Ukryty geniusz zwierząt

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Ilość stron
320
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Nasza cena: 23,85 zł 39,99 zł Taniej o: 40%

Nie da się ukryć, że zwierzęta od zawsze fascynowały naukowców. Wielu z nich obrało sobie za cel, jak najlepsze poznanie ich natury, podejmując badania i rozmaite studia, których wyniki potrafią zadziwić. Na szczególną uwagę zasługują prace poświęcone inteligencji zwierząt, wokół których skupia się tematyka książki "Ukryty geniusz zwierząt" autorstwa Kathariny Jakob.

Kto z nas nie lubi zwierząt? Takich osób z pewnością jest niewiele, wszakże powiedzenie o zwierzęciu jako najlepszym przyjacielu człowieka nie wzięło się znikąd. Spotykamy je na co dzień, nawet jeśli nie posiadamy własnego. Oglądamy poświęcone im programy przyrodnicze, seriale i filmy, których stają się bohaterami, a także czytamy o nich książki. Czy możemy jednak powiedzieć, że znamy je naprawdę dobrze?

Informacje przedstawione w książce są zróżnicowane, a szeroki zakres wiedzy zaprezentowano w przystępny w odbiorze sposób. Czytelnik, który bardzo często ma w głowie wpajane przez lata przekonanie o wyższości ludzkiego gatunku jako gatunku rozumnego, z miłym zaskoczeniem poznaje tajemnice i ciekawostki dotyczące konkretnych zwierząt. I tak przybliżone zostają psie zdolności do przewidywania reakcji ludzi, fakt posiadania indywidualnych osobowości przez ośmiornice, ekonomiczna smykałka mrówek, posługiwanie się mapami przez pszczoły i wiele, wiele innych?

"Ukryty geniusz zwierząt" to książka autorstwa Kathariny Jakob - dziennikarki naukowej, która zajmuje się publikowaniem dla takich czasopism, jak "Dogs", czy "PM History". Stworzone przez nią artykuły ukazały się w popularnych i poczytnych magazynach niemieckich, jak chociażby "Süddeutsche Zeitung". Tematyka jej prac i zainteresowań skupia się na świecie zwierząt, ich inteligencji oraz analogiach w zachowaniach ludzi i zwierząt. W "Ukrytym geniuszu zwierząt" autorka doskonale łączy opisy i wyniki badań, sprawiając, że jest to wiarygodna merytorycznie pozycja, która pozwala zdobyć nowe spojrzenie na świat zwierząt. Skłania do refleksji i poszerza perspektywę w wyjątkowo przyjemny sposób.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Porównawcze analizowanie kognitywnych zdolności u zwierzęcia i człowieka odgrywa zasadniczą rolę dla zrozumienia nas samych. Ani człowiek nie jest przy tym redukowany do poziomu zwierzęcia, ani zwierzę nie jest uczłowieczane."

  Z zainteresowaniem i przyjemnością zagłębiłam się w niezwykły świat zwierząt, choć większość informacji zawartych w książce była mi już wcześniej znana, to jednak nawet dla kilku nowych warto było chwycić za publikację. Tutaj bardziej niż wiedza liczą się istotne przesłania, jakie autorka zamieściła w tekście, odwołujące się do tego, jak wiele jeszcze mamy do zrobienia w procesie poznawania zdumiewających umiejętności zwierząt, wykraczających poza pozornie zwykłe właściwości ich narządów zmysłów i wzorce zachowań. Powinniśmy je lepiej zgłębić, bo choć inne od naszych, to są równie ważne, nie tylko wprawiają w podziw i zachwyt, ale również umożliwiają lepsze zrozumienie otaczającego nas środowiska, jak i nasz gatunek. W naturalny sposób porównujemy je z ograniczonymi zdolnościami człowieka, który dużo zatracił w wyniku trwającej dziesiątek wieków ewolucji kulturowej. Ale i też za pośrednictwem neuronauki szukamy rozmaitych analogii w procesach zachodzących w mózgu człowieka i zwierzęcia. Katharina Jakob w przejrzysty sposób przybliża wybrane pojęcia naukowe, tak aby czytelnik komfortowo i swobodnie odnalazł się w omawianych zagadnieniach, przykładowo teoria umysłu, myślowa podróż w czasie, pamięć epizodyczna, a to już daje wyobrażenie, w którym kierunku się poruszamy w trakcie przygody czytelniczej.

  W książce zaprezentowano zarówno wyniki badań, często trwających kilka dziesięcioleci, jak i niejako przy okazji sylwetki biologów, etologów i neuronaukowców, dokładnie widzimy, na czym współcześnie skupiają się obserwacje i eksperymenty. Wędrówkę po świecie zwierząt zaczynamy od aspektów wielokulturowości i systemu komunikowania się waleni. Przyglądamy się psu, mistrzowi w odgadywaniu zachowań człowieka i interpretowaniu jego zamiarów. Wiele stron poświęcono różnym przedstawicielom ptaków, ich magnetorecepcji, zmysłowi do mechaniki, wytwarzania narzędzi, znajomości praw fizyki, inteligencji społecznej, wczucia w sytuację swoich pobratymców, neofobii, zdolności oceniania własnej wiedzy lub niewiedzy. Później zaglądamy do bezkręgowców, zagadnień odczuwania bólu przez pszczoły, imponującego podejmowania decyzji ekonomicznych przez mrówki, zadziwiającej samodzielnej nauki otwierania mechanicznych zamknięć przez ośmiornice ich fenomenalnej pamięci przestrzennej. Pod koniec znajdziemy ciekawostki o pieskach preriowych, przedstawicielach człekokształtnych, strzelczykach indyjskich, żółwiach, świniach, delfinach, oraz zastanowimy się, czy faktycznie zwierzęta nie mają własnego języka, czy to ostatni prawdziwy Rubikon między "nami a nimi".

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy można nauczyć zwierzęta mówić w obcym języku? Albo w jakimkolwiek języku? Skąd psy wiedzą, kiedy wracają ich właściciele? Co takiego niezwykłego jest w gołębiach i krukach? Jeśli chcecie na nowo zachwycić się światem zwierząt i przekonać się, jak bardzo te istoty są inteligentne, usiądźcie wygodnie, bo chcę Wam opowiedzieć o książce, która może się Wam spodobać.

  Od zawsze wiedziałam, że zwierzęta to bardzo inteligentne istoty. Oglądałam wiele programów przyrodniczych o nich, czytałam książki. Dlatego też zdecydowałam się na lekturę tej publikacji. Byłam ciekawa, co autorka ma mi do zaoferowania w kwestii królestwa zwierząt.

  Znajdziecie tutaj opisy przeprowadzanych od wielu lat badań, które pokazują, do czego są zdolne zwierzęta. Przekonacie się, jak wygląda szkolenie papug i dowiecie się, skąd Wasze psy wiedzą, kiedy wracacie z pracy.

  O niektórych badaniach słyszałam już wcześniej, ale też dowiedziałam się z publikacji kilku ciekawych rzeczy. Przede wszystkim odczarowała w moich oczach gołębie. Widzę je codziennie, za dzieciaka je dokarmiałam, ale nie wiedziałam, że są aż tak inteligentne, a uwierzcie mi, w tych niepozornych ptakach drzemie ogromny potencjał. Jaki? O tym musicie przekonać się sami.

  Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób. Pojawiają się tu opisy eksperymentów, ale wszystko jest podane tak, aby każdy czytelnik, bez względu na wiek i wykształcenie, zrozumiał, co autorka chciała mu przekazać.

  Wielu z nas nie docenia potencjału zwierząt. W szkole właściwie nie mówi się na ten temat, a szkoda, bo to jest ciekawe. O ile jeszcze o świecie ssaków wiemy całkiem sporo (przynajmniej u mnie o małpach się sporo mówiło), o tyle o reszcie nie wiemy praktycznie nic. Bo po co mówić o bezkręgowcach, skoro i tak jest obszerny materiał do zrealizowania?

  Mam nadzieję, że dzięki tej książce na nowo zachwycicie się zwierzętami i dowiecie się czegoś ciekawego na ich temat.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Świat zwierząt fascynuje mnie od dawien dawna. Już jako małe dziecko spędzałam mnóstwo czasu na podwórku i obserwowałam biedronki, pająki, ptaki, a nawet mrówki. Wtedy jednak nie wiedziałam zbyt wiele o tych małych żyjątkach, o ich zachowaniu, hierarchii czy niesamowitych umiejętnościach. Jednak miłość przetrwała do dziś, bowiem wciąż obracam się w klimatach biologii, oglądam sporo programów popularno-naukowych o zwierzętach i nie przechodzę też obojętnie obok książek im poświęconych. Dlatego też nie mogłam sobie odpuścić bestsellerowej pozycji, jaką jest Ukryty geniusz zwierząt.

  Tak naprawdę nie sposób jest zebrać w jednej książce niesamowite cechy wszystkich gatunków – prawdopodobnie taka publikacja nie miałaby końca. Dlatego Katharina Jakob postanowiła wybrać kilka najciekawszych, jej zdaniem, przypadków i to właśnie ich życie nam w pewien sposób przybliżyć. Jakob na co dzień pracuje jako dziennikarka i od lat tworzy artykuły naukowe dla wielu prestiżowych czasopism, a jej główną dziedziną zainteresowań są właśnie badania nad inteligencją zwierząt, a także relacje pomiędzy nimi, a nami, ludźmi. Jakie tematy postanowiła poruszyć w swojej książce?

  Jakob bardzo mocno skupiła się na wielorybach i ich sposobach komunikacji – zapewne niejednokrotnie słyszeliście kiedyś o słynnym śpiewie humbaków, ale czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że posiadają one własny język, potrafią go w pewien sposób modyfikować, dostosowywać się do nowych warunków? To naprawdę niesamowita sprawa, podobnie jak wiele kwestii, które autorka poruszyła w rozdziałach poświęconym ptakom – nawet niesławne gołębie posiadają ukryty geniusz, jednak na myśl przychodzą nam przede wszystkim kruki i papugi – nie da się ukryć, że to niezwykle interesujące organizmy.

  Jakob w bardzo prosty i przystępny sposób opisuje inteligencję wybranych gatunków, przytacza badania naukowe, a książka ta zdecydowanie obfituje w całe mnóstwo ciekawostek. Nie brakuje tutaj intrygujących informacji na temat małp człekokształtnych, pszczół czy ośmiornic (pamiętacie, jak ośmiornica obstawiała wyniki meczów?), a nie można też było pominąć naszych czworonożnych przyjaciół, psów. Nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiałam, aczkolwiek okazuje się, że psy potrafią być bardziej przywiązane do człowieka niż do pozostałych przedstawicieli swojego gatunku! I to wcale nie jest żart ewolucji! Jako kociara z przykrością stwierdzam, że nie znalazło się tutaj nic o kotach, a przecież to również niesamowicie inteligentne stworzenia!

  Wiedza zawarta w tej książce zdecydowanie zasługuje na uwagę. Chociaż niektóre informacje były mi już dobrze znane, to jednak znalazło się tutaj też sporo nowych ciekawostek, które mnie zainteresowały. Nigdy nie mogę wyjść z podziwu geniuszu innych gatunków – wydawałoby się, że to człowiek jest najbardziej inteligentnym gatunkiem na ziemi, ale nie da się zaprzeczyć temu, że w niektórych kwestiach nie dorównujemy innym zwierzętom – te jeszcze na długo przed nadejściem tsunami potrafią uciec, aby uniknąć katastrofy, a my? A my opalamy się w najlepsze i dopiero po fakcie uciekamy w popłochu!

  Książka Kathariny Jakob to gratka dla wszystkich miłośników zoologii, którzy są zafascynowani niecodziennym podejściem do zwierząt. Do świetna pozycja dla wszystkich, którzy wiedzą, że zwierzęta skrywają w sobie niesamowitą inteligencję, a chwilami czystą mądrość i wrażliwość. Zdecydowanie godna polecenia publikacja!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Katharina Jakob
 • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 320
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381690690
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Warum Wale Fremdsprachen können und andere erstaunliche Erkenntnisse über die geheimen Fähigkeiten d
 • Tłumacz: Nowacki Bartosz
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381690690
 • EAN: 9788381690690
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Ukryty geniusz. Pigułki na rozum, hakerzy mózgu i sekrety inteligencji 4/5 Nasza cena:
45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryty geniusz. Pigułki na rozum, hakerzy mózgu i sekrety inteligencji

Kolejna książka autora bestsellera "Człowiek, który nie mógł przestać". Co by było, gdyby twój poziom inteligencji okazał się wyższy, niż ci się wydaje? Czy w twojej głowie kryje się geniusz, który tylko czeka, żeby się ujawnić? A może chciałbyś zażyć pigułkę, która zwiększy twój potencjał...
Wykaz uczuć u człowieka i zwierząt 5/5 Nasza cena:
28,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wykaz uczuć u człowieka i zwierząt

Wyraz uczuć u człowieka i zwierząt jest jednym z ostatnich i najlepszych dzieł Darwina, w którym otwarcie i bez strachu używa już słowa ewolucja i pisze o bezpośrednim pochodzeniu człowieka od małpy. Jest to pierwsza na świecie poważna rozprawa o ekspresji emocji z licznymi przykładami i bogactwem...
Sapiens. Od zwierząt do bogów 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sapiens. Od zwierząt do bogów

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej. Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed...
Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt 5/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt

Kotu Homerowi brakuje prawdziwego przyjaciela… Postanawia wyruszyć w świat w jego poszukiwaniu. Najpierw musi się jednak zastanowić, co w przyjaźni jest dla niego najważniejsze. Czy opiekowanie się sobą nawzajem, czy bezinteresowność i pełne oddanie, a może wierność? W swej podróży pozna niezwykłe...
Duchowe życie zwierząt 4/5 Nasza cena:
25,63 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Duchowe życie zwierząt

Koguty okłamujące kury? Łanie pogrążone w żałobie? Zawstydzone konie? To przejawy fantazji ekologów czy naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Czy bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone jedynie dla ludzi? Peter Wohlleben, leśnik i miłośnik przyrody, korzystając z najnowszych badań i...
Moja pierwsza encyklopedia zwierząt 5/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja pierwsza encyklopedia zwierząt

Witajcie w fascynującym świecie zwierząt! Znajdziecie tu wspaniałe ilustracje, dzięki którym nauczycie się rozpoznawać i nazywać zwierzęta. To pierwszy przewodnik po świecie zwierząt domowych i tych żyjących na wolności. Krótkie teksty opisujące charakterystyczne cechy zwierzaków z pewnością dadzą...
Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny 5/5 Nasza cena:
23,38 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny

Przewodnik wybitnej psycholożki, nieoceniona pomoc dla psychoterapeutów i wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie. Przyda się też osobom chorym, które w głębi duszy czują, że zachorowanie na konkretną chorobę nie jest przypadkowe, lecz kryją się za nim jakieś...
Ilustrowany inwentarz zwierząt 5/5 Nasza cena:
27,52 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ilustrowany inwentarz zwierząt

Ilustrowany inwentarz zwierząt zawiera opisy i wizerunki 95 zwierząt z różnych stron świata. Emmanuelle Tchoukriel, ilustratorka specjalizująca się w sporządzaniu rycin naukowych, sportretowała zwierzęta z precyzją i artyzmem godnymi przyrodników z minionych stuleci. Zanim około 1830 roku...
Gombrowicz. Ja, Geniusz. (Tom I i II) 0/5 Nasza cena:
66,29 zł 119,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gombrowicz. Ja, Geniusz. (Tom I i II)

Współwydawca: Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza Tom I - 576 str. „Gombrowicz. Ja, geniusz” to podróż pełna zagadek i znaków zapytania. Zaczyna się na długo przed 1904 rokiem i kończy śmiercią pisarza. To nie tylko podróż, w czasie której z nieopierzonego ziemiańskiego syna wyrośnie pewny swej...
Wielka mapa dinozaurów i zwierząt prehistorycznych 0/5 Nasza cena:
8,19 zł 11,49 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka mapa dinozaurów i zwierząt prehistorycznych

Wielka mapa dinozaurów i zwierząt prehistorycznych w formie wielkiej kolorowanki to najlepsza droga do nauki przez zabawę. Sprawdź, gdzie na świecie żył kiedyś tyranozaur albo mamut. Przyjrzyj się cechom prehistorycznych stworzeń, porównując ich budowę i miejsce występowania. Poznaj ich ciekawe...
Cudowny świat zwierząt UDJ1 4/5 Nasza cena:
19,99 zł 22,98 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cudowny świat zwierząt UDJ1

Cudowny świat zwierząt to wyjątkowa książka, w której niesamowitym fotografiom zwierząt towarzyszą ilustracje przedstawiające postacie z filmów Disneya. Wszystko to pomaga czytelnikowi odkryć porywające piękno zwierzęcego świata. W środku znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji na temat zwierząt,...
Zawodowcy w świecie zwierząt 0/5 Nasza cena:
21,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zawodowcy w świecie zwierząt

Niektóre zwierzęta to prawdziwi zawodowcy! A co robią przez całe dnie? Wszystkiego dowiesz się z tej książki, w której zostało opisanych ponad 100 gatunków. Poznaj 14 różnych środowisk, m.in. dżunglę, pustynię i rafę koralową, a potem odwróć stronę i dowiedz się, jak się nazywa każde zwierzę i co...
Wybrane bestsellery
Diabeł stróż 0/5 Nasza cena:
30,63 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł stróż

Wrocławska ruletka Wrocław, rok 1934. Podczas perwersyjnej orgii zostaje porwany, a następnie zamordowany urzędnik pocztowy Sepp Frömel. Kilkanaście dni później z rąk oprawców ginie jego kochanka. Ich syn z nieprawego łoża, niemy, niepełnosprawny Rolf dziwnym zrządzeniem losu trafia pod opiekę...
Rzeźniczka z Małej Birmy 0/5 Nasza cena:
27,37 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge. Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i...
Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5 0/5 Nasza cena:
45,43 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur zjednoczyły się wreszcie pod nieubłaganą władzą króla czarnoksiężnika Hirothów. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę – pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne. Na...
Wsiąść do Pociągu. Europa 5/5 Nasza cena:
126,90 zł 199,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wsiąść do Pociągu. Europa

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na...
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty – świąteczna opowieść ostra jak imbir, słodka jak miód i ekscytująca jak niespodziewany prezent! Ginger najbardziej kocha święta. Co roku angażuje się w ich przygotowania, jakby od tego zależały losy świata. Wszystko powinno być piękne, pachnące...
Święto ognia 4/5 Nasza cena:
30,68 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Święto ognia

Tata tańczy  za szybą. Podnosi rozmazane  przez deszcz ręce  i kołysze  rozmazaną przez deszcz głową, ma zamknięte oczy i ja w końcu też zamykam swoje, i śpię, i budzę się rano, i znowu jesteśmy razem. Łucja  wierzy,  że  przed  wspomnieniami  uratuje  ją  balet.  Nastka  obserwuje  świat  przez ...
Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6 0/5 Nasza cena:
45,43 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6

Oto kolejny rozdział wspaniałej „Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Eriksona, epickiej opowieści, która z pewnością zdobędzie miejsce wśród klasyki fantasy. Bunt w Siedmiu Miastach zmiażdżono. Sha’ik nie żyje. Pozostał tylko jeden oddział, otoczony w mieście Y’Ghatan. Dowodzi nim fanatyk,...
Dług honorowy. Bezimienny. Tom 2 5/5 Nasza cena:
29,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dług honorowy. Bezimienny. Tom 2

Powieść sensacyjna mistrza kryminału. O czającym się w ludziach złu i o długach, które zawsze trzeba spłacać. Wilki to niewielka wieś zagubiona gdzieś nad jeziorem w województwie lubuskim. Miejscową społecznością wstrząsnęła tragedia, kiedy zamordowano tam młodą dziewczynę, której zmasakrowane, na...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
38,98 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Głodna puszcza 5/5 Nasza cena:
27,60 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głodna puszcza

Spokój jest jak kotleciki w sosie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać -...
Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller 0/5 Nasza cena:
41,00 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller

Rok z Katarzyną Miller - rok radości i rozwoju. Każdy nowy rok to symboliczny nowy początek. Jeśli otworzysz się na zmiany może być ON lepszy. A któż może być lepszą przewodniczką po roku 2022 niż zachwycająca mądrością i humorem Katarzyna Miller. Dzięki jej poradom przypomnisz sobie jak zająć się...
Zadanie domowe 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zadanie domowe

"Zadanie domowe" to wyjątkowa powieść dla młodych dorosłych, poruszająca temat eksterminacji Żydów. Niezwykła historia uczniów, których zadaniem jest wcielenie się w rolę nazistów, ukazująca obawy, uczucia i wewnętrzny bunt przed złem oraz dyskryminacją. Pan Bartley jest jednym z najbardziej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula