Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
304
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 17,24 zł
Nasza cena: 21,13 zł 29,99 zł Taniej o: 30%

Co łączy nordic walking, siostrę zakonną i mrożące krew w żyłach morderstwo? Z odpowiedzią spieszy Karolina Morawiecka w książce "Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie".

Autorka przenosi czytelników w świat niesamowitych zbiegów okoliczności, niewyjaśnionych zagadek i zabawnych sytuacji, zapraszając tym samym na kryminalną ucztę z kulinarnymi wątkami w tle.

"Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie..." jest 4. tomem ze znanego cyklu pt. "Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu)". Główna bohaterka, porte parole samej autorki, i jej znajoma siostra zakonna wyruszają do samego serca klimatycznego Ojcowa na wspólny trening nordic walking, podczas którego niespodziewanie natrafiają na miejsce zbrodni. Nie wygląda ono jednak typowo - brak tam najważniejszego dowodu morderstwa, czyli ciała.

Wkrótce policjanci odnajdują zwłoki młodej dziewczyny, a domorosła detektywka wraz z zakonnicą postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Główna bohaterka zaczyna prowadzić własne śledztwo w podkrakowskiej Wielmoży, natomiast siostra zakonna zostaje wysłana z tajemniczą misją do klasztoru, by tam przybliżyć się do rozwiązania zagadki.

Ta bezpretensjonalna, autentycznie wciągająca, momentami przerażająco zabawna komedia kryminalna obnaża również prawdziwe problemy natury socjologicznej. Przez uniwersalność i wielotorowość tej powieści Karolina Morawiecka - statystyczna mieszkanka polskiej prowincji po sześćdziesiątce - w oczach krytyków pretenduje nawet do tytułu polskiej panny Marple!


O autorce

Karolina Morawiecka to krakowianka, doktor nauk humanistycznych, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego zakochana w literaturze kryminalnej. Największą popularność zdobyła dzięki stworzeniu cyklu powieści o nieustraszonej wdowie-detektywce, który natychmiast stał się bestsellerem w swojej kategorii.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubię komedie kryminalne, a jeśli są dobrze napisane, to nawet bardzo lubię. Tym razem sięgnęłam po "Zagadkę drugiej śmierci" Karoliny Morawieckiej. I choć jest to już czwarta część serii, to podchodziłam do niej z wiedzą, iż nie trzeba czytać poprzednich tomów, aby zapoznać się z ostatnim. Główna bohaterka książki to Karolina Morawiecka. Tak, tak, dobrze czytacie. 😉 Autorka ma duży dystans do siebie, więc nazwała ją swoim imieniem i nazwiskiem, a na dodatek przedstawiła w dość zabawnym świetle. Fajnie to sobie wszystko wymyśliła. Tym razem Karolina, główna bohaterka, zaczęła uprawiać nordic walking, co dało jej świetną okazję do przeprowadzenia następnego śledztwa. Bez jej kobiecej intuicji policja nie dałaby sobie przecież rady. 😉 W historii pojawiają się dwa trupy, a zagadkę kryminalną, która może nie jest zbyt skomplikowana, aczkolwiek ciekawa, starają się rozwikłać dwie bohaterki. Jest przy tym dużo śmiechu, sarkastycznych odzywek oraz mnóstwo jedzenia! Oj, można podczas czytania tej książki zgłodnieć! Wątek kulinarny przewija się w dość znacznym stopniu, ponieważ Karolina często przygotowuje wyszukane dania, mające pomóc w śledztwie i zdobyciu informacji. 😉 O co chodzi? O tym musicie przeczytać już sami. Książka jest prześmieszna, lekka i przyjemna oraz mega pozytywna - po prostu kawał dobrej rozrywki. Uwaga! Czytanie "Zagadki drugiej śmierci" może powodować niekontrolowane wybuchy śmiechu. 😁 Polecam wszystkim, którzy chcą się nieco odstresować.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejny kryminał za mną, a dokładniej komedia kryminalna, przy której czytaniu napewno zgłodniejecie. Nie miałam przyjemności zapoznać się z wcześniej wydanymi książkami z tej serii (a było ich trzy), ale śmiało można sięgnąć po tą pozycje bez znajomosci poprzednich dzieł autorki.

  Książka zdecydowanie bawi, jest przepełniona sarkazmem, ogromem odniesień do literatury i całą masą porównań. Lekko przerysowana historia sprawia, że czytelnik z uśmiechem na ustach przechodzi przez kolejne stronice i ciagle nie ma dosyć. Jest to lekka powieść, pozwalająca się rozluźnić i nie wymagająca główkowania i typowania sprawcy. Co prawda są tutaj zagadki kryminalne, mamy dwóch nieboszczyków, ale również w książce występują dwie bohaterki, które cechuje doskonała intuicja i nieodzowna rola w pomaganiu policji. Bez nich żadne śledztwo nie byłoby poprawnie przeprowadzone ;) Sama intryga również nie jest zawiła i niezbyt emocjonalna, dlatego serce Wam mocniej nie zabije z niepokoju, ale może Was rozboleć brzuch, ze śmiechu. Bo miejscami można się ubawić. Do tego autorka musi mieć doskonałą wiedzę kulinarną, ponieważ przytoczone tutaj nazwy dań (szczególnie kuchni orientalnej), niejednokrotnie sprawiały, że od razu zaglądałam do „wujka Google”, by sprawdzić co to takiego jest! I powiem szczerze, że nabrałam kilku inspiracji! Do tego ogromnym plusem jest przypisanie głównej bohaterce swojego imienia i nazwiska oraz ... przedstawienie tej postaci w nie do końca idealnym świetle. Świadczy to tylko o ogromnym dystansie do własnej osoby i dojrzałości autorki, czego jej gratuluje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Zagadka drugiej śmierci” Karoliny Morawieckiej to czwarty tom cyklu o Karolinie Morawieckiej, wdowie po aptekarzu. I tak jak cały cykl, tak i ta książka jest naprawdę bardzo dobra! Bardzo oryginalna! To klasyczna powieść detektywistyczna z niesamowicie barwnym, barokowym stylem, z ciekawym i lekko uszczypliwym narratorem patrzącym z pobłażaniem na opisywane przez niego postacie. Tym razem wdowa po aptekarzu i siostra zakonna prowadzą dwa osobne śledztwa – jedna w parku w Ojcowie, druga w zakonie w Krakowie. Obydwa są ciekawe i zajmujące, a miejsca, w których się toczą pisane są bardzo przyjemnie i obrazowo. Całość czytałam z uśmiechem na ustach, to naprawdę pozytywna i lekka lektura! Uwielbiam cykl, uwielbiam postacie i uwielbiam kuchnię wdowy, która swoim talentem kulinarnym wspomaga inwigilowanie znajomych policjantów :) Jeśli jeszcze nie zaznajomiliście się z całym cyklem, to polecam jak najszybciej tę zaległość nadrobić! A ja czekam z niecierpliwością na tom piąty!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Karolina Morawiecka wie, że intuicja nigdy nie myli. A już na pewno nie myli w jej przypadku - kiedy kobieta wpada na trop, który w morderstwie może mieć kluczowe znaczenie...

  *

  Co to była za czytelnicza uczta! Postać pani Karoliny, kobiety o dużej nadwadze i lekko przesadzonym zmyśle detektywistycznym - kupiła moje serce od pierwszych stron! Ta książka to idealne podkreślenie mojego poczucia humoru, sarkastycznie, zabawnie z mocnym przerysowaniem śledzimy tu przebieg zdarzeń. Docierany do sedna sprawy w lekkim, nastroju, bez większej potrzeby skupienia się, ale z namysłem, co też przyniesie nowego dla Nas każda kolejna strona. Ogromnie polubiłam się z pobocznymi postaciami stworzonymi przez autorkę, im również nadała masę różnorodnych i barwnych cech, przez co całość skupiała uwagę nie tylko na pani Karolinie. Jak dla mnie kawałek dobrej, ironicznej a przy tym niesamowicie śmiesznej części z serii, choć poprzednich nie miałam przyjemności poznać. Poczułam jednak nierozerwalną więź z wdową po aptekarzu i jej ogromnym zamiłowaniu do jedzenia. Znajdziecie tutaj zupełne oderwanie od rzeczywistości, gdyż nawet smutne i ciężkie wydarzenia są tutaj przedstawione w sposób przystępny i taki, przy którym czytanie idzie w parze z lekkim uśmiechem na ustach. To napewno nie będzie moje ostatnie spotkanie z Karoliną Morawiecką, która jest zarówno autorką jak i bohaterką tej opowieści. Chwilami śmiałam się w głos z myśli i słów, jakie się tam pojawiały i uznaję przeczytanie książki jako świetną zabawę. Dzięki takim pozycjom coraz częściej zaczynam cenić komedie kryminalne. Polubiłam całą sobą to zacięcie w słowach, momentami czarny jak smoła humor i zdecydowanie zbyt wyraziste akcenty. Polecam z całego serca, napewno znajdziecie w niej ogrom śmiechu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Jeśli zależy ci na wykryciu tajemnic - rozmawiaj z ludźmi. Jeśli zależy ci na dyskrecji - skorzystaj z wyszukiwarki. Czy jakoś tak".

  Jak to dobrze, że autorka zdecydowała się ponownie uśmiercić kogoś w okolicach podkrakowskiej Wielmoży. Precyzując - niedobrze, że ktoś umarł, ale z drugiej strony zagadka kryminalna podziałała zdecydowanie prozdrowotnie na Karolinę Morawiecką, wdowę po aptekarzu.

  "Więcej ruchu, mniej serniczka"

  Minęło już trochę czasu od ostatniego śledztwa, które rozegrało się podczas pamiętnego wesela. Kilka miesięcy detektywistycznej posuchy Karolina Morawiecka spożytkowała na doskonalenie swojej sztuki kulinarnej w zakresie kuchni libańskiej i izraelskiej, co sprawiło, że było jej 'trochę więcej' tu i ówdzie. Jednakże nie pozostała obojętna wobec kategorycznych zaleceń lekarskich i po kilku nieśmiałych próbach, powzięła decyzję o nordic walkingu. Oczywiście z pomocą nieodzownej siostry Tomaszy.

  Ojcowskie trasy są ponoć najlepsze - niezbyt wymagające na początek, z urzekającymi widokami, jak się okazuje, na kolejne śledztwo. Podczas spaceru wdowa po aptekarzu, siostra Tomasza oraz dożyca Trufla odnajdują ślady, świadczące o zbrodni, lecz ani ciała, ani narzędzia zbrodni nie ma. Czy i tym razem Karolina Morawiecka będzie mieć rację? Niestety, zostaje z tą zagadką sama, gdyż siostra Tomasza i jej detektywistyczne zapędy są pilnie potrzebne w krakowskim klasztorze.

  Gdy Sherlock zostaje bez Watsona

  "Zagadka drugiej śmierci" - jest powieścią kryminalną pod pewnym względem wyjątkową. Tym razem wielmożański duet detektywistyczny zostaje rozdzielony. Sherlock będzie musiał podołać śledztwu bez Watsona, a Watson będzie szukał mordercy bez Sherlocka. Zresztą tytuł sugeruje dwóch nieboszczyków, co do śmierci których wątpliwości mają tylko nieliczni.

  I nie umniejszając detektywistycznemu kunsztowi Karoliny Morawieckiej, byłam bardzo ciekawa jak siostra Tomasza poradzi sobie w samodzielnym śledztwie, i to w wielkomiejskim stylu. Śledztwo prowadzone pod presją czasu, wymagające dyplomacji, pomysłowości i popełnienia grzechu ciekawości, by siostra w końcu mogła poczuć, że koniuszek nosa swędzi ją niemożebnie a palce przyjemnie mrowiły. I wszystko pod bacznym okiem przełożonej, siostry Ryszardy! I z udziałem siostry Józefy i siostry Szymony!

  Karolina Morawiecka wciąż w formie

  W "Zagadce drugiej śmierci" nie ubyło ani grama z tego, za co polubiłam serię z Karoliną Morawiecką. A wręcz przeciwnie - mam wrażenie, że ta cześć jest jeszcze bardziej dopracowana pod wieloma względami. Uśmiechałam się pod nosem, będąc myślami to przy jednym, to przy drugim śledztwie, już nie wspominając o smakowitych opisach jedzenia. Karolina Morawiecka zaskakuje czytelnika co chwilę soczystymi opisami, zgrabnymi porównaniami, humorem sytuacyjnym, wyrazistymi postaciami i nieoczywistą zagadką kryminalną. Bo w końcu - było to morderstwo, czy nie...?

  ____

  PS. Zacna rada od siostry Tomaszy dla kierowców:

  "Głębia przytoczonego argumentu dotarła do podekscytowanej zakonnicy, która za kierownicą starała się nie przekraczać zawrotnej szybkości czterdziestu ośmiu kilometrów na godzinę w myśl zasady, że Święty Krzysztof może być zajęty, w przeciwieństwie do Świętego Piotra".

  ___

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Zabójstwo na cztery ręce czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) 5/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójstwo na cztery ręce czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Na weselu dochodzi do morderstwa. Kto spośród zaproszonych gości miał motyw? Dlaczego nikt nie przyznaje się do znajomości ze zmarłym? Czy dojdzie do skandalu? Do akcji wkracza znana z dwóch poprzednich części cyklu wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka. To miejscowa panna Marple, której...
Morderca na plebanii, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) 5/5 Nasza cena:
19,64 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Morderca na plebanii, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

W Wielmoży umiera starsza parafianka. Zwyczajna kolej rzeczy? A może... zabójstwo idealne? I co ma z tym wspólnego zbrodnia sprzed lat? Do akcji wkracza znana ze „Śledztwa od kuchni” wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka. To miejscowa panna Marple, której pomagają zakonnica, pies oraz...
Śledztwo od kuchni, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) 5/5 Nasza cena:
18,51 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śledztwo od kuchni, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa… Gdy policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy, panna Marple Ojcowskiego Parku Narodowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina...
eBook Zabójstwo na cztery ręce czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) mobi epub 0/5 Nasza cena:
16,99 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zabójstwo na cztery ręce czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) mobi epub

Na weselu dochodzi do morderstwa. Kto spośród zaproszonych gości miał motyw? Dlaczego nikt nie przyznaje się do znajomości ze zmarłym? Czy dojdzie do skandalu? Do akcji wkracza znana z dwóch poprzednich części cyklu wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka. To miejscowa panna Marple, której...
Audiobook Morderca na plebanii mp3 0/5 Nasza cena:
25,46 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Morderca na plebanii mp3

W Wielmoży umiera starsza parafianka. Zwyczajna kolej rzeczy? A może... zabójstwo idealne? I co ma z tym wspólnego zbrodnia sprzed lat? Do akcji wkracza znana ze „Śledztwa od kuchni” wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka. To miejscowa panna Marple, której pomagają zakonnica, pies oraz...
Audiobook Zabójstwo na cztery ręce mp3 0/5 Nasza cena:
25,46 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Zabójstwo na cztery ręce mp3

Na weselu dochodzi do morderstwa. Kto spośród zaproszonych gości miał motyw? Dlaczego nikt nie przyznaje się do znajomości ze zmarłym? Czy dojdzie do skandalu? Do akcji wkracza znana z dwóch poprzednich części cyklu wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka. To miejscowa panna Marple, której...
eBook Śledztwo od kuchni mobi epub 0/5 Nasza cena:
14,09 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Śledztwo od kuchni mobi epub

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa... Gdy policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy, panna Marple Ojcowskiego Parku Narodowego - wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina...
Audiobook Śledztwo od kuchni mp3 0/5 Nasza cena:
25,46 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Śledztwo od kuchni mp3

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa… Gdy policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy, panna Marple Ojcowskiego Parku Narodowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina...
eBook Morderca na plebanii czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie mobi epub 0/5 Nasza cena:
16,99 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Morderca na plebanii czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie mobi epub

  W Wielmoży umiera starsza parafianka. Zwyczajna kolej rzeczy? A może... zabójstwo idealne? I co ma z tym wspólnego zbrodnia sprzed lat? Do akcji wkracza znana ze "Śledztwa od kuchni" wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka. To miejscowa panna Marple, której pomagają zakonnica, pies oraz...
Audiobook Morderca na plebanii CD 0/5 Nasza cena:
25,46 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Morderca na plebanii CD

W Wielmoży umiera starsza parafianka. Zwyczajna kolej rzeczy? A może... zabójstwo idealne? I co ma z tym wspólnego zbrodnia sprzed lat? Do akcji wkracza znana ze „Śledztwa od kuchni” wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka. To miejscowa panna Marple, której pomagają zakonnica, pies oraz...
Dama z wahadełkiem 5/5 Nasza cena:
31,44 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dama z wahadełkiem

Tajemniczy wiktoriański dom na Wzgórzu Mgieł, w epoce popularności seansów spirytystycznych… Młoda arystokratka, Madeline Hyde, przyjeżdża z Londynu do posiadłości ciotki Hortense, by leczyć złamane serce. Bierze udział w seansie wywoływania duchów, podczas którego niespodziewanie dochodzi do...
Trzy zimy 5/5 Nasza cena:
24,68 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy zimy

Opowieść o miłości i o dojrzewaniu do podejmowania niełatwych decyzji, rozgrywająca się w trudnych czasach zaborów. Ziemiański majątek Rogaszyce w przededniu powstania styczniowego. Córka polskiego patrioty zakochuje się w rosyjskim szlachcicu… Królestwo Polskie w przededniu powstania styczniowego....
Wybrane bestsellery
Idą święta. Kicia Kocia i Nunuś 0/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idą święta. Kicia Kocia i Nunuś

Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta to kolejna książka w serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. W środku mały czytelnik znajdzie aż 45 otwieranych okienek, które kryją w sobie niejedną (świąteczną!) tajemnicę. To idealna okazja, żeby zapoznać dzieci z bożonarodzeniowymi tradycjami. Zbliżają się...
Miłość w zamkniętej kopercie 5/5 Nasza cena:
38,17 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość w zamkniętej kopercie

Birdie Maxwell miała na pieńku ze Świętym Mikołajem. Cztery lata temu poprosiła go o coś naprawdę ważnego, ale zawiódł. Mama nie wyzdrowiała. Po namyśle dziewczynka zdecydowała się dać mu ostatnią szansę i ponownie napisała do niego list, choć do Bożego Narodzenia pozostało kilka miesięcy. Sadie,...
Dom stu szeptów 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom stu szeptów

Najnowsza powieść grozy brytyjskiego mistrza horroru, Grahama Mastertona. Autorska interpretacja opowieści o nawiedzonym domu. Na smaganych wiatrem wrzosowiskach stare domostwo strzeże swych sekretów… Allhallows Hall jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów, położoną na ponurych i mglistych...
Efekt pandy 5/5 Nasza cena:
34,97 zł 41,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Efekt pandy

SPA i smog, romanse i mordobicie, bździągwa w futrze oraz zaginiony trup, czyli druga część świetnie przyjętej komedii kryminalnej "Dywan z wkładką". Za namową męża Tereska Trawna raz jeszcze daje się skusić wizją świętego spokoju z widoczkami. Tym sposobem cztery kobiety i psica wyruszają na...
Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14 5/5 Nasza cena:
26,04 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14

Minęły trzy miesiące, od kiedy Kordian Oryński zaginął. Przez cały ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad. Prawniczka nie zamierza jednak się poddawać. Aby zapewnić sobie fundusze na dalsze poszukiwania, prowadzi biuro porad prawnych i mimo że nie może sama...
Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie. Rodzeństwo Montague. Tom 2 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie. Rodzeństwo Montague. Tom 2

Przygody niepokornej buntowniczki w XVIII-wiecznej Europie! Felicity Montague ma dość udawania, że ciekawią ją towarzyskie herbatki, plotki i pudrowanie twarzy. Woli nastawiać kości, czytać książki medyczne i marzyć o zostaniu lekarką. Minął rok, od kiedy zupełnie przypadkowo wzięła udział w...
Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1

„Nie do naprawienia” to kolejna ekscytująca czytelnicza propozycja od uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Czas na pierwszą część nowej serii od Tijan, specjalistki od gorących powieści new adult. „Nie do naprawienia” to kolejna historia, która rozpali czytelniczki! Pokochają ją wszystkie...
Panna z Bajki 0/5 Nasza cena:
32,12 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Panna z Bajki

Taką Katarzynę Michalak pokochały Polki! „Panna z bajki” to uroczy, zaskakujący i romantyczny powrót autorki! Hania Ruczaj ma dwie wielkie miłości: pisanie scenariuszy filmowych oraz uroczy, wtulony w zieleń lasu domek, który nazwała Bajką. To w nim chroni się przed światem. I w nim stara się...
Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Z dostępem do E-testów. Szkoły ponadgimnazjalne 5/5 Nasza cena:
41,56 zł 48,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Z dostępem do E-testów. Szkoły ponadgimnazjalne

Zawiera treści dotyczące genetyki, biotechnologii, ewolucjonizmu, ochrony przyrody oraz ekologii z elementami ochrony przyrody. Zastosowano w nim szereg rozwiązań umożliwiających skuteczne przygotowanie do matury. Dzięki interaktywnej aplikacji Matura-ROM wspomaga samodzielne przygotowanie do...
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki 5/5 Nasza cena:
17,43 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub kupę. A to nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasie zabawy! Czy u Was jest podobnie? Nie martwcie się, w końcu na pewno się uda. Wystarczy trochę...
Podpalaczka 5/5 Nasza cena:
38,17 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podpalaczka

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową,...
Smak świąt. Ponad 100 przepisów i porad 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Smak świąt. Ponad 100 przepisów i porad

Nowe wydanie świątecznego bestsellera Agnieszki Maciąg, której książki sprzedały się w łącznym nakładzie 500 tysięcy egzemplarzy. To książka na święta, ale nie tylko. Opowiadam o tym, jak oswoić i zaczarować zimę. Co zrobić, aby ten trudny czas uczynić miłym, dobrym i pięknym. Dzielę się tutaj nie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula