Wspinaczka

Książka
24,65 zł
Outlet
17,99 zł
eBook
23,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Z Różą Wiatrów
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 416
Opis
W maju 1996 roku uczestników dwóch komercyjnych wypraw na Mount Everest zaskoczyła niezwykle gwałtowna burza śnieżna. Jedną wyprawą kierował Scott Fischer, a drugą Rob Hall. Zatrudniony przez Fischera przewodnik rosyjski himalaista Anatolij Bukriejew dokonał rzeczy niemożliwej. Podjął samotną akcję ratunkową i wyprowadził ze strefy śmierci swoich podopiecznych. Żywioł pochłonął jednak Fischera oraz Halla i trzech członków jego ekipy. Niektórzy uczestnicy wyprawy Halla winą za śmierć współtowarzyszy obciążyli Rosjanina. Jeden z nich, Jon Krakauer, dał temu wyraz w swojej książce. Wspinaczka to osobista odpowiedź Bukriejewa na postawione mu zarzuty.
Losy budzącej kontrowersje tragicznej wyprawy przedstawia film EVEREST.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii literatura podróżnicza lub z serii Z Różą Wiatrów

Szczegóły
  • Autorzy: Weston G. DeWalt, Bukrejew Anatolij
  • Wydawnictwo Dolnośląskie
  • Seria Z Różą Wiatrów
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2015
  • Ilość stron: 416
  • Format: 13,5x20,5 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788327154491
  • Język: polski
  • Tłumacz: Piotr Pawlaczek
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788327154491
  • EAN: 9788327154491
  • Wymiary: 13.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Publicat S.A., ul. Chlebowa 24, 61-003 Poznań, Polska, publicat@publicat.pl, tel. 616529252
Recenzje książki Wspinaczka (2)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    4/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewa H. w dniu 2016-04-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    12 z 12 osób uznało recenzję za przydatną

    Sięgając po tę książkę nie zdawałam sobie sprawy z kontrowersji wokół wyprawy na Mount Everest w 1996r. Wielu czytelników przedstawia ją jako nudną i "suchą", w porównaniu z książką J. Krakauera "Wszystko za Everest".

    Uważam, że "Wspinaczka" jest porywającą historią napisaną prostym i przystępnym językiem. Swego rodzaju odpowiedź na dzieło Krakauera, przez co czytanie jej miejscami może być trudne (zwłaszcza Posłowie). Jednak jest to potrzebne, by zrozumieć tamtejszą rzeczywistość, przyczyny tragedii i to co działo się później. Nie sposób odrzucić przedstawionych tu faktów i właśnie dla tych faktów wybrałam tę książkę. Nie należy spodziewać się tutaj porywającej powieści o tragedii kilkorga ludzi, zarysowanych w barwnych opisach i budzących emocje dialogach. Nie. To jest spokojna relacja człowieka szanowanego w świecie wspinaczki wysokogórskiej, nie dziennikarza, nie powieściopisarza, ale zwykłego, skromnego człowieka. Tak też należy tę książkę postrzegać.

    "Wspinaczka" jest dla ludzi ceniących sobie prawdę, samodzielne wyciąganie wniosków i dla tych, którzy nie podążają za tłumem bestsellerów. Polecam ją także tym, którzy widzieli lub zamierzają obejrzeć "Everest" (2015), pomoże wam to zrozumieć i dostrzec malutkie niby nic nie znaczące detale, które tak zaważyły o zdarzeniach z tamtego roku.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Julita S. w dniu 2019-07-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Jeśli interesuje Cię temat himalaizmu i jesteś zafascynowany górami (i nie tylko), to "Wspinaczka" 🗻 jest na pewno wartą przeczytania, dającą dużo do myślenia pozycją. Książkę otrzymałam 2 lata temu na Święta Bożego Narodzenia stąd od razu pojechała ze mną w Tatry jako lektura obowiązkowa :) Opowiada o tragicznych wydarzeniach, do jakich doszło na górze Mount Everest w 1996 roku, kiedy to komercyjne wyprawy w najwyższe góry świata cieszyły się coraz większą popularnością i zyskownością, a wspinaczka wysokogórska zaczęła być traktowana jako dostępna dla coraz większej grupy osób jako forma turystyki. To prawda, że na ten temat powiedziano i napisano już bardzo wiele. Jednak fakt, że współautor książki, Anatolij Burkiejew, był bezpośrednim uczestnikiem owych wydarzeń, pracując jako jeden z przewodników wyprawy Scotta Fischera, pozwala spojrzeć na całą historię w innej perspektywie. Oskarżany przez wielu za zaniedbanie i narażenie klientów wyprawy Burkiejew, bez zbędnych analiz, oskarżeń czy tłumaczeń, przytacza przebieg wyprawy, swoje wspomnienia, dylematy, rozmowy i zapiski z tamtego czasu. Sprawia to, że czytelnik jeszcze bardziej przybliża się do samej historii, widzi ją poniekąd od środka, staje się jej uczestnikiem. Historia pokazuje, jak trudno jest ocenić decyzje ludzi, którzy w skrajnie niebezpiecznych warunkach najwyższych gór świata zmuszeni są często dokonać wyboru między życiem własnym a innych. To opowieść o przetrwaniu, bezbronności człowieka wobec potęgi natury. W szerszej perspektywie książka mówi wiele o problemach, z jakimi musi zmierzyć się himalaizm. Gdzie kończy się pasja, a rozpoczyna zysk i komercja? Czy himalaizm zamienia się w modną turystykę, która wypiera prawdziwą miłość do gór i poczucie pokory wobec nich? Czy światem tym zaczyna rządzić celebryctwo i medialny rozgłos? To tylko niektóre kwestie, które można odnaleźć we "Wspinaczce". Nie znajdziemy w niej jednak gotowych i jednoznacznych odpowiedzi, a wiele rzeczy autorzy pozostawią nam do własnego przemyślenia i oceny. "Wspinaczka" stanowi relację z wyprawy przedstwionej w filmie "Everest". Polecam ją :)

    zapraszam na mój profil książkowy: [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula