Tam gdzie mieszkam

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 7
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
344
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,18 zł
Nasza cena: 20,00 zł 36,90 zł Taniej o: 46%

Mogłoby się wydawać, że Linden Rose prowadzi życie typowej nastolatki. Spotyka się z przyjaciółmi, unika wrednych dziewczyn i codziennie chodzi do szkoły. Miejsca, które jest jej domem w dosłownym znaczeniu tego słowa.

Linden mimo młodego wieku wiele przeszła i nie ma gdzie mieszkać. Gdy wszyscy opuszczają szkolny budynek, zakrada się do niego, aby nie spać pod gołym niebem. To jej wielki sekret, którego bardzo się wstydzi i o którym nikt nie może się dowiedzieć.

Pewnego dnia jedna z jej szkolnych prześladowczyń, Bea, zostaje pobita. Tylko Linden może jej pomóc schwytać sprawcę, jednak wiąże się to z ujawnieniem krępującej tajemnicy. Jednej z wielu, które w sobie skrywa.


Pobierz darmowy fragment

Recenzje (7)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo podoba mi się całość związana z wizualizacją książki. Kolory są ładne oraz intensywne (przez co korci by poszaleć z obróbką).

  *

  Mam mocno mieszane uczucia co do stylu pisania autorki, jak i samej głównej bohaterki. Z jednej strony bardzo chciałam ją czytać i wiedzieć co się dalej wydarzy, ale brałam ją do ręki i myśli *puf* zaczynały latać we wszystkie strony byle by nie dać mi się skupić. Dość szybko poszło mi czytanie, gdy zostało mi jakieś 100 stron.

  *

  Jednak nawet, gdybym przed sięgnięciem po tą książkę, wiedziała o tym jak będę się czuć w trakcie czytania to i tak bym po nią sięgnęła. Porusza ona bardzo trudne tematy i daje ważne lekcje. Najważniejszą jest „Mów o swoich problemach”. Myślisz, że nikt Ci nie pomoże, albo twoja sytuacja będzie gorsza, a co jeżeli będzie całkiem na odwrót? Wtedy otrzymasz taką pomoc jakiej potrzebujesz w danej sytuacji, ważne by zwrócić się do odpowiednich osób! Fabuła kilkukrotnie mnie zaskoczyła i właściwie patrząc całościowo była ciekawa.

  *

  Co do samej Linden Rose jest ona ciekawą i pomysłową postacią, jej życie nie jest łatwe, ale dziewczyna sobie radzi i to całkiem nieźle. Jednak trochę mnie irytowała, ponieważ mam wrażenie, że jej „nastoletnie zachowanie” zostało podkoloryzowane, ale da się to przeżyć. Hamiutka i Seung’a bardzo polubiłam i nie mam do nich zastrzeżeń. Nie zabrakło osób do nielubienia, a także tych co nie wiesz czy masz trzepnąć, czy przytulić.

  *

  Wszyscy razem tworzą dziwną zgraję, a ich historia jest radosna, smutna, tajemnicza oraz nieprzewidywalna. Jeżeli to was nie przekonuje to już nie wiem co to zrobi. Jednak za sam przekaz ma ona wielkiego plusa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Szkoła, dla wielu ludzi to tylko miejsca nauki i spotkań ze znajomymi. Dla Linden Rose jest schronieniem , można powiedzieć że domem.

  Dziewczyna po stracie matki boryka się z bezdomnością.

  Wieczorami, gdy wszyscy opuszczają budynek liceum , ona się do niego zakrada i tam spędza noc. Choć zdarzają się też noce, które musi spędzić na zewnątrz.

  Mimo tych przeciwności losu jest bardzo silna i ma swoje marzenia, dotyczące przyszłości. A przez życie kroczy razem z dwójką swoich prawdziwych przyjaciół. Niestety oni także nie wiedzą o jej sekrecie, który stara się chronić i ukrywać.

  Linden żyje tak, żeby nie rzucać się nikomu w oczy , unika wrednych koleżanek, a wszystko co robi, robi bardzo ostrożnie., ponieważ nie chce, żeby ludzie dowiedzieli się o braku domu.

  Wszystko komplikuje się gdy pewnego dnia na terenie szkoły, dochodzi do poważnego wypadku z udziałem jej przyjaciela. ☆☆☆☆

  Początek książki był dla mnie troszkę ciężki i trudno mi było się zagłębić w tę historię. Jednak z każdą kolejną stroną, rozumiałam co się w niej dzieje i losy Linden, Ham'a i Seung'a bardzo mi się spodobały. Oczywiście nie brakowało momentów grozy i zwrotów akcji, co sprawiło że miałam ochotę wejść do książki i pomóc bohaterom.

  Książka jest młodzieżówką, ale autorka poruszyła w niej kwestie, takie jak bezdomności i ubóstwo, o których rzadko się mówi w tego rodzaju literaturze.

  Motywem, który również się tutaj pojawia się przyjaźń i siła jaka drzemie w człowieku.

  Według mnie po tę książkę mogą sięgnąć zarówno młodsi jak i starsi, bo ona sama jest warta uwagi

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Linden Rose to typowa nastolatka.

  Spotyka się z przyjaciółmi,unika wrogów i codziennie chodzi do szkoły.Budynku,który kiedy wszyscy z niego wychodzą,staje się jej domem.Dziewczyna wieczorami zakrada się do niego,by nie musieć spać pod gołym niebem.To jej największa tajemnica i jeszcze większy wstyd.

  Ale przychodzi w końcu taki dzień,kiedy wszystko się wali.Jej szkolna prześladowczyni Bea zostaje pobita,a tylko Linden wie,kto to zrobił.Dodatkowe wydarzenia sprawiają,że nastolatka będzie zmuszona wyjawić swój sekret.

  Czy zostanie zrozumiana?

  Czy przyjaciele wybaczą jej wszystkie kłamstwa?

  Co takiego wydarzyło się,że nasza bohaterka stała się bezdomna?

  Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w książce.

  ******************************************

  Jest to literatura dla młodzieży.

  Pisana prostym językiem,gdzie bohaterami jest grupa nastolatków i ich zmagania z codziennością.Autorka nie tylko sprytnie wplotła w historię problem przemocy fizycznej,ale również dała jasny przekaz,że takich poważnych spraw nie uda się załatwić samemu.Tutaj potrzebna jest pomoc dorosłych.

  Mamy również bezdomność głównej bohaterki i sami możemy się przekonać,jak ciężko jest przyznać się komukolwiek,że nie mamy gdzie mieszkać.Jak bardzo wstyd i nasza przeszłość hamują opowiedzenie o swojej sytuacji nawet najbliższym przyjaciołom.

  Dlatego uważam,że jest to dobra pozycja do przeczytania przez naszych nastolatków,którą oczywiście im polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Linden Rose jest na pozór normalną nastolatką i nikt nie wie, jaką tajemnicę skrywa. Nie ujawniła jej nawet przed swoimi najlepszymi przyjaciółmi. Jej sekretem jest jej bezdomność. Swoim domem nazywa szkołę, w której “mieszka”. Po jednej ze szkolnych imprez dochodzi do pewnego wypadku, którego świadkiem jest właśnie Linden. Jednak nie może poinformować o tym ani policji, ani znajomych, gdyż musiałaby przyznać się do swojego braku domu i rodziny. *

  Z początku ciężko było mi się “wbić” w fabułę tej książki. Nie jestem pewna, czy chodziło tu o sposób pisania, czy może o myślenie głównej bohaterki. To tylko moje odczucia. Nie znaczy to, że każdy będzie miał z tym problem. Jednak, gdy początkowe trudności mi przeszły, to dalszą część czytało mi się już bardzo przyjemnie. To w ogólnym odbiorze bardzo przyjemna młodzieżówka, która łączy typowo nastoletnie problemy, z tymi bardziej poważnymi. Jest tu poruszony problem bezdomności, przemocy czy rasizmu. Dziewczyna ma jedynie dwójkę przyjaciół, a w jej sercu zaczyna kiełkować uczucie zwane miłością. Toczy również szkolne wojny z popularną dziewczyną i uczy się pilnie, by dostać się na wymarzone studia. Gdyby nie jej bezdomność reszta jej życia, to typowe nastoletnie rozterki. 🧡

  *

  Lubię książki, szczególnie młodzieżowe, które poruszają ważne tematy. Czasem takie, o których się nie mówi wszem i wobec. Ta książka taka jest. W lekki i przyjemny sposób potrafi zwrócić uwagę czytelnika na istotne sprawy. Dzięki temu przypadła mi do gustu. W szczególności urzekła mnie relacja Linden i Seuguna. Pomimo początkowych trudności, i momentów, w których nie rozumiałam przemyśleń głównej bohaterki, polecam tę książkę. Bo gdy dotarłam do ostatniej strony, poczułam lekki niedosyt. Chciałabym przeczytać więcej. 💙

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Już na samym wstępie, myślę, że warto pogratulować autorce odwagi, by w powieści młodzieżowej poruszyć temat bezdomności. Istnieje niewielu pisarzy literatury z gatunku young adult, którzy do swoich dzieł wplatają tak rozbudowany wątek biedoty i nędzy, a nawet jeśli to robią, to nie w taki sposób w jaki to zrobiła Brenda Rufener. Dzięki obrazowemu i dość plastycznemu piórowi oraz przykładaniu uwagi do detali, udało jej się naprawdę dobrze oddać codzienność osoby walczącą o każdy skrawek ciepła i poczucia przynależności, zdającej sobie bowiem sprawę z tego, że sama straciła na to szansę dawno temu. Sytuacja Linden wzbudza w czytelniku masę emocji. Od litości, przez żal, po niedowierzanie. Autorka zadbała o to, by przywołać mnóstwo szczegółów dzięki czemu jeszcze lepiej można dostrzec dysonans pomiędzy realiami "typowego" nastolatka, mierzącego się z "typowymi" problemami, a rzeczywistością głównej bohaterki, której priorytety są zgoła inne. Trudno nie współczuć narratorce, czytając o jej zmaganiach o ciepłe miejsce na noc, zastanawiającej się czy przez własną pomyłkę, nie będzie musiała spać pod gołym niebem.

  Mój problem z tym tytułem pojawia się, gdy mowa o całokształcie. Powieść odebrałam jako strasznie chaotyczną, w niekoniecznie dobry sposób. Niektóre sytuacje trwały zbyt krótko i były dziwnie urywane, dialogi czasami w ogóle się nie kleiły, a postacie zachowywały nieadekwatnie do sytuacji. O ile wiele decyzji podejmowanych przez bohaterów można usprawiedliwić ich młodym wiekiem, o tyle kompletnie nie kupuję przedramatyzowanych wydarzeń z książki, czyniących historię chwilami bardzo sztuczną. Mając na uwadze te dramy ORAZ zakończenie, które najchętniej sama bym przepisała, bo było stanowczo zbyt bajkowe, po skończeniu całości uznałam, że pomimo mojego uznania dla pani Rufener za poruszenie tak ważnego tematu jak bezdomność, nie będę w stanie wspominać jej powieści miło. Jestem jednak pewna, że większość wymienionych minusów zdecydowanie można wyszlifować - kwestia umiejętności pisarskich - dlatego nie skreślam jej nazwiska, ponieważ uważam, że ma mnóstwo potencjału, zwłaszcza z problematyką, którą wplata do dzieł.

  Inny element, który wzbudził we mnie mieszane uczucia to poruszenie w powieści problemu przemocy wobec kobiet. Mam wrażenie, że został potraktowany po macoszemu. Rozumiem, że dotyczył postaci przybocznej, ale biorąc pod uwagę jej powiązania z główną bohaterką, spodziewałam się, że autorka poświęci mu więcej czasu. Niestety całość wypadła naprawdę blado. Uważam, że pani Rufener nie potraktowała tego elementu z należytą powagą i jestem na nią, o to, trochę zła. Spłaszczyła bowiem temat przemocy do problemu nastoletniego, niezasługującego na uwagę, zwłaszcza nie dorosłych, którzy - swoją drogą - w tej powieści są dość bezużyteczni.

  "Tam gdzie mieszkam" to zdecydowanie nie "typowa" młodzieżówka. Problematyka, którą dotyka i surowy sposób w jaki przedstawia bezdomność zasługuje na uwagę. Na tyle na ile uważam, że powieści sporo brakuje do perfekcji, ponieważ - jak wspomniałam, osobiście niekoniecznie przypadło mi do gustu pióro autorki, na tyle zdaję sobie sprawę, że czytelnicy mają różne preferencje, jeśli chodzi o style pisarskie, także nie mówię, że wy także odbierzecie ją tak jak ja. Być może was przejmie w sposób, w jaki mnie nie przejęła. Ostatecznie, nie żałuję jej poznania bo była niczym powiew świeżego powietrza i pozwoliła mi docenić rzeczy, na które czasami sama nie zwracam uwagi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Tam, gdzie zawracają bociany 5/5 Nasza cena:
25,52 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam, gdzie zawracają bociany

III Nagroda w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Szymon nie potrafi sobie poradzić z widmami przeszłości. Obwinia się o to, że jego przyjaciel jest w śpiączce. Ale dziadek, do którego chłopak jedzie na wakacje, również nie może zapomnieć o...
Tam, gdzie rosną dzikie astry 0/5 Nasza cena:
12,92 zł 15,75 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam, gdzie rosną dzikie astry

Dolina Dzikich Astrów jest dla Meg miejscem szczególnym. Nikt oprócz niej nie wie o tym pięknym zakątku, który odkryła dawno temu w czasie jednej ze swoich rowerowych wycieczek po okolicy. Gdy ujrzała go po raz pierwszy, obiecała sobie, że nie powie o nim nikomu, dopóki nie zakocha się tę je ... a...
Gdzie dawniej śpiewał ptak 4/5 Nasza cena:
28,29 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdzie dawniej śpiewał ptak

Powieść zdobyła nagrody HUGO, JUPITERA I LOCUSA. Najlepsza z dotąd napisanych powieści o klonowaniu. - „Locus” Świat znalazł się na krawędzi — gwałtowne zmiany w przyrodzie, choroby o zasięgu globalnym, konflikt nuklearny i powszechna bezpłodność zagrażają istnieniu gatunku ludzkiego. Bogata...
Gdzie noc skrzy się lodem 0/5 Nasza cena:
21,02 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdzie noc skrzy się lodem

Śnieg, mnóstwo lodu, mitologiczne wierzenia, magia i zbliżające się olbrzymie niebezpieczeństwo mrożące krew w żyłach Krwawoczerwone niebo pojawiło się nad śnieżną wyspą Skane, powodując, że na wioskę spada lawina strachu i… W desperackiej próbie powstrzymania zbliżającej się zarazy starsi...
Gdzie niebo mieni się czerwienią 4/5 Nasza cena:
21,62 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdzie niebo mieni się czerwienią

Czerwienią zaczyna się mienić niebo. Nadciąga niepokój, idzie mnóstwo złego… Mroźna opowieść, która przeniesie cię do świata pełnego magii, nadprzyrodzonych mocy i tajemnic! Na lodowatej wyspie Skane niebo przemawia do jej mieszkańców. W bezchmurne noce pojawia się na nim piękna zorza. Jej kolor ma...
Gdzie jest dukat króla Zygmunta? 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdzie jest dukat króla Zygmunta?

Kolejny tom serii przygodowej, wyróżnionej przez Forum Miłośników Pana Samochodzika. Monika, Ala, Igor, Miras oraz ich nauczyciel Boss spędzają razem wakacje. Jadą pod namiot w okolice Tarnowa, gdzie leśniczym jest wujek Ali. Po raz kolejny trafiają na niesamowitą historyczną zagadkę! Chcą odkryć...
Gdzie jest korona cara? 0/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdzie jest korona cara?

Pierwszy tom przebojowej serii, wyróżnionej przez Forum Miłośników Pana Samochodzika. Poznajcie Monikę, Alę, Igora i Mirasa, którzy wspólnie wyjeżdżają na wakacyjny obóz wspinaczkowy do Zamku Czocha. Zwykły wyjazd szybko zamieni się jednak w pełną wrażeń przygodę! A wszystko przez Bossa, czyli...
Gdzie diabeł mówi dobranoc. Tom 2. Nie wywołuj wilka z lasu 5/5 Nasza cena:
26,35 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdzie diabeł mówi dobranoc. Tom 2. Nie wywołuj wilka z lasu

Pełna mrocznego klimatu opowieść o przeklętych ludziach, którzy zawarli pakt z diabłem. Przesiąknięta polskim folklorem powieść o przyjaźni, magii i diabłach, która przełamuje wszelkie utarte schematy.Wieki temu było czworo młodych czarodziejów. Żyli w niewielkiej wiosce obok zwyczajnych ludzi. Nie...
Jeśli tam jesteś 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jeśli tam jesteś

Błyskotliwa historia z dreszczykiem, a jednocześnie poruszająca opowieść o przyjaźni i zdeterminowanej dziewczynie próbującej rozwiązać zagadkę, w którą nie wierzy nikt prócz niej. Zan, której najlepsza przyjaciółka Priya niedawno wyprowadziła się do Kalifornii, jest zdruzgotana, gdy ich kontakt...
Flawia de Luce. Tam 2. Badyl na katowski wór 5/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Flawia de Luce. Tam 2. Badyl na katowski wór

Czy mordercze lato w bukolicznym Bishop’s Lacey dobiegło końca? Kogóż to pochowano na wiejskim cmentarzu przy kościółku św. Tankreda? Czy Flawia zmartwychwstała?Wydarzył się cud! Do Bishop’s Lacey zjechało rozklekotanym austinem Zaczarowane królestwo samego Ruperta Porsona! T e g o  Ruperta...
Szekspir, róże i Święty Graal czyli gdzie jest... 0/5 Nasza cena:
19,06 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szekspir, róże i Święty Graal czyli gdzie jest...

Wakacyjny wyjazd sypie się jak domek z kart, a intuicja zdaje się zawodzić… Lecz dla Karoliny trudności są po to, żeby je pokonywać, nawet jeśli nowi członkowie jej gangu nie mają wprawy w poszukiwaniu przygód i skarbów. Jak jednak odkryć tajemnicę esesmana Wilhelma Mereca, skoro jedyny jej ślad to...
eBook Tam gdzie mieszkam mobi epub 0/5 Nasza cena:
20,18 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Tam gdzie mieszkam mobi epub

Mogłoby się wydawać, że Linden Rose prowadzi życie typowej nastolatki. Spotyka się z przyjaciółmi, unika wrednych dziewczyn i codziennie chodzi do szkoły. Miejsca, które jest jej domem w dosłownym znaczeniu tego słowa. Linden mimo młodego wieku wiele przeszła i nie ma gdzie mieszkać. Gdy wszyscy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula