Zagionione dziewczyny

Autor:

John Glatt

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
480
Nasza cena: 38,17 zł 44,90 zł Taniej o: 15%

Prawdziwa historia porwania trzech kobiet przetrzymywanych w piwnicy domu w cleveland, które zostały uratowane o wiele za późno

Zaginione dziewczyny to przejmująca opowieść o Amandzie Berry, Ginie DeJesus i Michelle Knight, które zostały porwane i uwięzione. Były przetrzymywane przez ponad 10 lat. W piwnicy domu kierowcy autobusu szkolnego Ariela Castro, potwora w ludzkiej skórze, przeżyły prawdziwy koszmar. Gdy związane i skute łańcuchami cierpiały, narzeczona Castro odwiedzała go w tym samym domu i wspólnie przygotowywali romantyczne kolacje. Z niczego nie zdawała sobie sprawy.

W maju 2013 r. dziewczynom udało się uciec. Historia porwania i dramatycznego ratunku trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie.

Jak to możliwe, że nikt nie zauważył niczego dziwnego w zachowaniu mężczyzny, który trzem kobietom zgotował prawdziwe piekło?

Tworzymy więź z osobą, która jest wobec nas agresywna.

To syndrom sztokholmski.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Więził trzy kobiety, unieruchamiał je łańcuchami i zamykał w pokojach, pozbawiał dostępu do jedzenia, toalety, prysznica. Dopuszczał się wielokrotnych gwałtów waginalnych, oralnych i analnych, stosował przemoc fizyczną i psychiczną.”

  Przedstawiona historia wstrząsa do głębi. Kierowca autobusu Ariel Castro, przez dziesięć lat utrzymywał w tajemnicy przed wszystkimi, swoje przerażające czyny. Ten człowiek w swoim domu, w piwnicy uwięził, przykuł łańcuchami, znęcał się psychicznie i fizycznie przez lata nad trzema dziewczynami. Nikt nigdy niczego nie zauważył. W tym samym domu z narzeczoną jadał romantyczne kolacje, bywała w nim jego rodzina, członkowie zespołu, w którym grał. Jaka to możliwe? Najbliżsi sąsiedzi zgłaszali skargi na nietypowe sytuacje, jednak policja nigdy nie dała im wiary. Dlaczego nie zareagowali odpowiednio? W maju 2013 r. dziewczynom udało się uciec.

  Historia Amandy Berry, Giny DeJesus i Michelle Knight jest wstrząsająca i przerażająca. Pierwsza była Michellin to ona była najdłużej uwięziona i to ona była jedyną, która odważyła się przeciwstawić swojemu oprawcy. Nieustannie ponosiła przykre konsekwencje swojego buntu. Bite, torturowane, poniżane, wyśmiewane, gwałcone, głodzone, to była ich codzienność. Gdy zachodziły w ciążę, przemocą wywoływał poronienia.

  Autor włożył dużo pracy i trudu, aby zebrać informacje do powstania tej książki. Jest to swoisty, przejmujący reportaż. Zeznania, ofiar, sprawcy, świadków, relacje dziennikarzy, policjantów i bardzo szczegółowo, wręcz drobiazgowo zrelacjonowany sam proces. Ukazuje portret sprawcy, jego pochodzenie, najbliższą rodziną, odejście żony, nad którą się pastwił, za milczącą zgodą innych. Sprawca często rozmawiał z rodzinami swoich ofiar, pocieszał ich. Przez innych postrzegany był pozytywnie. Pan John pisze w sposób bardzo przystępny i intrygujący. Pomimo przerażających obrazów jakie przesuwały się w mojej głowie podczas czytania, książkę czytało się szybko i lekko. Nie ma tu zbędnych opisów, wszystko idealnie ze sobą współgra.

  Przerażająca, smutna, dosadna historia, zapada w pamięć. Wywołała we mnie ogromne, skrajne emocje. Szaleniec zdolny do najgorszych zbrodni, aby zaspokoić swoje pragnienia. Książka uświadamia i pokazuje, jak niewiele wiemy o ludziach, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Bardzo polecam, Tatiasza i jej książki :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Zaginione dziewczyny” to bardzo ciężka książka. John Glatt przybliża historię porwania i przetrzymywania przez 11 lat trzech kobiet.

  Ariel Castro przez wiele lat więził, gwałcił, znęcał się, torturował i zamienił życie w piekło trzem młodym kobietom. Michelle Knight, Amanda Berry i Gina DeJesus doświadczyły czegoś niewyobrażalnie okrutnego i nieludzkiego z rąk człowieka, który przez lata drwił z organów ścigania oraz rodzin porwanych. Książka „Zaginione dziewczyny” bardzo mnie poruszyła. Nie była to lekka lektura. Ta książka jest bardzo przejmująca, a czytanie przedstawionej historii sprawia ogromny ból i smutek. Jestem pełna podziwu dla tych kobiet. Mimo tylu lat w niewoli, tylu cierpień i upodleń, nie poddały się, przetrwały i uciekły.

  Nie odniosę się za bardzo do kwestii technicznych w tej książce, ponieważ jej treść poruszyła mnie tak bardzo, że cała reszta kompletnie nie miała znaczenia. Powiem tylko, że autor podszedł do tej historii bardzo poważnie, jednak z odpowiednim wyczuciem i szacunkiem dla ofiar i ich rodzin.

  „Zaginione dziewczyny” to pozycja zasługująca na uwagę fanów literatury na faktach oraz czytelników o mocnych nerwach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sporo tutaj okrucieństwa i brutalnych scen. Na pewno nie jest to książka dla wrażliwych osób. Do tej pory mam w głowie odbiór porodu w zatęchłej, brudnej i zimnej piwnicy w czarnym basenie. "Łożysko umieścił w zamrażarce, zatrzymując je na pamiątkę.". Autor wszystko skrupulatnie opisał. Z początku ciężko mi było przebrnąć przez ogrom nazwisk i miejsc, ale w końcu tego wymaga true crime - faktów. Potem czytało się sprawniej. Choć nie wiem, czy to odpowiednie słowo, ponieważ zdarzało się tak, że musiałam odkładać książkę na moment, aby ochłonąć. Za dużo bestialstwa na raz.

  Wiecie, co mnie strasznie dotknęło? To, że te dziewczyny miały telewizję. Widziały, co się dzieje na zewnątrz, jak ich rodziny je opłakują, wygłaszają apele, matki wręcz błagają przed kamerami 'gdziekolwiek jesteś wróć do nas, proszę!'. Myślę, że lepiej wiedzieć, że dziecko nie żyje, niż każdego dnia zamęczać się tym, gdzie się teraz znajduje, czy jest bezpieczne.

  Przerażającym zwyczajem było jedzenie kawałka tortu w rocznicę porwania.

  A jeszcze bardziej potworne jest to, że Ariel angażował się w poszukiwania. Mając świadomość, że Amanda, Michelle i Gina siedzą w tej lodowatej piwnicy, związane łańcuchami z brudnymi skarpetami w zakrwawionych ustach.

  Mocna lektura.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ariel Castro, syn Pedro „Nona” Castro i Lilian Rodrigues. Był ulubieńcem rodziny. Lecz okazał się potworem w ludzkiej skórze. Przez ponad dziesięć lat w piwnicy swojego domu przetrzymywał Amandę Berry, Ginę DeJesus i Michelle Knight.

  Poznając tę historię, aż ciężko wyobrazić sobie ogrom zła, które wyrządził kierowca szkolnego autobusu. Mężczyzna zwabił przyjaciółki własnej córki pod numer 2207 przy Seymour Avenue. John Glatt w książce „Zaginione dziewczyny” szczegółowo opisuje historię trzech dziewczyn. W wyniku ponad osiemnastu miesięcy badań i wywiadów ukazuje nam historię porwania, które wstrząsnęło opinią publiczną. Zdobywając zaufanie swych ofiar zwabiał je do swojego samochodu. Grożąc, porywał, po czym więził w piwnicy, gdzie zgotował im prawdziwe piekło. Stosował przemoc psychiczną i fizyczną. Często również wykorzystywał seksualnie, a gdy jego ofiary zachodziły w ciąże, przemocą doprowadzał do poronień.

  To wręcz niewyobrażalne, co przeżyły jego ofiary. Zaskakujące jest to, że jego narzeczona nie była świadoma do czego dochodzi w piwnicy domu, w którym nie raz odwiedzała go urządzając romantyczne kolacje. Najbliższa rodzina mężczyzny nie podejrzewała go o takie czyny. Ariel Castro to człowiek o dwóch twarzach. Lokalna społeczność odbierała go jako pozytywnego człowieka. Często rozmawiał z rodzinami zaginionych dziewczyn, wyrażając nadzieję, na ich rychłe odnalezienie.

  Czytając tę książkę nie potrafiłem pojąć tego, co tkwiło w umyśle Castro. John Glatt bardzo szczegółowo opisuje kulisy tej historii. Poznajemy Ariela od jego najmłodszych lat. Zostajemy wprowadzeni w szczegóły porwań oraz tego w jaki sposób traktował swoje ofiary. To nie pojęte, wstrząsające, bulwersujące. Historia Amandy, Giny i Michelle powinna być przestrogą, by zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem wobec nieznanych nam osób. Problem w tym, że Castro był znany swoim ofiarom, a ten wykorzystując ich zaufanie spełniał swoje najczarniejsze fantazje.

  John Glatt ukazał nam historię, która nie powinna się wydarzyć. Z dbałością o każdy szczegół wprowadza nas do piekła, z którego po dziesięciu latach udało się wyrwać jego ofiarom. „Zaginione dziewczyny” to historia, którą warto poznać.

  Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia, Filia na Faktach [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zaginione dziewczyny to poruszająca opowieść, przedstawiająca tragiczne losy trzech dziewcząt.

  Amandy, Giny i Michelle, które zostały porwane i przetrzymywane w domu swojego oprawcy. Przez 10 lat. Dziewczyny przechodziły prawdziwe tortury, które codziennie zapewniał im ich porywacz, były poniżane, wykorzystywane, głodzenie.

  Kobiety prowadziły pamiętniki w czasie swojej niewoli ze szczegółami opisywały przez jakie piekło musiały przechodzić każdego dnia, przez ponad dekadę.

  Kobiety zamykane w pokoju, przykuwane łańcuchami, w ustach brudna, szara skarpeta, a w pokoju włączone było radio by stłumić ewentualne odgłosy.

  Jak to możliwe, że nikt nie zauważył niczego dziwnego w zachowaniu mężczyzny, który był kierowcą autobusu szkolnego, grał wraz ze społem na różnych uroczystościach, pomagał p poszukiwaniach zaginionych.

  Takim człowiekiem był właśnie Ariel Castro, potwór w ludzkiej skórze, takie okrucieństwo nie mieści się w głowie, jak można być tak okrutnym człowiekiem i zgotować taki los drugiej osobie.

  Najgorsze jest to, że jest to prawdziwa historia, a nie fikcja literacka.

  Jest to książka mocna, bardzo szczegółowa, prawdziwa, porusza bardzo ważny temat, zmuszająca do przemyśleń i dbania bardziej o bezpieczeństwo.

  Jest to literatura dla ludzi o mocnych nerwach, którą bardzo polecam.

  Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwo Filia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Rodzinne sekrety. Jabłoniowy Sad. Tom 2 0/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzinne sekrety. Jabłoniowy Sad. Tom 2

Otoczony jabłoniowym sadem dom rodziny Zagórskich znajduje się w niebezpieczeństwie. Kłopoty finansowe zmuszą Jana seniora rodu i właściciela księgarni do podjęcia dramatycznych decyzji. To zapoczątkuje rodzinną rewolucję. Jego córki bowiem zainspirowane jego postawą postanowią również zawalczyć o...
Ułaskawienie legal briefs Tom 3 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ułaskawienie legal briefs Tom 3

Gdy Brent Mason patrzy na Kennedy Randolph, nie widzi już zawstydzonej, słodkiej sąsiadki, z którą się wychowywał. Z kolei kiedy ona patrzy na Brenta, widzi tylko zapatrzonego w siebie gogusia, który upokorzył ją w szkole średniej. Teraz Brent jest adwokatem obrony w jej nowym procesie, więc dawna...
Niepamięć 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niepamięć

Podinspektor Dariusz Suder, kilka tygodni po spotkaniu koordynacyjnym polskich i niemieckich służb policyjnych w Szczecinie, wyjeżdża na służbowe spotkanie do Berlina i przy okazji zabiera ze sobą żonę i córkę. Dwa miesiące później Suder budzi się ze śpiączki w berlińskiej klinice. Cierpi na...
Pudełko z marzeniami 5/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pudełko z marzeniami

Najzabawniejsza świąteczna komedia romantyczna! Zdradzony przez narzeczoną i oszukany przez wspólnika trzydziestoletni Michał marzy o tym, aby zacząć nowe życie. Kiedy dowiaduje się, że podczas II wojny światowej jego rodzina ukryła w małym miasteczku na północy Polski skarb, wyrusza na jego...
Krwawe róże 0/5 Nasza cena:
31,17 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krwawe róże

Drugi tom bestsellerowego KOLEKCJONERA MOTYLI Cztery miesiące po eksplozji w Ogrodzie, w którym przetrzymywano młode kobiety nazywane Motylami, agenci FBI Brandon Eddison, Victor Hanoverian i Mercedes Ramirez nadal próbują uporać się z konsekwencjami zdarzeń, pomagając ofiarom przystosować się do...
Ślepiec 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ślepiec

Cudze oczy patrzą na was. Zawsze. Ona ma takie piękne oczy. Muszę je mieć... Nowy kryminał autora, który w ciągu jednego tylko roku podbił wszystkie listy bestsellerów!W pustym mieszkaniu w jednym z gdańskich bloków zostaje znalezione makabrycznie okaleczone ciało mężczyzny. Sprawa zostaje...
Listy zza grobu 4/5 Nasza cena:
26,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Listy zza grobu

Największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach. Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną...
Cymanowski Młyn 0/5 Nasza cena:
42,74 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cymanowski Młyn

Małżeństwo Moniki i Macieja przechodzi głęboki kryzys. Oboje łudzą się, że tajemniczy prezent: urlop w leśnym pensjonacie, z dala od ludzi i cywilizacji, może jeszcze wszystko uratować. Początkowo ulegają romantycznym chwilom, jednak nagły wyjazd Macieja budzi demony przeszłości. Łukasz, przystojny...
Zamek z piasku 5/5 Nasza cena:
25,97 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zamek z piasku

Uważaj na znajomości, które zaczynają się od głowy. O tych zapoczątkowanych fascynacją seksualną można szybko zapomnieć. O tych, które zaczynają się od rozmów, wymiany myśli i emocji, możesz nigdy nie zapomnieć. Te są trwalsze. Młode małżeństwo, które jest ze sobą od wielu lat, decyduje się na...
Hotel 69 4/5 Nasza cena:
26,60 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hotel 69

Alexander Carlsson, syn szwedzkiego multimilionera i polskiej śpiewaczki operowej, dostaje w prezencie od ojca ekskluzywny hotel w Sopocie. Czy Alex znajdzie w Trójmieście szczęście i miłość? Jakie tajemnice skrywają hotelowe apartamenty?Przygodny seks, morze alkoholu, nocne awantury i wulgarne...
Tamta kobieta 4/5 Nasza cena:
28,59 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tamta kobieta

Do gabinetu dr Romy Jasińskiej przychodzi mężczyzna z małą dziewczynką. W pięknej pani doktor rozpoznaje kobietę, której szukał przez wiele lat. Dlaczego lekarce tak bardzo zależało na tym, aby nie zostać odnalezioną? Co ukrywa i co łączy ją z przybyłym? Jaką rolę w tej tajemniczej historii...
Odrobina magii 5/5 Nasza cena:
26,60 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odrobina magii

Wszyscy czegoś pragną, czegoś szukają. I wszyscy znajdą, jeśli tylko pozwolą, aby w ich życiu pojawiła się odrobina magii. Czerwone dachy powolutku przykrywa śnieg. Księżyc zagląda do okien mieszkańcom. Oto Zosia, która właśnie straciła miłość swego życia i pragnie ją odzyskać. Oto Klara, tkwiąca w...
Wybrane bestsellery
Oblicza epok 2.1. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 1. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony 5/5 Nasza cena:
39,59 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza epok 2.1. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 1. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

W podręczniku Oblicza epok dla klasy 2, część 1 znajdują się teksty wczesnego romantyzmu, m.in. wiersze poetów jezior (zakres rozszerzony), Giaur Byrona, Cierpienia młodego Wertera oraz Faust Goethego, opowiadania Edgara Allana Poego (zakres rozszerzony), a także twórczość dwóch największych poetów...
Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5 5/5 Nasza cena:
24,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5

Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze – klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym...
Dom stu szeptów 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom stu szeptów

Najnowsza powieść grozy brytyjskiego mistrza horroru, Grahama Mastertona. Autorska interpretacja opowieści o nawiedzonym domu. Na smaganych wiatrem wrzosowiskach stare domostwo strzeże swych sekretów… Allhallows Hall jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów, położoną na ponurych i mglistych...
Sapiens. Od zwierząt do bogów 5/5 Nasza cena:
42,20 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sapiens. Od zwierząt do bogów

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej. Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed...
Upiory XX wieku 5/5 Nasza cena:
30,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upiory XX wieku

Książka, która przyniosła Joemu Hillowi sławę. Uhonorowana Bram Stoker Award – najważniejszą nagrodą z dziedziny literatury grozy. Czternaście opowiadań, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które...
Triumf chaosu. Koło Czasu. Tom 6 4/5 Nasza cena:
48,24 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Triumf chaosu. Koło Czasu. Tom 6

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie Koło Czasu się obraca, wichry losu omiatają ziemię, a Rand al'Thor walczy o zjednoczenie narodów przed Ostatnią Bitwą. Walczy z pułapkami zastawionymi przez nieśmiertelnych...
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki 5/5 Nasza cena:
17,43 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub kupę. A to nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasie zabawy! Czy u Was jest podobnie? Nie martwcie się, w końcu na pewno się uda. Wystarczy trochę...
Uwikłana 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłana

Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w...
Bestia z Buchenwaldu 5/5 Nasza cena:
27,06 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bestia z Buchenwaldu

Historia Ilse Koch, komendantowej nazistowskiego obozu, której okrucieństwo stało się legendą Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. Człowiek jest zdolny do wszystkiego. Ilse Koch dokonała okrutnych czynów. Wiedźma z Buchenwaldu...
Sanatorium Zagłada 5/5 Nasza cena:
29,24 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sanatorium Zagłada

Nikt nie miał prawa skazać na śmierć drugiego człowieka, nikt nie miał też prawa odebrać mu bez jego winy wolności. Lew Wilcek to potomek prastarego rodu, wychowywany w całkowitym odosobnieniu i przeświadczeniu, że wciąż trwa belle époque. Człowiek dawnych ideałów oraz minionych wartości, który...
Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14 5/5 Nasza cena:
26,04 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14

Minęły trzy miesiące, od kiedy Kordian Oryński zaginął. Przez cały ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad. Prawniczka nie zamierza jednak się poddawać. Aby zapewnić sobie fundusze na dalsze poszukiwania, prowadzi biuro porad prawnych i mimo że nie może sama...
Pakiet Stulecie Winnych. Okładka serialowa. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli 5/5 Nasza cena:
57,76 zł 99,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Stulecie Winnych. Okładka serialowa. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli

Stulecie Winnych - saga, na podstawie której powstał popularny serial o tym samym tytule, pochłania bez reszty. Jest w niej bestsellerowej powieści ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula