Tu jest teraz twój dom. Adopcja w Polsce

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Nasza cena: 31,63 zł 44,90 zł Taniej o: 30%

Kwestia adopcji w Polsce to wciąż temat trudny dla wielu małżeństw borykających się z niemożnością spłodzenia potomstwa, a także dzieci, które na adopcję czekają latami i często - nigdy się jej nie doczekają.

Marta Wroniszewska rozmawia z osobami, które w dorosłym życiu poszukują swoich prawdziwych rodziców, oraz z rodzicami adopcyjnymi. Dzięki temu dowiadujemy się, z jakimi problemami borykają się dorośli wychowankowie domów dziecka. Doświadczenia z tych rozmów autorka zawarła w poruszającej książce zatytułowanej "Tu jest teraz twój dom. Adopcja w Polsce".

W naszym kraju ponad siedemdziesiąt tysięcy dzieci mieszka w domach dziecka lub rodzinach zastępczych, jednak wciąż mają marne szanse na znalezienie prawdziwego domu z kochającą rodziną. Spowodowane jest to wiekiem, licznymi problemami zdrowotnymi, zaburzeniami psychicznymi, traumami, problemami z agresją lub częściowym pozbawieniem praw ich biologicznych rodziców. Nawet jeśli dojdzie do skutku cała procedura, często rodzice adopcyjni poddają się po jakimś czasie, gdyż nie są w stanie udźwignąć ciężaru, jakim jest wychowywanie biologicznie nieswojego dziecka.

Marta Wroniszewska przedstawia rozmowy również z pracownikami instytucji zajmującymi się adopcją. Są one dowodem na niewydolność polskiego systemu, która przyczynia się do dramatu bezdzietnych małżeństw a przede wszystkim dzieci, które wskutek tego nigdy nie zaznają życia w kochającym domu.
Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Adopcja-trudny i ważny temat.

  Kto się decyduje na adpocje? Jak długo ,,czeka się w kolejce" po dziecko? Jakie warunki trzeba spełnić...

  Autorka porusza dużo tematów dotyczących samej procedury adopcyjnej. Prowadzi rozmowy z byłymi wychowankami domów dziecka, rodzin zastępczych, z osobami tworzącymi takie rodziny, ale też z pracownikami różnych placówek opiekuńczo wychowaczych.

  Państwo chce robić wiele, ale pomysły realizuje tylko na papierze. Państwo z dykty i kartonu. Dzieci zostały uwięzione w systemie, z którego ciężko się wydostać a wsparcie po wyjściu z domu dziecka nie istnie. Reportaż traktuje przede wszystkim o patologi, która pije, bije i ćpa. Rzadko zdarza się zabieranie dzieci z domów, gdzie panuje tylko bieda. Ciężko czyta się te historie, ale mamy możliwość spojrzeć na problem z różnych perspektyw.

  I wyłania się oblicze rodzin, w których patologia przenosi się z pokolenia na pokolenia i ciężko jest to zatrzymać.

  Nie trudno zauważyć po lekturze, że dalej ludzie tkwią w przekonaniu, że co sie dzieje za ścianą, to nie moja sprawa. Ciężko pozbyć myśli, że krzywda drugiego człowieka, jeśli nie dotyka nas samych, niewiele znaczy, bo kiedy trzeba ludzie naokoło mają klapki na oczach.

  Autorka uświadamia, że często dalej tkwimy w przekonaniu, że dzieci głosy nie mają. Dzieci nikt nie słucha. Dzieci kłamią, bo tak i już.

  Reportaż porusza emocje! Unaocznia stereotypy, które dalej pokutują w społeczeństwie, błędy systemu, na których cierpią dzieci, które przeżyły już dość bólu zarówno fizycznego jak i psychicznego.

  Bardzo wartościowa lektura. Nie miałam pojęcia jak wygląda wszystko od środka, ale książka książka pewnością nie jest na jeden wieczór.

  Bezmiar tu cierpienia, nadziei dzieci, bólu, rozpaczy i goryczy, niespełnionych marzeń na lepsze jutro i piękniejsze życie. Niemniej bardzo polecam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Adopcją zainteresowałam się zbierając materiały do książki. Wtedy skupiłam się przede wszystkim nad dziećmi dorastającymi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, czyli domach dziecka. Przywiązałam się do tego tematu, więc nie potrafiłam przejść obojętnie obok „Tu jest teraz twój dom. Adopcja w Polsce".. Chciałam dowiedzieć się więcej, również o innych formach pieczy zastępczej. I dostałam to, czego oczekiwałam, a nawet dużo więcej. Ta książka uderzyła prosto w splot słoneczny mojej wrażliwości i powaliła mnie na łopatki.

  Marta Wroniszewska przygotowała zbiór reportaży, które ujmują problem z różnych stron. Mamy historie osób już dorosłych, które wychowywały się w rodzinach adopcyjnych, czy zastępczych. Jedni trafili lepiej, inni gorzej. Dostajemy także zbiór opowieści rodziców adopcyjnych, którzy przeszli długą drogę by pomóc, a ich wyobrażenia o życiu z przysposobionym szkrabem zostały brutalnie zniszczone przez rzeczywistość. Zderzyli się z FAS (alkoholowym zespołem płodowym), zaburzeniami empatii, chorobą sierocą i wieloma innymi przypadłościami, z którymi przybyły do nich dzieci. Marta Wroniszewska relacjonuje życie rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, ich walkę, codzienne poświęcenia i brak odpowiedniej pomocy ze strony samorządów. Mamy wzmianki o rodzicach biologicznych, którzy próbują walczyć o swoje pociechy, dorosłych szukających krewnych, których utracili, domach dziecka oraz dzieciach próbujących na ślepo wejść w dorosłe życie.

  Reportaże Marty Wroniszewskiej uświadomiły mi, jak mało wiem na temat pieczy zastępczej, bo powiedzmy to głośno, rzadko się o tym mówi. Weźmy chociaż fakt, że do tej pory utożsamiałam dzieci w rodzinach zastępczych, adopcyjnych, czy domach dziecka z biednymi sierotkami, którymi nie ma się kto zaopiekować. Okazało się, że takich dzieciaków jest ledwie kilka procent. Zdecydowana większość wychowanków placówek opiekuńczych to dzieci ciężko chore i/lub pochodzące z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym, przemocą, zaniedbaniem, czy narkotykami. Są to dzieci odbierane rodzicom, którzy nie potrafią zapewnić im spokojnego domu pełnego miłości. I zanim zaczniecie takich ułomnych dorosłych oceniać, zatrzymajcie się na chwilę. Pamiętajcie, że większość z nich nie zna innego życia, często wychowywali się w podobnych warunkach, otoczeniu, nie zostali nauczeni, jak powinien wyglądać normalny, zdrowy dom, jak opiekować się dzieckiem, jak kochać. Są kolejnymi ofiarami wadliwego systemu. Z jednej strony pocieszające jest to, że jest grono rodzin z problemami, które chcą je pokonać, ale niestety więcej mamy „domów”, czy raczej melin, które nie czują potrzeby jakiejkolwiek zmiany i to jest smutne. Przerażający jest też odsetek dzieci, które osiągając dorosłość, wracają na „stare śmieci”. Idą w ślady rodziców, kontynuując błędne koło, bo tak jest łatwiej, to znają. Ciężko jest im się zmienić.

  Ta książka to cała góra dowodów na ułomność systemu. Dzieci są przerzucane z kąta w kąt, proces adopcyjny jest żmudny, długi, czasochłonny, a często brak w nim rzetelnego przygotowania, czy pomocy w późniejszym czasie dla rodzin. Zbyt mało odpowiednio przygotowanych opiekunów, zbyt dużo nieprzygotowanych na dorosłość dzieci. Nasz system nie skupia się na dobru dziecka, bo decyzje podejmują osoby krótkowzroczne, „zza biurka”, nie mające bladego pojęcia, jakie skutki mogą wywołać. To nieodpowiedzialne, straszne i przykre. Bo osoby które chcą pomóc, stają się bezradne. Rzuca się im kłody pod nogi, choć mogłyby zdziałać wiele, a w tym czasie dzieci cierpią, próbując za wszelką cenę przetrwać.

  O tej książce nie potrafię pisać na chłodno, wychodzi mi to trochę zawile, poza tym nie chcę Wam jej streszczać, więc zbliżę się do końca. Zatem…

  „Tu jest teraz twój dom” to emocjonalnie ciężka lektura, która wzrusza, przeraża, ale też daje odrobinę nadziei, że nie wszystkie dzieci trafiają źle, że na świecie są jeszcze dobrzy ludzie. Całe szczęście istnieją osoby, które gotowe są pomagać, płacąc za to niemałą cenę. Przyznaję bez cienia wstydu, że kilka razy płakałam. Po prostu obok tych historii nie można przejść obojętnie, przynajmniej jeśli posiada się cień wrażliwości.

  Polecam wszystkim choć odrobinę zainteresowanych tematem, szczególnie ludziom, którzy zastanawiają się nad adopcją. Może „Tu jest teraz twój dom” nie przygotuje Was na wszystko, ale z pewnością pomoże podjąć świadomą decyzję, pokaże kilka istotnych za i przeciw.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W Polsce mamy wiele tematów tabu. Jednym z nich jest adopcja, a tak naprawdę moment, w którym dziecko jest zabierane spod pieczy rodziców. Dlatego też chciałam zagłębić się w sytuacje i dowiedzieć więcej o tym jak wygląda los dzieci, które zostają same.

  Na samym początku chciałabym powiedzieć o cechach, które powinien posiadać dobry reportaż. Musi być łatwy w zrozumieniu, bo często nie jesteśmy specjalistami w danej dziedzinie i chcemy się czegoś dowiedzieć. Jednak mnóstwo niewytłumaczonych określeń nie pomaga w zrozumieniu tematu. Najlepiej, jak reportaż jest obiektywny, a zdanie autora jeśli ma się znaleźć to na końcu. Najgorsze jest uczucie, kiedy właśnie w każdym momencie autor pokazuje swoją opinię i nie jesteśmy w stanie zrozumieć "tej drugiej" strony. No i oczywiście powinien być napisany w sposób interesujący i ciekawy. Bo jak wiemy nawet najnudniejszy temat może zostać przedstawiony niesamowicie wciągająco. I vice versa.

  Na szczęście książka pani Marty Wroniszewskiej posiadała te wszystkie cechy. Poznajemy punkt widzenia praktycznie każdej osoby, która jest związana z tematem adopcji. Dostajemy perspektywę dzieci, wychowawców, osób, które prowadzą domy dziecka, są rodzinami zastępczymi. Tu jest teraz Twój dom jest napisany w formie wielu krótkich historii. To nam daje możliwość poznania losów wielu ludzi, a te losy nie zawsze były piękne i kończyły się happy endem.

  Uważam, że Tu jest teraz Twój dom to kawał porządnego reportażu. Wiele razy czytając, serce mi się krajało, ponieważ liczba luk w polskim systemie jest zatrważająca. Dotarło do mnie, że domy dziecka, czy rodziny zastępcze nie są winne temu, że dziecko przez wiele lat tuła się od instancji do instancji, a z każdym dniem jego szansę na adopcje maleją. To co pokazuje ten reportaż to fakt, że nie można piętnować ludzi, którym nie udało się wyprowadzić dzieci na prostą, ponieważ to jest bardzo trudna praca i jak w każdej pracy czasem popełniamy błędy.

  Nie daję tej książce maksymalnej oceny, ponieważ taką zostawiam na lektury wybitne i takie, które zapamiętam na lata. Tu jest teraz Twój dom. Adopcja w Polsce była świetną książką, którą zdecydowanie będę polecać innym. Otworzyła mi oczy na ten temat i cieszę się, że tylu przeróżnych rzeczy mogłam się dowiedzieć. Mam nadzieję, że zachęciłam Was do przeczytania reportażu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wylałem nad tą książką morze łez. Historie dorosłych osób, które zostały adoptowane w dzieciństwie, wzruszają, a czasem przerażają. Opowieści rodzin adopcyjnych, opiekunów w domach dziecka- podobnie. We wszystkich tych historiach potrzeba miłości i bliskości, miesza się z bezdusznym systemem i problemami, o których osoby spoza tych środowisk nie mają pojęcia. To trudna książka, ale niesamowicie wartościowa. Najbardziej poruszyły mnie same osoby, które doświadczyły adopcji. Mimo, że są już dorosłe, to dostrzegłem w nich dzieci. Te dzieci, które tak bardzo potrzebowały domu, wsparcia, miłości, a jednak nie wszystkie mogły tego doświadczyć. I konsekwencje tego, niosą dalej przez życie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy wiecie, że w Polsce ponad 70 [Adres usunięty]i jest objętych pieczą zastępczą?

  I większość z nich niestety nie ma szans na znalezienie nowej rodziny przez przedłużające się procedury i nieuregulowaną sytuację prawną( surogatki i adopcja ze wskazaniem oficjalnie są zabronione).

  Dlatego dzieci latami przebywają w domach dziecka i rodzinach zastępczych czekając...

  Autorka w swojej książce stara się ukazać problem adopcji z każdej strony.

  Wytyka błędy systemu i wskazuje przekłamania ośrodków adopcyjnych.

  Ale prócz suchych faktów mamy w niej przejmujące głosy.

  Dyrektora Domu Dziecka, rodziców adopcyjnych i dzieci.

  Bo to one najbardziej cierpią.

  Przerzucane z kąta w kąt jak niechciana zabawka i pomimo całego zła- tęskniące za biologicznymi rodzicami, którym nasz drogi kraj daje miliony szans.

  Niektórzy z niej korzystają, większość tylko obiecuje i na tym poprawa się kończy.

  A lata lecą, dziecko jest coraz starsze i ma coraz mniejszą szansę na normalny dom.

  Ta książka jest jak policzek.

  Jak brutalne zderzenie z mostem, gdzie po rozerwaniu barierek lecimy głową w dół..

  Wszystko tutaj boli, bo nasz system jest chory.

  Zamiast pomagać, wielokrotnie szkodzi i układa kłody pod nogi.

  Dla mnie to była jedna z najbardziej smutnych, ale jakże prawdziwych lektur i ogromnie ją Wam polecam.

  Na koniec zostawię Was tylko z fragmentem wypowiedzi dyrektora Domu Dziecka w Pleszewie, z którą zgadzam się w 100%.

  ,,Chroni się rodzica biologicznego, a nie myśli się o dziecku. A zła opieka(...) przestępstwem w Polsce nie jest. Z naszych podatków utrzymujemy całe rodziny i ich dzieci.To grupa ludzi, którzy uważają, że zasiłek im się należy, to po co iść do pracy. Utrzymujemy patologię i uczymy kolejne pokolenie sposobu życia w systemie opieki społecznej"

  Myślicie, że to się kiedyś zmieni?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -43%
  Beze mnie jesteś nikim. Przemoc w polskich domach

  Beze mnie jesteś nikim. Przemoc w polskich domach

  Od autora W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trzydzieści procent – czyli ponad dziewięć milionów – dorosłych Polaków potwierdziło, że było sprawcami przemocy w rodzinie. Siedemnaście procent skrzywdziło bliskich kilka razy, a trzy procent...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 22,64 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -39%
  Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu

  Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu

  Bardzo mocny debiut. Prawdziwa, poruszająca opowieść o próbie odnalezienia ojca, którego zabrał alkohol. Wklepuję na fejsa komunikat, że to koniec, że umarł nagle i niezapowiedzianie, że nie miałam okazji poznać własnego ojca, ponieważ ON wolał wódę. I jabole, i browary, i pewnie nawet denaturat,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 24,53 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -41%
  Zapaść. Reportaże z mniejszych miast

  Zapaść. Reportaże z mniejszych miast

  Według Polskiej Akademii Nauk niemal połowie z dwustu pięćdziesięciu pięciu średnich miast w Polsce grozi społeczno-ekonomiczna zapaść. Wyludnienie, upadający przemysł, bezrobocie, problemy mieszkaniowe, utrudniony dostęp do ochrony zdrowia, smog, układy polityczne, coraz starsi mieszkańcy. Marek...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 26,57 zł 44,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -37%
  Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci

  Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci

  W latach 2008–2017 za niepełnosprawne uznano 218 tysięcy dzieci. Część z nich, tych najciężej chorych i głęboko niepełnosprawnych intelektualnie, pozostanie dziećmi do końca życia. Aż do śmierci będą potrzebowały pomocy przy wykonywaniu najprostszych czynności: myciu, jedzeniu, załatwianiu potrzeb...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 20,84 zł 32,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -37%
  Białe płatki, złoty środek. Historie rodzinne

  Białe płatki, złoty środek. Historie rodzinne

  Nie mówię do niego czule, ale w środku tak o nim myślę Zbiór reportaży laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i autora głośnych „Płuczek”, które znalazły się m.in. w finale Nagrody Literackiej „Nike”. To poruszające losy matek, ojców i dzieci wciągniętych w wielkie i kameralne polskie piekła,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,46 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -41%
  Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym

  Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym

  Choć pięciomilionowa Norwegia przyciąga Polaków wysokimi zarobkami i poziomem życia, na idealnym obrazie tego kraju jest rysa. Barnevernet – instytucja siejąca postrach, przed którą imigranci z Europy Wschodniej ostrzegają się na forach internetowych: zabiera dzieci, rozdziela rodziny, posądza...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 20,46 zł 34,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -48%
  27 śmierci Toby'ego Obeda

  27 śmierci Toby'ego Obeda

  To też jest Kanada: siedem zapałek w słoiku, sny o czubkach drzew, powiewające na wietrze czerwone suknie, dzieci odbierane rodzicom o świcie. I ludzie, którzy nie mówią, że są absolwentami szkół z internatem. Mówią: jesteśmy ocaleńcami. Przetrwaliśmy.– Zniszczono cały nasz naród. Nigdyśmy się nie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,84 zł 42,00 zł
  w magazynie
 • -22%
  Też tak mam!

  Też tak mam!

  „Tampony? Ja nie używałam i żyję”, „A w tej czapeczce to nie będzie córce za ciepło?”, „Depresja? Jaka depresja? Ludziom się nudzi, to wymyślają”, „Za bardzo boli? To okres, musi boleć”. Z takimi pytaniami polskie kobiety mierzą się każdego dnia. A problemów, które spotykają na swojej drodze, jest...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:zintegrowana
  Cena: Nasza cena: 34,88 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -39%
  W ciemnej dolinie. Rodzinna tragedia i tajemnica schizofrenii

  W ciemnej dolinie. Rodzinna tragedia i tajemnica schizofrenii

  Galvinowie mogliby być ucieleśnieniem amerykańskiego snu. Dan i Mimi wzięli ślub zaraz po II wojnie światowej, rodzinę zakładali w czasach rosnącego dobrobytu, awansowali do klasy średniej, kupili piękny dom. Marzyli o dużej rodzinie i ich marzenie się spełniło, doczekali się aż dwanaściorga...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 30,38 zł 49,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -36%
  Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4

  Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4

  Na tę książkę czekają wszyscy fani Katarzyny Bondy! Najpopularniejsza polska autorka powieści kryminalnych, po niemal 10 latach przerwy, prezentuje kolejną część uwielbianej przez czytelników (i wyczekiwanej!) serii z psychologiem śledczym – Hubertem Meyerem. Nie spełniły jego fantazji. Zapłaciły...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,73 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
Warto zwrócić uwagę na...
Kiedyś tu było życie teraz jest tylko bieda O ofiarach 0/5 Nasza cena:
31,32 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedyś tu było życie teraz jest tylko bieda O ofiarach

Transformacja ustrojowa w Polsce, której 30. rocznica przypada w 2019 r., była złą zmianą dla robotników przemysłowych. Zlikwidowano miejsca pracy m.in. dla górników kopalni z Wałbrzycha i robotnic dolnośląskich fabryk, dla górników i hutników z Katowic, dla stoczniowców z Gdyni i Gdańska, dla...
eBook Tu jest teraz twój dom mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,52 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Tu jest teraz twój dom mobi epub

Ponad siedemdziesiąt tysięcy polskich dzieci objętych jest pieczą zastępczą. Mieszkają w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Większość nie ma szans na znalezienie prawdziwego domu – są za duże, mają zbyt wiele problemów zdrowotnych, ich biologiczni rodzice nie zostali pozbawieni praw...
Wieczne strapienie. O kłamstwie, historii i Kościele 5/5 Nasza cena:
24,89 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wieczne strapienie. O kłamstwie, historii i Kościele

Notuję tutaj to, co mnie zadziwia, irytuje i oburza w życiu publicznym, a co ma źródło w kłamstwie, zakłamaniu, hipokryzji. Nie wolno kłamać, ale przecież wciąż kłamiemy, życie składa się z wielkich kłamstw i drobnych kłamstewek. Człowiek zakłamany jest nieszczęśliwy i godny litości, ale też groźny...
Cesarz wszech chorób. Biografia raka 5/5 Nasza cena:
38,31 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cesarz wszech chorób. Biografia raka

Siddhartha Mukherjee opowiada historię raka, poczynając od pierwszych odnotowanych przypadków sprzed tysięcy lat, a kończąc na czasach współczesnych, badając ten temat z precyzją biologa molekularnego, perspektywą historyka i pasją biografa. W rezultacie powstała przejrzysta i niezwykle błyskotliwa...
The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side 0/5 Nasza cena:
32,78 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side

„Mecenas”, „filantrop”, „magnetyczna osobowość”, „ludzie po prostu do niego lgnęli”. O Stanleyu Tolkinie w Nowym Jorku mówiło się wiele. Polak, który z powodzeniem prowadził kluby The Dom oraz Stanley’s Bar, gdzie gościła śmietanka nowojorskiej bohemy. Andy Warhol wyświetlał tam swoje filmy, The...
Honor. Opowieść ojca, który zabił własną córkę 4/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Honor. Opowieść ojca, który zabił własną córkę

Prawo obowiązujące w Jordanii bywa bezwzględne wobec kobiet, a surowa obyczajowość  sprawia, że w rolę sędziów nierzadko wcielają się bliscy. Nic dziwnego, skoro seks przedmałżeński sprowadza hańbę na całą rodzinę kobiety, która dopuściła się nierządu. Jedynym sposobem na przywrócenie utraconego...
Do przodu, dziewczyny! Prawdziwa historia rewolucji Riot Grrrl 0/5 Nasza cena:
36,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Do przodu, dziewczyny! Prawdziwa historia rewolucji Riot Grrrl

Początek lat dziewięćdziesiątych nie był łatwy dla dorastających dziewcząt. Feministyczne hasła wydawały się przestarzałe i kojarzyły się z pokoleniem matek, a pop- i kontrkultura wciąż pełne były narcystycznych mężczyzn przekonanych o własnej nieomylności. Amerykańskie nastolatki powiedziały...
Donikąd. Podróże na skraj Rosji w.2 0/5 Nasza cena:
35,18 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Donikąd. Podróże na skraj Rosji w.2

Na początku była mapa. Jej kolory, linie, wzory intrygowały i nęciły. Można było przez nią patrzeć jak przez okno, zobaczyć daleki świat. Czytać ją jak najwspanialszą przygodową książkę. Potem były podróże wyobrażone, wytyczanie nowych szlaków długopisem w atlasie. W końcu Michał Milczarek spakował...
Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła 5/5 Nasza cena:
27,33 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła

Nocą z 8 na 9 sierpnia 1969 roku członkowie rodziny Charlesa Mansona na jego rozkaz dokonali przerażającej zbrodni: zamordowali będącą w zaawansowanej ciąży żonę Romana Polańskiego Sharon Tate i kilkoro jej gości. Wśród oprawców były Leslie Van Houten i Patricia Krenwinkel. Podczas procesu...
Nomadland 5/5 Nasza cena:
30,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nomadland

Ich oszczędności wyparowały po kryzysie w 2008 roku lub z powodu różnych życiowych wypadków. Zamiast przejść na zasłużoną emeryturę, żegnają się z wygodnym życiem przedstawicieli klasy średniej, które wiedli dotąd. Sprzedają domy, bo nie mogą ich już utrzymać, przesiadają się do kamperów, przyczep,...
I była miłość w getcie 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

I była miłość w getcie

Życie tam, w getcie, w pojedynkę było niemożliwe. Bez tego nie można było przeżyć i zostać człowiekiem. Zawsze trzeba było mieć kogoś do pary w tym sensie, że trzeba było mieć przy sobie drugiego człowieka, który myśli tak samo, który jest w ciebie tak samo wciągnięty, jak ty w niego. Dla którego...
Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy 0/5 Nasza cena:
30,13 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy

Lato 1915 roku. Armia rosyjska pod naporem wroga wycofuje się z Królestwa Polskiego i zachodnich krańców Imperium. „Niemiec będzie babom cycki obcinał” – niesie się po wsiach. Spod Lublina, Chełma, Łomży, Ostrołęki, a nawet Warszawy obładowane wozy ruszają w głąb Rosji. Z obszarów na wschód od...
Wybrane bestsellery
Łazik księżycowy 60348 0/5 Nasza cena:
103,99 zł 129,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łazik księżycowy 60348

Badanie kosmosu dla dzieci Młodym wielbicielom podróży kosmicznych spodoba się inspirowany pracą NASA zestaw LEGO® City Łazik księżycowy (60348). Łazik ma 12 kół i można nim kierować w każdą stronę. Ma też dwa wysięgniki badawcze, a w jego środku zmieszczą się trzy minifigurki astronautów. Zabawę...
All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość 5/5 Nasza cena:
27,16 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość

Weszła drugi raz do tej samej rzeki. Teraz próbuje w niej nie utonąć Wyjeżdżając na studia do Bostonu, Josephine nie tylko wypełniała narzuconą jej rolę perfekcyjnej córki. Ten wyjazd był także ucieczką. Od rodziny, która nie umiała albo nie chciała dać dziewczynie miłości, od małomiasteczkowej...
Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2

Password Reset B2 Podręcznik To rozbudowana forma nauki, pozwalająca na poznanie tajników języka angielskiego na wysokim poziomie. Publikacja zawiera liczne zaawansowane ćwiczenia, które kompleksowo uczą i utrwalają wiedzę. Podręcznik perfekcyjnie przygotowuje do egzaminu maturalnego zarówno na...
Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Dostęp do cyfrowej wersji Książki ucznia oraz odzwierciedlenia cyfrowego dodanych do Zestawu jest ważny przez 24 miesiące od dnia aktywacji kodu. Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej,...
Gniewa 5/5 Nasza cena:
28,68 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gniewa

W Bielinach zostają znalezione zwłoki kobiety. Ostatnią osobą, która widziała ją żywą, jest Jarogniewa. Mieszkańcy Bielin niemalże natychmiast zaczynają podejrzewać, że szeptucha ma z tym coś wspólnego. Czy śmierć kobiety mogła mieć związek z magiczną miksturą szeptuchy? A może z tajemniczym...
Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
51,28 zł 52,87 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Wiedza o społeczeństwie 2. Zakres podstawowy" został przygotowany dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom. Znany już zespól...
Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
58,69 zł 60,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Uliczna wyścigówka 31127 5/5 Nasza cena:
67,49 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uliczna wyścigówka 31127

Pełne emocji wyścigi z uliczną wyścigówką do przebudowywania Fani superszybkich aut mogą się ścigać po ulicy lub torze pojazdami z imponującego zestawu konstrukcyjnego LEGO® Creator 3 w 1 Uliczna wyścigówka (31127). Dzieci w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, inscenizując wyścigi...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum 5/5 Nasza cena:
18,44 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum

Obejmuje 60 jednostek tematycznych i jest zgodny z programem nr AZ-3-01/18. Każdy temat zawiera stałe elementy: Poznaję, Słucham Boga, Rozważam, Działam. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz...
Potomek 0/5 Nasza cena:
28,40 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potomek

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat...
Między ustami a brzegiem pucharu 0/5 Nasza cena:
36,98 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między ustami a brzegiem pucharu

Berlin przełomu XIX i XX wieku. Młody, przystojny i niezwykle próżny hrabia Wentzel Croy-Dulmen prowadzi hulaszczy tryb życia, otaczając się wieloma kobietami. Nie przyznaje się do polskiego pochodzenia, ba – gardzi wszystkim, co polskie. Kiedy jednak zakochuje się w pięknej Jadwidze...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula