Zabawki dla 3 latka

Dziecko na każdym etapie rozwoju ma inne potrzeby. Zatem wybierając zabawki dla 3-latka, należy sięgać po produkty dedykowane maluchom należącym do tej kategorii wiekowej. W ich poszukiwaniu warto zapoznać się z naszą ofertą, w której opiekunowie z łatwością znajdą prezent dla trzyletniego dziecka.

Szeroki wybór zabawek dla 3-latka

Aby zabawka dla trzylatka ucieszyła malca, musi trafić w jego upodobania. Rodzice, szanując podmiotowość dziecka, powinni je uwzględnić, obdarowując malucha upominkami. Nie jest to trudne, ponieważ marki zabawek oferują bogaty i zróżnicowany asortyment produktów dla najmłodszych. Są wśród nich akcesoria wytwarzane z bezpiecznych dla maluchów tworzyw sztucznych, mięciutkie pluszowe przytulanki czy zabawki drewniane.

Na te ostatnie warto zwrócić szczególną uwagę jako na wyjątkowo wytrzymałe, niepodatne na uszkodzenia i bezpieczne dla dziecka. Dzięki swojej prostej konstrukcji są one pozbawione zakamarków sprzyjających gromadzeniu się brudu, kurzu, bakterii czy pleśni. Trzylatek, bawiąc się nimi, nie jest zatem narażony na kontakt z zarazkami. Ponadto zabawki z drewna są bardziej przyjazne środowisku od swoich odpowiedników plastikowych. Doskonały przykład to Peppa - Drewniany autobus sorter z kolekcji Świnka Peppa marki Tin Toys.

Jakie zabawki dla trzylatka będą odpowiednie?

Trzyletnie dziecko znajduje się na etapie rozwoju, na którym chętnie odkrywa świat, a opanowywanie nowych sprawności przychodzi mu z łatwością. Warto zatem postawić na zabawki dla trzylatków, dzięki którym maluchy będą mogły wykorzystać potencjał swoich chłonnych umysłów. Są to przede wszystkim akcesoria umożliwiające najmłodszym poznawanie kształtów, kolorów i dźwięków. W tej grupie znajdują się instrumenty muzyczne czy inne zabawki emitujące dźwięki oraz cały szereg gadżetów, z pomocą których trzylatek będzie rozwijał pasję plastyczną, malując lub lepiąc różne kształty oraz bawiąc się paletą rozmaitych odcieni barw. Takie akcesoria wyśmienicie kształtują wyobraźnię najmłodszych, co z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu.

Producenci oferują rodzicom i opiekunom pojedyncze zabawki dla 3-latka, ale również całe zestawy kreatywne. Mnóstwo można ich znaleźć w asortymencie marki Mega Creative - przykładem komplet mas plastycznych Psi Patrol Zestaw kreatywny 12 kolorów Role Play.

Jaką wybrać zabawkę dla 3-letniej dziewczynki, a jaką dla chłopca?

Od najmłodszych lat większość dziewczynek i chłopców wykazuje inne zainteresowania, stąd poszukując zabawki dla 3-letniego dziecka, warto wziąć pod uwagę jego płeć. Chłopczyk z pewnością ucieszy się z akcesoriów, które pozwolą mu wcielić się w rolę konstruktora różnych sprzętów, zostać budowniczym rozmaitych obiektów czy zrealizować pasję do motoryzacji.

Jako zabawka dla 3-latka doskonale sprawdzi się samochód, motocykl, maszyna budowlana czy wóz strażacki, chociażby taki, jak z zestawu Venus mini Strażak Sam marki Simba. Dzięki niemu malec zrealizuje marzenie większości chłopców o wykazaniu się bohaterstwem w akcjach gaśniczych. Z kolei idealna zabawka dla 3-letniej dziewczynki to maskotka, lalka czy miniaturowy domek dla niej. Wśród ich producentów wyróżnia się marka Mattel, oferująca kultowe lalki Barbie wraz z akcesoriami, między innymi domkiem MEGA Construx Barbie Dom w Malibu. Taka zabawka dla 3-latki sprawi radość każdej młodej damie.

Zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku trzech lat

Zabawki dla 3-latka mogą nie tylko dostarczać rozrywki, ale również spełniać funkcję dydaktyczną i stymulować rozwój intelektualny najmłodszych. Warto zaopatrzyć dziecko w zabawki edukacyjne, gdyż dzięki nim maluch będzie miał łatwiejszy start, rozpoczynając naukę w szkole. Tego typu akcesoria potrafią na wczesnym etapie rozwoju dziecka oswoić je z literkami i cyferkami, przybliżyć znaczenie różnych słów czy nauczyć wymawiać pierwsze proste zdania (przykładem liczydła czy mówiące pióra). Mogą też, jak zestawy klocków bądź puzzli, udoskonalić zdolność logicznego myślenia. Taka edukacyjna zabawka to chociażby Klocki małych geniuszy. Literki marki Askato.