Zawisza czarny wielka wojna

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Nasza cena: 29,82 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

Zawisza Czarny to nasz największy bohater z czasów średniowiecza. Zręczny dyplomata, biegły w wojennym rzemiośle rycerz, zapobiegliwy gospodarz, który służąc królom polskiemu i węgierskiemu, dorobił się sporego majątku. Nie był człowiekiem bez skazy: w młodości groziła mu ekskomunika za występki przeciwko biskupowi; pił piwo ponad miarę, nie spłacał długów w terminie, procesował się o pieniądze, nie respektował wyroków sądów, stawał z orężem przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. A jednak z jakichś powodów stał się już dla współczesnych symbolem wszelkich cnót, bohaterem narodowym.
Trzeci tom trylogii o Zawiszy Czarnym
Jesienią roku Pańskiego 1408. Nikt po obu stronach granicy polsko-krzyżackiej nie ma wątpliwości, że wybuch wielkiej wojny jest nieuchronny. Nowy mistrz Zakonu Ulryk von Jungingen dąży do zbrojnej konfrontacji, by rzucić na kolana Polskę i Litwę. Polski wywiad donosi, że ludwisarnie w pruskich miastach zwiększają produkcję dział. Zbrojone są nadgraniczne zamki. Krzyżaccy zwiadowcy zapuszczają się coraz głębiej na ziemie Korony, badają drogi, mosty, brody.
Zawisza Czarny bierze udział w rycerskim turnieju na Węgrzech, uczestniczy w odbiciu Bydgoszczy z rąk wojsk zakonnych, werbuje najemników w Czechach i na Morawach. Robi wszystko, by powstrzymać wybuch buntu na Litwie przeciwko Witoldowi i zapobiec porozumieniu Krzyżaków z królem Węgier Zygmuntem Luksemburskim.
15 lipca 1410 roku pod Grunwaldem dochodzi do jednej z największych bitew w dziejach średniowiecznej Europy. Zawisza staje do walki pośród największych polskich rycerzy pod wielką chorągwią ziemi krakowskiej.
Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Zawisza Czarny to postać, która intrygowała mnie już od dłuższego czasu. Natknęłam się na niego wielokrotnie czy to na lekcjach historii, bądź w wszystkim dobrze znanym "Krzyżakach" autorstwa Henryka Sienkiewicza. Krąży o nim naprawdę wiele legend i opowieści, dlatego też byłam niezmiernie ciekawa, co takiego przedstawi mi autor, czy wypisane przez niego wydarzenia trafią do mnie i sprawią, że ta ten sławny rycerz przestanie ograniczać się tylko i wyłącznie do kart tej książki oraz zacznie żyć własnym życiem, zupełnie tak, jak było to parę stuleci temu. Jeżeli więc chcecie poznać moją opinię, serdecznie zachęcam was do zapoznania się z resztą recenzji.

  Zawisza Czarny to postać, o której z pewnością słyszał każdy Polak, jednak mało kto wiedział o nim tyle, aby umieścić te wszystkie informacje na kartach powieści. Pod koniec roku 1408 wszyscy już wiedzą, że wybuch wojny jest wyłącznie kwestią czasu. Po tym jak władzę w Prusach przyjął Wielki Mistrz Zakonu Ulryk von Jungingen, który zapragnął zapanować nad terytorium Litwy i Polski, kwestią czasu jest, kiedy rozpoczną się pierwsze potyczki oraz kiedy pojawią się pierwsze ofiary sporów.

  Zawisza mimo iż nigdy nie posiadał ogromnego majątku, już wtedy szczycił się ogromną sławą w całym państwie, jak i w krajach sąsiadujących z Polską. Główny bohater tej opowieści stara się robić wszystko, byleby tylko uniknąć buntów ze strony mieszkańców Litwy przeciwko Witoldowi. To właśnie ON był jedną z wielu postaci, które walczyli o naród w bitwie pod Grunwaldem. Sądzę, że raczej nie muszę wspominać, kto wygrał tę potyczkę.

  O czym jeszcze nie wspominali w szkolnych podręcznikach na temat tej postaci? Jak wyglądało jego życie rodzinne? Czy uda mu się powstrzymać bunt? Czy podoła stojącemu przed nim zadaniu? O tym i o wielu innych rzeczach możecie dowiedzieć się, gdy tylko sięgniecie po tę książkę!

  To obowiązkowa pozycja dla wszystkich czytelników literatury historycznej, która zachwyci każdego miłośnika tego gatunku. Cała ta książka nie tylko posiada wiele informacji, których nie sposób szukać w szkolnych podręcznikach, lecz także dzięki temu, że została napisana w postaci opowiadań możemy o wiele prościej przyswoić zawartą w niej treść.

  Ogromnym plusem tego cyklu jest to, że nie musimy czytać po kolei wszystkich tomów, lecz możemy wybrać lekturę zależnie od naszych zainteresowań, wyliczanek czy też kaprysów. Osobiście mimo iż jestem urzeczona wszystkimi grafikami tego cyklu, to i tak zaczęłabym swoją przygodę z tą serią od tego tomu, a to dlatego, że przeważa tam jeden z moich ulubionych kolorów, a mianowicie przepiękny odcień czerwieni.

  Szymon Jędrusiak posługując się ciekawym i przyjemnym w odbiorze stylem stworzył opowieść historyczną, do której chciałabym wracać i z pewnością niejednokrotnie zdecyduję się to uczynić. Rzadko kiedy się zdarza, aby jakakolwiek książka w tym gatunku literackim tak bardzo przypadła mi do gustu, że po zapoznaniu się z ostatnią stroną nie marzyłam o niczym innym, jak o poznaniu treści dwóch poprzednich części.

  Nawet się nie spodziewałam, że ta książka zdoła wywołać na mnie aż tak pozytywne wrażenie. Na samym początku spoglądałam na nią z lekkim przymrużeniem oka, jednak szybko odkryłam, że zapoznawanie się z każdą kolejną stroną przynosi mi coraz to więcej radości, a ja sama miałam ogromny problem, aby chociażby na chwilę oderwać się od przedstawionych tam wydarzeń.

  Jeżeli więc udało mi się w chociażby maleńkim stopniu pobudzić waszą wyobraźnię, jak najbardziej zachęcam was do zapoznania się z tą lekturą. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się nieco więcej na temat Zawiszy Czarnego, szczerze polecam wam cały ten cykl oraz gwarantuję, że z pewnością się na nim nie zawiedziecie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  TAM, GDZIE NIE UMIERA WIARA

  Zdarza się, że trafiam na książkę, która, pomimo iż nie należy do mojego ulubionego gatunku, urzeka mnie od pierwszych stron. Tak było w przypadku powieści „Zawisza Czarny . Wielka wojna” autorstwa Szymona Jędrusiaka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Bukowy Las, 2018r.

  Warto na początku wspomnieć, że jest to trzecia część opowieści o Zawiszy, legendarnym rycerzu. Pozostałe dwie części : „Zawisza Czarny . Aragonia” i „Zawisza Czarny. Droga do króla” łączy postać tytułowego bohatera. Co ważne , każdą powieść można traktować jako indywidualną część i nie trzeba czytać ich w określonej kolejności. Jest to istotne jeśli ktoś swą przygodę z Zawiszą chce rozpocząć właśnie od „Wielkiej wojny”. Przyznaję otwarcie , iż poprzednich książek nie czytałam, jednak po lekturze najnowszej na pewno nadrobię zaległości.

  Rok 1409. Zbliż się wielka wojna z Zakonem Krzyżackim. Zawisza Czarny, jeden z najznamienitszych rycerzy i zaufanym ludzi króla Jagiełły przebywa na węgierskim dworze. Doniesienia z całej Europy są coraz bardziej niepokojące. Krzyżacy , pewni swej siły, przekonani są o powodzeniu walki z Polakami. Widmo wojny powoli staje się namacalne. Zawisza, działający w polskim wywiadzie , podejmuje się przeprowadzenia bardzo niebezpiecznej misji, od której powodzenia mogą zależeć losy wojny. Wyrusza w pełną przygód, krwawą i trudną wyprawę. Czy jego podróż zwieńczona będzie sukcesem?

