Układ doskonały

Książka
31,70 zł
Outlet
30,99 zł
eBook
26,58 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Akapit Press
Format: 21.0x13.5cm
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 302
Opis

Aleksa McKenzie, porywcza właścicielka księgarni, odprawia miłosne czary, bo nie chce dopuścić do sprzedaży rodzinnego domu. Jedyny ratunek - bogato wyjść za mąż. Aleksa nie przewidziała, że jako oblubieńca wyczaruje sobie wpływowego biznesmena, a zarazem starszego brata najlepszej przyjaciółki, który przed laty złamał jej serce.

Bogaty architekt Nick Ryan nie pali się do małżeństwa, lecz jeśli chce odziedziczyć koncern budowlany stryja, musi znaleźć sobie żonę, i to szybko. Gdy dowiaduje się, że kumpela siostry jest w dramatycznej sytuacji finansowej, składa jej propozycję nie do odrzucenia: małżeństwo na niby obwarowane konkretnymi zasadami: żadnych komplikacji, czysty układ biznesowy bez miłości, zero uczuć. Ich związek ma przetrwać rok. Można wytrzymać, prawda? Los uparł się jednak, aby zniweczyć starannie opracowany plan...

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii pozostałe książki

Szczegóły
  • Tytuł: Układ doskonały
  • Autor: Jennifer Probst
  • Wydawnictwo Akapit Press
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2013
  • Ilość stron: 302
  • Format: 21.0x13.5cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 60196802049KS
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: The marriage bargain
  • Tłumacz: Żółtowska Iwona
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788362955619
  • EAN: 9788362955619
  • Wymiary: 13.5x21 cm
  • Dane producenta: WYDAWNICTWO AKAPIT PRESS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, UL. BECZKOWA 30 /3, 93-487 Łódź, Polska, iwonap@akapit-press.com.pl
Recenzje książki Układ doskonały (5)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    2/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez jolanta j. w dniu 2013-09-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    20 z 34 osób uznało recenzję za przydatną

    Nie polecam nawet tym którzy lubią literaturę erotyczną. Romansidło dosyć banalne. Postacie mało ciekawe. Szkoda pieniędzy i czasu.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    4/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia G. w dniu 2016-12-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    Dobra książka, lekko się czyta. Ona dawniej w nim zakochana, ON proponuję jej małżeństwo jak umowę biznesową. Nie jest to powieść gdzie każda strona cię zaskakuje, ale naprawdę przyjemnie spędziłam czas czytając ją. Momentami zabawna, czasami wzruszająca. Sprawiła, że sięgnęłam również po inne książki J.Probst. Podsumowując polecam :)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Aneta Ż. w dniu 2014-02-18
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    19 z 33 osób uznało recenzję za przydatną

    Raczej nie czytam romansów, czy książek obyczajowych skierowanych typowo do kobiet, bo tego typu literatura najczęściej mnie irytuje. Młodzieżowe powieści dla dziewcząt jeszcze mnie bawią, ale tych skierowanych do dorosłych pań zupełnie nie mogę przełknąć. Nie wiedzieć czemu przyciągam ostatnio tomiki tego typu jak magnes, a jak już wpadną mi w ręce, to niestety decyduję się na lekturę. Jedną z takich książek był "Układ doskonały" Jennifer Probst.

    Fabuła powieści nie jest zbyt wymagająca i przywodzi na myśl harlequin, w którym wątki zostały bardziej rozbudowane niż zazwyczaj się to spotyka w książeczkach z tej serii (czytałam kilka, więc wiem o czym mówię). Aleksa i Nick znają się od wielu lat, ona przyjaźni się z jego młodszą siostrą, często bawili się wspólnie dopóki nie weszli we wstydliwy okres dojrzewania. Po latach spotykają się ponownie, aby dokonać transakcji. Otóż Nick odziedziczy po wujku dobrze prosperującą firmę architektoniczną, jednak zapis z testamentu wymaga, aby mężczyzna się ożenił i wytrwał w tym stanie chociaż rok. Z kolei Aleksa potrzebuje pieniędzy, aby spłacić długi swojej rodziny. Ślub będzie korzystny dla obu stron. Młodzi ustalają warunki, ich pożycie będzie tylko formalne, oczywiście jakikolwiek kontakt fizyczny nie wchodzi w grę. Po roku rozejdą się polubownie i każde z nich będzie żyć własnym życiem. Układ idealny? Tylko pozornie...

    Autorka wykreowała Aleksę na kobietę idealną. Piękna, zmysłowa, z doskonałą figurą, długimi włosami, ponętnymi ustami. Na sam jej widok Nickowi robi się ciasno w spodniach. Do tego ma nieskazitelnie dobre serce dla ludzi i zwierząt. Prowadzi księgarnie, którą chciałaby rozbudować, pisze wiersze, maluje obrazy i marzy o mężczyźnie doskonałym, który będzie domatorem, kibicem tej samej drużyny sportowej, romantykiem kochającym dzieci i psy. Jak łatwo się domyślić Nick jest zupełnym przeciwieństwem tych wyobrażeń. Oczywiście jest nieprzyzwoicie przystojny i obrzydliwie bogaty. Problem w tym, że nie ma zamiaru się ustatkować i stworzyć prawdziwej rodziny, bo ma jakiś powód związany z traumą z przeszłości, ale tak banalny, że Freud byłby rozczarowany. Cały czas zastawiałam się dlaczego taka stuprocentowa, rasowa kobieta jak Aleksa nie miała faceta, skoro wszystko wskazuje na to, ze jest ucieleśnieniem wszelkich męskich pragnień, więc wielbicieli powinna mieć na pęczki. Ale cóż, widać czekała na tego jednego, idealnego...

    Akcja powieści jest banalna i przewidywalna. Autorka stosuje same ograne sztuczki, wszystko to już kiedyś było w takiej lub innej komedii romantycznej. Jedyne pytanie, które frapuje czytelnika, to kiedy oni w końcu wylądują w łóżku! Bo, że wylądują jest więcej niż pewne. Opisy erotyczne mają dodać tylko smaczku całej opowieści i rozbudzać wyobraźnię czytelnika. Co jakiś czas on wpija się w jej usta, ona mdleje w jego ramionach i drży pod wpływem jego dotyku (jak dla mnie to drżenie może być zapowiedzią jakiejś choroby neurologicznej). Mimo wszystko powieść czyta się przyjemnie i dobrnięcie do końca nie stanowi wielkiego problemu. Kilka razy można się nawet uśmiechnąć. Jednak "Układ doskonały" to książka, o której za jakiś czas zupełnie nie będę pamiętać. W zasadzie można przeczytać, tylko po co?

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Krystyna-cyrysia M. w dniu 2013-12-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    18 z 32 osób uznało recenzję za przydatną

    Jennifer Probst od zawsze marzyła, by zostać pisarką. Swoją pierwszą książkę napisała w wieku dwunastu lat i nigdy nie zaprzestała twórczej pasji. Dzisiaj jest autorką wielu powieści, które nieustannie figurują na liście bestsellerów New York Times i Wall Street Journal. W Polsce dotychczas ukazały się trzy książki tejże literatki: ,,Układ doskonały'', ,,Małżeńska pułapka'' oraz ,,Gra o miłość''. Postanowiłam rozpocząć moją przygodę z twórczością Probst od jej pierwszej pozycji wydanej w naszym kraju. Jak przebiegło owe spotkanie? Zapraszam do przeczytania moich wrażeń.

    Aleksa McKenzie jest właścicielką eklektycznej księgarni Bibliofil w modnym ośrodku uniwersyteckim. W wolnych chwilach maluje, pisze wiersze, udziela się społecznie, jako wolontariuszka w schronisku dla zwierząt oraz odprawia miłosne czary, w których prosi opatrzność i matkę-ziemię o idealnego męża. Odpowiedni kandydat powinien: być fanem jej ulubionej drużyny baseballu, miłośnikiem sztuki i wszelakiej literatury, kochać zwierzęta, preferować monogamię, pragnąć własnego potomstwa i co najważniejsze posiadać na zbyciu sto pięćdziesiąt tysięcy dolarów, dzięki czemu uratuje z kłopotów finansowych jej rodzinną posiadłość, zwaną "Tarą". W obliczu ostatniego problemu najlepsza przyjaciółka Aleksy, Maggie Ryan wpada na genialny pomysł. Postanawia umówić ją ze swoim starszym bratem Nickiem, przystojnym, pozbawionym skrupułów, bogatym architektem. To wprawdzie zdecydowany przeciwnik małżeństwa, lecz obecnie ma ,,nóż na gardle''. Zgodnie z testamentem nieżyjącego stryja, aby otrzymać jego spadek musi jak najszybciej, przynajmniej na rok znaleźć sobie żonę. W zaistniałej sytuacji McKenzie i Ryan przyparci do muru decydują się na fikcyjny ślub. To ma być zwykły kontrakt biznesowy bez żadnych porywów serca i namiętności. Jak to się wszystko dalej potoczy? Czy wytrzymają oboje tak długo w celibacie? A może jednak z tego związku wyjdzie układ doskonały?

    Czegoś takiego właśnie potrzebowałam, czyli bajkowej, romantycznej komedii, przy której zapomnę o szarej rzeczywistości. Jennifer Probst idealnie sprostała moim oczekiwaniom. Fabuła bynajmniej jest przewidywalna, nieco stereotypowa. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki serii nieporozumień i niejasnych sytuacji śledzi się ją nieustannie z żywym zainteresowaniem. Styl pisania autorki jest prosty, zwięzły, bez bogatych opisów, ale za to niezwykle żywy i dynamiczny. Akcja płynie niczym rwąca rzeka, lecz panuje w niej odpowiednia spójność i ład. Swoistego kolorytu dodaje też komizm sytuacyjny, lekka ironia oraz cięte riposty, które nawet największego ponuraka wprawią w dobry, wesoły nastrój. Sceny erotycznie są zmysłowe, namiętne i subtelne. Nie znajdziemy w nich żadnej perwersji czy wyuzdania. Mocnym trzonem powieści są przede wszystkim jej bohaterowie, pełni wewnętrznych sprzeczności, o różnych temperamentach i odmiennej wizji tego co ważne. Oboje zyskali moją niekłamaną sympatię, zaś ich walka charakterów rozbrajała mnie dosłownie i przenośni. Aleksa jest naturalną, szczerą, otwartą i błyskotliwą kobietą. Wielokrotnie pokazała, że ma swój honor i dumę. Wychowana w licznej, pełnej miłości rodzinie sama również pragnie szczęśliwej stabilizacji. Jej całkowitym przeciwieństwem jest Nick, który boi się stałego związku. Żadnej kobiecie nie pozwala wejść do swojego świata (wyjątek stanowi jedynie siostra Maggie), gdyż w przeszłości zbyt wiele wycierpiał, żeby podjąć ryzyko. Dlatego niechętnie przystaje na małżeński, szalony pakt. Już na wstępie w ich związku aż iskrzy z nadmiaru uczuć i emocji. Zwłaszcza Aleksa swoimi osobliwymi argumentacjami i gwałtownymi tyradami nieustannie wytrącała męża z równowagi. Tutaj sprawdza się przysłowie "kto się czubi ten się lubi". Autorka niebywale ciekawie, zabawnie i zarazem mądrze nakreśliła relacje tych dwojga. Pokazała, że oprócz chemii i pożądania ważna jest przyjaźń, zrozumienie i wzajemny kompromis.

    ,,Układ doskonały'' to najlepsze antidotum na chandrę i złe samopoczucie. Zawiera szczyptę zmysłowej pikanterii, docieranie się dwóch silnych osobowości, przyjaźń, miłość, ekscytującą grę słowną i mnóstwo pozytywnej energii. Osobiście nie żałuje czasu spędzonego przy tej lekturze, gdyż dzięki niej w atmosferze zabawy i relaksu oderwałam się od codzienności. Z przyjemnością poznam pozostałe dzieła pisarki, tymczasem serdecznie polecam powyższy sympatyczny, przyjemny, fascynujący acz niezobowiązujący romans.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ókr V. w dniu 2017-03-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Układ doskonały - Jennifer Probst - recenzja

    Ona - szukająca pieniędzy na wykupienie ukochanego domu swoich rodziców, gotowa praktycznie na wszystko. On - bogaty, przystojny, arogancki, gotowy ożenić się dla spadku swojego wuja. Wydawałoby się, że ich małżeństwo byłoby idealną umową korzystną dla obu stron. Bez miłości, bez namiętności, po prostu dla pieniędzy. Czy taki układ da radę przetrwać rok? Czy to małżeństwo, aby na pewno okaże się małżeństwem z rozsądku?

    O tym dowiecie się, czytając „Układ doskonały” Jennifer Probst. Historia romantyczna, ale także bardzo zabawna. Nie mogłam się powstrzymać od śmiechu w niektórych momentach. Szczególnie w chwilach, gdy ujawniały się skrajnie odmienne charaktery bohaterów.

    Powieść napisana jest przystępnym dla każdego językiem. Autorka wprowadza nas w opowieść wspominając dzieciństwo bohaterów, co będzie miało kluczowe znaczenie w następnych stronach książki. Ponadto nie obejdzie się bez scen pełnych napięcia i emocji.

    Polecam wszystkim, którzy chcą się zrelaksować przy bardzo dobrej, zabawnej historii.

    Merry, lat 19

    źródło:[Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula