Wydawnictwo Diecezjalne

Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia Sandomierz rozpoczęło swoją działalność już w 1919 roku. Jednak w obecnej strukturze zaczęło działać dopiero w 1994 roku. Firma jest własnością sandomierskiego seminarium duchownego. Nie ma osobowości prawnej – działa niczym oddział z własnymi numerami NIP i REGON.

Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz – ponad 100 lat działalności

Od początku funkcjonowania wiele się zmieniło, ale Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia Sandomierz to już ponad 100-letnia historia. Historia, która trwała nawet podczas działań II wojny światowej czy w czasach komunistycznego reżimu. Obecnie mamy jeden z najnowocześniejszych zakładów poligraficznych skoncentrowanych na wydawnictwie katolickim.


W kontekście funkcjonowania bardzo ważne jest też to, co wydarzyło się w 1986 roku. Właśnie wtedy Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz podjęło kroki mające na celu zbudowanie własnego gmachu. Budowa gmachu dla prowadzonego przedsiębiorstwa miała ogromny wpływ na to, co działo się kilka czy nawet kilkanaście lat później.

Oferta Wydawnictwa Diecezjalnego

WDS koncentruje się oczywiście na sprawach wiary – dlatego też w ofercie można znaleźć szeroki wybór książek teologicznych czy modlitewników. Poza tym w ofercie znajdziemy też upominki czy podręczniki. Osoby zainteresowane publikacjami naukowymi także nie powinny narzekać – publikacje naukowe stanowią bardzo ważną część działalności. W Wydawnictwie Diecezjalnym Sandomierz pod uwagę bierze się dostęp do wartościowych książek, jak i wsparcie okolicznego środowiska naukowego.


Ponadto wydawnictwo dba, aby książki dostarczano w różnych formach graficznych przy zachowaniu odpowiedniej jakości wydruku. Teksty i ilustracje mają być tworzone z uwzględnieniem grupy wiekowej odbiorców. W ofercie Wydawnictwa Diecezjalnego Sandomierz znajdziemy tytuły dedykowane najmłodszym odbiorcom. Dzięki temu mali czytelnicy mogą łatwiej zrozumieć treść. Jednym z zadań wydawcy jest pomoc w sprawnej nauce i przekazywanie uniwersalnych wartości moralnych.