Wiedźmie opowieści. Kroniki Belorskie. Tom 4

Książka
37,99 zł
Outlet
21,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria:Kroniki Belorskie
Wydawnictwo:Papierowy Księżyc
Oprawa:Miękka
Rok wydania:2018
Ilość stron:434
Opis

Stęsknieni za światem Belorii? Chcecie wiedzieć, co nowego u W. Rednej? Macie ochotę na nową porcję jej zabawnych przygód? Mamy dla Was lekarstwo – „Wiedźmie opowieści”, które po raz pierwszy trafiają do rąk polskich czytelników.

Strzeż się kobiet! Zwłaszcza, jeśli spotkasz dyplomowaną wiedźmę, przemierzającą belorskie wsie i lasy w poszukiwaniu pracy, a co gorsza – przygód! Wasylisa Najmędrsza nie jest lepsza i nie rekomendujemy ożenku z nią, nawet jeśli jesteś potężnym Kościejem. Inaczej pożałujesz, że jesteś nieśmiertelny! Ogólnie, ratuj się kto może! W przeciwnym wypadku możesz umrzeć... ze śmiechu.

„Wiedźmie opowieści” to świat, który doskonale znacie z poprzednich opowieści o przygodach wiedźmy Wolhy Rednej. Przy okazji poznacie też nowych bohaterów oraz nowe historie, które zadowolą każdego fana twórczości Olgi Gromyko.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii fantasy lub z serii Kroniki Belorskie

Szczegóły
  • Autor: Olga Gromyko
  • Wydawnictwo Papierowy Księżyc
  • Seria Kroniki Belorskie
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2018
  • Ilość stron: 434
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788365830159
  • Język: polski
  • Tłumacz: Makarevskaya Marina
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788365830159
  • EAN: 9788365830159
  • Wymiary: 14.5x20.5 cm
  • Dane producenta: WYDAWNICTWO PAPIEROWY KSIĘŻYC S.C., ul. KOSSAKA 2, 76-200 SŁUPSK, Polska, wydawnictwo@papierowyksiezyc.pl
Recenzje książki Wiedźmie opowieści. Kroniki Belorskie. Tom 4 (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agata W. w dniu 2019-05-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Informacja o tym, że będę miała okazję zrecenzować dla Was kolejny to Kronik Belorskich, powrócić do świata Wolhy Rednej napawał mnie optymizmem i radością. Dzięki Wydawnictwu Papierowy Księżyc mogę Wam pokazać, co tym razem przygotowała dla nas autorka. Jeśli znacie przygody Wohly i kochacie jej ostry języczek na pewno nie będziecie zawiedzeni. Może spotkanie z nią jest nieco inne niż dotychczas, bo książka ta to zbiór opowiadań, z czego aż sześć dotyczy naszej ulubionej wiedźmy, ale warto wyjść bohaterce naprzeciw.

    „Moja pamięć przechowywała tysiące zaklęć, ale najefektywniejsze było, jest i będzie słowo "pieniądze". Ono wskrzesza martwych, uzdrawia żywych i jest najsilniejszą odtrutką na kategoryczne "nie ma"”.

    Fanom twórczości Białoruskiej pisarki lektura „Wiedźmich opowieści” powinna sprawić przyjemność. Gromyko funduje czytelnikom powrót do tego, co kochają w jej wydaniu, czyli dużą dawkę humoru, sympatyczne postacie oraz ładnie rozbudowane opisy. Akcja opowieści dzieje się między wydarzeniami książki „Wiedźma Opiekunka”, a trzecim tomem „Wiedźma Naczelna”. Ci z Was, którzy znają Wolhę wiedzą doskonale, że jest wolnym, nieokiełznanym duchem, który nie może długo usiedzieć w jednym miejscu. To powód, dla którego wyrusza w drogą belorskimi bezdrożami tropiąc strzygi, wilkołaki i wszystko, co zagraża mieszkańcom krain. Dostaje pryz tym cenną lekcję, którą znamy nie od dziś, czasem człowiek potrafi być bardziej krwiożerczą bestią niż stwory, które tropią broniący osad łowcy.

    „Myśli pani, że to jedno z nich?

    - Najpewniej. Umie pan strzelać z łuku?

    - Nie.

    - To co z pana za rycerz?

    - Jak sama nazwa wskazuje: rycerz, a nie wędrowny elf”.

    Pozostałe dwa opowiadania przedstawiają nam postacie z rosyjskich legend i baśni, takie jak Kościej Nieśmiertelny, Baba Jaga, Ilia Muromiec czy Wasylisa Przepiękna. Jest to pewnego rodzaju niespodzianka, która rozbudza wyobraźnię i nawiązuje do kultury, należy jednak pamiętać, że autorka tutaj przedstawiła nam pewne motywy, które rozbudowała czerpiąc ze swojej wyobraźni, naginając je, aby zachwycić nas czymś zupełnie nowym.

    „Wiedźmie opowieści” są dopełnieniem historii o Rednej, są gratką dla fanów fanów „Kronik Belorskich”, jeśli wcześniej nie spotkaliście się z przygodami rudowłosej wiedźmy, powinniście zacząć od innej pozycji, a najlepiej pierwszego tomu „Zawód wiedźma”. Zaczynanie od opowiadań będzie dla Was zbyt chaotyczne, aby potrafić to połączyć w całość.

    Wszystkie te opowiadania tworzą bardzo ciekawy zbiór, od którego trudno mi się było oderwać. Poczucie humoru Olgi Gromyko sprawia, że czas biegnie bardzo szybko, wręcz na równi z przewracanymi stronnicami książki. Uśmiech sam pojawiał się na mej twarzy nie odnajdując powodu, aby z niej uciec. Autorka ma talent do kreowania silnych, zadziornych, pewnych siebie i wygadanych bohaterów, bez których cała Beloria nie byłaby tym miejscem, które tak mocno pokochaliśmy. Jeśli jesteście fanami Olgi Gromyko, lubicie świat, który wykreowała, macie do niej zaufanie, bawi Was jej poczucie humoru, niebanalny i przyjemny styl pisania, nie będziecie zawiedzeni. Lektura „Wiedźmich opowieści” sprawiła mi wiele przyjemności i mam nadzieję, że Wam również. Dajcie się porwać klimatycznej i malowniczej Belorii!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula