Twoja wina

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 27
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
408
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,12 zł
Nasza cena: 27,89 zł 42,90 zł Taniej o: 35%

Ludzkie relacje są bardzo złożone - wiele zależy od stopnia zażyłości, znajomości czy wspomnień, które dzielimy z daną osobą. Zdarza się też, że ludzie, których uważaliśmy za przyjaciół czy partnerów na całe życie, stają się powoli naszymi największymi wrogami. Tego typu historię przekazuje nam Samantha Young w trzeciej książce z cyklu "Play On" - "Twoja Wina".

Jane Doe przez całe życie praktycznie nie zaznała szczęścia - rodziny zastępcze, domy dziecka, wieczne zmiany miejsca zamieszkania i ludzi w otoczeniu zaowocowały problemami natury psychicznej, które trudno pokonać, nie mając nikogo u swego boku. Bohaterka znała życie w samotności lepiej niż ktokolwiek inny - do momentu, aż nie poznała Lorny i jej brata, Jamiego, z którymi ma stworzyć nowy, kochający dom. Warunek jest jeden - dziewczyna nie może zakochać się w bracie Lorny.

Pod wpływem wielu dziwnych wydarzeń, które finalnie doprowadziły do rozpadu związku Jaimiego i Jane, mężczyzna postanawia zemścić się na wszystkich, którzy kiedykolwiek zaszkodzili jemu, lub jego rodzinie, a na samym szczycie długiej listy nazwisk z Hollywood znajdują się dane jego dawnej, wielkiej miłości. Czy stare uczucia wzbudzą litość w mężczyźnie, który poprzysiągł sobie zniszczyć życie swej dawnej partnerki?


O autorce

Samantha Young - brytyjska autorka powieści romantycznych i obyczajowych, która ma na swoim koncie także książki fantastyczne. Stawiana jest za wzór w kreowaniu scen miłosnych nie przesiąkniętych erotyką. Zadebiutowała powieścią science fiction "Drip Drop Teardrop". Jej najsłynniejszy cykl, "On Dublin Street", przez długi czas utrzymywał się w czołówce listy bestsellerów magazynu "New York Times". Jak dotąd, w Polsce ukazało się 19 książek jej autorstwa, wszystkie zostały wydane przez wydawnictwo Burda Książki.

Recenzje (27)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "(...) Każdy ma jakiś sekret. Każdy nosi w sobie ból, o którym nikomu nie mówi "

  Są takie książki, które na długo zapadają w pamięci. "Twoja wina" z pewnością się do nich zalicza.

  To niebanalna, romantyczna historia dwójki osób, którzy walczą z przeciwnościami losu. Uwierzcie mi, że czeka ich wiele...

  To moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i zaliczam je do bardzo udanych. Styl jest lekki. Fabuła wciąga od pierwszych stron. Podczas czytania doświadczyłam gamę emocji. Autorka zadbała, aby tę romantyczną opowieść wzbogacić o sytuacje dramatyczne, które wywołały u mnie takie emocje, że czasami łzy płynęły mi strumieniem. Ta książka to rollercoaster emocji, a wszystko za sprawą Jane i Jamie. Odczuwałam ich miłość, gniew, złość, ból, strach. Dosłownie zatopiłam się w ich świat.

  Moje serce skradła Jane.❤️Niesamowite, że pomimo swojego młodego wieku jest taka dojrzała. Jej słowa docierały do mnie z podwójną siłą! Tyle przeszła... 💔 Na domiar tego, jej "najlepsza" przyjaciółka, doprowadziła do rozpadu jej związku. Pamiętam, że najstarsza siostra Jamie'go powiedziała, że miłość Jane i Jamie jest destrukcyjna..Myliła się! Była prawdziwa! Destrukcyjna to była przyjaźń Jane i Lorny. Lorna przez swoją zazdrość skrzywdziła wiele osób, a najbardziej swojego brata i jego ukochaną. Nie polubiłam tej postaci. Otaczała ją aura chciwości, zaborczości i zazdrości.

  Ta książka pokazała, że miłość zawsze zwycięży, pomimo bólu i przeciwności, jakie los, stawia na swojej drodze. Miłość zawsze wybaczy i warto na nią czekać. Poruszyła ważne tematy i zmusza do głębszych przemyśleń. Z perspektywy czasu żałuję, że nie zajrzałam do niej wcześniej. Bardzo dziękuję Wydawnictwu, że zaproponowali mi ją do recenzji. 🌷🌷🌷 To był wspaniale spędzony czas z książką. Jeżeli jeszcze jej nie czytaliście, to serdecznie polecam ❤️

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieść wciągnęła mnie od pierwszych stron. Historia Jane Doe, sieroty która wreszcie znajduje swoje miejsce w rodzinie zastępczej i zdobywa w sąsiedztwie przyjaciółkę. Tylko, że to jest toksyczna przyjaźń, Lorna manipuluje dziewczyną pragnącą szczerego zainteresowania, bliskości, ciepła. Gdy uczucie połączy Jane z bratem przyjaciółki, Lorna będzie szukała okazji by ich rozdzielić. Tragedia, która spotka ich rodzinę będzie znakomitą okazją, by przeprowadziła swój perfidny plan. Tylko czy jej się uda, tak do końca zniszczyć prawdziwą miłością, taką co to "się nie zdarza"? Czy młodzieńczą miłość będzie na tyle silna, by przetrwać i zamienić się w dojrzałe uczucie? Zwłaszcza, że Jamie, obdarzony talentem literackim, jest mężczyzną chimerycznym. Ich historia miłosna jest przejmująca, trzymająca w napięciu. Do tego towarzyszy jej wątek sensacyjny i mroczna strona Hollywood. A my mamy wraz z bohaterami przeżywać huśtawkę uczuć. Nie powiem, że poczułam się w trakcie lektury emocjonalnie rozbita, ale byłam blisko. Autorka znakomicie manipulowała moimi czytelniczymi odczuciami, miałam się przejąć, gryźć palce z emocji, a przede wszystkim życzyć happy endu książkowej parze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Samantha Young "Twoja wina" ❤️

  "Miłość, która jest zbyt gorąca, obraca wszystko w popiół."

  "Nie mogliśmy się sobie oprzeć, ale jednocześnie nie potrafiliśmy sobie wybaczyć."

  Podążamy za Jamiem i Jane przez ich nastoletnie lata, Jane ma trzynaście lat, a Jamie - piętnaście. W dniu, w którym Jamie i jego dwie siostry wprowadzają się do kompleksu apartamentów w Glendale w Kalifornii, Jane zostaje nową najlepszą przyjaciółką młodszej siostry Jamiego, Lorny. Ich starsza siostra Skye jest aktorką, która przygarnęła nastolatków, gdy ich matka zmarła kilka miesięcy temu. Jane od kilku lat mieszka ze swoją obecną rodziną zastępczą. Widzimy, jak z pasją zakochują się w sobie, a potem widzimy, jak życie uczy, że to brutalne lekcje. Ich serca i dusze pozostają splecione zarówno miłością, jak i nienawiścią.

  "W szkole pewnie nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, przez co przeszliśmy, ale każdy ma jakiś sekret. Każdy nosi w sobie ból, o którym nikomu nie mówi."

  "Może ktoś, kogo kochaliśmy, bardzo cierpiał, a my nie zajrzeliśmy pod powierzchnię wystarczająco głęboko, żeby to dostrzec?"

  Książka jest podzielona na dwie części - część pierwsza ilustruje ich młodsze lata razem, powstałe zauroczenia i miłość, która rozkwita. Część druga skupia się na teraźniejszości, rzucając światło na to, gdzie obecnie toczy się ich życie.

  Autorka zapewnia czytelnikom perspektywę obu postaci, co wymaga od nas spojrzenia na wszystkie strony historii.

  Irytująca postać to zdecydowanie Lorna, która na każdym kroku manipulowała ludźmi dla własnych korzyści.

  Samantha Young przedstawia niesamowitą, rozdzierającą serce historię miłosną! Nie mogłam się pozbierać emocjonalnie, ta lektura dostarczyła mi wielu wzruszeń. Do teraz żyję losami bohaterów. To rodzaj miłości, która jest przeszywająca i pochłaniająca. Nie raz do niej wrócę 💔❤️

  "Chciałem, żeby pragnęła mnie tak, jak ja pragnąłem jej."

  "Bo myśl o przyszłości bez Jane przepełniała mnie zgrozą."

  Sięgając po tę powieść jedna paczka chusteczek wam nie wystarczy... 😭

  "Nasze dusze były ze sobą połączone.

  Wątpiłem, czy kiedykolwiek udałoby mi się bez niej odnaleźć spokój ducha."

  P. S. Jamie podbił moje serce ♥

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,, W szkole pewnie nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, przez co przeszliśmy, ale każdy ma jakiś sekret. Każdy nosi w sobie ból, o którym nikomu nie mówi."

  ,,Twoja wina" pokazuje świat prawdziwy, brutalny i to jak wiele może przejść jedna istota i iść przez życie dalej z uniesioną głową.

  Jane Doe to silna dziewczyna, która życie już poznała z tej brutalnej strony, bez lukru i domowego ciepła. Każdy dzień to dla niej walka o kąt dla siebie. Jej artystyczna dusza, pozwala przetrwać najbardziej trudne chwile i pozwala odciąć się od świata, który zgotował jej piekło.

  Jamie to chłopak, który uwielbia zatracić się w słowie pisanym i przenieść do świata fikcji. Wraz z wiekiem staje się coraz pewniejszy siebie i zna dokładnie swoje zalety. Każdego dnia podbijał serca dziewczyn swym urokiem osobistym, aż całkiem nieoczekiwanie odkrył dziewczynę o duszy poszarpanej przez los z iskierką nadziei na lepsze jutro.

  Ta para toczyła wewnętrzną walkę z uczuciem, które było miedzi nimi. Ta miłość była skazana na cierpienie i ból nie tylko Jamie i Jane, ale również ich najbliższych.

  Czy ten związek ma szansę przetrwać? Czy miłość w ich przypadku oznacza szczęście? Tego dowiecie się z książki.

  Książka ta to wulkan emocji, który z każdą kolejną stroną zapierał mi dech w piersiach, by niczym gorąca lawa nie ostudzić emocji do ostatniej strony. Polecam książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jane nie miała nikogo oprócz Lorny, która jako jedyna okazała jej swoje zainteresowanie i pokochała od samego początku. Wychowywała się w wielu rodzinach zastępczych i nigdy nie zaznała prawdziwej miłości. Nie miała też żadnych przyjaciół i była bardzo samotna. Przyjaciółka obiecała, że zawsze będą razem, będzie ją chronić przed każdym, pod warunkiem, że nigdy nie zaprzyjaźni się z jej siostrą Skay, ani pod żadnym pozorem nie zakocha się w jej bracie Jamie.

  Ta przyjaźń była destrukcyjna. Lorna chciała mieć Jane na własność, więc gdy tylko ktoś interesował się jej przyjaciółką, ta nie cofała się przed niczym, by ukrócić znajomość zanim na dobre się rozwinie. Tak samo było w przypadku jej siostry, ponieważ Skay pokochała dziewczynę i traktowała ją jak członka rodziny nie wiedząc, że zazdrość jej siostry, przeradza się w obsesję.

  Lata mijały, a Jane stała się piękną nastolatką. Jej urokowi, nie mógł się oprzeć Jamie, więc jej skryte marzenie się spełniło, ponieważ już jako dziecko pokochała tego chłopaka, chociaż zdawała sobie sprawę, że musi się z tym ukrywać.

  Do jakich dramatów doprowadza chorobliwa zazdrość? Co jest ważniejsze, miłość czy przyjaźń i czy da się zrezygnować z uczuć i zapomnieć o prawdziwej miłości?

  W tej historii poruszanych jest wiele bardzo ważnych wątków. Poznamy dziewczynę, która pragnie być kochana i pomimo tego, że wie, iż przyjaźń z Lorną jest toksyczna i może ją zniszczyć, trzyma się jej kurczowo. Tak naprawdę dzięki niej zyskała prawdziwą rodzinę i chyba właśnie ta wdzięczność każe jej wiernie przy niej trwać. Jednak wszystkiego nie da się przewidzieć, a serce nie sługa, więc gdy wkracza tak silne uczucie jakie połączyło ją z Jamiem, nastolatka przeżywa koszmar, gdyż nie chce nikogo zranić.

  Zawirowania w życiu bohaterów, trudne decyzje, przeciwności losu i dramatyczne skutki podjętych decyzji sprawiają, że przeżywamy tą historię bardzo emocjonalnie i odczuwamy wiele emocji jeszcze na długo po jej przeczytaniu. Uwielbiam takie historie, w których nic nie jest oczywiste

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 22 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Pakiet: Baśnik/ Moja twoja wina/ Zapisane w chmurze 0/5 Nasza cena:
64,78 zł 79,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Baśnik/ Moja twoja wina/ Zapisane w chmurze

Idealny prezent dla wszystkich miłośniczek powieści obyczajowej. 3 książki w eleganckim etui: Baśnik, Moja twoja wina, Zapisane w chmurze. Baśnik Trzydziestokilkuletnia Barbara mocno przeżywa niedawny rozwód. Nie poddaje się jednak i próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Za namową przyjaciółki...
Moja twoja wina 5/5 Nasza cena:
33,16 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja twoja wina

POWIEŚĆ, KTÓRA OPATRZY KAŻDE ZŁAMANE SERCE… Urszula przyłapuje męża na zdradzie. Decyduje się odejść od niego i zamieszkać w zrujnowanym wiejskim domu odziedziczonym po przyszywanej ciotce. Zdruzgotanej kobiecie nie jest łatwo w nowej sytuacji, ale wspierają ją wieloletnia przyjaciółka oraz...
Baśnik / Moja twoja wina / Zapisane w chmurze 0/5 Nasza cena:
65,55 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baśnik / Moja twoja wina / Zapisane w chmurze

Idealny prezent dla wszystkich miłośniczek powieści obyczajowej - 3 książki w eleganckim etui: "Baśnik", "Moja twoja wina", "Zapisane w chmurze". Nigdy nie jest za późno, by szukać szczęścia! "Baśnik" Nigdy nie jest za późno, by szukać szczęścia. Trzydziestokilkuletnia Barbara mocno przeżywa...
Gwiazd naszych wina 5/5 Nasza cena:
26,28 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiazd naszych wina

Światowy fenomen, bestsellerowa powieść, na podstawie której powstał film – w polskich kinach od 6 czerwca 2014 Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne...
Wszystko wina kota 4/5 Nasza cena:
22,74 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko wina kota

Czasami życie pisze najlepsze scenariusze!Romantyczna komedia omyłek. Bestsellerowa pisarka, Lidia Makowska, od lat tworzy popularne wśród kobiet powieści, wydając je pod pseudonimem Róża Mak. Właśnie kończy pisać kolejną książkę i już zaczyna się martwić, co tym razem zarzuci jej Jack Sparrow –...
Twoja twarz jutro taniec i sen 0/5 Nasza cena:
21,86 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Twoja twarz jutro taniec i sen

Drugi tom tryptyku Twoja twarz jutro, pisanego ponad dziesięć lat, obsypanego nagrodami na całym świecie , stanowiącego ukoronowanie twórczości Javiera Maríasa i ugruntowanie jego pozycji jako jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy hiszpańskich i europejskich.Po rozstaniu z żoną Jacques...
Jej wina i grzech. Bogactwo i grzech. Tom 2 5/5 Nasza cena:
33,30 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jej wina i grzech. Bogactwo i grzech. Tom 2

Whitney była skazana na porażkę. Cokolwiek by się działo, jej wina była oczywista i nie do obalenia. Nawet jeśli chodziło o romans jej własnej matki. Sytuacji nie ułatwiał magiczny wpływ, jaki na Whitney wywierał Lincoln Riscoff - wyjątkowo przystojny dziedzic ogromnej fortuny. Jakby komplikacji...
Nie piękność ile jest warta twoja uroda 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie piękność ile jest warta twoja uroda

Nasturcja ma dwadzieścia osiem lat i piękne imię, choć sama czuje się kwintesencją brzydoty. W czasach, gdy uroda determinuje wszystko, Nasturcja coraz bardziej zamyka się w sobie. Flirtuje przez Internet z nieznajomymi mężczyznami, uwodząc ich pod maską anonimowości. Czterdziestopięcioletnia...
Tylko twoja 5/5 Nasza cena:
31,90 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko twoja

Anna Roze, młoda, atrakcyjna blondynka, pracująca jako księgowa w jednej z największych firm budowlanych w Wielkopolsce, na jednym z firmowych spotkań poznaje bogatego i szalenie przystojnego Michela Blanca, właściciela potężnego imperium budowlanego i hotelarskiego we Francji. Mężczyzna od...
Nasza miłość moja zdrada twoja śmierć 4/5 Nasza cena:
25,87 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nasza miłość moja zdrada twoja śmierć

Stijn i Carmen są młodzi, piękni, bogaci i zakochani. Mają świetnie prosperujące firmy, dom w Amsterdamie, mnóstwo przyjaciół i cudowną córeczkę. Czerpią z życia pełnymi garściami. Aż do chwili, kiedy u radosnej, beztroskiej Carmen zostaje zdiagnozowana niezwykle rzadka i agresywna odmiana raka...
Elena wie twoja 0/5 Nasza cena:
31,08 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Elena wie twoja

Głos Claudii Pineiro brzmi jak jedwab, jednak jest to jedwab ostry jak brzytwa. Que Leer Elena wie. Elena żyje w rytm pigułek. Musi zażywać je w określonych odstępach, inaczej jej mózg przestanie wydzielać dopaminę, a wtedy ciało nie będzie jej słuchać. Każdy krok to wyzwanie. Każdy ruch to...
Ostrożnie z miłością 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostrożnie z miłością

eria przypadkowych zdarzeń doprowadza do spotkania, które Ava i Caleb zapamiętają na zawsze. Chyba cały wszechświat sprzysiągł się przeciwko Avie. Powrót z Phoenix do domu w Bostonie okazuje się pełen niespodzianek: pewien arogancki Szkot, Caleb, sprzątnął jej sprzed nosa ostatni bilet w pierwszej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula