Zbyt blisko

Średnia: 3.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Ilość stron
352
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,89 zł
Nasza cena: 30,37 zł 42,00 zł Taniej o: 28%

“Zbyt blisko” to opowieść o przyjaźni, trudnej, a momentami nawet niebezpiecznej.

Sprawdź, dlaczego najlepsza przyjaciółka może zamienić się w najgorszego wroga!

Przyjaźń to jedna z najbardziej cenionych wartości w życiu znacznej części ludzi. Oznacza wyjątkowe porozumienie, niezastąpiony kontakt z drugim człowiekiem, bliskość, zaufanie i świadomość, że cokolwiek by się nie działo, zawsze mamy kogoś, kto będzie dla nas oparciem i okaże nam troskę. Znalezienie przyjaciela nie jest rzeczą prostą, ale czasem przydarza się zupełnie niespodziewanie, w najmniej oczekiwanym momencie. W taki właśnie sposób rozpoczęła się znajomość Connie i Ness, bohaterek książki pod tytułem “Zbyt blisko” autorstwa Natalie Daniels.

W myśl zasady, że podobieństwa się przyciągają, Connie i Ness bardzo szybko znalazły wspólny język. Obie miały dzieci w podobnym wieku i mieszkały niedaleko, ich pierwsze spotkanie na placu zabaw nie okazało się więc ostatnim, a dopiero początkiem znajomości. Nawiązana relacja okazała się pociechą dla Ness, która została naznaczona trudem dobiegającego końca małżeństwa. Connie stała się dla niej pociechą w tych trudnych chwilach - niezastąpioną do tego stopnia, że niewinna z pozoru przyjaźń zaczęła przeradzać się w coś więcej. W coś niebezpiecznie niepokojącego.

Ness zaczyna osaczać Connie i traktować ją tak, jakby przyjaciółka była tylko i wyłącznie do jej dyspozycji. Przemożna potrzeba spędzania z Connie każdej wolnej chwili sprawia, że ta zaczyna być izolowana od swojej własnej rodziny, co działa na nią niczym ostrzegawczy sygnał. Czy nie jest jednak za późno? Sympatia Ness zaczyna przeradzać się w obsesję, która doprowadza do tragicznych w skutkach wydarzeń. W ich wyniku Connie trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie budzi się, odkrywając, że cierpi na amnezję. Na domiar złego dowiaduje się, że prawdopodobnie dopuściła się straszliwej zbrodni. Co rzeczywiście się stało? Jaką rolę odegrała w tym Ness i czy Connie odzyska pamięć? “Zbyt blisko” to trzymająca w napięciu lektura, pełna zwrotów akcji i niespodziewanych rozwiązań.


O książce

Mrożąca krew w żyłach. Nie mogłam jej odłożyć.

Rosanna Ley, autorka "Zatoki tajemnic"


O autorce

Natalie Daniels, a tak naprawdę Clara Salaman, to popularna aktorka i scenarzystka, która udowadnia, że także z pisaniem thrillerów radzi sobie znakomicie.

Recenzje (3)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ZBYT BLISKO to naprawdę świetna lektura, faktycznie podobna trochę do SIÓSTR Claire Douglas, ale przede wszystkim dużo bardziej zaskakująca. Opowiada historię nie do końca zdrowej przyjaźni Connie i Ness, kobiety poznały się w parku, w którym ich dzieci się wspólnie bawiły, szybko okazało się że są sąsiadkami więc - jak to bywa w takich przypadkach - stały się nierozłączne. Później rozpada się małżeństwo Ness, na czym zaczyna cierpieć również relacja Connie z mężem Karlem. Ich małżeństwo przechodzi kryzys (ewidentnie spowodowany pojawieniem się Ness w ich życiu ale oczywiście oni tego nie zauważają). Toksyczna przyjaciółka co raz bardziej odsuwa od siebie jak dotąd szczęśliwe małżeństwo podsycając nienawiść z obu stron. W pewnym momencie w ogóle dochodzi do jakiegoś chorego pomysłu urozmaicenia życia seksualnego i każdy z małżonków się na to teoretycznie zgadza. Sęk w tym, że Connie zgadzając się nie wiedziała że jej mąż będzie sypiał z Ness. Ta z kolei miała wszystko z góry zaplanowane. Chciała życia Connie, chciała jej rodziny bo jej własna wydawała jej się taka nieidealna. Doprowadziła prawie do śmierci dwójki dzieci, rozbiła szczęśliwą rodzinę, a wiecie co jest najgorsze? Fakt, że Ness jest tak świetną manipulatorką i aktorką, że wszyscy uważają Connie za potwora... Kurcze, niesamowicie było mi żal Connie, naprawdę. Może trochę jej odbiło ale na dobrą sprawę komu by nie odbiło gdyby znalazł się w takiej sytuacji jak ona gdy przyjaciółka zabrała jej męża, dom i dzieci. Cóż, nie można jej winić za to że nie myślała racjonalnie porywając Annie i Polly, chciała je w pewnym sensie uratować. Jeśli nie czytaliście to naprawdę polecam, zapamiętacie tę książkę na długo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Najlepsza przyjaciółka, czy największy wróg?

  Kochani dziś porozmawiamy o kobiecej przyjaźni. Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale osobiście uważam, że my kobiety, jesteśmy bardzo otwarte na nawiązywanie kontaktów i zacieśnianie relacji z innymi kobietami. Wystarczy chwila, a już znajdujemy wspólną płaszczyznę porozumienia, coś, co nas łączy i tak oto rodzą się przyjaźnie, często na całe życie.

  Jednak dziś przychodzę do Was z przestrogą, abyście uważały, kogo wpuszczacie do swojego życia i jak bardzo zażyłą relację budujecie, ponieważ to, co na początku jawi się jako godna pozazdroszczenia więź, z biegiem czasu może przerodzić się w toksyczną przyjaźń, która może skończyć się tragedią.

  Do tego, aby Was ostrzec, skłoniła mnie książka Natalie Daniels „Zbyt blisko”, z której recenzją do Was dziś przychodzę.

  Na kartach książki zostaje nam przedstawiona przyjaźń Connie i Ness, dwóch kobiet, które poznały się na placu zabaw. Podczas gdy ich dzieci bawiły się beztrosko, one jak to w takich przypadkach najczęściej bywa, zaczęły ze sobą rozmawiać. W trakcie rozmowy Connie dowiaduje się, że nowo poznana kobieta jest jej sąsiadką, która wraz z rodziną przeprowadziła się niedawno do ich miasteczka. Wkrótce nasze bohaterki zaczynają spotykać się, coraz częściej, a za sprawą rozpadu małżeństwa Ness, w którego trakcie to właśnie Connie służy jej wsparciem i pocieszeniem, stają się sobie jeszcze bardziej bliskie. Wraz z upływem czasu Connie zaczyna uświadamiać sobie, że przyjaciółka stara się zawładnąć jej życiem, a ona sama pozwoliła zbliżyć się jej do siebie „Zbyt blisko”. Przyjaźń przeradza się w obsesję. Connie nie może znieść, że Ness pozbawiła jej przestrzeni osobistej i chce zawłaszczyć ją dla siebie, nie pozostawiając czasu dla jej rodziny.

  Zapewne już teraz możecie się domyślić, że to, co dzieje się między kobietami, nie wróży nic dobrego.

  W tym miejscu chcę zwrócić Waszą uwagę na bardzo wymowne okładkę książki, która w połączeniu z niezwykle ciekawym opisem mocno mnie zachęciła do sięgnięcia po tę pozycję. Widzimy dwa kubki kawy na tacy stojącej na drewnianej ławce podobnej do tych, jakie możemy spotkać w parku. Na jednym z kubków oraz ławce widnieją ślady krwi. W moim odczuciu kubki kawy symbolizują dwie bohaterki opowieści, ławka natomiast to symbol miejsca ich spotkania, ale dlaczego na jednym z kubków i ławce widnieje krew? Przecież krew to krzywda, zbrodnia, cierpienie. W takim razie co takiego się stało?

  Na to i wiele innych pytań wspólnie ze swoją psychiatrą sądową stara się znaleźć, odpowiedz Connie, która przebywa obecnie w szpitalu psychiatrycznym. Niestety nie wie, dlaczego znalazła się w takim miejscu. Jedyne co zostało jej powiedziane to, że dopuściła się strasznej zbrodni. Sama niestety nic nie pamięta. Cierpi na amnezję dysocjacyjną, a może tylko udaje? Sprawdźcie to sami.

  Po to, by wspólnie z Connie, dotrzeć do prawdy jest właśnie psychiatra sądowa Emma Robinson. Poza tradycyjnymi sesjami terapeutycznymi Emma prosi swoją podopieczną, aby ta opisywała jej swoje życie, zanim znalazła się w sytuacji, w której znajduje się obecnie. To właśnie z plików wysyłanych na maila do Emmy dowiadujemy się szczegółów o tym, jak wyglądała przyjaźń Connie i Ness, ale również poznajemy kulisy jej życia małżeńskiego, które nie jest pozbawione cieni.

  Po tak przedstawionej fabule książka wydaje się ciekawa i intrygująca, ale mnie niestety nie zachwyciła. Owszem zamysł na fabułę jest bardzo trafiony, ale w moim odczuciu jego potencjał nie został odpowiednio wykorzystany. Tak jak w kuchni liczy się sposób podania dania, który ma podsycić apetyt, tak samo w przypadku książek uważam, że dobry pomysł to nie wszystko, trzeba jeszcze przedstawić go tak, by czytelnik nie mógł oderwać się od książki, a nawet myślał o niej długo po jej przeczytaniu. Niestety ja czytając „Zbyt blisko”, niczego takiego nie doświadczyłam. Na okładce książki czytamy:

  „Ta pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść zachwyci czytelniczki...”.

  Według mnie było zupełnie odwrotnie. Zabrakło napięcia i dynamiki akcji, co sprawiło, że dla mnie momentami czytanie stawało się męczące i nużące. Ponadto samo zakończenie również nie satysfakcjonuje. Autorka pozostawiła czytelników z wieloma niedopowiedzeniami, wzbudzając poczucie niedosytu.

  Było jednak też coś, na co moim zdaniem warto zwrócić uwagę, a mianowicie specyficzna relacja i więź porozumienia, jaka wytworzyła się między Connie i Emmą. Relacja, która mocno wykracza poza układ pacjent – lekarz. Kobiety mimo tego, że znajdują się w zupełnie innym miejscu w swoim życiu łączy coś, co zbliża je do siebie? Ale czy to na pewno dobrze, o tym musicie przekonać się sami.

  Reasumując „Zbyt blisko” to thriller psychologiczny dla osób, które dopiero zaczynają poznawać ten gatunek i nie mają wobec niego dużych oczekiwań. Lekki styl autorki i przystępny język sprawiają, że książkę czyta się dość szybko. Myślę, że spokojnie przeczytacie ją w jeden wieczór, natomiast, nie ukrywam, że wielbiciele gatunku i bardziej wymagający czytelnicy mogą poczuć się zawiedzeni.

  Niemniej jednak nie ulega wątpliwości fakt, że po poznaniu tej historii będziecie ostrożniejsi w nawiązywaniu zbyt bliskich przyjaźni.

  Ostateczną decyzję o lekturze jednak, jak zawsze pozostawiam Wam samym.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Może wszyscy jesteśmy tykającymi bombami..."

  Życie niejednokrotnie udowadnia, że najbliżsi potrafią najmocniej zranić. W poszukiwaniu ciepła i zrozumienia dopuszczamy do siebie ludzi, którzy później nadużywają zaufania. Zastanawiamy się, czy gdybyśmy wydłużyli dystans, ograniczyli dostęp do naszych tajemnic, to nie wyszlibyśmy na tym lepiej. Niepewny bilans zysków i strat, w obu opcjach, otwartości kosztem zawodu, zamknięcia kosztem zażyłości. Powieść zachęca do bolesnych refleksji, wywołuje niewygodne pytania, prowokuje do dialogu z wewnętrznym ja, każdy z nas na jakimś etapie życia postąpił wbrew wyznawanym wartościom, osiągnął coś kosztem drugiej osoby. Przygoda czytelnicza wywołuje różnorodne emocje, gorzkie brzmienia mieszają się ze słodkimi, a nienawiść z miłością. Prawdziwość, bezpośredniość i surowość przebijają się w historii, wyraźnie odznaczają się skazy kondycji współczesnych małżeństw i przyjaźni.

  Constance Mortensen, kobieta doprowadzona na skraj przepaści, unikająca konfrontacji z mroczną przeszłością, chroniąca się w pozornej uldze amnezji dysocjacyjnej, czepia się resztek świadomości i dryfujących żalów, aby utrzymać się na powierzchni życia. Zamknięta w zakładzie psychiatrycznym mierzy się z faktami. Nawiązuje osobliwą nić porozumienia z doktor Emmą Robinson. Wiele łączy obie kobiety, dostrzegamy podobieństwa w losach, przyglądamy się, na jakich zasadach intensyfikuje się relacja. Widzimy, jak zaburzenia psychiczne rzutują na codzienność chorego, ale również, jak sąsiedztwo odchyleń wpływa na zdrową osobę. To też ugryzienie tematyki wątpliwych standardów leczenia, szablonowego spojrzenia na konkretne przypadki, powierzchowności przeprowadzanych wywiadów, łatwości w przepisywaniu zbędnych leków wśród lekarzy pierwszego kontaktu. Duszną atmosferę powieści przełamują krótkie wstawki nastoletniej naiwności i humoru, dające chwilę spokojnego oddechu i pokazujące dystans sąsiadujących pokoleń, gdyż niektóre sprawy rozumie się dopiero po skolekcjonowaniu odpowiedniej dawki życiowych doświadczeń.

  Wnikliwa charakterystyka postaci, głęboko wkraczamy w ich życie, wiarygodność rośnie, gdyż bohaterki zmieniają się, rozwijają. Thriller nie jest nastawiony na akcję, wręcz przeciwnie, cechuje się świadomym spowalnianiem interpretacji ludzkich zachowań, z jednej strony fabuła odwołuje się do silnych odczuć, z drugiej wymaga stawienia im czoła z punktu widzenia zwykłego obserwatora. Toksyczna przyjaźń między kobietami, rodząca się przypadkowo na placu zabaw podczas opieki nad dziećmi, dająca wrażenie zrozumienia i ukojenia, zarazem kawałek po kawałku zabierająca to, co najcenniejsze. Poczucie winy oznaczające, że człowiek zastanawia się nad sobą, analizuje czyny, wyciąga wnioski i jest skłonny do przemiany, a w konsekwencji przebacza sobie. Ale czy faktycznie? Przyznam, że dla mnie książka za szybko się skończyła, chciałam przeciągnąć grę docierania do prawdy, tym bardziej, że przyzwyczaiłam się do powolnych rytmów, a finalna odsłona sporo nie ujawniła, nie dała odpowiedzi na istotne pytania, zupełnie jakby ponaglana terminem oddania do druku przedwcześnie zgasła, a zapowiadało się wyśmienicie.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Blisko mnie 4/5 Nasza cena:
19,20 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Blisko mnie

Jo budzi się w szpitalu. Okazuje się, że po nieszczęśliwym upadku ze schodów nie pamięta wydarzeń z ostatniego roku. Ku jej zdziwieniu u przerażeniu, jej najbliższym wcale nie zależy na tym, aby odzyskała pamięć. Wręcz przeciwnie – chcą, aby tak pozostało.
Blisko i bezpiecznie 5/5 Nasza cena:
32,37 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Blisko i bezpiecznie

Ciepła i pogodna opowieść o społeczności małego Mitford, która urzekła miliony osób na całym świecie Po pięciu latach emerytury i przerwie w pełnieniu obowiązków pastora w Lord`s Chapel ojciec Tim Kavanagh i jego żona Cynthia wracają do Mitford. po "wakacyjnej" wyprawie do ziemi jego irlandzkich...
Zbyt głośna samotność 0/5 Nasza cena:
14,94 zł 18,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbyt głośna samotność

To jest realistyczna opowieść, ale ma także walor symboliczny. Pewna epoka trwała kilkaset, a może i tysiąc lat, i Hanta jest akurat na przełomie, ranią go drzazgi z tej pięknej deski. Można czytać tę książkę jak Szwejka Haska, choć jest ona trochę bardziej literacka. Mój styl jest niekiedy niemal...
Zbyt piękne 5/5 Nasza cena:
27,65 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbyt piękne

Zuzanna kupuje dom po okazyjnej cenie. Wie, że wymaga ON sporych nakładów, ale na marzeniach się nie oszczędza. Nowy dom, nowa praca, nowe życie. Wreszcie będzie mogła mieć kota, psa i różanecznik w ogrodzie.Tymoteusz kupuje stare mieszkania, remontuje je i sprzedaje po wyższej cenie. Jakież jest...
Zbyt szalony na męża 0/5 Nasza cena:
30,65 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbyt szalony na męża

Tom 2 zabawnej i romantycznej serii ZAKOCHANI DO SZALEŃSTWA o miłościach niebywale ekscentrycznej książęcej rodziny Wilde`ów... Przystojny i zawadiacki dziedzic książęcego tytułu lord Roland Northbridge wyjechał z Anglii dwa lata temu, porzucony na przyjęciu zaręczynowym przez pannę Dianę Belgrave....
Dostatecznie blisko 0/5 Nasza cena:
36,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dostatecznie blisko

Czy można tęsknić za czymś, czego się nigdy nie miało? Jubilee Jenkins nie jest zwyczajną kobietą. Ma niezwykle rzadką alergię - uczulenie na dotyk, co oznacza, że kontakt jej skóry ze skórą drugiej osoby może ją nawet zabić. Tymczasem po prawie dziesięciu latach spędzonych w odosobnieniu jest...
Tak blisko 0/5 Nasza cena:
31,45 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tak blisko

Polsko-niemiecka historia Dolnego Śląska to temat rzeka, choć nie tylko ją w swojej nowej książce opisuje Wiesław Waszkiewicz. Wielu czytelników odnajdzie w tej barwnej, intensywnej i mocnej opowieści także znajome kształty, widoki czy zapachy dzieciństwa i dojrzewania w PRL-u. Akcja bowiem...
Zbyt szalony na męża 0/5 Nasza cena:
19,90 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbyt szalony na męża

Tom 2 zabawnej i romantycznej serii ZAKOCHANI DO SZALEŃSTWA o miłościach niebywale ekscentrycznej książęcej rodziny Wilde`ów... Przystojny i zawadiacki dziedzic książęcego tytułu lord Roland Northbridge wyjechał z Anglii dwa lata temu, porzucony na przyjęciu zaręczynowym przez pannę Dianę Belgrave....
Zbyt wiele szczęścia 5/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbyt wiele szczęścia

Laureatka Literackiej Nagrody Nobla 2013!Najwspanialsza autorka opowiadań wśród żyjących pisarzy anglosaskich. Bonnie Brody, "Fairbank Reader" Styl Alice Munro jest żwawy, zmysł obserwacji niezmordowany, ciekawość zachłanna, a zdania - zaczerpnięte z najczystszego źródła. Jonathan Penner, "The...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula