Walcząc z ciszą

Autor:

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
324
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,86 zł
Nasza cena: 34,71 zł 39,99 zł Taniej o: 13%

“Walcząc z ciszą” to powieść mówiąca o sile prawdziwego uczucia, poszukiwaniu prawdziwej wartości w życiu i trudnych wyborach, które mogą zniszczyć wszystko...

Kiedy wszystko w życiu nagle zaczyna się walić, potrzebujemy silnej opoki obok siebie. Tylko czy ukochana osobą będzie w stanie towarzyszyć nam w najtrudniejszych chwilach? “Walcząc z ciszą” to powieść zdecydowanie wciągająca i zmuszająca do wzruszeń.

Główny bohater już od najmłodszych lat jawił się jako buntownik. Miał rodziców, którzy niezbyt interesowali się nim i jego bratem. Dorastając nie miał nic i tak właściwie nie przejawiał żadnych wartości. Wszystko to zmieniło się w chwili, kiedy poznał Elizę Reynold. To właśnie ona stała się światełkiem w tunelu, kimś, kto dawał nadzieję na lepsze jutro. Przez lata oboje spotykali się z różnymi osobami, ale dziwnym trafem zawsze ciągnęło ich do siebie. Bohater nie planował spotkac miłości swojego życia w wieku zaledwie trzynastu lat. Tak samo jak tego, że mając dwadzieścia jeden lat zacznie tracić powoli słuch. Z tego powodu musi rozpocząć o wiele cięższą walkę w swoim życiu, powoli jednak ją przegrywają. Musi zawalczyć z obezwładniającą ciszą, upadającą karierę i postarać się, aby ukochana pozostała przy nim mimo wszystko. Tylko czy jest to możliwe do wykonania?

“Walcząc z ciszą” to powieść pełna trudnych decyzji, ukazująca, jak nieraz bezwzględny i nieprzewidywalny może być los. Nie wszystko układa się po naszej myśli, a niektóre zdarzenia mogą skutecznie zniechęcić do dalszego wysiłku..

Aly Martinez jest amerykańską autorką powieści dla młodzieży i romansów. “Walcz z ciszą” to jej debiut na polskim rynku wydawniczym.

Czytaj całość

Recenzje (7)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To wspaniała książka, niesamowicie wciągająca i urzekająca.

  Opowiada o dwójce przyjaciół, którym życie ciągle kładzie kłody pod nogi, obydwoje mogą liczyć jedynie na siebie nawzajem. Till jest typem wojownika, który dla swojej rodziny jest gotów na każde poświęcenie. Walczy o lepsze życie dla sowich braci, toczy nierówną bitwę ze swoim ciałem i pragnie zatrzymać przy sobie jedyną osobę, która uczyniła jego życie lepszym. Jednakże nie każdą można wygrać.

  Podoba mi się zbilansowanie w tej książce, niczego nie ma za dużo ani za mało.

  Świetnie napisana, czekam na więcej książek spod piórka tej autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rodzina Page'ów jest dość specyficzna. Clay - głowa rodziny dba wyłącznie o swoje dobro. Nie obchodzi go nic poza czubkiem własnego nosa. Nawet, w sytuacji zagrożenia, nie przyznaje się do błędu i całą winę próbuje zrzucić na syna. Matka, Debbie, postępuje podobnie. Nie obchodzą jej dzieci, jedynie korzyści materialne. Ich dom często odwiedza opieka społeczna, lecz dzięki staraniom Tilla, wszystko pozornie wygląda dobrze. To właśnie on, najstarszy z rodzeństwa zajmuje się wszystkim. Pracuje, uczy się, a wolny czas spędza z Elizą Reynolds, swoją przyjaciółką. Spotykają się w "ich mieszkanku", opuszczonym miejscu, które sami urządzili zbierając przedmioty zbędne innym ludziom. Do tego miejsca dostają się przez okno - jest to dla mężczyzny pewnego rodzaju przejście do świata fantazji.

  Okno od tego momentu odgrywa bardzo istotną rolę w życiu bohaterów.

  "Ze mną jest dobrze. Z nią jest dobrze. Z nami jest dobrze. Nic innego nie ma znaczenia"

  "Walcząc z ciszą" to historia, obok której nie można przejść obojętnie. Poznajemy Tilla, młodego, początkującego boksera. Do klubu trafia z błahych powodów - na ulotce dostrzegł napis, że zajęcia są za darmo. Okazuje się, że za darmo są, ale dla tych, którzy na to zapracują - np. sprzątaniem. Chłopiec przyjmuje ofertę, gdzie swoją pracą zyskuje nie tylko możliwość ćwiczeń, lecz także posiłki. Slate, właściciel klubu, staje się dla niego jak prawdziwy ojciec.

  Poznajemy również Elizę, pierwszą miłość i przyjaciółkę chłopaka. Dzięki niej odrywa się od rzeczywistości, przenosi się do świata fantazji. Staje się jego motywacją do działania. To ona jako pierwsza dowiaduje się o jego chorobie genetycznej. Mimo to, nie odwraca się od niego, lecz staje się oparciem.

  Aly Martinez w swoim dziele ukazuje problemy, które niejednokrotnie dotykają młodych ludzi. Nieuleczalna choroba to wyrok skazujący na całe życie. Przejmuje kontrolę, ustala własny bieg wydarzeń. Aly pokazuje ten temat w zupełnie inny sposób - jako wadę, która zmienia niewiele. Bohaterów tworzy bardzo starannie. Są odpowiedzialni, mimo swojego młodego wieku potrafią zatroszczyć się o dobro innych, pokonać wszelkie trudności.

  Historia zawarta w powieści jest wzruszająca i romantyczna. Pokazuje, jakie wartości są w życiu najważniejsze. Dotyka tematów, które często są pomijane w literaturze. "Walcząc z ciszą" jest pewnego rodzaju drogowskazem, pokazującym jak dążyć do wyznaczonego celu, pomimo trudności.

  Lekturę pochłonęłam w kilka godzin. Była dla mnie przyjemną, aczkolwiek życiową lekcją. Autorka używa stylu przyjemnego, prostego w odbiorze. Ogromną zaletą jest również graficzne przedstawienie okna - symbolu marzeń, szczęścia. Mimo, iż jest to zaledwie kilka kresek, stanowi idealne dopełnienie całości.

  Bardzo spodobały mi się również wypowiedzi bohaterów, które przytoczę Wam poniżej.

  Czytając książkę, było miło, smutno, pięknie i źle... Aż do momentu, gdy dotarłam do końca, po raz kolejny uświadamiając sobie, że na kolejne tomy muszę poczekać jeszcze dłuższy czas...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po moim krótkim romansie z kryminałami, postanowiłam sięgnąć po książkę z gatunku, który jest bliski mojemu sercu. I tym razem mój wybór padł na powieść autorstwa Aly Martinez. Jest to pierwsza książka tej pisarki, jaką przeczytałam i muszę Wam powiedzieć, że jest pod ogromnym wrażeniem.

  Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak jestem mile zaskoczona tą książką. Myślałam, że będzie to kolejna powieść o seksownym i kasiastym sportowcu, a tu taka niespodzianka. Tak, jak już wspominałam na początku tej notki, jest to mój pierwszy raz z piórem tej autorki, więc nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po książkach jej autorstwa. A tu czekała na mnie taka petarda… Po przeczytaniu kilku pierwszych stron „Walcząc z ciszą” wiedziałam, że ta historia całkowicie skradnie moje serce i się nie myliłam. Ta książka jest tak świetnie napisana, że aż brakuje mi słów.

  Historia przedstawiona w „Walcząc z ciszą” nie jest oklepana, pomimo że pojawia się w niej wątek sportowy. Tematyka poruszona w tej książce jest bardzo trudna, a zarazem zaskakująca, bo zazwyczaj główni bohaterowie są niemalże idealni, a tutaj mam zupełnie coś innego. Autorka ukazała, jak czymś niewyobrażalnym jest utrata jakiegokolwiek zmysłu, który w życiu codziennym ułatwia nam funkcjonowanie. Współczułam głównemu bohaterowi, gdy tracił ON powoli słuch, aż w pewnym momencie życia stracił go całkowicie i od tamtej chwili towarzyszyła mu wyłącznie cisza.

  Natomiast, jeżeli chodzi o Till'a i Elizę, są to postacie, które wkradną się do waszego serce i pozostaną w nim na bardzo długo. Każde z nich jest cudowne, ale dopiero razem tworzą idealną całość. Już od bardzo dawna nie spotkałam tak fajnych postaci, z którymi można się utożsamić w jakimś stopniu.

  Pełna wersja recenzji na: [Adres usunięty]r

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Muszę się przyznać, że zawsze, ale to zawsze robię sama sobie spoiler jak kończy się książka. Biegnę niczym Struś Pędziwiatr, żeby zerknąć na ostatnią stronę, która przeważnie i tak nie daje mi tego czego oczekuje. I tym razem oczywiście, też tak było.

  Ta książka, mimo że lekko wulgarna i erotyczna opowiada o czymś co można spotkać w każdym kraju. Bieda, pijaństwo, rodzice nie kochający swoich pociech, patologia – można na to trafić niemalże wszędzie. Dwójka młodych ludzi – Till i Eliza, poznają się w okolicznościach, w których raczej żadne z nas nie chciałoby się znaleźć. Eliza będąca w sumie nie potrzebna rodzicom, a Till nie dość, że z rodzicami z najgorszych koszmarów to jeszcze z odpowiedzialnością za młodszych braci i problemami ze słuchem. Znajomość, która zaczęła się jeszcze wtedy, gdy byli dzieciakami po naście lat.

  Ta książka pozwala przywiązać się nam do bohaterów po to, by powalić nas na kolana. Wzloty i upadki, które przeżywamy wraz z młodymi, przy okazji śmiejąc i ciesząc się z ich szczęścia, bądź płacząc w sytuacjach kiedy los kładzie im kłody pod nogi. Zatwardziałość w swoich postanowieniach, walka o lepsze jutro, wejście na poziom znalezienia pasji, która będzie trzymała przy życiu i pozwoli na godne życie. Ludzie, którzy pomagali nie zależnie od sytuacji, a w dodatku bezinteresownie. I ciągła walka o to by uczucie tej dwójki przetrwało! Autorka zaserwowała nam nic innego jak emocjonalną bombę. Pozwalała nam spokojnie trwać w opowieści, by za moment rzucić nas w wir łez czy strachu o kolejny dzień! Dla takich właśnie książek warto żyć!

  Całość jest napisana lekko i językiem, który na pewno przypasuje każdemu. Mamy tu kilka epitetów, kilka scen erotycznych, które są dobrze napisane, delikatnie i ze smakiem. Historia na tyle prawdziwa, że można zakładać, iż trafiła się naszemu sąsiadowi. Warto, warto i jeszcze raz warto dać się porwać w nurt tej historii!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka, która zawładnęła mną całkowicie, zostałam porwana na parę godzin w cudowny i jakże trudny świat Tilla i Elizy. Była to niezwykła przygoda, pełna bólu, troski, miłości i uśmiechu. Piękna, wciągająca, wzruszająca :) Polecam : Cała recenzja na blogu, zapraszam :)

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula