Wysłannicy. Tom 2. Guerra

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 16
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
360
Nasza cena: 24,43 zł 34,90 zł Taniej o: 30%

Miejsce ukryte pomiędzy ziemią, a piekłem! Miłość, dla której można poświęcić wszystko!

Drugi tom serii "Wysłannicy", w której milość jest silniejsza od śmierci!

Zuza czuje się bardzo osamotniona od kiedy jej najlepsza przyjaciółka została Guardianką, a chłopak się od niej oddalił. Z dawnego życia została jej tylko muzyka, dzięki której może być sobą.

Podczas jednego z koncertów ktoś strzela do Zuzy. Patryk w ostatniej chwili zasłania dziewczynę swoim ciałem, ratując jej życie. Łamie w ten sposób jedno z najważniejszych praw Guardianów i zostaje zesłany do Tentatoskich obozów pracy, które znajdują się w sercu tajemniczej Guerry.

Zuza podejmuje ryzykowną decyzję i przedostaje się do niebezpiecznej krainy, aby odzyskać ukochanego. Jednak wraz z nią pojawił się tam ktoś inny. Ktoś, kto bardzo namiesza w życiu dziewczyny.

Czy Zuzie się uda uratować Patryka? Czy jest gotowa zaryzykować swoje życie, aby odzyskać chłopaka? Guerra to bardzo surowa kraina, która nie uznaje kompromisów niechętnie oddaje to, co już posiada.

O książce słowami innych


Podróż do Guerry to niezwykle intensywna literacka wycieczka, pełna niebezpieczęństw i zaskakujących zwrotów akcji. Zatracisz się w tej ksiażce bez reszty i nie będziesz w stanie od niej oderwać.

Wioleta Sadowska, "Subiektywnie o książkach"

Bo czasami droga sama w sobie jest celem... Niesamowita, wciągająca i poruszająca podróż po świecie zwanym Guerrą porwała mnie od pierwszej strony.

Ewelina Nawara, "Ma fairy Book World"

Guerra to intensywna i mroczna kontynuacja historii guardianów, pobudzająca wyobraźnię do pracy na najwyższych obrotach. Czy możliwe jest życie po smierci? A jesli tak, to jak ono wygląda?

Dominika Matuła, "Domi Czyta"

Guerra to walka o samego siebie, o miłość, w której jedna wróżba ma wpływ na przyszłość. Życie czy śmierć? Jaką decyzję podejmiesz?

Agnieszka Wójcik, "Magical Reading"

Już czytając "Laristę" polubiła Zuzę. Guerra sprawiła, że pokochałam ją jak rodzoną siostrę.

Monika Sygo, "onalubi"


O autorce

Melissa Darwood – pisarka pochodzi z urokliwego miasteczka w środkowej Polsce. Wychowała się w otoczeniu lasów, które emanują mrocznością, czarem i tajemniczością. Klimat ten wyczuwalny jest również w jej powieściach. Autorka pisze książki dla siebie i wszystkich czytelników, którzy poszukują w literaturze miłosnych uniesień, nieprzewidywalności, wątków nadprzyrodzonych, odrobiny filozofii i psychologii. To romantyczka, rozmiłowana w przyrodzie, zwierzętach i książkach.

W swojej twórczości posługuje się pseudonimem, aby zatrzeć granicę między fikcją literacką a rzeczywistością. W 2013 roku z sukcesem zadebiutowała powieścią „Larista”, która obecnie została wznowiona i uzupełniona o nowe rozdziały.

Czytaj całość

Recenzje (16)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-09
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  A Ty? Ile byłbyś w stanie poświęcić, by ocalić ukochaną osobę?

  Kilka lat po wydarzeniach zamykających pierwszy tom Wysłanników, bohaterowie zmagają się z nowymi wyzwaniami. Na pierwszy plan wysuwa się postać Zuzy i jej partnera, Patryka. Incydent, który ma miejsce podczas koncertu może przekreślić ich wspólną przyszłość. Zuza postanawia zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Nawet przekroczyć granicę Guerry...

  Cóż to były za emocje! Ale po kolei. Tym razem autorka wysyła czytelników w mroczny świat, w którym okrucieństwo i bestialstwo poraża nawet osoby o mocnych nerwach. Miejsce akcji nie napawa optymizmem - brak w nim nawet małego strzępka nadziei, w którym każdy dzień przynosi jedynie cierpienie.

  Jeśli chodzi o bohaterów, Melissa Darwood stworzyła bardziej charakterne postacie w porównaniu do pierwszego tomu cyklu, Laristy. Larysa, którą cechuje romantyczna natura, ślepe zapatrzenie w ukochanego i melodramatyczne podejście do życia jest całkowitym przeciwieństwem swojej najlepszej przyjaciółki, Zuzy. I, aż sama jestem w szoku, ale muszę to napisać: Zuza (nie żadna tam Zuzia, pff) to moja ulubiona postać kobieca ze wszystkich dotychczasowym przeczytanych przeze mnie książek.

  W Zuzie podziwiam jej hart ducha, przyjacielskość oraz wiarę we własne siły. Przy tym jest taka ludzka - prócz wielu cenionych przeze mnie zalet, ma też wady, które dostrzega, zamiast wypierać się ich lub udawać, że nie istnieją. Cieszę się, że nie została wykreowana na supergirl, której pewność siebie ociera się o arogancje i narcyzm, z wielkim potencjałem, jednak zbyt przekombinowaną. To po prostu dziewczyna, z którą chętnie wybrała się na piwo, by pogadać o wszystkim i o niczym.

  Męskie postacie nie dorównały, jak na mój gust Zuzce, jednak idelanie skomponowały się z przedstawioną historią. Każdy z nich był jak puzzel, którego brak zachwiałby fabułą, czyniąc ją niekompletną.

  "Nikt nie zdoła żyć za ciebie, nikt nie weźmie na własne barki twojego krzyża, nawet jeśli bardzo tego pragnie, jest to bowiem fizycznie niemożliwe. Może cię wspierać, pomagać ci, wyręczać cię w wielu sprawach, dbać o to, byś nie czuła się samotna, ale nie przeżyje za ciebie życia. Bo każdy z nas jest osobnym bytem, który musi odbyć własną podróż."

  Jedynie do czego muszę się przyczepić to zbyt krótkie opisy. Ja rozumiem, że akcja trwała cały czas, co jest dużym plusem, jednak należę do grona czytelników, który chłonie opisy, kreując sobie w głowie świat stworzony przez pisarza. I nie mam na myśli opisów godnych Chłopów, nie jestem masochistką, ale większą obszernością w opisach w Guerze bym nie pogardziła.

  Z twórczością Melissy zbratałam się w tym roku i jestem z tego faktu bardzo zadowolona. Przekonuje mnie ten młodzieżowy klimat, z nutką dorosłości, posypany fantastyczną akcją i bohaterami, których losy są bliskie mojemu czytelniczemu sercu. Czekam na trzeci tom Wysłanników, a Wam jak na razie polecam po sięgnięcie po dotychczasowo wydane tomy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-04-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zuza czuje się bardzo osamotniona od kiedy jej najlepsza przyjaciółka została Guardianką, a chłopak się od niej oddalił. Z dawnego życia została jej tylko muzyka, dzięki której może być sobą. Podczas jednego z koncertów ktoś strzela do Zuzy. Patryk w ostatniej chwili zasłania dziewczynę swoim ciałem, ratując jej życie. Łamie w ten sposób jedno z najważniejszych praw Guardianów i zostaje zesłany do Tentatoskich obozów pracy, które znajdują się w sercu tajemniczej Guerry. Zuza podejmuje ryzykowną decyzję i przedostaje się do niebezpiecznej krainy, aby odzyskać ukochanego. Jednak wraz z nią pojawił się tam ktoś inny. Ktoś, kto bardzo namiesza w życiu dziewczyny.

  Czy Zuzie się uda uratować Patryka? Czy jest gotowa zaryzykować swoje życie, aby odzyskać chłopaka? Guerra to bardzo surowa kraina, która nie uznaje kompromisów niechętnie oddaje to, co już posiada.”

  Jak już zapewne wiecie bardzo lubię twórczość Melissy Darwood i zawsze z niecierpliwością wyczekuję jej kolejnych książek. Z tym razem miałam przyjemność przeczytać drugi tom serii Wysłannicy, w którym Melissa opisuję historię Zuzy i Patryka, których poznaliśmy już w poprzednim tomie. Od wydarzeń z poprzedniej części minęło kilka lat. Związek Gabriela i Laristy cały czas ma się dobrze, a u Zuzy i Patryka także nie jest źle. Niestety dziewczyna czuje się wyobcowana wśród swoich najbliższych, którzy nie są już zwyczajnymi ludźmi i którzy zmienili się, gdy zostali Wysłannikami Boga. Niestety to nie będzie największym problemem Zuzy… Podczas jednego z koncertów Patryk złamie guardiańskie prawo i ochroni dziewczynę od śmierci. Za karę zostanie zesłany do Guerry, do miejsca pełnego mroku, bólu i cierpienia, w którym ludzkie życie nie znaczy nic. Wtedy jednak do akcji wkroczy Zuza, która za wszelką cenę będzie chciała odzyskać ukochanego. Czy jej się to uda? Tego Wam nie zdradzę, ale jeżeli znacie twórczość autorki, to wiecie, że jej historie są bardzo nieprzewidywalne.

  "Bo każdy z nas jest osobnym bytem, który musi odbyć własną podróż. I nawet jeśli po drodze napotka wspaniałych ludzi, którzy będą mu drogowskazem i schronieniem; nawet jeśli ludzie pomogą ci wdrapywać się pod górę i zbiegną z niej z radością razem z tobą, to na końcu podróży i tak pozostaniesz sama."

  Jestem pod ogromnym wrażeniem jak Melissa opisała Gurrę, czyli miejsce, w którym nikt z nas nie chciałby się znaleźć. Autorka opisała wszystko w niesamowicie realny sposób i bez problemu przeniosłam się do tego niebezpiecznego miejsca. To świat znajdujący się pomiędzy ziemią, a piekłem, w którym rządzą bezlitosne zasady. Dzięki plastycznym opisom moja wyobraźnia pracowała na najwyższych obrotach i bardzo łatwo w mojej głowie malowały się wszelkie mrożące krew w żyłach sceny.

  „Guerra” to powieść, która dostarczy Wam wielu emocji i wrażeń. Mnie Melissa kolejny raz zaskoczyła i chyba mogę napisać, że ten tom jest jeszcze lepszy od poprzedniego. Ta historia jest niczym tornado, które pochłania i porywa, serwując czytelnikowi niezapomnianą opowieść pełną wielu emocji.

  Uwielbiam romanse, w których pojawia się wątek paranormalny, bo uwielbiam, gdy rzeczywistość miesza się z czymś nierzeczywistym, z czymś, co ciężko wytłumaczyć słowami. Mnie ta książka uwiodła swoją fabułą, bo to piękna historia o miłości, takiej miłości ponad wszystko...

  W tej książce znalazłam wszystko to, co kocham w takiej literaturze. To piękna historia z wyrazistymi bohaterami, w której emocje wylewają się z każdej strony i mogę ją Wam tylko i wyłącznie polecić.

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Guerra to naprawdę dobra lektura młodzieżowa o wątkach fantastycznych. To książka, która wciąga w swój świat, zapewnia wiele wrażeni i niejednokrotnie zaskakuje. To również opowieść o sile miłości i przyjaźni. Jeżeli lubicie powieści młodzieżowe to zarówno pierwszy tom Larista, jak i Guerra przypadnie wam do gustu!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-02
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Guearra" to drugi tom serii "Wysłannicy". Autorka książki jest Polką, która pisze pod pseudonimem. Może to niektórych zmylić, tak jak było to w moim przypadku. Po książkę postanowiłam sięgnąć ze względu na to, że miałam ochotę na jakąś powieść fantasy i tak trafiła w moje łapki.

  Melissa wykreowała niesamowity świat, w którym oprócz ludzi żyją też Tentatorzy i Guardiani. Walczą oni między sobą o przyszłość zmarłych osób - mogą one trafić na dobrą drogę lub złą drogę życia po śmierci.

  Ta część skupia się przede wszystkim na losach Zuzki, która gra w zespole The Host oraz jej chłopaka - Patryka, który również należy do tego zespołu, ale musi ON często opuszczać próby i występu ze względu na to, że należy do Guardianów. Dziewczyna czuje się samotna i zaczyna się obawiać, że jej ukochany zrezygnuje z kapeli... Dlatego decydują się przyjąć do niej drugiego basistę - Iwo.

  Powieść jest napisana w sposób fenomenalny, autorka potrafi zaciekawić czytelnika już od pierwszych stron. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Ku mojemu zdziwieniu nie było tu żadnego lania wody aby tylko coś naskrobać. Widać, że Melissa Darwood miała koncepcję na całą powieść.

  To czego muszę się przyczepić to imiona bohaterów... Gdyby jeszcze padało określenie "Zuza" albo "Zuzanna"... ale nie, autorka woli pisać "Zuzka". Czy tylko mnie to irytuje? Skoro była w stanie wymyślić genialne nazwy jak "Guardianie" i "Tentatorzy", to wierzę, że mogła wpaść na coś znacznie ciekawszego, przyjemniejszego dla oka niż "Zuzka".

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Podczas jednego z koncertów Patryk ratuje życie Zuzki. W ramach kary za złamanie guardiańskich praw zostaje zesłany do Guerry. Teraz to Zuza musi poświęcić się, aby go uratować.

  "Larista" urzekła mnie historią Larysy i Gabriela, więc nie mogłam się doczekać drugiej części serii "Wysłanników". Z książkami Melissy Darwood mam tak, że jak zaczynam czytać - nagle znajduję się na 50 stronie, a za chwile już na 100 i nawet nie wiem kiedy się to stało. "Guerra" nie stanowi wyjątku od tej reguły, bo ze względu na styl pisania autorki, który uwielbiam, czytało się ją bardzo szybko, a dodatkowo akcja jest bardzo dynamiczna, więc nie będziecie mieli czasu na nudę.

  Zuzka nie była bohaterką, którą polubiłam podczas lektury "Laristy", ale miałam nadzieję, że tym razem poznam ją z innej strony. Nie zawiodłam się, bo dziewczyna zyskała moją sympatię. Jej niewyparzony język dodaje bardzo fajnego charakteru nie tylko Zuzce, ale też całej fabule. Drugie skrzypce zagrały łącznie 3 postaci: Blanka, Iwo i Bjor. Ta mała grupa stanowi bardzo ważną część całości. Jednak tak naprawdę, każdy bohater, z którym Zuza ma styczność, jest ważny dla fabuły. Nikt nie znalazł się tam przypadkowo.

  Lubię fantastykę, w której wszystko jest dopięte na ostatni guzik. W tym przypadku było pięknie, dopóki na horyzoncie nie pokazało się zakończenie. Mam wrażenie, że zbliżał się termin oddania gotowej powieści, więc autorka na szybko napisała zakończenie, które miało być świetnym zwrotem akcji. Nie mogę się nie zgodzić, zaskoczenie było ogromne, ale coś mi się w tym wszystkim przestało kleić, w związku z tym, zaczęłam mieć mieszane uczucia. Nie zmienia to faktu, że z zapartym tchem będę wyczekiwać ostatniej części serii "Wysłanników" i mam ogromną nadzieję, że wszystkie moje wątpliwości zostaną wtedy rozwiane.

  W porównaniu do "Laristy" druga część serii wypada według mnie gorzej, ale czy polecam sięgnąć po "Guerrę"? Mam odrobinkę mieszane uczucia, jednak wiem, że wielu czytelnikom ogromnie podobała się ta historia, więc odpowiedź brzmi: tak. Tylko nie rozbierajcie wszystkiego na czynniki pierwsze, bo tylko zepsujecie sobie radość z czytania tej książki ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 11 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Guerra. Wysłannicy. Tom 2
 • Autor: Melissa Darwood
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Seria Wysłannicy
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 360
 • Format: 135 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366134010
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366134010
 • EAN: 9788366134010
 • Wymiary: 13.5x20.5x1.8 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula