Prezent na Wielkanoc dla 3 latka

Trzyletnie dziecko uwielbia atmosferę świąt, tym bardziej że ich celebrowanie kojarzy mu się z miłymi niespodziankami w postaci drobnych upominków. Jeśli więc chcesz zobaczyć promienny uśmiech na dziecięcej twarzyczce, zadbaj o atrakcyjny wielkanocny prezent dla swojej pociechy. Upominek od zajączka dla malca w wieku 3 lat będzie miłym akcentem towarzyszącym uroczystościom rodzinnym.

Co można kupić 3-letniemu malcowi na zajączka?

Wybierając prezent wielkanocny dla 3-letniego dziecka, warto wziąć pod uwagę zainteresowania malca. Doskonale sprawdzą się akcesoria wspierające jego rozwój intelektualny, kształcące zmysły, rozwijające zdolności motoryczne i pozwalające nabywać kompetencje społeczne. Warto także stawiać na upominki stymulujące dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Oryginalny prezent dla 3-latka na Wielkanoc można znaleźć zarówno w szerokim asortymencie zabawek, jak i w ofercie książeczek z obrazkami do pokolorowania. Miłym i smakowitym podarunkiem będą słodkie łakocie.

Zabawki – rozwojowy prezent dla 3-latka na Wielkanoc

Poszukując interesującego upominku dla malucha, warto sięgnąć po rozwijające zabawki. Znakomitym wyborem są obrazkowe układanki, na przykład 60-elementowe puzzle W rytmie Binga. Alternatywę dla nich stanowią zestawy konstrukcyjne, chociażby Płatki śniegu z serii Klocki Małych Geniuszy. Z kilkuset elementów tworzących komplet dzieci zbudują wymarzone obiekty przestrzenne, ćwicząc sprawność motoryczną i koordynację wzrokowo-ruchową. Jako prezent na Wielkanoc dla 3-latka doskonale sprawdzą się też kolekcjonerskie figurki przedstawiające ulubione postacie z dziecięcych bajek. Znakomity przykład stanowi kolekcja odważni rycerze z bohaterami kultowego serialu "Psi patrol". Taki upominek to gwarancja świetnej zabawy podczas odtwarzania scen z popularnego serialu.

Wielkanocne kolorowanki i słodycze – drobne upominki

Dobry pomysł na ciekawy prezent na Wielkanoc dla 3-latka stanowią malowanki, znakomicie rozwijające plastyczny talent dziecka i jego sprawność manualną. Najlepiej sprawdzą się książeczki utrzymane w tematyce wielkanocnej – przykładem wielkanocna kolorowanka Zajączek. Czarno-białe obrazki oczekujące na pokolorowanie dziecięcą rączką znakomicie wprowadzą malca w klimat świąteczny. W atmosferę Wielkiej Nocy doskonale wpisze się też drobny upominek w postaci czekoladowego jajka niespodzianki Ponchito. Taki skromny podarunek to przyjemność dla dziecięcego podniebienia, a równocześnie mnóstwo emocji towarzyszących odkrywaniu jego zawartości.