  „Zawisza Czarny. Wielka wojna” to powieść pełna pasji. Napisana z rozmachem, żywa i emocjonująca od pierwszych stron. Jest nie tylko fabularyzowaną opowieścią o losach walecznego Zawiszy, ale także imponującą epopeją z czasów średniowiecznej Polski. Pojedynki, dworskie intrygi, polityczne układy – wszystko to, co wielu ludzi zniechęca do sięgania po powieści historyczne, w tej książce opisane jest w sposób niezmiernie barwny, soczysty. Powieść Szymona Jędrusiaka czyta się jak najlepszą powieść przygodową. Postacie, które autor wykreował, miejsca, spiski polityczne – to wszystko składa się na trzon powieści bardzo interesującej, która dosłownie pochłania czytelnika. Tytułowy Zawisza przedstawiony jest jako jeden z agentów polskiego wywiadu. Wraz z kilkoma innymi bohaterami wykonuje zadania, których nie powstydziłby się James Bond, a wszystko to w atmosferze najmroczniejszej epoki w dziejach. Średniowiecze fascynuje nas swą brutalnością, surowością. Tego wszystkiego miłośnikom mocniejszych wrażeń na pewno nie zabraknie. Nie będą zawiedzeni również ci, którzy cenią dobrze skonstruowane portrety psychologiczne, wątki obyczajowe , a także miłość, zawiść, zdradę – wszystkie cechy, które składają się na ciekawych i nietuzinkowych bohaterów i zapewniają niezapomnianą lekturę.

  Wspomniałam na początku, iż zakładałam, że „Zawisza Czarny” to niekoniecznie książka dla mnie. Nie jestem szczególną pasjonatką historii. Myliłam się jednak. Jędrusiak ma tak lekkie pióro, że tej książce po prostu nie sposób nie dać się porwać. Autor stworzył naprawdę bardzo bogaty portret epoki. Myślę, że przypadnie do gustu zarówno miłośnikom dawnych dziejów, jak i laikom takim jak ja. Operując garstką bohaterów pisarz nakreślił rys dziejów Polski i Europy i wydarzeń, które doprowadziły do wojny Polski z Zakonem Krzyżackim, którą wielu z nas kojarzy dzięki Bitwie pod Grunwaldem. I owa bitwa jest swoistym zwieńczeniem historii opowiadanej w tej powieści. Ojczyzna, honor, danina krwi- wszystkie te, wydawać by się czasem mogło, że wyświechtane dla ogółu pojęcia , nabierają zupełnie nowego wymiaru dzięki książkom takim jak ta. Jest to nie tylko historyczny rys epoki , ale przede wszystkim emocjonująca opowieść o walce, zdradzie, miłości i śmierci. Postacie są bardzo wiarygodne, nie przejaskrawione, zaprezentowane z całą gamą zalet i wad, co czyni z nich wiarygodnych przedstawicieli mrocznego okresu średniowiecza.

  Ta powieść po prostu mnie wchłonęła i zupełnie nie mogłam oderwać się od lektury. Czytając „Zawiszę Czarnego” czułam się tak, jakbym była widzem niezmiernie porywającego i fascynującego spektaklu. Morze przelanej krwi, turnieje rycerskie, pojedynki, pościgi, dworskie intrygi – ten świat całkowicie zawładnął moją wyobrażnią . Myślę, że ta książka idealnie pasuje na scenariusz filmu. Napisana bardzo plastycznym, bogatym językiem będzie gratką dla każdego, kto ceni dobrą literaturę dostarczającą zarówno wiedzy jak i wrażeń dla wygłodniałej fantazji. Bawiłam się przednio czytając tę książkę i z pewnością sięgnę po pozostałe opowieści o Zawiszy. Gorąco polecam ten tytuł wszystkim, bez względu na wiek i literackie zamiłowania. Uważam , że to jedna z tych powieści, które zaspokoją zarówno wymagającego czytelnika , jak także miłośnika przygód i sensacji. Bardzo pięknie napisana, dogłębna i analityczna, ale nie nudna czy przegadana. Idealna książka na kończące się powoli letnie wieczory. Zawisza Czarny- legendarny rycerz i bohater- na kartach powieści Szymona Jędrusiaka zyskuje nowe życie, nową rolę. Ma również dużą szansę na nowo zmienić kanon ulubionych bohaterów literackich Polaków. Na średniowiecznych polach bitew nieodłącznym towarzyszem cierpienia i smutku był kurz. „Zawisza Czarny. Wielka wojna” to powieść, która na nowo odkurza historię i pozwala nam odkryć w niej coś dla siebie. Niesamowita i pełna pasji książka, przy której nie zaznacie nudy. Moja ocena to 6, gdyż nie znajduję tu żadnych słabych punktów, zaś o tym wszystkim, co udało mi się znależć mogłabym napisać o wiele, wiele dłużej. Nie mogę jednak pozwolić sobie na odebranie czytelnikom radości z delektowania się tak dobrą książką. Pozwólcie , by mroczny rycerz zabrał Was do swej krainy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieść rozpoczyna się nieco „leniwie”: oto jacyś tajemniczy wysłannicy wyruszają z Dortmundu z jeszcze bardziej zagadkową misją. Nieoczekiwanie zjawiają się w pobliżu posiadłości Zawiszy Czarnego, wyczekują odpowiedniej chwili, po czym ogłuszają i wieszają żonę słynnego rycerza, nie pozostawiając żadnych śladów, jedynie wbitą w drzewo charakterystyczną mizerykordię. Ten sam sztylet pojawia się przy kolejnych zabójstwach ludzi bliskich Zawiszy – widać, że ktoś eliminuje jego najbardziej zaufanych ludzi.

  Akcja rozgrywa się na tle bardzo interesującej intrygi szpiegowskiej w czasach ciekawych pod względem politycznym. Zbliża się wojna z zakonem krzyżackim i rywale usiłują zapewnić sobie przewagę w przyszłych zmaganiach, a ważną rolę w tych zabiegach odgrywa rycerz z Garbowa.

  Autor przedstawia jego historię jak bardzo ciekawy i żywy obraz, jednocześnie przybliżając nam dawne dzieje Polski, mało znane ze względu na niewiele zachowanych źródeł historycznych.

  ZJ

  źródłoł: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam te klimaty. Rycerze, lśniące zbroje, miecze, obowiązujące konwenanse.

  Szymon Jędrusiak napisał przyjemną i lekką opowieść. Autor posługuje się lekkim i prostym style, więc treść w żadnym stopniu nie ciążyła, ani nie nużyła. Wydarzenia, które zostały tu opisane autentycznie intrygowały i wciągały. Akcja była dość wartka i lektura szła naprawdę prężnie. Opisy są treściwe i łatwo przyswajalne, dobrze się je czytało. Bohaterowie wzbudzali sympatie, byli pełnokrwiści i wiarygodni. Z zaangażowaniem śledziłam ich losy. Może i nie zapadną jakoś szczególnie w pamięć, ale cieszę się, że nie sprawiali wrażenia papierowych i nijakich.Książka zawiera ciekawe wątki oraz frapujące intrygi. Ogólnie to spodziewałam się jakiejś bardziej emocjonujące, więc odczuwam delikatny zawód. To książka na jeden czy dwa wieczory, do której raczej się ponownie nie wróci.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zawisza Czarny na wojnie.

  To już trzecia, po nieco ponad roku przerwy, część cyklu Szymona Jędrusiaka o Zawiszy Czarnym. Poprzednie traktowały o losach Zawiszy w Aragonii ("Zawisza Czarny. Aragonia") oraz o jego miejscu i roli w dyplomatycznej wojnie Korony z Zakonem Krzyżackim, poprzedzającej faktyczne starcie zbrojnych hufców na polach Grunwaldu ("Zawisza Czarny. Droga do króla"). Trzeci tom cyklu, jak sam tytuł wskazuje, to już przebieg, losy i historia wielkiej polsko-krzyżackiej wojny.

  Uwielbiam, kiedy dzięki książce zamierzchła historia ożywa na kolejnych stronach :) Szymon Jędrusiak ma ten dar, że świetnie ożywia - nie tylko samą historię, ale i jej głównych bohaterów; zarówno tych najważniejszych, historycznie udokumentowanych, jak i zwykłych, szarych ludzi będących dla nich tłem. Talent pisarski autora sprawia, że początek XV wieku staje przed naszymi oczami jak żywy :)

  "Wielka wojna" to nie tylko literackie odwzorowanie historycznie doniosłego momentu w naszych dziejach. Owszem, też, ale bitewny zgiełk wprost z pól Grunwaldu to nie cała treść tej książki. Jej treścią są też polityczne intrygi, wojna wywiadów, spiski i, jak to ujęto w pięknej, lecz adekwatnej przenośni w opisie książki, sztylety splamione krwią ;) Całość jest przy tym tak realna, rzeczywista i trafiająca do czytelnika, że momentami nie sposób się oderwać :)

  Jaka w tym wszystkim rola tytułowego bohatera? Szalenie istotna ;) Można by się spierać, że nie ma tu tak wiele Zawiszy jakby się chciało, ale... czy dało się napisać tę książkę inaczej? Dać czytelnikowi "więcej Zawiszy"? Według mnie chyba nie. Konflikt polsko-krzyżacki, będący osią fabularną tej części cyklu, jest na tyle doniosły i fabularnie obszerny, że nie sposób go umniejszać. Zwiększenie zaś, ewentualne, roli Zawiszy Czarnego w tej powieści, byłoby zarówno pewnym przerysownaiem, zaburzeniem proporcji, ale też przekłamaniem historycznym, a tego byśmy raczej nie chcieli. Prawda? ;)

  Książka jest znakomita. Godna polecenia każdemu lubiącemu historię, ale też wszystkim tym, którzy w szczęku oręża, w polityczno-wywiadowczej grze i w zwrotach akcji potrafią odnaleźć świetną rozrywkę dla siebie samych.

  Polecam!

  Dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las za egzemplarz recenzencki.

  Recenzja znajduje się także na moim blogu:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Zawisza Czarny: Aragonia 0/5 Nasza cena:
29,82 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zawisza Czarny: Aragonia

Zawisza Czarny to nasz największy bohater z czasów średniowiecza. Zręczny dyplomata, biegły w wojennym rzemiośle rycerz, zapobiegliwy gospodarz, który służąc królom polskiemu i węgierskiemu, dorobił się sporego majątku. Nie był człowiekiem bez skazy: w młodości groziła mu ekskomunika za występki...
Lodołamacz 0/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lodołamacz

Kto naprawdę rozpoczął II wojnę światową? Według Wiktora Suworowa, z dostępnych materiałów, a także oficjalnych publikacji, wynika, że przywódcy komunistyczni w równej wierze jak naziści przyczynili się do wywołania wojny i snuli plany zdobycia Europy. Autor precyzyjnie analizuje motywy Stalina i...
Ostatnia republika lodołamacz Tom 3 0/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnia republika lodołamacz Tom 3

"Wielką Ojczyźnianą wymyślono po to, żeby raz na zawsze, po wieki wieków usprawiedliwić okupację Europy. Po to, żeby ukryć cel wojny: Związek Radziecki rwał się do panowania nad światem. Owo panowanie chciano sobie zapewnić cudzymi rękami. Hitler miał zmiażdżyć Europę, a Stalin nieoczekiwanym...
Dzień m lodołamacz Tom 2 0/5 Nasza cena:
25,38 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzień m lodołamacz Tom 2

Swoista kontynuacja bestselleru "22 czerwca 1941 roku, czyli jak zaczęła się wielka wojna ojczyźniana". Autor, korzystając z ogromnej ilości dokumentów i materiałów z rosyjskich archiwów, dokonał analizy historii przygotowań Związku Radzieckiego do wojny oraz przeanalizował przedwojenne plany...
Wielkie bitwy II wojny światowej. Bitwa o Wielką Brytanię 1940 r. Klęska Luftwaffe + DVD 0/5 Nasza cena:
5,20 zł 5,84 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielkie bitwy II wojny światowej. Bitwa o Wielką Brytanię 1940 r. Klęska Luftwaffe + DVD

`Wielkie Bitwy II Wojny Światowej` to seria 50 książek poświęconych najważniejszym walkom największego konfliktu zbrojnego w historii. Znajdą tu państwo szczegółowe opisy najważniejszych bitew i kampanii, zilustrowane mapami przedstawiającymi poszczególne fazy walk. W każdym numerze DVD z filmem!...
To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze 0/5 Nasza cena:
32,49 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze

Czujesz się zagubiona, zagubiony w tym, co się dzieje z naszą rzeczywistością? Zaskakuje cię to, jak bardzo się upodabnia do świata „podręcznych” z powieści Margaret Atwood? Masz rację, od kilku lat dzieje się coś bez precedensu. Czytasz wiadomości z Polski, Argentyny, ze Stanów Zjednoczonych czy...
II Wojna Światowa na morzu 5/5 Nasza cena:
65,19 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

II Wojna Światowa na morzu

Wojny wygrywa się lub przegrywa na morzu Monumentalna historia wojny morskiej 1939-1945 Craig Symonds to jeden z najlepszych współczesnych historyków zajmujących się dziejami marynarki wojennej. II wojna światowa na morzu stanowi ukoronowanie jego badań. To kompletna opowieść o wojnie morskiej...
Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem 0/5 Nasza cena:
34,93 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem

Najbardziej prorocza książka XXI wieku! Co łączy wynalazek wynalazek koła, zagładę Pompejów, krach na Wall Street, Harry'ego Pottera i Internet? Dlaczego wszyscy prognostycy są oszustami? Co miłośnicy Katarzyny Wielkiej mogą nam powiedzieć o prawdopodobieństwie? Dlaczego nigdy nie powinieneś...
Wojna polsko-bolszewicka. Konflikt, który zmienił bieg historii 0/5 Nasza cena:
41,99 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna polsko-bolszewicka. Konflikt, który zmienił bieg historii

Jedyna wojna, którą przegrała niezwyciężona Armia Czerwona Grudzień 1917 roku – Polacy znajdują się między młotem a kowadłem. Ich dążenia niepodległościowe uderzają w interesy Cesarstwa Niemieckiego i Rosji. Oba mocarstwa dążą do tego, aby Polska nigdy nie wróciła na mapę świata, a Zachód widzi w...
Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu 4/5 Nasza cena:
35,06 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu

Brudne intrygi polityczne, wielkie spektakle propagandowe, zawiła walka wywiadów i perfidne kampanie prowadzone na łamach prasy. Takiej książki o kryzysie monachijskim z 1938 roku jeszcze nie było. Autor przedstawia modelowy przypadek sytuacji, gdy w imię ratowania pokoju Europa uczyniła milowy...
II wojna światowa. Infografiki 5/5 Nasza cena:
39,42 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

II wojna światowa. Infografiki

Opracowana przez Jeana Lopeza we współpracy z Nicolasem Aubinem i Vincentem Bernardem, opatrzona wspaniałymi infografikami przez Nicolasa Guillerata, książka ta, niezwykła zarówno w treści, jak i formie, jest owocem bezprecedensowego połączenia wielorakich kompetencji jej autorów. W punkcie wyjścia...
Star Wars. Encyklopedia myśliwców i innych pojazdów 0/5 Nasza cena:
40,14 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star Wars. Encyklopedia myśliwców i innych pojazdów

W Star Wars. Encyklopedia myśliwców i innych pojazdów przedstawiono ponad 200 niesamowitych pojazdów. Dzięki tej książce fani Gwiezdnych Wojen poznają szczegóły konstrukcyjne zabójczo skutecznych myśliwców, wielkich okrętów, szybkich śmigaczy, pojazdów używanych przez łowców nagród oraz wielu...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula