Zabawki dla 5 latka

Szukasz zabawki dla 5-latka? Wiek przedszkolny to specyficzny czas rozwoju dziecka, w którym koniecznie należy wybrać dla niego odpowiednie zabawki, które rozwiną jego motorykę oraz zaspokoją chęć poznawania świata. Warto więc zapoznać się z najpopularniejszymi zabawkami, z których bez wątpienia będzie zadowolone 5-letnie dziecko.

Edukacyjne i kreatywne zabawki dla pięciolatków – postaw na rozwojową zabawę

Dzieci w wieku 5 lat nie są już zupełnie małymi ludźmi, którzy odbierają świat jedynie podstawowymi zmysłami. To czas, gdy powinny zapoznać się z bardziej skomplikowanymi elementami otaczającej ich rzeczywistości, dlatego zabawki dla 5-latków powinny być przede wszystkim edukacyjne.

Jeśli chcesz pokazać dziecku, jakimi zasadami rządzi się świat dookoła, pomyśl o takim rodzaju zabawki dla 5-latka, jakim są Eksperymenty dla malucha. To fascynujący zestaw do przeprowadzania różnorakich elementów. Bez wątpienia ciekawe świata dzieci w wieku przedszkolnym będą nim zachwycone.

Inną edukacyjną opcją zabawki dla pięciolatka, który często zadaje pytania, jest Smily Play Tablet, dzięki któremu dziecko będzie mogło nauczyć się m.in. głoskowania. Ta zabawka edukacyjna rozwinie również kluczową kwestię w rozwoju pięciolatków, jaką jest motoryka mała, która ma na celu rozwinięcie umiejętności chwytania małych elementów.

W rozwoju 5-letniego dziecka będzie także kluczowa nauka czytania czy rozpoczęcie nauki pisania, w czym świetnie sprawdzi się Mówiące pióro. 500 pytań. Litery i Słowa.

Jaka zabawka dla 5-letniego chłopca, a jaka dla 5-letniej dziewczynki?

Gdy planujemy wybrać zabawki dla 5-latka, koniecznie musimy wziąć pod uwagę jego zainteresowania. Wielu chłopców w tym wieku uwielbia wszelkiego rodzaju auta, przez co dobrym wyborem dla nich będzie MEGA Hot Wheels Twinduction Transporter + Pojazd Zestaw klocków. Oprócz nich bardzo często spotkać można się z zainteresowaniem wszelkiego rodzaju klockami, co jest dobre, aby dziecięca wyobraźnia mogła rozwijać się w prawidłowy sposób.

Zabawki dla 5-latki oczywiście będą się różnić od tych przeznaczonych dla pięcioletniego chłopca. Klasyczną zabawką dla dziewczynki w wieku 5 lat będzie oczywiście lalka. Uwielbiają one bowiem przebierać w ubraniach i tworzyć nowe zestawy ubrań. Dlatego dobrym wyborem będzie np. Barbie Syrenka Chelsea, dzięki czemu dziewczynki będą mogły bawić się wraz ze swoją ulubioną postacią z filmu.

Oprócz lalek pięcioletnie dziewczynki na pewno docenią zestaw do robienia biżuterii. To świetne zabawki kreatywne, które sprzyjają tworzeniu nowych, fantazyjnych rozwiązań, a dzięki temu rozwijają umysł małego człowieka. Produkty kreatywne są niezwykle istotne na tym etapie rozwoju dziecka, gdyż zapewniają odejście od szablonowego myślenia i przekraczanie swoich dotychczasowych granic, co bez wątpienia będzie cechą przydatną w niedalekiej przyszłości.

Klocki LEGO – idealne zabawki dla 5-latka

Bez wątpienia klocki LEGO to jedne z najpopularniejszych zabawek dla dzieci – nie tylko pięcioletnich, ale i w każdym wieku. Trudno obecnie znaleźć dziecko, które nigdy by się nimi nie bawiło. To dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na prawidłowym rozwoju zdolności manualnych dziecka, jak również ich wyobraźni. Dzięki klockom dzieci są w stanie tworzyć zupełnie nowe elementy świata lub złożyć zaproponowane rozwiązanie, a posiadając już złożoną zabawkę, mogą wymyślać do niej nieskończoną ilość nowych przygód i scenariuszy.

Wśród klocków LEGO dla 5-latków warto zwrócić szczególną uwagę na serię LEGO Friends. To nie tylko wspaniała zabawa dla każdego dziecka, lecz również rozwój ważnych cech. W tym przypadku nie będzie to już wyłącznie motoryka oraz kreatywność, lecz również uwrażliwienie na drugą osobę. W serii LEGO Friends pojawia się bowiem większa liczba postaci, dzięki czemu dziecko może próbować wyobrażać sobie reakcje innych osób, ich uczucia oraz emocje, dzięki czemu będzie bardziej empatyczne i otwarte na innych ludzi w prawdziwym życiu. To kluczowa kwestia w czasach, gdy relacje międzyludzkie często zastępowane są elektroniką – warto uwrażliwić dzieci na tę kwestię.