Zapach wspomnień

Autor:

Jan Moran

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
135 x 205 mm
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
494
Inne wersje (2)
Książka, op. miękka
za 42,47 zł
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
Nasza cena: 19,95 zł 39,90 zł Taniej o: 50%

"Zapach wspomnień" to powieść historyczna, w której znajdziemy romans, wielką pasję, tęsknotę i tragedię wojny, która rozdzieli na długi czas matkę z synem.

Chociaż nigdy nie wolno się poddawać, to trudno jest, podnieść się w najgorszych sytuacjach życiowych. Szczególnie kiedy otacza nas wojna i nie możemy nic zrobić, żeby wpłynąć na jej bieg. "Zapach wspomnień" to historia tęsknoty, pasji i miłości, która zmieniła nie jeden los.

Znana francuska perfumiarka Danielle w 1939 roku wsiada na pokład luksusowego liniowca. Nie wie jeszcze, że to decydująca podróż. Ona i jej mąż już na pokładzie dowiadują się o wybuchu wojny. Zostają rozdzieleni z synem, który został w Polsce z babcią. Rozłąka, która miała trwać chwilę, okaże się nieznośnie długa. Kobieta przez miesiące, lata, pogrąża się w rozpaczy. Stara się odnaleźć zaginioną rodzinę, jednak jej wysiłki nie przynoszą efektów.

W końcu postanawia otrząsnąć się z dramatu i wyjeżdża do Ameryki. W Los Angeles postanawia wykorzystać po raz kolejny dar, jaki posiada. Dzięki swojej pasji i determinacji staje się światowej sławy kreatorką perfum. Otrzymuje przepustkę do hollywoodzkich elit. Nie zapomina jednak o dramacie, który ją spotkał. Danielle dostaje okazję na nową, wspaniałą miłość, która wydaje się niepowtarzalna i wręcz niemożliwa. Tylko czy kobieta odnajdzie się w nowym świecie? Czy będzie mogła zapomnieć o przeszłości?

"Zapach wspomnień" to poruszająca powieść, pełna ludzkich dramatów i trudnych decyzji. Wojna potrafi zniszczyć wszystko na swojej drodze, a szczególnie to, co było dla nas najważniejsze.

Jan Moran jest przedsiębiorczynią i autorką bestsellerowych powieści historycznych dla kobiet. Tworzy powieści, w których często korzysta z własnych doświadczeń zdobytych w licznych podróżach.
Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy Danielle zostawiała swojego synka u babci w Polsce, nie wiedziała, że już za moment wybuchnie wojna, a ona nie zobaczy go przez wiele lat. Wojna odebrała kobiecie kolejno rodzinę, środki do życia i młodość. Ani przez chwilę nie straciła natomiast nadziei, że jeszcze zobaczy swojego chłopca. Ani na chwilę o nim nie zapomniała, mimo że jej życie tak bardzo się zmieniło.

  „Zapach wspomnień” to w moim odczuciu powieść dość różnorodna i łącząca tematy, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie do siebie pasują. Wojna, eksponowana miejscami bardziej, a momentami mniej, stanowi dla tej opowieści przede wszystkim interesujące, głębokie i wartościowe tło. Wydarzenia, których uczestnikami stajemy się podczas lektury kolejnych stron, naznaczone zostały kobiecą ręką, przypominając najlepszą literaturę kobiecą. Nie brak jej również nuty romansu i emocji, jakie odnaleźć możemy podczas czytania dobrego thrillera. Takie pomieszanie motywów i tematów udało się autorce znakomicie, sprawiając, że moje zaciekawienie treścią ani na moment nie słabło, a do finału zmierzałam z zaskakującą prędkością.

  Napis nadrukowany na okładce powieści usiłuje przyciągnąć czytelniczki obietnicą gorącego romansu. Akurat ten element historii kusił mnie najmniej, liczyłam bowiem na nieco inne emocje. A jak było? Z pewnością nie zakwalifikowałabym tej książki do grona romansów, choć raz po raz rozgrzewała moje serce. Jej strony w dużej części zapisane zostały miłością, tęsknotą i melancholią. Bohaterka potrzebowała bliskości, szukała siebie w drugiej osobie, brakowało jej pokrewnej duszy, ale czy te uczucia nie towarzyszą, tak naprawdę, każdej z nas? Nie uważam natomiast, by były one eksponowane zbyt mocno, by tę powieść rzeczywiście zdominowały, wysuwając się tym samym na pierwszy plan.

  Moran stworzyła piękną, kobiecą i pełną pasji opowieść. W bardzo obrazowy sposób przedstawiła życie wspaniałej bohaterki, która wzbudziła we mnie wiele ciepłych uczuć. Całość wypada przekonująco, dojrzale, malowniczo, a również… pachnąco. Choć nigdy nie pałałam do zapachów taką miłością jak Danielle, jej uwielbienie dla piękna zamkniętego w buteleczce, wciąż mi się udzielało. Autorka pisała o świecie zapachów w sposób tak zachęcający, że zgłębiałam ten temat z wielką przyjemnością, pragnąc, by i na moim nadgarstku znalazła się kropla perfum stworzonych przez główną bohaterkę.

  „Zapach wspomnień” to powieść dość zaskakująca tematycznie, która za sprawą dużych kontrastów przynosi jeszcze więcej wzruszeń, pogłębiając emocje towarzyszące czytelnikowi. Na stronach powieści Moran przeciwstawia sobie biedę i bogactwo, miłość i nienawiść, zysk i stratę, podkreślając, jak elementy te wpływają na życie bohaterów i podejmowane przez nich decyzje. A wszystkie wydarzenia krążą wokół wojny, której obecność wyczuwa się w powietrzu, a która jednak nie stanowi przesadnego ciężaru dla osób w takiej tematyce się nieodnajdujących.

  Największe wrażenie zrobiła na mnie jednak główna bohaterka powieści, Danielle. Uwielbiam takie silne i wyraziste postacie, będące źródłem inspiracji i determinacji w dążeniu do celu. Kobieta nie tylko dojrzała na naszych oczach, ona zmieniła całe swoje życie, dopasowując się do okoliczności, na które nie miała żadnego wpływu. Nie zapomniała co jest ważne i kim jest, mimo rozwoju kariery i rosnącej popularności. Szalenie mi zaimponowała, bardzo ją polubiłam i doceniam rolę, jaką odegrała w moim odbiorze tej powieści.

  Moran stworzyła dopracowaną i nieprzerysowaną całość, dla której uzupełnienie stanowią ważne historycznie wydarzenia. To ciepła, przepełniona uczuciami historia, jaka nie zawiedzie wielbicielek kobiecych opowieści z mocnym charakterem i romantycznym wątkiem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zapach wspomnień to powieść, która porwie w swe głębiny miłośników literatury historycznej. Jest to romans i literatura obyczajowa definiowana tłem historycznym.

  Akcja bowiem rozpoczyna się w 1939 roku - wybuch wojny. Bohaterów poznajemy na luksusowym statku płynącym do Europy. Wówczas Danielle, jej mąż Max i przyjaciel Jon dowiadują się o wybuchu II wojny światowej.

  Panika, strach i ból niepewności jest tym większy, że w Polsce z babcią Zofią został Nicky - syn Danielle i Max'a.

  Od tej pory rozpoczyna się walka o przetrwanie, a czytelnik śledzi równolegle losy osób na pokładzie statku i losy tych, którzy próbują ocaleć w Polsce.

  Do tego Danielle i Max zostają rozdzieleni podczas rejsu w wyniku zatopienia statku...

  Czy Danielle odzyska rodzinę? Czy późniejsza emigracja do Ameryki pozwoli na złagodzenie bólu rozstania? Wreszcie czy uda się naszej bohaterce odzyskać marzenia i zrealizować swoje cele?

  Z tymi pytaniami pozostawiam Was, Czytelników.

  Z całą pewnością historia wciąga i czyta się ją bardzo żwawo. Ciekawym zabiegiem są tu wstępy - motta do poszczególnych rozdziałów. Są to "słowa" - myśli Danielle Bretancourt na temat zapachów, ich łączenia i przeznaczenia. To taka małą odskocznia od historycznych zmagań bohaterów powieści i jednocześnie nawiązanie do tego, co Danielle uwielbiała.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wichry wojny…

  Wojna
  nie wybiera, a każdy wobec niej pozostaje równy. Tak zresztą, jak wobec śmierci, która nierozerwalnie jest z wojną związana. I jest to niezależnie od wykształcenia, wykonywanego zawodu czy stanu posiadania. Zarówno właściciele ziemscy, jak i posiadacze wielkich majątków, mogą użyć ich co prawda do przekupienia właściwych ludzi, ale w ciężkich czasach pieniądze nie zawsze są wiele warte, zresztą nie ma ich wystarczająco dużo. Aby przetrwać, trzeba zatem sięgnąć nie do portfela, ale odwołać się do swojej niezłomności i wytrwałości, nabyć podstawowe choćby umiejętności niezbędne do przeżycia i pozostać elastycznym, umiejętnie dostosowując się do zaistniałych warunków.

  Taki dar posiada Danielle Brtancourt von Hoffman, dwudziestosześcioletnia francuska perfumerka, żona biznesmena o niemieckich korzeniach. Ona sama pochodzi z żydowskiej rodziny, ale dzięki ojcu wywodzącemu się ze starego francuskiego rodu, została wychowana w wierze katolickiej. Nie czuje się Żydówką, nie jest też w stanie uwierzyć, że niejaki Hitler mógłby doprowadzić do eksterminacji tej grupy społecznej. Kiedy wsiada na pokład ekskluzywnego liniowca Newell-Grey Explorer, pozostawiając swojego sześcioletniego syna Nicky`ego z babką w Polsce, nie spodziewa się nawet, jak szybko przekona się, do czego zdolni są naziści pod przewodnictwem Hitlera. Na statku ona i jej mąż dowiadują się o wybuchu wojny, sami zresztą cudem uchodzą z życiem, po tym, jak liniowiec zostaje zniszczony przez niemiecką torpedę.

  Uratowani, znajdują schronienie w Anglii, ale nie mogą ukrywać się, kiedy nieznane są losy ich syna, zaś rodzina rozproszona jest po świecie. Danielle wyrusza zatem do Francji, do rodziców, zaś Max, któremu brytyjski wywiad zaproponował współpracę, postanawia dostać się do Polski i pracując, jednocześnie prowadzić poszukiwania dziecka. Niestety nie tylko nie udaje mu się odnaleźć chłopca, ale sam ginie – zdrajcą jest członek jego rodziny, zazdrosny o Maxa kuzyn, który obecnie jest oficerem SS. Zresztą niedługo później spotka się z jego nienawiścią również Danielle, która po śmierci ukochanego Maxa sama próbuje dotrzeć do Nicky`ego. Również i ta próba jest nieudana, zaś kobieta – po tragicznej śmierci swojego ojca, bratowej i brata – ucieka z ogarniętej wojną Europy do Kalifornii. Pod opieką ma matkę, która z bólu postradała zmysły, bratanicę, a także swoje nowonarodzone dziecko, bowiem w chwili wybuchu wojny była w kolejnej ciąży.

  Danielle dzięki pomocy przyjaciółki otrzymuj pracę w ekskluzywnym butiku z ciuchami, ale utrzymanie tylu osób jest prawdziwym wyzwaniem. Postanawia zatem zająć się tym, co we Francji przynosiło rodzinie spory dochód – komponowaniem zapachów, ale także projektowaniem ubrań, które nadawać będą amerykańskim kobietom francuskiego szyku. Powoli, wytrwale pracując i znajdując dla swoich perfum Chimère coraz to nowych odbiorców, kobieta pnie się po drabinie kariery. Sukces odniesiony w Ameryce nie pomniejsza jednak jej troski o syna, którego wciąż nie potrafi odnaleźć. Na dodatek, szukając poprawy swojego losu, ale i dając się zwieść elegancji i czułym słówkom, Danielle przyjmuje oświadczyny aktora i piosenkarza, Camerona Murphy`ego, który tak naprawdę nie tylko jest pijakiem, regularnie się narkotyzuje, a także tonie w długach. Wychodząc za niego za mąż odrzuca szansę bycia z Johnem, kapitanem poznanym na liniowcu, który pomógł jej w wielu trudnych chwilach…

  Czy Danielle znajdzie jeszcze kiedyś szczęście? Czy odnajdzie swojego syna? Czy fakt, iż ubiera śmietankę towarzyską Ameryki, że sławne aktorki skrapiają się jej perfumami, jest rzeczywiście wyznacznikiem sukcesu? Czy kiedyś jeszcze odnajdzie spokój i spełnienie u boku mężczyzny? Na te pytania odpowiada powieść Jan Moran, pt. „Zapach wspomnień”. Ta nowość Wydawnictwa Kobiecego, to nie tylko fascynująca, choć traumatyczna wyprawa w przeszłość, ale i wspaniały portret kobiety sukcesu, która nie ustępuje w obliczu przeszkód, która upada, ale podnosi się dzięki wewnętrznej sile. Wspaniale zarysowani bohaterowie, szczególnie wyjątkowo dopracowana postać Danielle, a także porywająca akcja i wspaniale nakreślone tło historyczne – to wszystko sprawia, że po książkę nie tyko sięga się z przyjemnością, ale na długo pozostaje ona w naszym sercu.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Zapach wspomnień" to kolejna pozycja z wątkiem wojennym, z którą postanowiłam zapoznać się w ostatnim czasie. Czy było warto dać jej szansę?

  Danielle nigdy nie przypuszczałaby, że wybuch wojny na długie lata, jeśli nie na zawsze rozdzieli ją z synem. Chłopiec został w Polsce pod opieką babci, ściągnięcie go do rodziców wcale nie było rzeczą łatwą. Kobieta z mężem nie tracili jednak nadziei, imając się naprawdę różnych sposobów.

  Czasy wojny były niespokojne, a Jan Moran oddała to w bardzo delikatny sposób. Tłem dla całej akcji są perfumy, zapachy, które tworzy główna bohaterka Danielle. Na początku każdego rozdziału znajduje się krótkie wprowadzenie związane z tematem przewodnim.

  Książka jest naprawdę bardzo obszerna, a przy tym subtelna. Tak naprawdę bardzo dużo dowiadujemy się o życiu Danielle, jej bliskich. Nieco brakowało mi głębszych refleksji na temat pobytu w Polsce i tego, co działo się z rodziną głównej bohaterki w naszym kraju.

  ,,Zapach wspomnień" to jedna z tych nowości, obok których nie sposób przejść obojętnie. Lektura w żadnym stopniu się nie nudzi, razem z postaciami przeżywamy ich wzloty i upadki, następstwa wojny. Pod względem trudności, jest przeciętna. Autorka wszystko opisuje w naprawdę przystępny sposób.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kupiłam tę książkę zachęcona dobrymi recenzjami. Książka mnie jednak absolutnie nie zachwyciła. Trochę mnie nawet drażniła i myślałam już, że nie dokończę czytać. Drażniła, ponieważ postaci były zbyt jaskrawo pokazane jako "czarne" lub "białe". Na przykład "czarny" Heinrich zabijający wszystkich swoich członków rodziny, szukający ich po świecie i trafiający tak łatwo na ślad, podczas gdy odnalezienie Nicka było tak trudne ... hm bardzo to naciągane i naprawdę chyba nierzeczywiste. No i wyidealizowane. Dlatego daleko mi było do wzruszeń.

  Podobał mi się natomiast wątek perfumiarski. Oryginalny był, moim zdaniem pomysł wplecenia tego wątku w okrutny świat wojny.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Zapach pokusy. W sidłach zmysłów. Tom 1 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapach pokusy. W sidłach zmysłów. Tom 1

Rewelacyjna seria mafijna, która zachwyciła tysiące czytelniczek na Wattpadzie! Jedyne, o czym marzyła młodziutka Blair Jensen, to wyprowadzić się od bez przerwy kłócących się rodziców i zacząć samodzielne życie. Nawet jeżeli będzie to oznaczało zamieszkanie w obskurnym pokoiku i pracę w hotelu na...
Zapach szafranu 5/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapach szafranu

Wyjątkowe połączenie "Pamiętnika" Nicholasa Sparksa i nastrojowych powieści Khaleda Hosseiniego. Roya, rozmarzona, idealistyczna nastolatka, żyjąca pośród politycznych przewrotów 1953 roku w Teheranie, znajduje literacką oazę w sklepie papierniczym pana Fakhriego, gdzie zaopatrzyć się można w...
Nad rzeką wspomnień 5/5 Nasza cena:
31,02 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nad rzeką wspomnień

Piękna opowieść o poszukiwaniu szczęścia i miłości w malowniczym zakątku nad Bugiem. Życie człowieka jest jak witraż. małe, pozornie nie pasujące do siebie kawałeczki kolorowego szkła, układają się w obraz, który odsłania się dopiero w odpowiednim świetle i dzięki uważności patrzącego. 32-letnia...
Pakiet: Blask choinki, Zapach gozdzików 0/5 Nasza cena:
39,69 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Blask choinki, Zapach gozdzików

Zapach goździków Święta rozgrzeją nawet najbardziej skute lodem serca. Gdy w pewien zimny, grudniowy dzień Arkadiusz odbiera telefon od dawnego znajomego, nie kryje zdziwienia. Nie rozmawiali przecież od czterdziestu lat… Zgadza się jednak na spotkanie. Wśród zapachu goździków i pomarańczy, w...
W potrzasku wspomnień 5/5 Nasza cena:
27,07 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W potrzasku wspomnień

Co zrobiłabyś, gdy pewnego dnia twój świat przestał istnieć, gdyby twoje wspomnienia zostały wymazane? Czy bez nich dalej byłabyś sobą? Czy umiałabyś zacząć wszystko od nowa? Przed takim dylematem staje dwudziestokilkuletnia Oliwia. Od śmierci ratuje ją nieznany mężczyzna Mateo. Niedoszła...
Zapach miłości 5/5 Nasza cena:
19,20 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapach miłości

Magda czasem ma ochotę rzucić wszystko w diabły. Niby nie powinna narzekać – pracuje na kierowniczym stanowisku, jest niezależna... ale w jej życiu czegoś brakuje. Czegoś czy raczej kogoś – Tego Jedynego, do którego mogłaby się przytulić po powrocie do domu, z kim mogłaby zjeść kolację i przy kim...
Zapach grzechu 4/5 Nasza cena:
25,06 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapach grzechu

Ana jest szczęśliwą żoną i matką. Gdy pewnego dnia budzi się w obcym domu i okazuje się, że ukochany mąż ją sprzedał, przeżywa ogromny szok. Teraz ma żyć z Miguelem, groźnym gangsterem, który od pierwszej chwili nie ukrywa, jak bardzo jej pragnie… Choć początkowo Ana planuje ucieczkę, wkrótce...
Duszący zapach bzu. Saga rodziny z Ogrodowej. Tom 2 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Duszący zapach bzu. Saga rodziny z Ogrodowej. Tom 2

Kontynuacja losów rodziny z ulicy Ogrodowej. Fabian i Lilka próbują zbudować swój związek na kruchym fundamencie zaufania. Przesuwają granice o tyle, o ile jeszcze mają nad tym kontrolę. Miłość, której się nie spodziewali, stawia przed nimi nowe wyzwania i problemy. Związek dwojga ludzi niełatwo...
Zapach jesieni 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapach jesieni

Czwarty i ostatni tom serii Ślady życia. Jesień przyniesie wyjaśnienie nabokowskich tajemnic. Przynajmniej tych, które pozwolą się okiełznać. Wszak życie też nie odpowiada na wszystkie zadawane pytania...To pożegnanie z bohaterami i z miejscem, ale niekoniecznie rozstanie z ich żywiołami. Przecież...
Zapach Mazur T.3 Dotyk Mazur cz.1 5/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapach Mazur T.3 Dotyk Mazur cz.1

Koniec lat sześćdziesiątych. W komunistycznej Polsce trwa epoka gomułkowska. Kraj znajduje się w stanie kryzysu gospodarczego i politycznego. Młodziutka Kasia Skrocka przygotowuje się do matury. Pragnie pracować jako nauczycielka. Dziewczyna mieszka z owdowiałą matką w Barwinach, niewielkiej wiosce...
Zapach ciemności. The Dark Duet. Tom 2 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapach ciemności. The Dark Duet. Tom 2

Drugi tom bestsellerowej serii. Dark Erotica w najmocniejszym wydaniu. Jeżeli nie czytałaś "Dotyku ciemności", sięgnij po niego koniecznie! Po lekturze "Zapachu ciemności" będziesz porażona. Jeszcze nigdy miłość i przemoc nie były tak blisko. Uwaga! Ta książka kusi i wciąga! Oswobodzony z...
Zapach Mazur 4/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapach Mazur

Dwie kobiety. Dwie płaszczyzny czasowe. Trauma wojny i... miłość. Julka dostaje pismo z ośrodka pomocy społecznej, z małej miejscowości na Mazurach, z prośbą o zaopiekowanie się nieznaną krewną. Pełna sprzecznych emocji, udaje się do Barwin, gdzie poznaje uroczą staruszkę, Gertrudę Skrocką. Między...
Wybrane bestsellery
Kusicielka. Ventura Devils. Tom 1 5/5 Nasza cena:
21,01 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kusicielka. Ventura Devils. Tom 1

Kiedy nie możesz mieć tego, czego pragniesz, pragniesz tego jeszcze bardziej... „Kusicielka” to pełna sprzecznych emocji, elektryzująca powieść Emilii Szelest. Michael Banks jest nowym zawodnikiem sławnej drużyny hokejowej Ventura Devils. To utalentowany outsider, który całkowicie koncentruje się...
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 4/5 Nasza cena:
27,80 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych...
Naturalnie i ziołowo. 60 przepisów na zdrowie 5/5 Nasza cena:
30,63 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Naturalnie i ziołowo. 60 przepisów na zdrowie

Odkryj dobroczynną moc ziół. Co możemy zrobić, by w codziennym życiu ograniczyć wpływ negatywnych czynników na nasz organizm? Odpowiedź jest zaskakująco prosta – to powrót do natury. Jedz naturalnie, korzystaj z bogactw Matki Ziemi i dobroczynnej mocy ziół. Ta niedoceniana grupa składników ma Ci...
Ikon 0/5 Nasza cena:
27,71 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ikon

Co łączy zakończony właśnie kryzys kubański, politykę braci Kennedych i ich związek z Marylin Monroe? Odpowiedź podsuwa jeden z najpoczytniejszych thrillerów Grahama Mastertona! Daniel jest właścicielem małego pubu w spokojnym miasteczku w Arizonie. Gdy dowiaduje się, że jego najlepszy przyjaciel...
Tajemniczy ogród 5/5 Nasza cena:
8,91 zł 14,85 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemniczy ogród

Wydanie Tajemniczego ogrodu kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w...
Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin 0/5 Nasza cena:
103,98 zł 156,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów, Gryfonów i Krukonów. Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tych szlachetnych domów, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu. Noś barwy swojego domu z dumą! Jubileuszowe...
Śmierć frajerom. Tom 1 0/5 Nasza cena:
41,95 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć frajerom. Tom 1

Powieść łotrzykowska dziejąca się w latach 1905–1925. Pasjonująca historia miasta, świetne wątki polityczne, i zawiłe relacje w warszawskim półświatku. Grzegorz Kalinowski zabiera nas do warszawskiego świata z początku lat dwudziestych budując swoich bohaterów na tle Warszawy z niezwykłą dbałością...
Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2

„Nie do odzyskania” to kolejna część niesamowitej historii autorstwa uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Alex jest wściekła na rodziców i przyjaciół, którzy ją porzucili. Po przeprowadzce do kampusu uniwersyteckiego dziewczyna idzie do domu Jessego. Zamierza zażądać odpowiedzi na pytanie, co...
Zbrodnia i kara 5/5 Nasza cena:
16,77 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i kara

Wydanie Zbrodni i kary kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Wampirze cesarstwo. Tom 1 5/5 Nasza cena:
45,10 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wampirze cesarstwo. Tom 1

Wampirze cesarstwo to pierwszy tom niewiarygodnej nowej serii dark fantasy Jaya Kristoffa, autora bestsellerów z listy "New York Timesa". Ze świętego kielicha blask święty się sączy. Ład na świecie wyjdzie spod wiernego ręki, a przed obliczem męczeńskiej siódemki szary człowiek noc bezkresną...
Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy 5/5 Nasza cena:
32,91 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy

Z tą ekipą nie da się nudzić! Kuba jest rezolutnym chłopakiem, który wraz z rodziną spędza wakacje nad jeziorem w lesie. Gdy przypadkiem odkrywa ukryty skarb, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, nie wtajemniczając w to nikogo z dorosłych. Pomagają mu: brat Filip oraz sąsiadki – Oliwia i Jagoda....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula