poszukiwanie nowego domu, a także szkoły dla dzieci. Rozłąka z przyjaciółmi, obawy przed zaaklimatyzowaniem się w nowym miejscu. Konflikty rodzinne ciągnące się latami, brak kontaktu z bliskimi spowodowany dawnymi nieporozumieniami. Na szczęście, Zezikowie doskonale wiedzą, że najważniejsze jest, aby rodzina trzymała się razem, a wtedy wszystko ułoży się tak jak trzeba.

    "Zezia, Giler i Oczak" posiada krótkie rozdziały - idealne do samodzielnego czytania bądź przekazywania maluchom podczas wieczornego zasypiania. W tej części również pojawia się temat autyzmu Gilera czy niezbyt ciepłych relacji z dawno niewidzianymi członkami rodziny. Uwielbiam, kiedy literatura dziecięca nie tylko bawi i intryguje, ale do tego przekazuje, co jest istotne w życiu. Z pewnością ta część będzie niezwykle pomocna w przypadku dzieci, przed którymi staje konieczność zmiany szkoły bądź opuszczenia przyjaciół - historia Zezi uświadamia, że nawet jeżeli dawna znajomość wygaśnie, to na jej miejscu pojawią się nowe przyjaźnie, często bardziej wartościowe. Nie należy żyć przeszłością i roztrząsać minionych wydarzeń - należy cieszyć się teraźniejszością, z radością patrząc w przyszłość.

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula