Tam gdzie mieszkam

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 7
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
344
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,18 zł
Nasza cena: 22,14 zł 36,90 zł Taniej o: 40%

Mogłoby się wydawać, że Linden Rose prowadzi życie typowej nastolatki. Spotyka się z przyjaciółmi, unika wrednych dziewczyn i codziennie chodzi do szkoły. Miejsca, które jest jej domem w dosłownym znaczeniu tego słowa.

Linden mimo młodego wieku wiele przeszła i nie ma gdzie mieszkać. Gdy wszyscy opuszczają szkolny budynek, zakrada się do niego, aby nie spać pod gołym niebem. To jej wielki sekret, którego bardzo się wstydzi i o którym nikt nie może się dowiedzieć.

Pewnego dnia jedna z jej szkolnych prześladowczyń, Bea, zostaje pobita. Tylko Linden może jej pomóc schwytać sprawcę, jednak wiąże się to z ujawnieniem krępującej tajemnicy. Jednej z wielu, które w sobie skrywa.


Pobierz darmowy fragment

Recenzje (7)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Już na samym wstępie, myślę, że warto pogratulować autorce odwagi, by w powieści młodzieżowej poruszyć temat bezdomności. Istnieje niewielu pisarzy literatury z gatunku young adult, którzy do swoich dzieł wplatają tak rozbudowany wątek biedoty i nędzy, a nawet jeśli to robią, to nie w taki sposób w jaki to zrobiła Brenda Rufener. Dzięki obrazowemu i dość plastycznemu piórowi oraz przykładaniu uwagi do detali, udało jej się naprawdę dobrze oddać codzienność osoby walczącą o każdy skrawek ciepła i poczucia przynależności, zdającej sobie bowiem sprawę z tego, że sama straciła na to szansę dawno temu. Sytuacja Linden wzbudza w czytelniku masę emocji. Od litości, przez żal, po niedowierzanie. Autorka zadbała o to, by przywołać mnóstwo szczegółów dzięki czemu jeszcze lepiej można dostrzec dysonans pomiędzy realiami "typowego" nastolatka, mierzącego się z "typowymi" problemami, a rzeczywistością głównej bohaterki, której priorytety są zgoła inne. Trudno nie współczuć narratorce, czytając o jej zmaganiach o ciepłe miejsce na noc, zastanawiającej się czy przez własną pomyłkę, nie będzie musiała spać pod gołym niebem.

  Mój problem z tym tytułem pojawia się, gdy mowa o całokształcie. Powieść odebrałam jako strasznie chaotyczną, w niekoniecznie dobry sposób. Niektóre sytuacje trwały zbyt krótko i były dziwnie urywane, dialogi czasami w ogóle się nie kleiły, a postacie zachowywały nieadekwatnie do sytuacji. O ile wiele decyzji podejmowanych przez bohaterów można usprawiedliwić ich młodym wiekiem, o tyle kompletnie nie kupuję przedramatyzowanych wydarzeń z książki, czyniących historię chwilami bardzo sztuczną. Mając na uwadze te dramy ORAZ zakończenie, które najchętniej sama bym przepisała, bo było stanowczo zbyt bajkowe, po skończeniu całości uznałam, że pomimo mojego uznania dla pani Rufener za poruszenie tak ważnego tematu jak bezdomność, nie będę w stanie wspominać jej powieści miło. Jestem jednak pewna, że większość wymienionych minusów zdecydowanie można wyszlifować - kwestia umiejętności pisarskich - dlatego nie skreślam jej nazwiska, ponieważ uważam, że ma mnóstwo potencjału, zwłaszcza z problematyką, którą wplata do dzieł.

  Inny element, który wzbudził we mnie mieszane uczucia to poruszenie w powieści problemu przemocy wobec kobiet. Mam wrażenie, że został potraktowany po macoszemu. Rozumiem, że dotyczył postaci przybocznej, ale biorąc pod uwagę jej powiązania z główną bohaterką, spodziewałam się, że autorka poświęci mu więcej czasu. Niestety całość wypadła naprawdę blado. Uważam, że pani Rufener nie potraktowała tego elementu z należytą powagą i jestem na nią, o to, trochę zła. Spłaszczyła bowiem temat przemocy do problemu nastoletniego, niezasługującego na uwagę, zwłaszcza nie dorosłych, którzy - swoją drogą - w tej powieści są dość bezużyteczni.

  "Tam gdzie mieszkam" to zdecydowanie nie "typowa" młodzieżówka. Problematyka, którą dotyka i surowy sposób w jaki przedstawia bezdomność zasługuje na uwagę. Na tyle na ile uważam, że powieści sporo brakuje do perfekcji, ponieważ - jak wspomniałam, osobiście niekoniecznie przypadło mi do gustu pióro autorki, na tyle zdaję sobie sprawę, że czytelnicy mają różne preferencje, jeśli chodzi o style pisarskie, także nie mówię, że wy także odbierzecie ją tak jak ja. Być może was przejmie w sposób, w jaki mnie nie przejęła. Ostatecznie, nie żałuję jej poznania bo była niczym powiew świeżego powietrza i pozwoliła mi docenić rzeczy, na które czasami sama nie zwracam uwagi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo podoba mi się całość związana z wizualizacją książki. Kolory są ładne oraz intensywne (przez co korci by poszaleć z obróbką).

  *

  Mam mocno mieszane uczucia co do stylu pisania autorki, jak i samej głównej bohaterki. Z jednej strony bardzo chciałam ją czytać i wiedzieć co się dalej wydarzy, ale brałam ją do ręki i myśli *puf* zaczynały latać we wszystkie strony byle by nie dać mi się skupić. Dość szybko poszło mi czytanie, gdy zostało mi jakieś 100 stron.

  *

  Jednak nawet, gdybym przed sięgnięciem po tą książkę, wiedziała o tym jak będę się czuć w trakcie czytania to i tak bym po nią sięgnęła. Porusza ona bardzo trudne tematy i daje ważne lekcje. Najważniejszą jest „Mów o swoich problemach”. Myślisz, że nikt Ci nie pomoże, albo twoja sytuacja będzie gorsza, a co jeżeli będzie całkiem na odwrót? Wtedy otrzymasz taką pomoc jakiej potrzebujesz w danej sytuacji, ważne by zwrócić się do odpowiednich osób! Fabuła kilkukrotnie mnie zaskoczyła i właściwie patrząc całościowo była ciekawa.

  *

  Co do samej Linden Rose jest ona ciekawą i pomysłową postacią, jej życie nie jest łatwe, ale dziewczyna sobie radzi i to całkiem nieźle. Jednak trochę mnie irytowała, ponieważ mam wrażenie, że jej „nastoletnie zachowanie” zostało podkoloryzowane, ale da się to przeżyć. Hamiutka i Seung’a bardzo polubiłam i nie mam do nich zastrzeżeń. Nie zabrakło osób do nielubienia, a także tych co nie wiesz czy masz trzepnąć, czy przytulić.

  *

  Wszyscy razem tworzą dziwną zgraję, a ich historia jest radosna, smutna, tajemnicza oraz nieprzewidywalna. Jeżeli to was nie przekonuje to już nie wiem co to zrobi. Jednak za sam przekaz ma ona wielkiego plusa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Szkoła, dla wielu ludzi to tylko miejsca nauki i spotkań ze znajomymi. Dla Linden Rose jest schronieniem , można powiedzieć że domem.

  Dziewczyna po stracie matki boryka się z bezdomnością.

  Wieczorami, gdy wszyscy opuszczają budynek liceum , ona się do niego zakrada i tam spędza noc. Choć zdarzają się też noce, które musi spędzić na zewnątrz.

  Mimo tych przeciwności losu jest bardzo silna i ma swoje marzenia, dotyczące przyszłości. A przez życie kroczy razem z dwójką swoich prawdziwych przyjaciół. Niestety oni także nie wiedzą o jej sekrecie, który stara się chronić i ukrywać.

  Linden żyje tak, żeby nie rzucać się nikomu w oczy , unika wrednych koleżanek, a wszystko co robi, robi bardzo ostrożnie., ponieważ nie chce, żeby ludzie dowiedzieli się o braku domu.

  Wszystko komplikuje się gdy pewnego dnia na terenie szkoły, dochodzi do poważnego wypadku z udziałem jej przyjaciela. ☆☆☆☆

  Początek książki był dla mnie troszkę ciężki i trudno mi było się zagłębić w tę historię. Jednak z każdą kolejną stroną, rozumiałam co się w niej dzieje i losy Linden, Ham'a i Seung'a bardzo mi się spodobały. Oczywiście nie brakowało momentów grozy i zwrotów akcji, co sprawiło że miałam ochotę wejść do książki i pomóc bohaterom.

  Książka jest młodzieżówką, ale autorka poruszyła w niej kwestie, takie jak bezdomności i ubóstwo, o których rzadko się mówi w tego rodzaju literaturze.

  Motywem, który również się tutaj pojawia się przyjaźń i siła jaka drzemie w człowieku.

  Według mnie po tę książkę mogą sięgnąć zarówno młodsi jak i starsi, bo ona sama jest warta uwagi

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Linden Rose to typowa nastolatka.

  Spotyka się z przyjaciółmi,unika wrogów i codziennie chodzi do szkoły.Budynku,który kiedy wszyscy z niego wychodzą,staje się jej domem.Dziewczyna wieczorami zakrada się do niego,by nie musieć spać pod gołym niebem.To jej największa tajemnica i jeszcze większy wstyd.

  Ale przychodzi w końcu taki dzień,kiedy wszystko się wali.Jej szkolna prześladowczyni Bea zostaje pobita,a tylko Linden wie,kto to zrobił.Dodatkowe wydarzenia sprawiają,że nastolatka będzie zmuszona wyjawić swój sekret.

  Czy zostanie zrozumiana?

  Czy przyjaciele wybaczą jej wszystkie kłamstwa?

  Co takiego wydarzyło się,że nasza bohaterka stała się bezdomna?

  Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w książce.

  ******************************************

  Jest to literatura dla młodzieży.

  Pisana prostym językiem,gdzie bohaterami jest grupa nastolatków i ich zmagania z codziennością.Autorka nie tylko sprytnie wplotła w historię problem przemocy fizycznej,ale również dała jasny przekaz,że takich poważnych spraw nie uda się załatwić samemu.Tutaj potrzebna jest pomoc dorosłych.

  Mamy również bezdomność głównej bohaterki i sami możemy się przekonać,jak ciężko jest przyznać się komukolwiek,że nie mamy gdzie mieszkać.Jak bardzo wstyd i nasza przeszłość hamują opowiedzenie o swojej sytuacji nawet najbliższym przyjaciołom.

  Dlatego uważam,że jest to dobra pozycja do przeczytania przez naszych nastolatków,którą oczywiście im polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Linden Rose jest na pozór normalną nastolatką i nikt nie wie, jaką tajemnicę skrywa. Nie ujawniła jej nawet przed swoimi najlepszymi przyjaciółmi. Jej sekretem jest jej bezdomność. Swoim domem nazywa szkołę, w której “mieszka”. Po jednej ze szkolnych imprez dochodzi do pewnego wypadku, którego świadkiem jest właśnie Linden. Jednak nie może poinformować o tym ani policji, ani znajomych, gdyż musiałaby przyznać się do swojego braku domu i rodziny. *

  Z początku ciężko było mi się “wbić” w fabułę tej książki. Nie jestem pewna, czy chodziło tu o sposób pisania, czy może o myślenie głównej bohaterki. To tylko moje odczucia. Nie znaczy to, że każdy będzie miał z tym problem. Jednak, gdy początkowe trudności mi przeszły, to dalszą część czytało mi się już bardzo przyjemnie. To w ogólnym odbiorze bardzo przyjemna młodzieżówka, która łączy typowo nastoletnie problemy, z tymi bardziej poważnymi. Jest tu poruszony problem bezdomności, przemocy czy rasizmu. Dziewczyna ma jedynie dwójkę przyjaciół, a w jej sercu zaczyna kiełkować uczucie zwane miłością. Toczy również szkolne wojny z popularną dziewczyną i uczy się pilnie, by dostać się na wymarzone studia. Gdyby nie jej bezdomność reszta jej życia, to typowe nastoletnie rozterki. 🧡

  *

  Lubię książki, szczególnie młodzieżowe, które poruszają ważne tematy. Czasem takie, o których się nie mówi wszem i wobec. Ta książka taka jest. W lekki i przyjemny sposób potrafi zwrócić uwagę czytelnika na istotne sprawy. Dzięki temu przypadła mi do gustu. W szczególności urzekła mnie relacja Linden i Seuguna. Pomimo początkowych trudności, i momentów, w których nie rozumiałam przemyśleń głównej bohaterki, polecam tę książkę. Bo gdy dotarłam do ostatniej strony, poczułam lekki niedosyt. Chciałabym przeczytać więcej. 💙

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -40%
  Nasze wszystkie światła

  Nasze wszystkie światła

  Wzruszająca i pełna zwrotów akcji opowieść o przyjaźni i stracie z tajemniczą zbrodnią w tle Elliott i Catherine poznali się, gdy byli dziećmi. Między nimi szybko nawiązała się przyjaźń, jednak pewnego dnia chłopak musiał opuścić miasto. Akurat w dniu, w którym mała Catherine potrzebowała go...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -39%
  Trzy kroki od siebie

  Trzy kroki od siebie

  Czy wyobrażasz sobie, że się zakochujesz, choć nie wolno ci nawet dotknąć drugiej osoby? Jedyną szansą Stelli na przeżycie są nowe płuca. Życie dziewczyny to ciągłe pobyty w szpitalu, przyjmowanie leków i oczekiwanie na przeszczep. W tym czasie musi zachować bezpieczną odległość od wszystkich, żeby...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,25 zł 34,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -40%
  Zdarzyło się wczoraj

  Zdarzyło się wczoraj

  Poruszająca i trafiająca prosto w serce, szczera opowieść o młodej dziewczynie, która musi zmierzyć się z utratą najbliższej przyjaciółki Czternastoletnia Sam kocha koszykówkę. Swoją pasję dzieli z Reagan, która jest jej bratnią duszą. Wie, że może zwierzyć jej się ze wszystkiego i ich przyjaźń...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,14 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  Drugie podejście

  Drugie podejście

  Piękna opowieść o wkraczaniu w dorosłe życie i odwadze, aby wziąć los w swoje ręce! Ku radości rodziców Shane zaczyna studiować medycynę. Poza nauką jej życie jest wypełnione nudą i samotnością – nie ma przyjaciół ani chłopaka. Dziewczyna pragnie odczarować swój los i postanawia zrobić drugie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  Brzydsza siostra

  Brzydsza siostra

  Każdy wie, jak to leci w bajkach. Księżniczka jest piękna, zaklepuje sobie księcia i zostawia brzydszą siostrę za sobą, na dodatek w chmurze kurzu Ella Christensen – moja przyrodnia siostra. Urocza blondynka o pięknym uśmiechu, która niczym dobra wróżka pomaga wszystkim wokół. Uwielbia sprzątać i...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,14 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -30%
  Szkoła dla wybranych

  Szkoła dla wybranych

  Wszyscy znają Emmę. Wyróżnia się, co jest dość trudne w Redemption Prep, szkole, w której każdy uczeń jest wyjątkowy i został starannie dobrany, by móc uczęszczać do tej prestiżowej placówki. Kiedy więc ginie bez śladu, każdy to zauważa i wszyscy stają się podejrzani, szczególnie w tej szkole…...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 31,63 zł 44,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -39%
  Chłopak taki jak ty

  Chłopak taki jak ty

  Dzień, w którym powinna zginąć, był tym samym dniem, w którym rozpadła się jej rodzina, a Josselyn Winters przestała być miłą dziewczynką z sąsiedztwa, organizującą wyścigi dla wszystkich dzieci. Tego samego dnia zniknął też Christopher, chłopiec, który uratował jej życie. Osiem lat po dniu, który...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,39 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  To nie jest, do diabła, love story! Tom 1

  To nie jest, do diabła, love story! Tom 1

  Pełna ciętego humoru i niebanalnego uroku seria, w której się zakochasz! Ella – rozważna, odpowiedzialna i ostra jak brzytwa. Jonasz – arogancki, zawadiacki i szalenie pociągający. Życie, które nie owija... w folię bąbelkową. Niespełna siedemnastoletnia Ella, sama i samotna, idzie przez życie jak...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,03 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -41%
  Te wiedźmy nie płoną

  Te wiedźmy nie płoną

  Może najbardziej znaną nastoletnią czarownicą jest Sabrina, ale o tej czwórce jeszcze usłyszy świat! Hannah to czarownica z krwi i kości, z umiejętnością kontrolowania ognia, ziemi, wody i powietrza. Choć mieszka w Salem, jej magia jest tajemnicą, którą musi zachować dla siebie. W innym przypadku...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,41 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -19%
  Jej wysokość P.

  Jej wysokość P.

  Zabawna i romantyczna historia, która poruszy serce każdego, kto kiedykolwiek czuł się inny. Siedemnastoletnia Peyton jest naprawdę wysoką nastolatką. Dziewczyna ma 180 cm wzrostu, co uniemożliwia jej skuteczne wtopienie się w tłum i sprawia, że jest ciągle obiektem docinek i kpin. Codzienne życie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,33 zł 34,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Tam, gdzie rośnie czerwona paproć 3/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam, gdzie rośnie czerwona paproć

Tam, gdzie rośnie czerwona paproć, klasyk amerykańskiej literatury młodzieżowej, to wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni między wrażliwym chłopcem i jego dwoma psami. Pełną emocji historię kilkunastoletniego Billy’ego czytelnik poznaje z perspektywy dojrzałego bohatera, który po latach...
Tam, gdzie zawracają bociany 5/5 Nasza cena:
25,52 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam, gdzie zawracają bociany

III Nagroda w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Szymon nie potrafi sobie poradzić z widmami przeszłości. Obwinia się o to, że jego przyjaciel jest w śpiączce. Ale dziadek, do którego chłopak jedzie na wakacje, również nie może zapomnieć o...
Tam, gdzie rosną dzikie astry 0/5 Nasza cena:
13,70 zł 15,75 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam, gdzie rosną dzikie astry

Dolina Dzikich Astrów jest dla Meg miejscem szczególnym. Nikt oprócz niej nie wie o tym pięknym zakątku, który odkryła dawno temu w czasie jednej ze swoich rowerowych wycieczek po okolicy. Gdy ujrzała go po raz pierwszy, obiecała sobie, że nie powie o nim nikomu, dopóki nie zakocha się tę je ... a...
eBook Tam gdzie mieszkam mobi epub 0/5 Nasza cena:
20,18 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Tam gdzie mieszkam mobi epub

Mogłoby się wydawać, że Linden Rose prowadzi życie typowej nastolatki. Spotyka się z przyjaciółmi, unika wrednych dziewczyn i codziennie chodzi do szkoły. Miejsca, które jest jej domem w dosłownym znaczeniu tego słowa. Linden mimo młodego wieku wiele przeszła i nie ma gdzie mieszkać. Gdy wszyscy...
Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein

Historia Frankensteina opowiedziana na nowo. Co to znaczy być potworem? Elizabeth Lavenza wie, co to znaczy żyć w biedzie. Wie także, że ludzie nie potrzebują powodu, aby stać się potworami. Gdy uboga dziewczynka zostaje sprzedana bogatej rodzinie Frankensteinów liczy na to, że jej los się odmieni....
Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów

Houston, mamy rozwiązanie Twojego problemu! Tim Peake – astronauta, który w 2008 r. wraz z pięcioma innymi osobami przeszedł rekrutację, pokonując ponad 8000 kandydatów. Autor Kosmicznej rekrutacji,  wyjątkowej książki będącej opracowaniem 100 autentycznych testów, łamigłówek i ćwiczeń z procesu...
Narodziny królowej 4/5 Nasza cena:
9,90 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Narodziny królowej

W Królestwie Valenii uzdolnione dziewczyny uczą się prestiżowej szkole, by rozwinąć jedną z pięciu pasji. Jednak Brienna nie może znaleźć swojego powołania i nie zdobywa patrona. Kilka miesięcy po letnim przesileniu pojawia się mężczyzna, który oferuje jej pomoc. Tak naprawdę planuje wykorzystać...
Waleczna królowa. Królowa. Tom 4 5/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Waleczna królowa. Królowa. Tom 4

W ostatnim tomie serii Królowa bojownicza Kalinda będzie musiała zaryzykować wszystko. Kalinda zaprowadziła pokój w Imperium Tarachandu, przynajmniej chwilowo. Bhutowie już nie muszą ukrywać swoich mocy. Wszystkich rebeliantów wypędzono, a książę Ashwin szykuje się do objęcia tronu radży. Deven...
Piekarnia czarodzieja 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piekarnia czarodzieja

Koreańska baśń, w której spełniają się niebezpieczne życzenia. Diabelskie Ciastko Cynamonowe, Migdałowa Laseczka Wspomnień, a może Pokojowy Scone z Rodzynkami? W piekarni czarodzieja czekają na ciebie magiczne przysmaki, jednak uważaj, co wybierasz. Całodobowa piekarnia, z której unosi się...
Zdarzyło się wczoraj 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdarzyło się wczoraj

Poruszająca i trafiająca prosto w serce, szczera opowieść o młodej dziewczynie, która musi zmierzyć się z utratą najbliższej przyjaciółki Czternastoletnia Sam kocha koszykówkę. Swoją pasję dzieli z Reagan, która jest jej bratnią duszą. Wie, że może zwierzyć jej się ze wszystkiego i ich przyjaźń...
Klan 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klan

Dzikie i obrazowe połączenie „Wonder Woman” i „Wikingów” „Ond Elr.” Ziej Ogniem. Siedemnastoletnia wojowniczka Eelyn walczy u boku swoich pobratymców z plemienia Aska w odwiecznej wojnie z plemieniem Riki. Jej życiem rządzą proste zasady: walczyć i przetrwać. Pewnego dnia na polu bitwy Eelyn...
Nasze wszystkie światła 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nasze wszystkie światła

Wzruszająca i pełna zwrotów akcji opowieść o przyjaźni i stracie z tajemniczą zbrodnią w tle Elliott i Catherine poznali się, gdy byli dziećmi. Między nimi szybko nawiązała się przyjaźń, jednak pewnego dnia chłopak musiał opuścić miasto. Akurat w dniu, w którym mała Catherine potrzebowała go...
Wybrane bestsellery
Ugly Love 5/5 Nasza cena:
30,12 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ugly Love

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje...
Idealna terapeutka 4/5 Nasza cena:
27,33 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna terapeutka

Jesteś jej terapeutką. Ona jest twoją klientką, ale tutaj w lesie... Nic nie jest takie, jak się wydaje. Kristina jest odnoszącą sukcesy terapeutką, która pracuje w centrum Oslo. Z chłodnym profesjonalizmem, dzięki któremu dotarła na szczyt, pomaga klientom rozwiązywać ich życiowe problemy. Ale...
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
75,77 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
Siedem lat ciemności 4/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem lat ciemności

Mroczny, niepokojący i pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny z Korei Południowej! Siedem lat. Siedem lat, odkąd życie głównego bohatera, Sowona, wywróciło się do góry nogami. Siedem lat, odkąd po raz ostatni widział ojca, który wylądował w więzieniu. Siedem lat, odkąd miasteczko, w którym...
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
34,99 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
Na wschód od Edenu 5/5 Nasza cena:
48,08 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na wschód od Edenu

Wpaniała opowieść o miłości, zdradzie i grzechu, który przebiera różne formy i często prowadzi do zguby… Powieść - uznawana za jedno z najwybitniejszych dzieł Steinbecka - opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask,...
Stary człowiek i morze 5/5 Nasza cena:
24,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stary człowiek i morze

Wracamy do tej książki całe życie, bo klasyka dziś okazuje się niezwykle aktualna. Rybak Santiago po wielu dniach bezowocnych połowów postanawia samotnie wypłynąć na dalekie wody, aby udowodnić wszystkim, że jeszcze nie jest bezużytecznym starcem. Jego przynętę połyka imponujący marlin. Santiago...
Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2

Kiedy zbrodnia staje się punktem zapalnym niechcianych wspomnień… Jest czerwiec, gdy w wypadku samochodowym ginie dziennikarz śledczy Grzegorz Treter. Policja uznaje wydarzenie za tragiczny wypadek, jednak Baśka, córka zmarłego, uważa, że okoliczności śmierci jej ojca są co najmniej podejrzane....
Cienie zła 5/5 Nasza cena:
24,55 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie zła

Stare zbrodnie są jak drzewa. Głęboko zapuszczają korzenie. Podobno nie ma zbrodni idealnej. Niektórzy mordercy są jednak bardzo sprytni. Nie mają skrupułów, wyrzuty sumienia nie mącą im precyzji myślenia. Zdają się nie mieć ludzkich cech, a przede wszystkim słabości. Ale dla pewnego mordercy...
Obcy 5/5 Nasza cena:
25,97 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obcy

Są ludzie, którzy twierdzą, że zło to brak dobra. A ja jestem pewny, że zło to tylko i wyłącznie człowiek. Retlowowie przyjeżdżają do polski jako repatrianci. Osiadają w spokojnej wiosce, a ich największym marzeniem jest stać się „swoimi”. Co muszą zrobić, żeby zostali zaakceptowani? Czy to w ogóle...
LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202

Zestaw rozszerzający do zabawy w nurkowanie i pływanie na grzbiecie delfina! Przygotuj się na fantastyczną zabawę na plaży. Przebiegnij przez drewniany pomost, ale uważaj na wyskakujące z wody Cheep Cheepy! Wskocz do wody z trampoliny, robiąc przy tym imponujące salta, aby zdobyć dodatkowe cyfrowe...
Godzina wiedźm 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Godzina wiedźm

„Godzina wiedźm” to porywająca powieść, w której świat fantasy przeplata się z wątkami magicznymi. To historia o zamkniętym purytańskim społeczeństwie i młodej kobiecie, która odkrywa w sobie mroczną magię. Intrygująca książka, nagrodzona Horror AND for Debut Novel (2020), Best Debut Novel (2020)...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula