Zapach wspomnień

Autor:

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Format
135 x 205 mm
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
492
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 22,42 zł
Nasza cena: 25,83 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

Historia wielkiej miłości i pasji, których nie zniszczyła nawet wojna

“Zapach wspomnień” to powieść historyczna, w której znajdziemy romans, wielką pasję, tęsknotę i tragedię wojny, która rozdzieli na długi czas matkę z synem.

Chociaż nigdy nie wolno się poddawać, to trudno jest, podnieść się w najgorszych sytuacjach życiowych. Szczególnie kiedy otacza nas wojna i nie możemy nic zrobić, żeby wpłynąć na jej bieg. ”Zapach wspomnień” to historia tęsknoty, pasji i miłości, która zmieniła nie jeden los.

Znana francuska perfumiarka Danielle w 1939 roku wsiada na pokład luksusowego liniowca. Nie wie jeszcze, że to decydująca podróż. Ona i jej mąż już na pokładzie dowiadują się o wybuchu wojny. Zostają rozdzieleni z synem, który został w Polsce z babcią. Rozłąka, która miała trwać chwilę, okaże się nieznośnie długa. Kobieta przez miesiące, lata, pogrąża się w rozpaczy. Stara się odnaleźć zaginioną rodzinę, jednak jej wysiłki nie przynoszą efektów.

W końcu postanawia otrząsnąć się z dramatu i wyjeżdża do Ameryki. W Los Angeles postanawia wykorzystać po raz kolejny dar, jaki posiada. Dzięki swojej pasji i determinacji staje się światowej sławy kreatorką perfum. Otrzymuje przepustkę do hollywoodzkich elit. Nie zapomina jednak o dramacie, który ją spotkał. Danielle dostaje okazję na nową, wspaniałą miłość, która wydaje się niepowtarzalna i wręcz niemożliwa. Tylko czy kobieta odnajdzie się w nowym świecie? Czy będzie mogła zapomnieć o przeszłości?

“Zapach wspomnień” to poruszająca powieść, pełna ludzkich dramatów i trudnych decyzji. Wojna potrafi zniszczyć wszystko na swojej drodze, a szczególnie to, co było dla nas najważniejsze.

Jan Moran jest przedsiębiorczynią i autorką bestsellerowych powieści historycznych dla kobiet. Tworzy powieści, w których często korzysta z własnych doświadczeń zdobytych w licznych podróżach.

Mistrzowski romans, którego strony przewracają się same!

Przeczytaj fragment książki

Czytaj całość

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-09-02
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wichry wojny…

  Wojna
  nie wybiera, a każdy wobec niej pozostaje równy. Tak zresztą, jak wobec śmierci, która nierozerwalnie jest z wojną związana. I jest to niezależnie od wykształcenia, wykonywanego zawodu czy stanu posiadania. Zarówno właściciele ziemscy, jak i posiadacze wielkich majątków, mogą użyć ich co prawda do przekupienia właściwych ludzi, ale w ciężkich czasach pieniądze nie zawsze są wiele warte, zresztą nie ma ich wystarczająco dużo. Aby przetrwać, trzeba zatem sięgnąć nie do portfela, ale odwołać się do swojej niezłomności i wytrwałości, nabyć podstawowe choćby umiejętności niezbędne do przeżycia i pozostać elastycznym, umiejętnie dostosowując się do zaistniałych warunków.

  Taki dar posiada Danielle Brtancourt von Hoffman, dwudziestosześcioletnia francuska perfumerka, żona biznesmena o niemieckich korzeniach. Ona sama pochodzi z żydowskiej rodziny, ale dzięki ojcu wywodzącemu się ze starego francuskiego rodu, została wychowana w wierze katolickiej. Nie czuje się Żydówką, nie jest też w stanie uwierzyć, że niejaki Hitler mógłby doprowadzić do eksterminacji tej grupy społecznej. Kiedy wsiada na pokład ekskluzywnego liniowca Newell-Grey Explorer, pozostawiając swojego sześcioletniego syna Nicky`ego z babką w Polsce, nie spodziewa się nawet, jak szybko przekona się, do czego zdolni są naziści pod przewodnictwem Hitlera. Na statku ona i jej mąż dowiadują się o wybuchu wojny, sami zresztą cudem uchodzą z życiem, po tym, jak liniowiec zostaje zniszczony przez niemiecką torpedę.

  Uratowani, znajdują schronienie w Anglii, ale nie mogą ukrywać się, kiedy nieznane są losy ich syna, zaś rodzina rozproszona jest po świecie. Danielle wyrusza zatem do Francji, do rodziców, zaś Max, któremu brytyjski wywiad zaproponował współpracę, postanawia dostać się do Polski i pracując, jednocześnie prowadzić poszukiwania dziecka. Niestety nie tylko nie udaje mu się odnaleźć chłopca, ale sam ginie – zdrajcą jest członek jego rodziny, zazdrosny o Maxa kuzyn, który obecnie jest oficerem SS. Zresztą niedługo później spotka się z jego nienawiścią również Danielle, która po śmierci ukochanego Maxa sama próbuje dotrzeć do Nicky`ego. Również i ta próba jest nieudana, zaś kobieta – po tragicznej śmierci swojego ojca, bratowej i brata – ucieka z ogarniętej wojną Europy do Kalifornii. Pod opieką ma matkę, która z bólu postradała zmysły, bratanicę, a także swoje nowonarodzone dziecko, bowiem w chwili wybuchu wojny była w kolejnej ciąży.

  Danielle dzięki pomocy przyjaciółki otrzymuj pracę w ekskluzywnym butiku z ciuchami, ale utrzymanie tylu osób jest prawdziwym wyzwaniem. Postanawia zatem zająć się tym, co we Francji przynosiło rodzinie spory dochód – komponowaniem zapachów, ale także projektowaniem ubrań, które nadawać będą amerykańskim kobietom francuskiego szyku. Powoli, wytrwale pracując i znajdując dla swoich perfum Chimère coraz to nowych odbiorców, kobieta pnie się po drabinie kariery. Sukces odniesiony w Ameryce nie pomniejsza jednak jej troski o syna, którego wciąż nie potrafi odnaleźć. Na dodatek, szukając poprawy swojego losu, ale i dając się zwieść elegancji i czułym słówkom, Danielle przyjmuje oświadczyny aktora i piosenkarza, Camerona Murphy`ego, który tak naprawdę nie tylko jest pijakiem, regularnie się narkotyzuje, a także tonie w długach. Wychodząc za niego za mąż odrzuca szansę bycia z Johnem, kapitanem poznanym na liniowcu, który pomógł jej w wielu trudnych chwilach…

  Czy Danielle znajdzie jeszcze kiedyś szczęście? Czy odnajdzie swojego syna? Czy fakt, iż ubiera śmietankę towarzyską Ameryki, że sławne aktorki skrapiają się jej perfumami, jest rzeczywiście wyznacznikiem sukcesu? Czy kiedyś jeszcze odnajdzie spokój i spełnienie u boku mężczyzny? Na te pytania odpowiada powieść Jan Moran, pt. „Zapach wspomnień”. Ta nowość Wydawnictwa Kobiecego, to nie tylko fascynująca, choć traumatyczna wyprawa w przeszłość, ale i wspaniały portret kobiety sukcesu, która nie ustępuje w obliczu przeszkód, która upada, ale podnosi się dzięki wewnętrznej sile. Wspaniale zarysowani bohaterowie, szczególnie wyjątkowo dopracowana postać Danielle, a także porywająca akcja i wspaniale nakreślone tło historyczne – to wszystko sprawia, że po książkę nie tyko sięga się z przyjemnością, ale na długo pozostaje ona w naszym sercu.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie wiedziałam czego się spodziewać, jednak opis zainteresował mnie na tyle, że postanowiłam poświęcić jej swój czas. To był strzał w dziesiątkę, po prostu się nią zachwyciłam, nie mogłam się oderwać.

  Główną bohaterką jest młoda kobieta, która wraz z mężem na statku otrzymuje tragiczną wiadomość: dowiaduje się o wybuchu II wojny światowej. Małżeństwo zostaje rozdzielone z synem, którego, jak się dowiadujemy- został z babcią w Polsce.

  To świetnie napisana powieść. Z kart niemal czuć zapach perfum, o których wspomina się w książce. Danielle, to nie tylko kreatorka perfum, to bardzo silna kobieta, która zrobi wszystko by na nowo odzyskać rodzinę. Z kolejnych stron dowiadujemy się, jak mocno życie ją doświadczyło, a mimo to Danielle nie ustaje w poszukiwaniach syna i w walce o lepsze jutro dla siebie i dla rodziny.

  Powieść to opowieść o różnych krajach, w których toczy się II wojna światowa: mowa o Francji, Anglii czy Stanach Zjednoczonych. Jest tez, jak już wyżej wspomniałam- wątek polski. Autorka ma dużą wiedzę- doskonale oddała szczegóły dotyczące tamtych czasów, opisała nazizm i zaangażowanie różnych ludzi w walkę o lepsze jutro.

  Czy Danielle uda się osiągnąć sukces? Czy odnajdzie syna? Co się wydarzy?

  Zachęcam do sięgnięcia po "Zapach wspomnień". To naprawdę niesamowita książka, warta przeczytania. Uprzedzam: potrzebne będą chusteczki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Zapach wspomnień" to kolejna pozycja z wątkiem wojennym, z którą postanowiłam zapoznać się w ostatnim czasie. Czy było warto dać jej szansę?

  Danielle nigdy nie przypuszczałaby, że wybuch wojny na długie lata, jeśli nie na zawsze rozdzieli ją z synem. Chłopiec został w Polsce pod opieką babci, ściągnięcie go do rodziców wcale nie było rzeczą łatwą. Kobieta z mężem nie tracili jednak nadziei, imając się naprawdę różnych sposobów.

  Czasy wojny były niespokojne, a Jan Moran oddała to w bardzo delikatny sposób. Tłem dla całej akcji są perfumy, zapachy, które tworzy główna bohaterka Danielle. Na początku każdego rozdziału znajduje się krótkie wprowadzenie związane z tematem przewodnim.

  Książka jest naprawdę bardzo obszerna, a przy tym subtelna. Tak naprawdę bardzo dużo dowiadujemy się o życiu Danielle, jej bliskich. Nieco brakowało mi głębszych refleksji na temat pobytu w Polsce i tego, co działo się z rodziną głównej bohaterki w naszym kraju.

  ,,Zapach wspomnień" to jedna z tych nowości, obok których nie sposób przejść obojętnie. Lektura w żadnym stopniu się nie nudzi, razem z postaciami przeżywamy ich wzloty i upadki, następstwa wojny. Pod względem trudności, jest przeciętna. Autorka wszystko opisuje w naprawdę przystępny sposób.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula