Tulipanowa gorączka

Średnia: 3.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w:
48 godzin + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Inne wersje (2)
Książka, op. miękka
za 24,68 zł
eBook, mobi, epub
za 25,42 zł
Nasza cena: 25,00 zł 32,90 zł Taniej o: 24%

Wznowienie bestsellerowej powieści Deborah Moggach w nowym przekładzie!Sztuka, piękno, pożądanie, chciwość, oszustwo i kara za niegodziwość – a wszystko to rozgrywa się w scenerii XVII-wiecznego Amsterdamu owładniętego tulipomanią.Historia zaczyna się niewinnie – oto zamożny kupiec pragnie zyskać nieśmiertelność dzięki utrwalonemu na płótnie portretowi, na którym znajdzie się wraz ze swą młodą żoną. Zadanie powierza wziętemu malarzowi, nawet przez chwilę nie podejrzewając, jaki ciąg zdarzeń uruchomi.Na postawie tej przepełnionej namiętnościami powieści Justin Chadwick (m.in. "Kochanice króla" i "Mandela: Droga do wolności") nakręcił film – autorem scenariusza jest sam Tom Stoppard, a wśród obsady znaleźli się Christoph Waltz, Judi Dench i Alicia Vikander!

Czytaj całość

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  #ksiazkiEuropy, #Holandia

  XVII
  wiek, Amsterdam, Holandia. Miasto wydarte morzu i tam splatają się losy grupy ludzi. To wiek gorączki tulipanowej, malarzy, którzy w takim depresyjnym państwie tworzą niesamowite obrazy, wiek kryz i gorsetów. W tym mieście żyje bogaty Cornelis wraz z młodą małżonką Sophią. Dużo starszy od żony pragnie spokoju i potomka. Był już kiedyś żonaty, jednak i pierwsza żona i jego synowie umarli. Aby zostać nieśmiertelny zamawia u malarza obraz rodziny. I tu zaczynają się schody, właściwie góry. Sophia interesuje się młodym malarzem, Janem i razem z nim knuje niesamowitą intrygę. Ma im w tym pomóc służąca, Maria. Ten spisek zawiera w sobie i tulipany, i statki, i “żyli długo i szczęśliwie”. Czy im się to wszystko uda – dowiesz się oczywiście z książki „ Tulipanowa gorączka” Deborah Moggach. I niech cię nie zniechęci te pierwsze sto stron, później intryga się rozkręca. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2017-09-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  XVII-wieczny Amsterdam owładnięty tulipanową gorączką. To tutaj rozpoczyna się historia... zamożny kupiec pragnie zyskać nieśmiertelność dzięki portretowi, który utrwalony na płótnie ma mu dać wieczne życie razem ze swoją żoną. Wzięty malarz podejmuje się tego zadania, zupełnie nieświadomy tego, co nastąpi wkrótce. Pasja, namiętność i zdrada. To, trzy słowa które są w stanie opisać wydarzenia mające miejsce w tej powieści.

  Gdy Cornelis decyduje się na pozowanie wraz ze swoją żoną do obrazu, nie jest świadomy, jak wiele może zmienić obecność w ich życiu malarza. Jan van Loos podczas gdy odbywa sesje malowania pary, zwraca zbyt dużą uwagę na panią domu. Ona również wydaje się być nim zainteresowana, odnajduje w malarzu coś, czego zawsze jej brakowało w życiu. Pasja i namiętność zdają się łączyć Sophie i Jana, postanawiają wymyślić intrygę, zaplanowaną bardzo dokładnie, trwają w swoich postanowieniach, aby wkrótce być razem. Czy jednak uda im się po kryjomu tworzyć tak zawiłe plany i przede wszystkim bez przeszkód je zrealizować?

  "Tulipanowa gorączka" to powieść, w której duże znaczenie ma tło historyczne,nadaje ona książce dodatkowo interesującego klimatu. To czas, w którym tulipany mają ogromne znaczenie, mają wielką wartość pieniężną i mogą być idealnym pomysłem na biznes, a także sukces. Tulipany także pojawiają się na dziełach malarskich. Jednak ludzie stają się przez to jeszcze bardziej żądni pieniędzy, a ten pozornie piękny okres tulipanów staje się także przepełniony intrygami, zawiścią i chęcią zdobycia tego, czego się pragnie, ponad wszystko.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu 2016-07-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z jednej strony naprawdę dobry klimat i idealnie wymyślone zakończenie, z drugiej - bardzo średnia poczytność (nie, użycie czasowników w czasie teraźniejszym nie sprawi, że książka będzie ambitna), nielogiczne i nierealne zachowania bohaterów naznaczone tragizmem "na pokaz" i ogólne przynudzanie w wielu momentach. Sądzę, że film może okazać się naprawdę świetny, i pójdę na niego chyba nawet w dzień premiery, ale książka to lektura bardzo, bardzo opcjonalna.

  A po więcej wylewania żółci zapraszam na Nerw Słowa:

  http://nerwslowa.blogspot.com/2016/07/ksiazka-idz-w-lutym-do-kina-nie-teraz.html#more

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2016-07-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam ochotę przeczytać coś lekkiego, coś niezoobowiązującego. Myślę, że z książką "Tulipanowa gorączka" Deborah Moggach trafiłam idealnie. Jest to literatura niezbyt wymagająca. Zdecydowanie skierowana bardziej do kobiet, niż mężczyzn.

  Akcja książki toczy się w XVII wieku w Amsterdamie. Bohaterów poznajemy w momencie, którym holenderskie miasto opanowuje"tulipanowa gorączka". Cebulki tych pięknych kwiatów są przedmiotem ogromnych transakcji finansowych. Dzięki nim można w ciągu jednego dnia zyskać ogromną fortunę, innego przegrać wszystko. W tych okolicznościach, Cornelis Sandvoort zamawia swój portret wraz z żoną. Wykonać ma go wielki malarz Jan van Loos. Pod czas malowania obrazu między artystą,a żoną Cornelisa, Sophią, rodzi się uczucie. Od tego momentu następuje ciąg zdarzeń, który wpływa nie tylko na losy małżeństwa, ale również postronnych ludzi. Bohaterami zaczynają rządzić skrajne emocje od miłości, pożądania, przez chciwość, egoizm, aż do strachu przed karą bożą.

  Jak już wspomniałam, lekturę czyta się niezwykle lekko i przyjemnie. Pomysł powieści jest bardzo ciekawy. Jej walory rosną, gdy uświadomimy sobie, że takie zjawisko jak "tulipomania", rzeczywiście miało miejsce, a artyści jak m.in. Jan van Loos, są realnymi postaciami.

  Przy pomocy historii bohaterów, autorka dyskretnie wprowadza nas w świat holenderskiego miasta. Niezwykle sprytnie wplata różne zwyczaje, przesądy, jakie kierują życiem mieszkańców Amsterdamu. Poznajemy ich świat, kulturę, zamiłowanie do malarstwa. Myślę, że te delikatnie wplecione elementy, bardzo wzbogacają treść powieści. Sam język jest również jedną z jej zalet. Jest bardzo plastyczny, porusza wyobraźnie czytelnika.

  Książkę polecam tym, którzy potrzebują małego oderwania od rzeczywistości, problemów, czy też trudnych lektur. Myślę, że warto się czasem po prostu zrelaksować.

  Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-06-29
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Strumienia nie da się wstrzymać, bo woda i tak wytryśnie w innym miejscu."

  Znakomicie czyta się tę powieść, niezwykle plastyczny język, romantyczny nastrój owiany zapachem tulipanów i pięknem sztuki. Fabuła wymyka się klasycznej konwencji literatury obyczajowej, oferując czytelnikowi fascynującą opowieść, pozwalającą zagłębiać się w zawiłe losy bohaterów i oddawać życiowym przemyśleniom. Przedstawione wydarzenia, ich burzliwy przebieg i bolesne konsekwencje błędnie podejmowanych decyzji, uświadamiają nam, że prawdziwego i trwałego szczęścia nie można zbudować kosztem czyjejś krzywdy, odwołując się do kłamstw, oszustw i niegodziwości. Działając w ten sposób zyskujemy tylko pozornie, w dłuższym czasie dopadają nas wyrzuty sumienia, czujemy się przepełnieni winą, tracimy korzystny obraz własnej tożsamości i wartości jako człowieka. I nie usprawiedliwiają nas wielkie namiętności, prawa szalonej miłości, nieliczenie się z przyszłością i odkładanie na później słuchania głosu rozsądku. A przecież, nie wszystkie wyrządzone krzywdy jesteśmy w stanie naprawić czy zrekompensować. Podejmowane przez nas wybory determinują ścieżki życia, nie tylko nasze, ale również naszych bliskich. Dlaczego tak łatwo dać się omamić pożądaniu, utracić kontrolę nad emocjami, a w pewnych warunkach wikłać się w kolejne zdrady i matactwa? Czy w imię szacunku wobec innych powinniśmy rezygnować ze szczęścia, wyrzec się pragnień i marzeń wypływających z głębi serca? A może miłość usprawiedliwia nieetyczne zachowania i czyny, w końcu mamy tylko jedno życie i ważne jest to, co się w nim obecnie dzieje?

  Zamożny kupiec, miłośnik sztuki i kolekcjoner pięknych przedmiotów, Cornelis Sandvoort, oraz jego o trzydzieści siedem lat młodsza żona Sophia, zamawiają portret u znanego malarza Jana van Loosa. Decyzja ta diametralnie przekształca ich życie, a kierunek zmian choć przewidywalny, to jednak zaskakuje zakończeniem. Bardzo ciekawa kreacja powieściowych postaci, przeżywających zwątpienia i rozterki, dużo w nich wyrazistości i uwypuklenia ludzkich ułomności. Mocne zawirowania losów, intrygujące wydarzenia, niekorzystne sploty sytuacji, a także żywiołowe i porywcze zachowania, podejmowane pod wpływem impulsu decyzje, poparte zbytnią ufnością i wiarą. Powieść przenosi nas do Amsterdamu z 1636 roku, okresu wzmożonej tulipomanii, podczas której jedna cebulka tego kwiatu potrafi mieć oszałamiającą wartość pieniężną i przeogromną obietnicę szansy życiowego sukcesu. Kwitną nie tylko tulipany, ale także handel nimi, mieszkańców miasta ogarnia prawdziwe szaleństwo, z ogromnym szacunkiem, szeptem wymawiają nazwę semper augustus. Zaglądamy w świat rozwijającej się sztuki, tworzenia wspaniałych dzieł malarskich, barw i ludzi ówczesnych czasów utrwalonych na płótnie. Mnogość przytoczonych przez autorkę cennych cytatów potęguje odbiór niepowtarzalnego magicznego klimatu książki, jej kluczowych przesłań i towarzyszących nam refleksji. Uroczo i malowniczo napisana powieść, zmysłowo prowadzi czytelnika meandrami ludzkich losów, dostrzegając najróżniejsze aspekty osobowości człowieka, w tym zarówno wrażliwość, jak i okrucieństwo.

  bookendorfina.blogspot.com

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula