W głębi lasu

Autor:

Harlan Coben

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 15
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
432
Rok wydania
2020
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 33,92 zł
Audiobooki mp3
od 26,56 zł
Nasza cena: 27,30 zł 39,90 zł Taniej o: 32%

Pewnej nocy poszliśmy sami do lasu. Nie powinniśmy.

Myśleli, że znaleźli najbardziej odosobnione miejsce w okolicach młodzieżowego obozu PLUS. Nie mogli się bardziej pomylić. Dwójka zakochanych przypadkowo stała się świadkami krwawego morderstwa, które popełniono na czworgu nastolatków.

Właśnie, czworgu...? Przecież odnaleziono tylko dwa ciała.
Co stało się z pozostałymi? Czy jest szansa, że ofiary jakimś cudem przeżyły?

Jedną z zaginionych osób jest Camille, siostra prokuratora Paula Copelanda, który po dwudziestu latach od tragedii wciąż nie może się z nią pogodzić. Zwłaszcza że to on, wtedy w lesie, był jednym z nastolatków, którzy słyszeli przerażone krzyki dobiegające zza drzew. I kiedy w Nowym Jorku w zastrzelonym mężczyźnie rozpoznaje drugą z zaginionych ofiar, zadaje sobie pytanie: Czy Camille żyje?


Nazwisko Cobena nigdy nie było gorętsze... A „,W głębi lasu“, to prawdziwy majstersztyk!

Metro

Recenzje (15)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Pewne tajemnice zmieniają wszystko, dosłownie w chwili kiedy tylko ujrzą światło dzienne. Potem nic i przede wszystkim nikt nie jest taki sam jak sekundę wcześnie, a na tym jeszcze nie koniec, to dopiero początek długiej i poplątanego łańcucha zagadek, pytań, kłamstw i niedopowiedzeń. Teraźniejszość zbudowana jest na tym, co było, jeśli tam jest coś niewyjaśnionego powróci to w najmniej spodziewanym momencie wiele burząc na swej drodze, czasem nawet niszcząc bezpowrotnie. Jednak to, co wydaje się końcem bywa i początkiem.

  Przeszłość ma wiele twarzy, ale także i źródeł, niekiedy są one bolesne i wciąż pamiętane, upływ lat nic nie zmienia. Paul Copeland wie o tym najlepiej, kiedyś w paru minut odmienił się jego świat, potem znowu to nastąpiło, chociaż powody były inne, jedno i drugie wciąż odciska na nim swoje piętno. Kiedy jako prokurator okręgowy prowadzi trudną rozprawę dają o sobie znać niewyjaśnione sprawy sprzed lat. Dlaczego właśnie w takiej chwili powraca wydarzenie, które dwadzieścia lat temu wstrząsnęło Paulem i kilkoma innymi osobami? Czterech młodych ludzi zostało zamordowanych, znaleziono dwa ciała, mordercę schwytano, ale czy faktycznie wszyscy zostali ofiarami? To pytanie nie daje spokoju między innymi Copelandowi, bo nigdy nie wierzył, że jego siostra została wtedy pozbawiona życia. Ale minęło tak dużo czasu, więc raczej nieprzypadkowo wraca ta tragedia, chociaż może to jedynie splot okoliczności? Najważniejsze jest skupienie się na bieżącym temacie, niezwykle poruszającym opinię publiczną, lecz czy można odsunąć od siebie to, co tak mocno odbiło się na człowieku i to nie tylko na jednym? Co jest ważniejsze: teraźniejszość czy przeszłość? Powrót do tej drugiej może odpowiedzieć na wiele pytań, zwłaszcza, że ktoś przeżył masakrę, chociaż dowody wskazywały na coś innego. Jednak pozostaje jeszcze ta pierwsza, komplikująca się z dnia na dzień i wymagająca zdecydowanych działań, wiążących się z trudnymi wyborami. Czasem kłamstwo bywa najgorszym i najlepszym rozwiązaniem … Natomiast prawda przynosi oczyszczenie, ale i obciąża sumienia mocniej niż cokolwiek innego …

  Morderstwa sprzed dekad, ludzie, którzy wciąż wracają do dawnego dramatu oraz tu i teraz, mogące zadecydować o tym, co dopiero będzie. Harlan Coben łączy dwa horyzonty czasowe oraz bohaterów, którzy stawiają czoła temu, co wydarzyło się w pojedynkę i na własnych warunkach. „W głębi lasu” jest równocześnie thrillerem sądowym jak i rasowym kryminałem oraz po rodzinną tragedię, łączy w sobie starą zagadkę, nie do końca nią będącą w oczach większości oraz teraźniejszy dramat sądowy. Co je łączy? Osoby będące wtedy i obecnie w samym środku zainteresowania, na jakich zbrodnia odcisnęła głębokie piętno. Kiedyś byli jedynie świadkami, a teraz? No właśnie co ma miejsce współcześnie? Jakie tajemnice albo inaczej mówiąc szkielety w szafie skrywają postacie, przecież nic nie dzieje się bez przyczyny, lecz czy na pewno? Może to jedynie zbieg okoliczności i szansa na wyjaśnienie dawnych sekretów? Pisarz podsuwa możliwe scenariusze wypadków, jakie mogły wydarzyć się, ale jak mają się one do zaistniałych faktów? Kto ma rację i czemu służy odgrzebywanie starych spraw? Na te pytanie padają różne odpowiedzi, ale Harlan Coben pokazuje jak są one postrzegane w zależności od perspektyw tego, kto je analizuje. Las chowa wiele tajemnic, niektóre da się przewidzieć, lecz pojawienie się innych stawia pod znakiem zapytania wszystko. Splecenie kilku wątków dało możliwość rozwinięcia fabuły, gdzie niejednoznaczność, wątpliwości oraz wyrzuty sumienia tworzą prawdziwą zagadkową mozaikę, której źródłem jest człowiek i jego mroczniejsza strona, ujawniająca się czasem mniej lub bardziej przypadkowo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Podczas letniego obozu w głębi lasu doszło do zabójstwa czterech nastolatków – Margot, Douga, Gila i Camille. Ciał dwóch ostatnich ofiar nigdy nie odnaleziono. Uznany za zamordowanego Gil Perez faktycznie zmarł, jednak 20 lat później niż dotychczas zakładano, a jego pierwotny morderca na czas dokonania zbrodni posiada solidne alibi – siedział wówczas w więzieniu. Dlaczego umarli zaczęli wychodzić z grobów? Czy uda się rozwiązać zagadkę morderstw sprzed lat?

  Paul (brat zamordowanej Camille i uczestnik feralnego obozu) nie jest człowiekiem krystalicznym; jest bezkompromisowy w swoich działaniach, lubi korzystać, a czasem nawet nadużywać władzy, jaką gwarantuje mu piastowane przez niego stanowisko prokuratora okręgowego. Jednak kilkukrotne powtarzanie o „partycjonowaniu różnych aspektów życia” w końcu zaczęło irytować, podobnie jak całokształt jego osoby. Należy pamiętać, że w tej pozycji każdy bohater ma pewne skazy i poniekąd właśnie to stanowi clou opowiadanej historii. Odczucia względem Paula, jak i pozostałych postaci mogą być zatem dla każdego czytelnika zupełnie inne.

  W całej powieści występują duża ilość wątków, mimo tego łatwo jest się w nich odnaleźć, a łączenie ich w spójną całość nie sprawia problemu. Nawiązania historyczne interesowały mnie mniej niż pozostała część fabuły, chociaż były konieczne dla finału książki. Wad w tej pozycji jest wyjątkowo mało i właściwie są to jedynie niuanse.

  „W głębi lasu” to nie tylko świetny thriller, ale równie dobra opowieść o ludzkich dramatach i błędach, których konsekwencje bywają dotkliwe, nawet po latach. Harlan Coben wypracował właściwy sobie styl, który potrafi oczarować czytelnika i wciągnąć go w wyjątkowy, mroczny świat. Osobom, które jeszcze nie poznały tej historii – ogromnie polecam ją nadrobić. Z kolei tym, którzy mieli okazję już się z nią zaznajomić jakiś czas temu, nie zaszkodzi sobie jej odświeżyć, choćby dlatego, że już dzisiaj na netflixie pojawiła się polska adaptacja tej powieści.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  O morderstwie na obozie młodzieżowym nigdy nie zapomniano. Szczególnie mocno wydarzenia tamtej nocy uderzyły w prokuratora Paula Copelanda. Nikt nie wie, co tak naprawdę przydarzyło się jego siostrze. 20 lat później ktoś usiłuje ponownie nagłośnić te wydarzenia…

  “W głębi lasu” to wspaniały przykład na to, że Coben po prostu nie zawodzi. Spod jego pióra kolejno wychodzą coraz to lepsze historie, które wciąż zaskakują pomysłem, rozwojem fabuły i zakończeniem. Coben to jeden z moich ulubionych autorów. Wiem, że za każdym razem mogę mu zaufać, a wspólne spotkania zawsze są przyjemne i komfortowe. Nie inaczej było tym razem.

  Świeżo wydana powieść prowadzi nas tropem dwóch spraw, które wzajemnie się przeplatają. Pierwsza dotyczy procesu sądowego, wywołuje mnóstwo emocji i przykuwa uwagę za sprawą mrocznego oblicza zaangażowanych w nią postaci. Druga natomiast to sprawa morderstwa sprzed lat, która co jakiś czas wraca niczym bumerang. Tym bardziej szokująca, że nie do końca wyjaśniona i związana z głównym bohaterem książki. Podoba mi się, kiedy autor oprócz głównego wątku realizuje jeszcze poboczny, niemniej interesujący, bardzo doceniam takie rozwiązania.

  Siła tej powieści tkwi w dobrze ukrytych sekretach i tajemnicach. Od początku można wyraźnie poczuć, że bohaterzy mają sporo do ukrycia, że tłumią w sobie coś więcej, niż zwyczajne niedopowiedzenia. Kłamstewka i półprawdy, które miały pomóc, z czasem tylko ciągnęły ich w dół niczym przywiązane do szyi kamienie, oferując poczucie winy i konieczność życia z ryzykiem, że prawda pewnego dnia jednak wyjdzie na powierzchnię. Przeszłość znakomicie próbuje zdominować teraźniejszość, a trupy z szafy wysypują się hojnie i często. Taki sposób rozwijania fabuły w thrillerach najbardziej pasuje do moich oczekiwań i nadziei.

  „W głębi lasu” to jedna z lepszych książek Cobena. Mocna, mroczna i nieprzewidywalna. Łatwo za nim podążać i zaangażować się w czytaną historię, próbując samemu zrozumieć wszystkie fakty. Autor, nakłaniając nas do myślenia i kombinowania, niechętnie i boleśnie powoli zdradza kolejne fakty, momentami sprawiając, że całość staje się jeszcze bardziej skomplikowana i zaskakująca. Zazwyczaj podczas lektury thrillerów i kryminałów typujemy mordercę i w głowie już widzimy finał, ale tym razem zadanie to jest utrudnione. Ta opowieść okazuje się o wiele głębsza i bardziej niepokojąca, niż można by przypuszczać.

  Na sukces tej historii składają się także wyraziste sylwetki bohaterów. Ich autentyczność i ludzkie oblicze zostają dobitnie podkreślone przez błędne decyzje i ukrywane sekrety. Autor nie idealizuje ich i nie usprawiedliwia. Zostawia trochę miejsca na nasze przemyślenia i oceny.

  W swoich książkach Coben łączy wspaniałe pomysły i świetny styl, które sprawiają, że podczas lektury każdy z nas chciałby umieć czytać szybciej, byle tylko poznać zakończenie i zrozumieć, co zostało nam przedstawione. To kolejna intrygująca i mroczna opowieść o tym, że najgorsza prawda może być lepsza od kłamstwa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Mogę napisać tylko jedno. Genialna książka. Serial na Netflix też znakomity.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  „- Tylko że obrona będzie twierdzić, że zmyśliła pani to wszystko, żeby wyłudzić pieniądze. Powiedzą, że żądania odszkodowania dowodzi, iż interesują panią pieniądze.

  - Interesują mnie pieniądze – odparła Chamique. – Czy powiedziałam kiedyś, że nie?

  Czekałem.

  - A pana nie interesują pieniądze, panie Copeland?

  - Owszem – odparłem.

  - I co?

  - To, że obrona będzie twierdzić, że to motyw, by kłamać.

  - Nic na to nie poradzę. Widzi pan, gdybym powiedziała, że nie dbam o pieniądze, to byłoby kłamstwo. – Spojrzała na ławę przysięgłych. – Gdybym siedziała tu i mówiła, że pieniądze nic dla mnie nie znaczą, uwierzylibyście? Oczywiście, że nie. Tak samo jak ja, gdybyście wy mi to powiedzieli. Interesowały mnie pieniądze, zanim mnie zgwałcili. I interesują nadal. Nie kłamię. Zgwałcili mnie. Chcę, żeby poszli za to do więzienia. A jeśli mogę otrzymać od nich również odszkodowanie, to czemu nie? Przyda mi się.

  Odszedłem od barierki. Szczerość – prawdziwa szczerość – pachnie jak nic innego.

  - Nie mam więcej pytań – odpowiedziałem.”

  Przed dwudziestoma laty, podczas obozu w lesie ginie czwórka nastolatków. Dwa ciała zostają odnalezione. Świadkami morderstw jest para zakochanych, Paul i Lucy, którzy udali się do lasu na schadzkę. Słyszeli przerażające krzyki dobiegające zza drzew. Jedną z zaginionych osób, jest siostra Paula – Camille. Po dwudziestu latach od pamiętnego obozu, Paul który jest teraz prokuratorem, ciągle nie może się pogodzić z zaginięciem siostry. Również jego ojciec, imigrant ze byłego Związku Radzieckiego, poszukiwał jej w tych lasach przez całe lata. Kiedy w Nowym Jorku w zastrzelonym mężczyźnie rozpoznaje drugą z zaginionych osób – ponownie wraca pytanie: co z ciałem Camille? Czy jest możliwe aby kobieta przeżyła?

  Ciąg zdarzeń z przeszłości przenika teraźniejszość. Zaczynają wychodzić trupy z szafy. Czy błyskotliwy prokurator Paul Copeland ma coś do ukrycia? Przeczytajcie W głębi lasu – warto.

  A 12 czerwca na Netflix jest premiera serialu na podstawie tego thrillera. Jestem bardzo ciekawa, czy serial mi się spodoba, czy będzie taki mroczny, tajemniczy i zagmatwany. Ja będę zerkać. Zwłaszcza, że gra w nim jeden z moich ulubioncych polskich aktorów. Który? To moja słodka tajemnica. Podpowiem, że był świetny w teatrze telewizji jako młody Dulski. Już pewnie wiecie o kim mówię 😊

  Za książkę do recenzji oraz egzemplarz konkursowy dziękuję Wydawnictwu Albatros. Zdecydowanie polecam i zapraszam na stronę Wydawnictwa Albatros: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 10 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Ptasi Poranek w Lesie CD 0/5 Nasza cena:
17,20 zł 18,45 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ptasi Poranek w Lesie CD

Jak śpiewają ptaki wiosną pomiędzy 3:00 a 5:00? Usłyszysz je na tej płycie. Poznaj otaczającą Ciebie przyrodę. Dzięki odpowiednio opracowanemu albumowi z odgłosami ptaków, możesz poznać bliżej niezwykły świat przyrody i zrelaksować w zaciszu domowym, jak na łonie natury...Na płycie odgłosy: kos,...
O krok za daleko 5/5 Nasza cena:
26,61 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O krok za daleko

Sekrety nie umierają nigdy Simon Greene żyje na krawędzi obłędu. Od miesięcy szuka swojej córki, Paige. Kiedy wreszcie trafia na jej ślad - namierza ją w Central Parku, gdzie ćpuni grają dla pieniędzy przy pomniku Lennona - na jego drodze staje Aaron, człowiek, przez którego uciekła. A Paige znowu...
Już mnie nie oszukasz 5/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Już mnie nie oszukasz

Była oficer specjalnych sił powietrznych, Maya Stern, która niedawno wróciła z wojny, doświadcza bardzo dziwnego zdarzenia. Zauważa na nagraniu z kamery, która miała podglądać nianię opiekującą się jej córką, swojego zmarłego przed dwoma tygodniami męża. Na nagraniu mężczyzna bawi się z ich malutką...
Ostatni szczegół 0/5 Nasza cena:
30,60 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni szczegół

Odpoczywający na Karaibach Myron Bolitar musi pilnie wracać do Nowego Jorku – jego wspólniczka Esperanza Diaz została aresztowana pod zarzutem zabójstwa znanego bejsbolisty Clu Haida, jego pierwszego klienta. Co gorsza, nie chce składać wyjaśnień, milczy jak zaklęta. Myron nie wierzy w winę...
Zachowaj spokój 0/5 Nasza cena:
31,50 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zachowaj spokój

Bestseller mistrza thrillera, w którym niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi zamieszanych w coś, czego znaczenia nie są w stanie pojąć. Każda rodzina ma swoje tajemnice... Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z...
Obiecaj mi 0/5 Nasza cena:
31,05 zł 34,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obiecaj mi

CYKL Z MYRONEM BOLITAREMPrecyzyjnie skonstruowana intryga, mistrzowsko stopniowane napięcie, fałszywe tropy prowadzące donikąd, pozornie niemożliwe do wyjaśnienia zagadki, zaskakujące zakończenie, którego nie domyśli się nawet najbardziej przenikliwy czytelnik, to podstawowe cechy pisarskiego stylu...
Sześć lat później 5/5 Nasza cena:
29,33 zł 34,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sześć lat później

Sześć lat temu Jake patrzył, jak miłość jego życia bierze ślub z innym mężczyzną. Gdy przypadkiem natrafia na nekrolog męża Natalii, czuje się zwolniony z obietnicy nienawiązywania kontaktu. Na pogrzebie czeka go niespodzianka... Pogrążona w żałobie wdowa to nie Natalie, a zupełnie inna kobieta. Co...
Bez skrupułów 5/5 Nasza cena:
30,60 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez skrupułów

Studentka Kathy Culver znika w tajemniczych okolicznościach na terenie kampusu Uniwersytetu Restona w New Jersey. Pozostawione ślady pozwalają przypuszczać, iż padła ofiarą gwałtu i zabójstwa. Osiemnaście miesięcy później ktoś zamieszcza zdjęcie Kathy w piśmie pornograficznym. Były narzeczony...
Odnaleziony 4/5 Nasza cena:
30,60 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odnaleziony

Księga III trylogii z Mickeyem Bolitarem Bratankiem Myrona Bolitara Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć MORDERSTWO TAJEMNICA INTRYGI Minęło osiem miesięcy od tragicznej śmierci ojca Mickeya. Osiem miesięcy kłamstw, przemilczeń i pytań bez odpowiedzi. Chłopak wciąż wierzy, że wypadek...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula