Szepty drewnianych papug

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
135x205
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 26,90 zł
Audiobooki mp3
za 36,90 zł
Nasza cena: 20,30 zł 36,90 zł Taniej o: 45%

Nigdy nie jest za późno na zmiany. Zawsze warto walczyć o swoje szczęście i realizować pragnienia, skupiając się na własnym życiu.

Michalina szybko dorasta i doświadcza prawdziwego życia. Wszystko wygląda zupełnie inaczej, niż zawsze sobie wyobrażała. Na studiach poznaje charyzmatycznego Roberta i tuż po zakończeniu nauki, mimo krótkiej znajomości, postanawiają wziąć ślub i razem zamieszkać. Okazuje się, że szczęśliwe życie, o którym zawsze marzyła Michalina, nie jest tak proste do osiągnięcia. Niedoświadczone małżeństwo zmaga się z licznymi problemami, a największym z nich jest zazdrość. Robert kontroluje każdy krok swojej żony, nieustannie ją przesłuchuje, śledzi i sprawdza jej telefon. Jego zachowanie przepełnione jest coraz większą dawką agresji, dlatego

Michalina, przerażona nowymi doświadczeniami, postanawia uciec z domu i zamieszkać u swojej babci. Mimo że nie utrzymywała z nią kontaktu, to zostaje ciepło przyjęta. Dziewczyna powoli odzyskuje utraconą równowagę psychiczną, choć niepokój wciąż jej towarzyszy. Odkrywa, że jej matka ma podobne problemy. Prześladują ją demony przeszłości, a ze względu na liczne kłótnie babcia nie zamierza nikomu pomagać.

Czy Michalina zdoła wyprostować swoje życie i naprawić toksyczną relację z mężem, zanim będzie za późno i będzie zmuszona do prowadzenia takiego samego życia jak starsze pokolenie? Czy trzy kobiety będą w stanie wyjawić sobie prawdę i wybaczyć dawne krzywdy, które rujnują ich życie? Sięgnij po "Szepty drewnianych papug" i zanurz się w tej cudownej, pełnej ciepła historii.

Przeczytaj darmowy fragment


O autorce

Anna Szczęsna pisze powieści obyczajowe, romantyczne oraz horrory. Przedstawia w nich codzienne dylematy, przed którymi niejednokrotnie stoją ludzie w rzeczywistym świecie. Pisarka jest autorką takich tytułów jak "Trzykrotka", "Testerka szczęścia", "Myśl do przytulenia", "Pan wróż", "Iskierka nadziei" i "Gang różowych kapeluszy". "Szepty drewnianych papug" jest wzruszającą powieścią, opisującą problemy wynikające z tajemnic i licznych niedopowiedzeń w rodzinnym kręgu. Mówi o tym, że szczerość i zaufanie mogą przyczynić się do lepszego życia, pełnego miłości i wsparcia wśród najbliższych.

Można ją spotkać:

 • Facebook: Anna Szczęsna – książki, które same się czytają
 • Instagram: anna_szczesna_autorka
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę, to przepiękna, naprawdę przepiękna okładka. Nawet, jeżeli zawartość tej książki nie byłaby ciekawa, to "pudełko", w które autorka zapakowała fabułę jest po prostu przepiękne. Nie wiem, czy kupiłabym, ale na pewno książka ta w księgarni przyciągnęłaby moją uwagę.

  Czy zawartość jest równie piękna jak pudełko? Nie dorównuje mu, ale nie jest źle. „Szepty drewnianych papug” to lekka i ciepła powieść o tym, że należy brać sprawy w swoje ręce. Ciepło tej powieści nie wynika z fabuły, bo ta zawiera zarówno dobre jak i złe chwile, ale z pióra autorki, które jest wyjątkowo przyjazne i takie... obyczajowe.

  Nasza bohaterka, Michalina, od dzieciństwa ma zaburzoną wizję tego, jak powinna funkcjonować rodzina. Jej własna nie bardzo radziła sobie ze stworzeniem właściwych relacji. Matka wróżyła z kart, a ojciec – poeta, raczej w życiu bujał w chmurach niż twardo chodził po ziemi. Trudno tu więc mówić o prawdziwej rodzinie. Kiedy Michalina poznaje Roberta wydaje się, że nareszcie będzie mogła stworzyć prawdziwą, kochającą się rodzinę. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że Robert jest tyranem, który nadmiernie kontroluje dziewczynę. Michalina nie wytrzymuje w małżeństwie zbyt długo. Ucieka do babci, szukając spokoju i oddechu. Szybko jednak orientuje się, że nie tylko ona ma problemy, a relacje pomiędzy jej matką, a babcią również są bardzo zachwiane. Postanawia zrobić wszystko, aby zawrócić życie bliskich sercu kobiet na właściwie tory. Czy jej się uda?

  Ta powieść jest istnym tyglem. Mamy tu trochę kryminału, troszkę romansu, odrobinę powieści psychologicznej. Z drugiej strony mamy poruszoną trudną tematykę przemocy domowej. Wszystkie te tematy składają się na dużo wątków pobocznych i niestety sporo bohaterów i wydarzeń, które niewiele do podstawowej fabuły wnoszą. To jedyny szkopuł tej powieści - autorka nie umiała stworzyć wątku głównego, który byłby osią całej powieści. Ważne jest wszystko i nic. To powoduje wrażenie takiego bałaganu i roztrzepania. Nie przeszkadza to jednak w śledzeniu losów Michaliny i kibicowaniu jej w poczynaniach.

  Jako taki porządek i ład w powieści buduje podzielenie jej na trzy części widziane z perspektywy Michaliny, Miśki i Misi. To oczywiście jedna i ta sama osoba, ale na różnych etapach życia. Pierwsza część to szara myszka podporządkowana mężowi, sfrustrowana i zastraszona. Druga to Miśka szukająca swojej ścieżki życiowej. Z jej zachowania można wywnioskować, że wszystko jest na najlepszej drodze, ale widzimy też, że wewnętrznie dziewczyna nadal jest zagubiona. Trzecia część to Misia, która wie, czego chce i konsekwentnie dąży do raz obranego celu.

  Szepty drewnianych papug to nie jest żadna wielka literatura. To po prostu ciekawa powieść na długie deszczowe popołudnie. I jako taką właśnie – polecam Wam serdecznie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Twórczość Anny Szczęsnej lubię i z jej książkami zapoznaję się już od dłuższego czasu. Ucieszyłam się, gdy zobaczyłam, że ukazały się ,,Szepty drewnianych papug".

  Prawda jest taka, że Michalina uciekła z domu rodzinnego na studia, bo wstydziła się mamy która wróżyła z kart i taty poety. Już w szkole średniej była związana ze swoim późniejszym mężem, który lubił mieć wszystko uporządkowane, zaplanowane. Czy takiego życia chciała jednak Michalina?

  Publikacja została podzielona na 3 części. Według mnie najciekawsza i najlepsza pod względem warsztatu jest część pierwsza. Nie da się jednak ukryć, że w moim odczuciu jest to książka bardzo depresyjna. Tak naprawdę za mało jest tutaj pozytywnych akcentów w porównaniu do zła, które pojawia się na kartach książki.

  Bohaterkami są trzy pokolenia kobiet - Michalina, która chce pogodzić matkę i babcię ze sobą, jednak z pewnością nie będzie to łatwe zadanie. W tej pozycji jest sporo mroku, z którym muszą zmierzyć się bohaterowie i także sporo niedopowiedzeń, które niespecjalnie zostają rozwiązane.

  ,,Szepty drewnianych papug" Anny Szczęsnej to powieść najlepsza warsztatowo w dorobku autorki, ale pod względem tematyki, według mnie, za mało było w niej pozytywnych wątków.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Michalina bardzo szybko decyduje się wejść w dorosłe życie. Jeszcze na studiach postanawia zamieszkać z Robertem, a od razu po zakończeniu edukacji wziąć z nim ślub. Niestety wizja idealnego małżeństwa rozpada się jak domek z kart. Robert już jako mąż odsłania drugą twarz. Ma obsesję na punkcie kontrolowania swojej żony, co zaczyna ją przerażać, ale dalej w tym trwa. Jedno wydarzenie przelewa czarę goryczy i postanawia od niego uciec. Zatrzymuje się u babci, z którą dotąd nie utrzymywała kontaktu. Wynikało to z trudnych relacji pomiędzy mamą a babcią. Michalina z upływem czasu zapomina o przeszłości i próbuje ułożyć swoje życie na nowo. Czy uda się jej zakończyć toksyczną relację i uwolnić od męża? Czy trzy pokolenia kobiet wyjaśnią sobie wszystkie niesnaski i wybaczą nawzajem?

  “Szepty drewnianych papug” to powieść obyczajowa, która wywołała we mnie dużo emocji. Słyszałam głosy, że dla niektórych ta historia jest kiepska. Mam inne zdanie. Osoba z mojego otoczenia przeżyła coś podobnego jak Michalina. Gdyby podmienić imię to pomyślałabym, że to jest fabuła napisana przez nią, szczególnie pierwsza część. Autorka poruszyła bardzo trudny temat, który jest niestety coraz częściej spotykanym zjawiskiem. Przemoc psychiczna w małżeństwie, toksyczny związek, który niszczy, obniża poczucie własnej wartości i niezależności. W książce między głównym wątkiem odkrywamy relacje w rodzinie Michaliny, co stanowi dobre tło i uzupełnienie całości. Historia podzielona jest na trzy części, w których obserwujemy poszczególne etapy przemiany dziewczyny. Bohaterka robi w życiu krok w tył, wraca tak naprawdę do czego od dziecka chciała uniknąć. Jednak dzięki temu odzyskuje równowagę i szczęście. Osobiście nie jestem zwolenniczką uciekania od problemów, a ich rozwiązywania. Mimo to polubiłam postać Michaliny, chociaż niektóre jej zachowania mnie denerwowały. Prosty język, do tego przyjemne w odbiorze pióro autorki spowodowało, że książkę przeczytałam w kilka godzin. Pojawiło się trochę mało logicznych wydarzeń, ale jestem w stanie przymknąć na nie oko. Czy polecam? Tak, przede wszystkim ze względu na poruszone przez autorkę problemy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Myślałam, że będzie to zwykła, delikatna historia... A co znalazłam? Historię pełną bólu, cierpienia, agresji i wyzyskiwania. Historię o zmianach, tajemnicach i rodzinie.

  Książka została podzielona na trzy części. W każdej z nich poznajemy główną bohaterkę w innej wersji, towarzyszymy Michalinie w jej życiu i stajemy się świadkami jej przerodzenia się w Miśkę, a następnie w Misię.

  Michalina chciała by rodzice się nią interesowali. Chciała aby poświęcali jej więcej uwagi, chodzili na wywiadówki. Jednak oni byli zajęci swoimi sprawami. Kobieta wychodzi za mąż, lecz szybko okazuje się, że to nie była dobra decyzja. Rodzice jej odradzali, mówili, że to nie jest mężczyzna dla niej... Jednak o tym miała się dopiero przekonać. Mąż skutecznie podcina skrzydła swojej żonie. Nie liczy się z jej zdaniem. Gnębi ją i układa ich życie pos swoje dyktando. Jej świat pełen zasad legł w gruzach. Poniżana, wykorzystywana, skazana na samotność postanawia w końcu uciec od tyrana i zamieszkać z dala od niego. Wyjeżdża i żyje pełnią życia.

  Jednak nie wszystko idzie po jej myśli. Odkrywa rodzinne sekrety, poznaje nowe osoby, realizuje się. Pomaga swojemu przyjacielowi. Gdy wszystko zmierza w dobrym kierunku, następuje przełom...

  Jakie tajemnice ujrzą światło dzienne? Czy Michalina będzie bezpieczna? Czy uda jej sie wyjść na prostą?

  Historia pełna rodzinności, wątku sensacyjnego i przemiany wewnętrznej bohatera. Z całych sił kibicowałam bohaterce, aby w końcu uporządkowała swoje życie. Zakończenie zaskakuje, bardzo polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Listy i szepty 0/5 Nasza cena:
18,45 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Listy i szepty

Drugi tom bestsellerowej „Mansardy pod Aniołami” Urokliwe miasteczko na zachodzie Polski, a w nim malownicza kamienica z mansardowym dachem, pod którym toczą się pogmatwane losy jej mieszkańców. Jak to w życiu, znajdziemy tu namiętności i sekrety, marzenia i obawy, małe zwycięstwa i klęski. Lena,...
Szepty i tajemnice T.2 5/5 Nasza cena:
33,15 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szepty i tajemnice T.2

Paryż, Warszawa i majątek ziemiański Zaborów to w dalszym ciągu miejsca, w których żyją kolejne pokolenia rodziny Matzerów. Dzieci dorastają, rodzą się wnuki. Najbliższych Basi i Alicji nie oszczędza choroba ani śmierć, a dwie bliskie sobie siostry wciąż dzieli nie tylko geograficzna odległość, ale...
Szepty lasu 0/5 Nasza cena:
14,95 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szepty lasu

Najnowsza powieść autora światowego bestsellera "Zimna Góra", zekranizowanego pod tytułem "Wzgórze nadziei". "Szepty lasu" to pełna napięcia i niepokoju historia o miłości, rozgrywająca się w niewielkim miasteczku w Appalachach w latach sześćdziesiątych XX wieku. Na odludziu, w skromnej chacie na...
Szepty gwiazd 4/5 Nasza cena:
29,01 zł 34,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szepty gwiazd

Zbliża się Boże Narodzenie, pada śnieg i wszyscy dokądś biegną, ogarnięci przedświąteczną gorączką. Poznajemy Agatę, Jacka, Dorotę, Jagodę i Witka – ludzi na życiowym zakręcie, próbujących zacząć od nowa i odmienić los, który dotąd nie był dla nich zbyt łaskawy. Ale czy łączy ich coś jeszcze?...
Szepty i tajemnice T.1 5/5 Nasza cena:
30,03 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szepty i tajemnice T.1

„Szepty i tajemnice” to przedstawiona na tle wielkiej historii opowieść o skomplikowanych i nietuzinkowych losach rodziny Matzerów.Pierwsze dwudziestolecie XX wieku. Paryż, Warszawa i majątek ziemiański Zaborów. Perspektywa nadciągającej Wielkiej Wojny. Akcja koncentruje się wokół dwóch głównych...
Listy i szepty 5/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Listy i szepty

Drugi tom bestsellerowej „Mansardy pod Aniołami” Urokliwe miasteczko na zachodzie Polski, a w nim malownicza kamienica z mansardowym dachem, pod którym toczą się pogmatwane losy jej mieszkańców. Jak to w życiu, znajdziemy tu namiętności i sekrety, marzenia i obawy, małe zwycięstwa i klęski. Lena,...
Szepty sumienia 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szepty sumienia

Niezwykle prawdziwa powieść o szczęśliwej rodzinie. Do czasu! Pewnego dnia życie gdańskiego naukowca rozsypało się na miliony kawałków. Na jednej szali znalazły się żona, córka i kariera, a drugą dociążyło sumienie. Mężczyzna w jednej chwili znalazł się w schizofrenicznym świecie. Co musi się stać,...
Szepty miłości 0/5 Nasza cena:
12,95 zł 25,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szepty miłości

Życie nie może być pustą egzystencją. Wszyscy mamy jakiś cel, pragnienie, marzenie - punkt odniesienia, który wskazuje nam drogę na mapie życiowej podróży. Szepty miłości to opowieść o najpiękniejszym z ludzkich uczuć - miłości. Porywająca i barwna historia kobiety, która chce być kochana i...
Szepty zza grobu 0/5 Nasza cena:
31,41 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szepty zza grobu

Znany, samotny pisarz, Damian Ross, trafia do szpitala. Następnej nocy na łódzkim Lublinku ląduje samolot, z którego wysiada jego dawna miłość ? piękna Amerykanka polskiego pochodzenia. Jej przyjazd okazuje się być początkiem wstrząsających wydarzeń. Kobieta pada ofiarą czterech mężczyzn, przez...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula