Wszystkie kolory świata. Projekt charytatywny

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
268
Rok wydania
2021
Nasza cena: 40,00 zł 43,20 zł Taniej o: 7%

Projekt charytatywny

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – książka, która daje siłę!

43 pisarzy i ilustratorów stworzyło 20 wyjątkowych utworów, które odwołując się do empatii, przynoszą nadzieję na lepszy i otwarty na różnorodność świat.

Ta książka wzięła się z odruchu solidarności z dzieciakami, które znają smak szykan i wykluczenia z powodu swojej inności. Inności, która może być darem, bogactwem, ale i ciężkim brzemieniem.

Twórcy zaangażowani w powstanie „Wszystkich kolorów świata” pracowali charytatywnie, a całkowity dochód z książki przeznaczony jest na wsparcie ogólnopolskiego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Do zachwytu nad wszystkimi kolorami świata, odkrywania bogactwa w różnorodności i odwagi do bycia sobą zapraszają: Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Basia Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Daniel de Latour, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych-Korczyńska, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek.


O projekcie

Wszystko zaczęło się od listu opublikowanego na Facebooku przez nieformalną grupę zrzeszającą twórców dla dzieci – pisarzy, ilustratorów, tłumaczy i literaturoznawców, w reakcji na wydarzenia w Warszawie 7 sierpnia 2020 roku i zatrzymanie przez policję kilkudziesięciu młodych osób biorących udział w manifestacji w obronie praw osób LGBT+.

Twórcy opowiadając się za wolnością, równością, empatią i wrażliwością oraz przeciw dyskryminacji i nietolerancji wyrazili solidarność z osobami LGBT+ pisząc list poparcia oraz tworząc ilustrację LUDZIE, która szeroko obiegła media społecznościowe.

Postanowiliśmy wydać książkę-cegiełkę zatytułowaną "Wszystkie kolory świata" – zbiór tekstów polskich pisarzy i pisarek dziecięcych ilustrowaną przez najbardziej znanych polskich twórców ilustracji dziecięcej, z której cały dochód zostanie przekazany na pomoc dzieciom prześladowanym z powodu inności.

Tematyka tekstów zebranych w tomie ma na celu propagowanie takich wartości jak szacunek dla odmienności, równość, tolerancja, solidarność, empatia oraz sprzeciw wobec wykluczeniu, napiętnowaniu i przemocy, dając nadzieję na lepszy i otwarty na różnorodność świat.

Wszyscy twórcy zaangażowani w projekt stworzyli teksty i ilustracje do publikacji całkowicie charytatywnie.


Partnerami akcji oraz książki są:
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Rzecznik Praw Obywatelskich

Dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany Fundacji na następujące cele:

 • wsparcie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, który działa codziennie, 24 godziny na dobę. Jest obsługiwany przez wykwalifikowanych psychologów i pedagogów. Konsultanci współpracują z ogólnopolską siecią instytucji i organizacji, które w przypadku podejrzenia, że zdrowie lub życie dziecka jest poważnie zagrożone są uprawnieni do inicjowania interwencji policyjnej. Codziennie odbierają ok. 300 połączeń i otrzymują ok. 40 wiadomości od dzieci i młodzieży z całej Polski.
 • wsparcie kampanii społecznej realizowanej przez FDDS poświęconej problemowi hejtu i przemocy rówieśniczej, zarówno w sieci jak i offline. Fundacja pracuje nad konceptem uwzględniającym różne formy nie normatywności – cechy fizyczne, narodowość, niepełnosprawność, jednak główny nacisk planuje położyć na problem przemocy wobec młodzieży LGBT+.
 • Kampania adresowana będzie głównie do młodzieży (ogólnie, do świadków, ofiar), realizowana będzie głównie w mediach społecznościowych TIK TOK i INSTAGRAM.
Recenzje (2)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]yn

  Książki

  Świetna
  książka "Wszystkie kolory świata". To efekt wkurzenia gwiazd polskiej literatury dla dzieci i młodzieży

  Natalia Szostak

  15 lutego 2021 | 06:00

  'Wszystkie kolory świata'5 ZDJĘĆ

  'Wszystkie kolory świata' (Rys. Adam Pękalski)

  Dwadzieścia opowiadań napisanych i zilustrowanych przez czołowych twórców literatury dla młodych. Wszystkie łączy jedno - mówią o tym, jak ważna jest tolerancja. Dochód ze sprzedaży antologii "Wszystkie kolory świata" wesprze dziecięcy telefon zaufania.

  REKLAMA

  Co oglądać i czytać, czego słuchać? Podpowiadamy i inspirujemy. Zapisz się na nasz kulturalny newsletter.

  Leon jest chudy, nosi okulary, a do szkoły chodzi w obciachowych półbutach. Do tego wszędzie ciąga ze sobą wredną siostrzyczkę Natalkę, która gryzie każdego, kto nadepnie jej na odcisk. Ale Leon ma też mocne strony - na przykład świetnie gra w piłkę. Tylko że, znowu klops, na ważny mecz przyjeżdża w różowych trampkach. Dramat, potwarz, jak żyć! Chłopaki z przeciwnej drużyny mają używanie!

  Opowiadanie Joanny Olech o Leonie i jego kolegach z drużyny - Reniferze, Budyniu, Pyziku - przypomina trochę chłopackie opowieści Edmunda Nizurskiego. Ale nie do końca. Choć nie padają tu żadne nudne słowa - jak "tolerancja", "akceptacja", "wsparcie" - po których czytelnicy rzuciliby książką i poszli pokopać piłkę, opowiadanie "Leo" ze świetnymi ilustracjami Piotra Sochy przy okazji, mimochodem mówi: "Co z tego, że ktoś jest inny? I tak może być świetnym kumplem".

  Leon, który chce być jak Leo Messi - bohater opowiadania Joanny Olech.5 ZDJĘĆ

  Leon, który chce być jak Leo Messi - bohater opowiadania Joanny Olech. rys. Piotr Socha

  A takich historii - nie tylko o piłce - jest w tomie "Wszystkie kolory świata" dużo więcej. Dokładnie rzecz biorąc - dwadzieścia.

  Każdy z nas jest (jakąś) mniejszością

  Zaczęło się latem, od zatrzymania kilkudziesięciu osób po manifestacjach w obronie praw osób LGBT+. Widok młodych ludzi brutalnie zgarnianych przez policję był dla wielu szokiem. Również dla pisarzy, ilustratorek, tłumaczy, literaturoznawczyń. Tylko co mogą zrobić ludzie pióra, kiedy dzieje się niesprawiedliwość? Najpierw w bezsilności napisali list poparcia. Tylko ciągle czuli, że to za mało.

  REKLAMA

  Wtedy powstał pomysł antologii dla dzieci z jednym wspólnym motywem. Bo przecież istnieją takie książki, które uczą najmłodszych choćby dbałości o planetę. Dlaczego więc nie miałaby powstać taka, która będzie uczyła dbałości o drugiego człowieka? W końcu, jak pisze Michał Rusinek: "ci mali ludzie będą rośli, rośli, rośli/ i wyrosną z nich na pewno bardzo fajni – cóż – dorośli".

  Lekcja 6. Złość i jej supermoc

  Czytaj także:

  Czy złość może być naszą supermocą? Lekcja online Przemka Staronia

  Można na tę sprawę spojrzeć też bardziej egoistycznie - otwarte i tolerancyjne społeczeństwo to takie, w którym dobrze się żyje. "Każdy z nas należy do jakiejś mniejszości. Albo należeć będzie" - przypomina w przedmowie Przemysław Staroń, nauczyciel roku 2018 i autor książki "Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem". I dodaje, że chodzi o to, by nikt nie musiał się bać. O siebie, o swoich bliskich.

  Powstało dwadzieścia tekstów - dłuższe i krótsze opowiadania ze świetnymi, oczywiście kolorowymi ilustracjami oraz cytowany już (we fragmencie) wiersz Michała Rusinka z ilustracją Joanny Rusinek.

  REKLAMA

  Zbiór podzielano na trzy części. W pierwszej znajdziemy opowiadania dla najmłodszych dzieci (sześć-osiem lat), w kolejnej - dla tych nieco starszych (osiem-dziesięć lat), a trzecia część jest dla nastolatków. Ich lektura przypomina jednak oglądanie "Shreka" - niby dla dzieci, ale autorzy co rusz mrugają okiem do dorosłych. Kiedy rodzice będą czytać książkę młodemu pokoleniu, obie strony nie będą się więc nudzić.

  Wśród autorek i autorów plejada gwiazd literatury dziecięcej, [Adres usunięty].: Justyna Bednarek, Joanna Fabicka, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Grzegorz Kasdepke, Adam Wajrak. Ilustrują też same tuzy, [Adres usunięty]. Daniel de Latour czy autor ilustracji okładkowej Paweł Pawlak.

  Joachimek i jego tęcza

  "Wszystkie kolory świata" to książka - cegiełka. Nie, nie ze względu na jej rozmiary. Dochód ze sprzedaży książki pójdzie na działanie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116111, który prowadzi fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. To szczególnie ważne dziś, w czasie pandemii, gdy dzieciaki i młodzież cierpią z powodu zamknięcia i niepewności. To, co doskwiera dorosłym, często jeszcze bardziej odbija się na dzieciach. Zaangażowali się nie tylko autorzy i autorki, ale także inne osoby i firmy, które współtworzyły "Wszystkie kolory świata", [Adres usunięty]. drukarnia i dystrybutor, którzy zdecydowali się pracować po kosztach.

  Tym bardziej warto sięgnąć po tę antologię, bo choć powstała z bezsilności i braku zgody na to, co dzieje się w naszym kraju, to nie brakuje w niej nadziei, że może być inaczej. Zainspirowały ją smutne wydarzenia, ale to przecież rzecz rozrywkowa. Krzepi.

  Udowadnia też ona, że nawet najbardziej zatwardziali w swoich poglądach mogą się zmienić. Jak sołtys Salomonek, bohater opowiadania Marcina Szczygielskiego, zilustrowanego przez Adama Pękalskiego. Jego syn Joachimek siedzi na dachu chałupy i wpatruje się w tęczę, czym niezmiernie martwi ojca. Bo na co to komu? Po co światu taka tęcza?

  Joachimek, bohater opowiadania Marcina Szczygielskiego, na dachu chałupy5 ZDJĘĆ

  Joachimek, bohater opowiadania Marcina Szczygielskiego, na dachu chałupy rys. Adam Pękalski

  Odpowiedzi nie udziela mu ani nauczyciel, ani ksiądz, który zresztą tęczy nie widzi (jest daltonistą). Dopiero mądra babka Agata, zielarka, przemawia sołtysowi do rozumu. Mówi tak:

  "Nie wiem, po co jest tęcza. Ale wiem, że dzięki niej ten piękny świat staje się jeszcze piękniejszy i bardziej interesujący. Nie sądzisz? Nie wszystko czemuś służy, nie wszystko da się wyjaśnić. Każdy wschód słońca różni się od poprzedniego, każdy zachód wygląda inaczej. Zwierzęta, ptaki, kwiaty, owady i ludzie różnią się między sobą. Ta rozmaitość sprawia, że świat jest zachwycający. Przecież nie chciałbyś, żebyśmy byli jednakowymi szarymi kamieniami leżącymi na szarej, kamiennej pustyni? O, wtedy wszystko dałoby się łatwo wyjaśnić i nazwać. Ale czy warto byłoby istnieć?".

  Różni autorzy "Wszystkie kolory świata", Wydawnictwo Agora dla dzieci, Warszawa. Premiera 16 lutego

  Ebook "Wszystkie kolory świata" dostępny jest w P[Adres usunięty] >>

  Wszystkie kolory świata5 ZDJĘĆ

  Wszystkie kolory świata Paweł Pawlak

  Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, podziel się nim!

  Udostępnij ten artykuł w całości, komu tylko chcesz

  Dzięki Twojej prenumeracie nawet 5 osób może przeczytać ten artykuł.

  Wybrana przez Ciebie osoba otrzyma na podany adres e-mail link z odblokowanym dostępem.

  wpisz adres mailowy znajomego

  Podany adres email nie jest przez nas przechowywany, używany jest jednorazowo tylko do przesłania dostępu do tego artykułu

  Wyślij dostęp

  KONTAKT

  joanna bednarek, LGBT+, Joanna Olech,opowiadania

  INNE

  Książki

  W natłoku historii z trupem wybieramy te świeże i pomysłowe. Najlepsze książki na weekend

  Książki

  Nie żyje Lawrence Ferlinghetti. Jeden z ostatnich bitników, aresztowany za wydanie "Skowytu", miał 101 lat

  Książki

  Debiutancka powieść Sally Rooney już w Polsce. Sześć powodów, dla których chcecie ją przeczytać

  Książki

  Wielka zbrodnia Australii: głód i tortury na rajskiej wyspie. "Wielu z nas tego nie wytrzymało"

  Książki

  Rebecca Solnit: Co zrobić z "wujami z wąsem"? Spędziliśmy 40 lat, tworząc nowych, wolnych ludzi. Są cudowni

  Książki

  "Mein Kampf" bestsellerem w Polsce? "Niemal cały nakład się wyprzedał, planujemy dodruk"

  KOMENTARZE

  8

  Możesz komentować, bo jesteś naszym prenumeratorem. Dołącz do dyskusji!

  Zasady Komentowania w Serwisach Grupy W[Adres usunięty]

  O[Adres usunięty]

  Skomentuj

  Najnowsze Popularne

  lilly_16

  15.02.2021, 12:11

  Tecza, tolerancja, ojojoj w pisslandzie zaraz znajdzie sie na indeksie ksiazek zakazanych i pojdzie na stos.

  Mimo tego nie wolno rezygnowac z reedukacji religijnie indoktrynowanchych przyszlych doroslych! :-)

  45

  2

  Odpowiedz

  mccSky

  15.02.2021, 13:26

  Chciałbym, żeby to była lektura szkolna.

  39

  3

  Odpowiedz

  Odpowiedzi (2)

  legeh

  15.02.2021, 14:48

  Antypolska władza nie chce finansować telefonu zaufania, więc muszą to robić obywatelki i obywatele.

  31

  1

  Odpowiedz

  cab2987

  15.02.2021, 11:25

  Pękanie odbytów polskiej patoprawicy za 3, 2, 1...

  24

  3

  Odpowiedz

  nick_psik

  23.02.2021, 07:14

  Fuj, znowu lewackie pranie mózgów dla bezbronnych dzieci. Dlaczego dla marksistów dzieci są zawsze wrogiem?

  1

  1

  Odpowiedz

  O[Adres usunięty]

  26.02.2021, 12:57

  Książka, która może powalić na kolana wszystkich, którzy nie wierzą w cenne dzieła o tolerancji a raczej jej braku. Solidnie opracowany zbiór 20 opowiadań, przez zdolnych pisarzy i ilustratorów, którego głównym celem jest wsparcie Telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży. Poruszane są tutaj takie tematy, w których głowni bohaterowie są dyskryminowani i nie mogą zbytnio liczyć na pomoc że strony środowiska. Moim ulubionym opowiadaniem jest Pan iglicznia, gdzie ukazany jest fenomenalny świat podwodnych zwierząt takich jak chociażby rybka blazenek czy iglicznia. Tutaj wszystko opiera się na zupełnie innych regułach, bo ryby zmieniają płeć, opiekują się małymi a samce rodzą potomstwo. Według mnie każdy powinien sięgnąć po ta pozycję i pokazać ja swoim dzieciom. Więcej na [Adres usunięty], pozdrawiam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
eBook Wszystkie te światy mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wszystkie te światy mobi epub

Pełne rozmachu i wyczekiwane zakończenie trylogii, która wciągnęła widzów od pierwszego Boba. Być świadomym statkiem kosmicznym - to powinna być niezła zabawa. Tymczasem Bob i jego klony, rozprzestrzeniające się po galaktyce od ponad stu lat, nie przestają pakować się w kłopoty. Zbudowali dość...
National Geographic Kids. Atlas Świata 0/5 Nasza cena:
17,54 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

National Geographic Kids. Atlas Świata

Ten pięknie wydany atlas zawiera fascynujące fakty dotyczące naszej planety. Znajdziesz tu ponad 120 map, ponad 200 barwnych fotografii, 195 flag, 30 miniglobusów, które pomogą ci zlokalizować oglądany obszar, a także ponad 40 różnych tabel ułatwiających poznawanie świata. Dzięki tej wyjątkowej...
Bubu Baba Karty obrazkowe Kolory i kształty 0/5 Nasza cena:
14,03 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bubu Baba Karty obrazkowe Kolory i kształty

Lis Bubu i Niedźwiedzica Baba zapraszają maluchy do zabawy. Dzięki kartom obrazkowym najmłodsi poznają pyszne owoce i warzywa, nazwy kolorów, kształtów oraz wielu przedmiotów, które znajdują się w ich najbliższym otoczeniu. W pudełku znajduje się 20 kolorowych kart z obrazkami i ich nazwami ?...
Przygoda dzika Toniego Halika 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przygoda dzika Toniego Halika

Sto lat temu urodził się chłopiec, którego największym marzeniem było zostać Indianinem. W Płocku, gdzie chodził do szkoły, nikt nie brał jego planów na poważnie. A tymczasem wiele lat później ów chłopiec, już jako dorosły mężczyzna trafił do Ameryki Południowej i razem z żoną wyruszył w...
Cuda w kuchni 0/5 Nasza cena:
34,99 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cuda w kuchni

Chrupiące pączki z przejrzałych bananów, wytrawne babeczki z makaronu po rosole, gnocchi z garstki ziemniaków, podpłomyki z dowolnymi dodatkami oraz frytki z warzyw. “Cuda w kuchni” to zbiór przepisów i porad, jak przygotować proste i pyszne dania ze składników, które akurat mamy pod ręką: z...
Religa biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga 5/5 Nasza cena:
36,44 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Religa biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga

Profesor Zbigniew Religa. Niewierzący, ale skleiło się z nim słowo „święty”. Dla wielu osób święta jest pamięć o nim. „To był święty człowiek” - mówią pacjenci. Inni mocniej: „Moja miłość”. Lekarze dopowiedzą, że miał do chorych świętą cierpliwość. Pielęgniarki, że zawsze je szanował. I może święty...
Ja my oni teresa torańska 0/5 Nasza cena:
28,34 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja my oni teresa torańska

"Teresa Torańska nie miała żadnego lęku przez postaciami, które na ogół budzą respekt. Już po autoryzacji słynnego wywiadu z generałem Wojciechem Jaruzelskim jej rozmówca wciąż miał jakieś wątpliwości. Targi o każde zdanie trwały jeszcze przez telefon w redakcji. Staraliśmy się być w dziale cicho....
Wodecki. Tak mi wyszło 0/5 Nasza cena:
30,23 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wodecki. Tak mi wyszło

Zbigniew czy Zbyszek? Skrzypek klasyczny czy trębacz rozrywkowy? Artysta estradowy czy muzyk awangardowy? Zbigniew Wodecki miał dwa życiorysy. W pierwszym występował w filharmoniach jako skrzypcowy solista, podbijał Europę u boku Ewy Demarczyk, szalał w jazzowych improwizacjach i nagrywał piosenki,...
Nienaganny. Biografia męskiego wizerunku 0/5 Nasza cena:
36,44 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nienaganny. Biografia męskiego wizerunku

Błyskotliwa opowieść o tym, jak formował się współczesny wizerunek mężczyzny, zapisany w krojach, ściegach i proporcjach oraz w tym, jak się nosimy. Bo nieważne, czy jesteś surwiwalistą w taktycznych spodniach, czy biznesmenem w garniturze made-to-measure. Twój look ma prawdopodobnie tego samego...
Jajko 0/5 Nasza cena:
24,29 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jajko

Czy wiesz, że jajko nie pęknie, jeśli ściśniesz je w dłoni i wytrzyma ciężar nawet grubej książki? Czy wiesz, że kiedyś jajka były gratką dla kolekcjonerów, a dziś są przedmiotem badań oologów? Dlaczego wróble znoszą jajka w szarobrązowe ciapki, a kosy w brązowe kropki? Kto jest mistrzem kamuflażu,...
Dzik Dzikus 0/5 Nasza cena:
23,51 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzik Dzikus

Tuż za rogiem, w pobliskim lesie, dzieje się więcej niż myślicie. Pewnego dnia spokojne życie dzikich zwierząt z warszawskiego Lasu Kabackiego (tak, w miejskich lasach też mieszkają dzikie zwierzęta!) zakłóca pojawienie się tajemniczego włochatego stwora. W samym gościu nie byłoby niczego złego –...
Ryszard Kapuściński T.13 - Cesarz 0/5 Nasza cena:
20,99 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ryszard Kapuściński T.13 - Cesarz

Zbigniew Zapasiewicz czyta ,,Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego. Książka zawiera: 35 zdjęć Etiopii autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego, Kalendarium życia Hajle Sellasje I, Ryszard Kapuściński opowiada Hansowi Magnusowi Enzensbergerowi o ,,Cesarzu". Esej szkockiego dziennikarza Neala Aschersona, ,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula