Wydawnictwo Nowa Matura

Oficyna Wydawnicza Nowa Matura zajmuje się publikacją podręczników ułatwiających przygotowania do matury na wszystkich poziomach zaawansowania. W ofercie Nowej Matury znajdują się informatory, zbiory zadań i repetytoria dla maturzystów z biologii, chemii, matematyki czy geografii.

Wydawnictwo publikuje książki, które krok po kroku przygotowują uczniów do tego jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Podręczniki przydatne są także uczniom przygotowującym się do studiów wyższych. Wiedza zawarta w publikacjach Nowej Matury jest każdego roku aktualizowana, tak by materiały odpowiadały najnowszym standardom nauczania i wymaganiom Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dzięki temu maturzyści wiedzą, czego mogą się spodziewać na maturze i nic ich nie zaskakuje. Książki wydawnictwa sprzedawane są w nielicznych księgarniach naukowych i medycznych - trudno dostępne w stacjonarnym księgarniach.

Z wydawnictwem współpracują utytułowani eksperci przedmiotowi (biolodzy, chemicy czy matematycy), dydaktycy nauczania, nauczyciele i pracownicy CKE.

Wybrane serie Nowej Matury: "Chemia Zbiór zadań wraz z odpowiedziami", Biologia Zbiór zadań wraz z odpowiedziami", Matematyka Zbiór zadań wraz z odpowiedziami".