Gdy zgasną światła. Warszawianka. Tom 2

Książka
25,65 zł
od 24,37 zł
od 13,26 zł
od 36,11 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Seria: Warszawianka
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 432
Opis

Najnowsza powieść autorki nominowanej do Nagrody Wielkiego Kalibru!

Maj 1887 roku. Warszawskim światkiem teatralnym wstrząsa wiadomość, że znana artystka baletu, Zofia Ostrowska została zasztyletowana. Wszystkie poszlaki wskazują na jej ostatniego kochanka, policjanta Aleksandra Woronina.

Tymczasem do Warszawy, po prawie półtorarocznej nieobecności, wraz z matką i siostrą, wraca Leontyna Rapacka. Dociera do niej wieść o aresztowaniu Woronina. Panna początkowo nie chce mieć nic wspólnego z tą sprawą, ale dowiaduje się, że ma moralny dług wobec policjanta, gdyż to właśnie ON uratował jej rodzinny majątek. Leontyna ma słabość do młodego Rosjanina i nie potrafi uwierzyć w jego winę.

Zagrożenie narasta, a pytania się mnożą. Dlaczego Woronin milczy jak zaklęty? Po co do Warszawy przyjechał jego ojciec? Czy w czasach konwenansów jest miejsce na miłość?

Poprzedni tytuł Idy Żmiejewskiej „Warszawianka” stał się bestsellerem, a książka została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii sensacja lub z serii Warszawianka

Szczegóły
  • Tytuł: Warszawianka. Gdy zgasną światła
  • Autor: Ida Żmiejewska
  • Wydawnictwo Skarpa Warszawska
  • Seria Warszawianka
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 432
  • Format: 135x205 mm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788366195967
  • Język: polski
  • Podtytuł: Gdy zgasną światła
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788366195967
  • EAN: 9788366195967
  • Wymiary: 135X205
  • Dane producenta: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o., ul. Tadeusza Borowskiego 2/24, 03-475 Warszawa, Polska, redakcja@skarpawarszawska.pl, tel. 224161581
Recenzje książki Gdy zgasną światła. Warszawianka. Tom 2 (4)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    4/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Albert W. w dniu 2021-05-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Kontynuacja wciągającej historii o miłości i zbrodni w XIX-wiecznej Warszawie. Cieszy bezbłędny research na temat codziennego życia w ówczesnych realiach. Zarówno pod kątem relacji społecznych, narodowościowych, urbanistycznych i wpisanie wydarzeń w faktyczne dzieje miasta i Carstwa Rosyjskiego w latach 80-tych XIX wieku. Sama linia fabularna poprowadzona jest tak, że ciężko domyślić się czyjejś winy. I nawet, gdy już wiemy, kto tu jest łotrem, przychodzi kolejne zaskoczenie. Wciąga od pierwszej do ostatniej strony. No i... czekam na część trzecią!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Joanna G. w dniu 2020-09-20
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Mamy maj 1887 roku.

    Warszawskim światkiem teatralnym wstrząsa wiadomość,że znana artystka baletu Zofia Ostrowska zostaje zasztyletowana.Wszystko wskazuje na jej ostatniego kochanka Aleksandra Woronina,który natychmiast zostaje aresztowany.

    Do Warszawy w tym samym czasie wraca Leontyna Rapacka razem z matką i siostrą.

    Kiedy dowiaduje się,że to właśnie Woronin uratował ich majątek,postanawia spłacić dług wdzięczności i wyciągnąć go z aresztu.Tym bardziej,że nie wierzy w jego winę.Nie tylko ona zresztą..

    Woronin milczy jak zaklęty,a do miasta przyjeżdża jego ojciec.

    Jaki ma cel?

    Chce bezinteresownie pomóc synowi?

    Prócz tego wszystkiego Leonia i Aleksander uświadamiają sobie,że lata rozłąki niczego nie zmieniły w ich uczuciach względem siebie.Ale czy w czasach sztywnych konwenansów jest miejsce na miłość Polki i Rosjanina?

    Nie czytałam pierwszej części książki,ale nie było to żadną przeszkodą by móc zatopić się w części drugiej.

    Książka była wspaniała!

    Napisana przedwojennym językiem,niezwykle klimatyczny obyczaj z nutą kryminału.Bardzo szybko przeniosłam się na ulice dawnej Warszawy i razem z bohaterami przeżywałam ich osobiste rozterki.

    Bardzo dobrze się to wszystko czyta i wyobraża,ale chyba jednak nie chciałabym żyć w tamtych czasach,kiedy to rodzice decydowali o przyszłości,a każdy krok obserwowały i konentowały setki oczu.

    Byle błachostka wywoływała ogromny skandal,a hipokryzja kryła się za drzwiami każdego domu.Zastanawiałam się momentami czy nie lepiej być kokotą i robić co się chce niż porządnicką panią domu,której niczego nie wolno...

    Ogromnie mi się ta książka podobała,dlatego zachęcam Was do czytania.

    Ja teraz z utęsknieniem wypatruję kolejnego tomu,bo strasznie jestem ciekawa czy Hela spełni swoje marzenie,a Leonia odnajdzie szczęście.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Aneta G. w dniu 2020-09-15
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    „..prawda niedługo wyjdzie na jaw i afera zakończy się ogromna tragedia.”

    Już 16 września najnowsza powieść autorki nominowanej do Nagrody Wielkiego Kalibru!

    Pani Hrabino kłaniam się w pas.

    Jestem zakochana i kolejny raz zauroczona historią, którą pani stworzyła.

    Choć nie potrafiłabym wyobrazić siebie w tamtych czasach, w których to mężczyźni „grają główne role”, to z wypiekami na twarzy i z nieukrywaną przyjemnością kibicowałam kobiecie, naszej bohaterce, która próbuje swoimi malutkimi siłami, przeciwstawić się męskiemu światu i przekraczać progi, których nie wypadało przestępować. I nie tylko ona będzie domagała się męskich przywilejów.

    Przedstawienie w XIX wieku roli kobiecej, silnej i zdeterminowanej, nadaje tej powieści niezwykłego smaku.

    „Mogłaby więc z czystym sumieniem zapomnieć o całej sprawie i zająć się własnym życiem. Dlaczego więc nie potrafiła?"

    Panna Leontyna Rapacka powraca na warszawskie salony. Po rodzinnym skandalu, który ucichł, wzięła sprawy finansowe w swoje ręce. Dwudziestoczteroletnia kobieta, jeszcze pod skrzydłami matki, zarządza swoim rodzimym majątkiem, a kolejnym krokiem, który powinna przedsięwziąć, to zamążpójście.

    Jaki czeka ją los?

    Dowiaduje się, iż rosyjski policjant Aleksander Woronin przebywa w więzieniu. Uparty Moskal nabrał wody w usta i ani mu się widzi samego wybielać. Mimo że oskarżenie wobec jego osoby jest bardzo poważne, Woronin milczy jak zaklęty. Co prawda znajdzie się kilkoro chętnych, by oczyścić go z zarzutów. Jednak najpierw trzeba znaleźć twarde dowody na jego niewinność. Póki co, wszystko wskazuje na jego winę. Ofiarą morderstwa jest panna Zofia Ostrowska, artystka baletowa i była kochanka Woronina.

    We wszczęte warszawskie śledztwo angażuje się [Adres usunięty]. zuchwała Rapacka. Łamiąc ówczesne konwenanse, naraża swoją osobę na kompromitację, a w Teatrze Rozmaitości krwawy spektakl dopiero się zaczyna..

    „Nawet szkoda, że los tak zakpił sobie z nich; ta dwójka w jakiś przedziwny sposób pasowała do

    siebie.”

    Drugi tom cyklu Warszawianka to niezwykle subtelna i emocjonująca opowieść, gdzie fikcja miesza się z wątkami historycznymi, ale tak naprawdę to jednak intryga kryminalna gra pierwsze skrzypce. Miłość przeplata się ze zbrodnią i polityką, a nasi bohaterzy muszą zmierzyć się z przeszłością.

    Słowami, krajobrazem i mnóstwem ówczesnych detali, autorka niesamowicie realnie oddaje ducha tamtych czasów pod zaborami rosyjskimi. Warszawskie uliczki i kulisy teatru stoją przed wami otworem.

    "Gdy zgasną światła" to dla mnie jedna z najlepszych książek przeczytanych w tym roku. Z utęsknieniem będę wypatrywać dalszych losów bohaterów.

    PS Wiecie, że w 1987 r. odbyła się pierwsza Wystawa Higieniczna w Warszawie mająca na celu propagowanie zdrowego trybu życia?

    A to tylko zalążek wzmożonej urbanizacji, tej niesamowicie ciekawej epoki.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Monika G. w dniu 2020-11-19
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Zaciekawiona dalszymi losami bohaterów ''Warszawianki" z przyjemnością sięgnęłam po 2 tom powieści Idy Żmijewskie.

    Tym razem dochodzi do zabójstwa znanej artystki baletowej, a wszystkie poszlaki wskazują na bliskiego sercu Leontyny -Aleksandra Woronina.

    Leontyna po powrocie ze Szwajcarii nie wierzy w winę Woronina i za wszelką cenę postanawia znaleźć dowody na jego niewinność . Sama Leontyna w czasie pobytu za granicą bardzo dorosła i dojrzała. Przejęła pieczę nad finansami rodziny i stała się prawie kobietą niezależną. Piszę prawie ponieważ mimo swojego wieku i pewności siebie nadal pozostawała pod znacznym wpływem rodziny, zwłaszcza w sprawach sercowych. Widmo skandalu i wiążącego się z nim konsekwencje sprawią że dziewczyna na pierwszy plan stawia dobro rodziny. I w tej kwestii bohaterka trochę mnie zawiodła. Z każdą przeczytaną kartką wyczekiwałam że Leontyna w końcu się postawi matce i ciotce. Mam szczerą nadzieję że w kolejnym tomie nastąpi ta wiekopomna chwila i dziewczyna zawalczy o szczęście u boku ukochanego mężczyzny. Wątek kryminalny intrygujący i dosyć zaskakujący. Relacje między głównymi bohaterami czyste i subtelne. Całość napisana w sposób przyjemny i wciągający. Z niecierpliwością czekam na kontynuację. Gorąco polecam i zdecydowanie czytanie należy zacząć od pierwszego tomu.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula