Szeptacz

Autor:

Alex North

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 21
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
480
Wydawnictwo
Do końca pozostało:
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,12 zł
Nasza cena: 25,14 zł 39,90 zł Taniej o: 37%

Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem…

Pisarz Tom Kennedy nie potrafi pogodzić się z nagłą śmiercią żony. Tęsknota za nią staje się szczególnie dotkliwa w momentach, gdy nie może znaleźć wspólnego języka ze swoim synem. Obaj mają nadzieję, że zmiana otoczenia pozwoli im uporać się z traumą.

Senne Featherbank wydaje się idealne, by zacząć wszystko od nowa. Ale miejscowość ma swoją mroczną przeszłość. Dwadzieścia lat wcześniej seryjny morderca zamordował tu pięciu kilkuletnich chłopców. Prasa nadała mu przezwisko Szeptacz, ponieważ w nocy miał w zwyczaju szeptać pod oknami swych ofiar.

Kiedy dochodzi do zaginięcia małego chłopca, koszmar sprzed lat powraca. Prowadzący śledztwo detektywi dostrzegają niepokojące podobieństwo do sprawy Szeptacza...


Opinie o książce

Na początku jest dziwnie, potem strasznie, następnie przerażająco, a na końcu… No cóż, drogi Czytelniku, podejmujesz wyzwanie na własne ryzyko.

A.J. Finn, autor "Kobiety w oknie"

Najbardziej niepokojący thriller, jaki przeczytałem od czasu "Pierwszego śniegu" Jo Nesbø.

Alex Michaelides, autor "Pacjentki"

Czytaj całość

Recenzje (21)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Marta C. w dniu 2019-10-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Niektóre śledztwa zostają z tobą do końca życia. Wczepiają się w ciebie pazurami i ciągniesz je za sobą, niezależnie od tego, jak bardzo chciałbyś się ich pozbyć z pamięci."

  .

  Tom Kennedy nie ma ostatnio łatwego życia. Wciąż nie może się pogodzić z nagłą śmiercią swojej żony, niezbyt dobrze dogaduje się ze swoim synkiem. Featherbank to miasteczko, które jak ma nadzieję Tom, stanie się ich nowym domem, nowym początkiem, miejscem gdzie może w końcu uda im się, chociaż zacząć, żyć na nowo.. Szybko jednak okazuje się, że z pozoru sielskie miasteczko, skrywa swoją mroczną tajemnicę. Dwadzieścia lat wcześniej niejaki Szeptacz porwał i zamordował pięciu małych chłopców. Kiedy więc w okolicy ginie mały chłopczyk, budzą się demony z przed lat. Na mieszkańców pada blady strach. Czyżby Szeptacz powrócił? I co zrobi Tom, gdy jego syn powie mu, że w nocy słyszy szepty kogoś, kto stoi pod jego oknem?

  Słyszałam o "Szeptaczu" tyle dobrego, że nie mogłam się już doczekać, kiedy go przeczytam. A kiedy w końcu to się stało.. Przepadałam.. Książka pochłonęła mnie całkowicie, już od pierwszej strony. Pochłonęłam ją w dwa dni (a gdyby nie ból głowy, pewnie skończyłoby się na jednym dniu). Autor wciąga nas do wymyślonego przez siebie świata, stopniowo zwiększa napięcie i naszą ciekawość. Każda z postaci, ma swój własny charakter i każda z nich jest tam po coś. Autor lubi zaskakiwać, lubi wzbudzać strach, wywoływać dreszcze emocji. Ani na chwilę nie pozwoli Ci się nudzić. Czytanie jej w nocy, może dodawać klimatu, ale na pewno nie pomaga w zaśnięciu i nie wpływa dobrze na jakość snu. Zdecydowanie powinna być opatrzona ostrzeżeniem: czytanie tej pozycji może wywoływać koszmary lub powodować bezsenność, spowodować, że noc stanie się straszniejsza, a każdy nocny odgłos, może w naszej głowie przekształcić się w szept.. To nie jest książka, którą można odłożyć w każdym momencie, o nie. To książka, która kiedy już zaczniesz ją czytać, nie wypuści Cię ze swoich macek, dopóki jej nie przeczytasz do ostatniej literki, to książka, która nie da o sobie zapomnieć, i w końcu to książka, którą z czystym sercem mogę nazwać jedną z moich ulubionych książek tego roku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Jolanta B. w dniu 2019-10-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziś premierę ma thriller, o którym aż huczy ostatnio w Internecie. Musiałam się przekonać, czy książka jest rzeczywiście tak mroczna, czy wzbudza lęk?

  Przed 20 laty w niewielkiej miejscowości grasował morderca chłopców, zwany Szeptaczem. Mimo, że mężczyzna odsiaduje wyrok, zbrodnia, niemal identyczna z tą sprzed lat, wstrząsa okolicą. Czy Szeptacz miał wspólnika? A może to jego naśladowca chce ponownie wywołać panikę wśród mieszkańców? Czy poprzestanie na jednej ofierze?

  Zbrodnie, których ofiarami są dzieci zawsze wywołują ogromne emocje. Tak jest i w tym przypadku. Czy wrażliwy chłopiec, Jake, widzący i czujący więcej niż inni, zagubiony po śmierci matki będzie łatwym łupem mordercy?

  Czytając, czułam wszechobecny klimat lęku, zagubienia, braku zrozumienia i grozy ogarniający bohaterów. Niepokojący element mistyczny aż wywoływał ciarki na skórze. Oprócz akcji pełnej zwrotów, możemy poznać również demony dręczące bohaterów. Zmagania z nałogiem, radzenie sobie z tragedią i tęsknotą, dylematy samotnego rodzicielstwa.

  Przyklaskuję więc wszystkim zachwytom i pozytywnym opiniom na temat książki. Przed czytaniem upewnijcie się, że zamknęliście drzwi, nie ryzykujcie...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Magdalena K. w dniu 2019-10-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem.”

  Tom Kennedy jest samotnym ojcem, który nie do końca radzi sobie z opieką nad swoim wrażliwym synem. Po śmierci żony jest mu ciężko odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Zmiana miejsca zamieszkania wydaje się być dobrym pomysłem na nowy start w życiu. Kupuje więc posiadłość w Featherbank. Okazuje się, że miasteczko skrywa mroczny sekret. Przed laty grasował tu morderca o pseudonimie „Szeptacz”. Kiedy pewnego dnia znika mały chłopiec policjanci odkrywają, że jego zaginięcie może być powiązane z zaginięciami sprzed lat.

  Każdy kto śledzi mój profil wie, że „Szeptacz” nie należy do gatunku książek, po które sięgam. Coś jednak w tej pozycji, w jej opisie mnie zaintrygowało i postanowiłam zgłosić się do wydawnictwa po egzemplarz. Nie żałuję, bo „Szeptacz” to jedna z lepszych książek jakie czytałam w tym roku.

  Nie pamiętam czy kiedykolwiek książka wzbudzała we mnie niepokój. Tutaj byłam zaniepokojona cały czas. Autor tak genialnie budował napięcie, że czasami bałam się, ze ktoś jest ze mną w pomieszczeniu. Czytałam książkę będąc sama w domu i bałam się podnieść wzrok, bo miałam dziwne wrażenie, że ktoś na mnie patrzy, obserwuje mnie. Niesamowite i jednocześnie przerażające uczucie.

  Dla wielu osób może tutaj być za mało krwawych scen czy drastycznych opisów czynów Szeptacza. Ja uważam, że wcale nie jest to potrzebne by „Szeptacz” mógł dostać miano świetnej książki. Fabuła skupia się bardziej na poznawaniu zachowań drugiego człowieka, obserwowaniu go i odkrywaniu tego co każdy kryje głęboko w sobie. Porusza też naprawdę ciężkie tematy jak alkoholizm, stratę bliskiej osoby, walkę o każdy kolejny dzień.

  Bardzo podobało mi się to, że mieliśmy tutaj kilka różnych perspektyw, rozdziały zostały napisane z punktu widzenia kilku osób, a każda z nich wnosi coś innego do powieści. Poznajemy tak różnych od siebie bohaterów, każdy z nich skrywa swoje tajemnice i mierzy się z własnymi demonami przeszłości i teraźniejszości.

  Książka do samego końca trzymała mnie w niepewności. Polecam, bo na jesienne wieczory nadaje się ona idealnie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Anna K. w dniu 2019-10-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  KOSZMARNE SZEPTANIE

  „Jeśli
  drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem” – to tylko początek mrocznej i dziwnej rymowanki, przekazywanej „z ust do ust” przez dzieci z małego Featherbank. Kiedy zaczyna powtarzać ją Jake, syn Toma, jest to o tyle niewytłumaczalne, że robi to jeszcze zanim przeprowadzają się do niewielkiego, sennego miasteczka. To tutaj mają zacząć wieść nowe życie – w dziwnie wyglądającym domu, przypominającym trochę podbitą, wykrzywioną twarz. Ten dom, ku zdziwieniu Toma, wybiera Jake i nie chce wziąć pod uwagę innej propozycji. Ale jeśli ma być tam szczęśliwy po śmierci matki, to Tom zgodzi się nawet zamieszkać w bunkrze.

  Jednak z pozoru spokojne Featherbank skrywa w sobie okrutną tajemnicę. Nie może o niej wiedzieć Tom. Zna ją jednak aż nazbyt dobrze Pete Willis – policjant, który sprawie zabójcy pięciorga chłopców, niejakiego Szeptacza, poświęcił dwadzieścia lat swojego życia. Pete nie może pogodzić się z tym, że ostatni z chłopców nie został odnaleziony. Jest pewien, że jego również pozbawił życia Szeptacz, tak naprawdę Frank Carter, jednak ten, siedząc w więzieniu i rządząc w nim, niczym władca, nie zamierza dzielić się z Wilisem swoim sekretem. Lubi pastwić się nad policjantem, kiedy z uporem maniaka przychodzi go odwiedzać. Pete liczy na to, że morderca w końcu da mu jakiś trop, gdzie porzucił ostatnie zwłoki, lecz jego próby są daremne.

  Kiedy Amanda Beck otrzymuje sprawę, w której ginie kolejny chłopiec, tak podobną do tej sprzed lat, Pete zostaje z powrotem wciągnięty w wir poszukiwań, domniemań i kolejnych analiz. Tajemniczy Szeptacz dokładnie tak samo, jak ten, który porywał i mordował dzieci przed laty, podszedł do okna i wyszeptał imię chłopca. Zapewne też tak samo, jak ten sprzed lat, wcześniej zaprzyjaźnił się z ofiarą, którą uznał za zaniedbaną i niekochaną przez rodziców.

  W całej tej opowieści jest tyle zagadek do odkrycia, że czytelnik wręcz pochłania kolejne strony. Kim jest dziewczynka w dziwnej sukience – przyjaciółka Jake'a, którą widzi tylko on? Skąd w garażu Toma wzięły się motyle i dlaczego jego syn potrafi je narysować, chociaż z całą pewnością nigdy ich nie widział? Kim jest chłopiec mieszkający w podłodze? I w końcu – kim jest Szeptacz? Tutaj wszystkie wątki są ze sobą mistrzowsko połączone – zarówno te, dotyczące sprawy, jak i te prywatne głównych bohaterów – Toma, Pete'a, Jake'a oraz samego Szeptacza. Alex North prowadzi tutaj ciekawą grę, w której na początku jest dziwnie, potem strasznie, aby na samym końcu uraczyć czytelnika takim efektem „wow”, że z rozdziawionymi ustami będzie przerzucał strony i co rusz powtarzał „o mój Boże” (potwierdzone, bo przeżyte osobiście).

  Narracja w tej książce jest prowadzona dwójnasób: pierwszoosobową prowadzi Tom Kennedy, który jest pisarzem, a więc ma się wrażenie, że to ON opowiada nam wydarzenia, które są tu przedstawione. Natomiast perspektywa reszty bohaterów jest trzecioosobowa. Zabieg ten jest bardzo ciekawy i chyba po raz pierwszy z takim się spotkałam. Język, którym operuje North potrafi od samego początku wprowadzić czytelnika w stan totalnego napięcia, skupienia i tajemniczości. Tutaj brawa dla tłumacza – Pawła Wolaka, który wykonał świetną robotę.

  „Szeptacz” to książka, która zaintrygowała mnie tak bardzo, że sama zgłosiłam się do wydawnictwa z prośbą o wysłanie egzemplarza do recenzji. Zrobiłam to po raz pierwszy w życiu i nie żałuję. Ta powieść zaczarowała mnie już samymi zapowiedziami, a kiedy jestem już po jej lekturze mogę z całą stanowczością powiedzieć jedno – „Szeptacz” to jeden z najlepszych thrillerów, jakie kiedykolwiek przeczytałam i jestem pewna, że zostanie okrzyknięty mianem bestsellera. Poszukiwałam czegoś, co wyróżni powieść ze swojego gatunku – otrzymałam hit. Szukałam czegoś, co mnie zafascynuje – otrzymałam dreszcze na ciele, które pojawiały się z kolejnym przeczytanym rozdziałem. Wypatrywałam dobrze napisanej książki – dostałam majstersztyk. I wiem z całą pewnością, że jeśli ktoś jeszcze kiedyś wyszepcze moje imię, to skończy marnie. Być może dlatego razem z książką otrzymałam od wydawnictwa także stopery do uszu?

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Martyna M. w dniu 2019-10-09
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem...”

  Tom Kennedy jest pisarzem, którego kariera stanęła w miejscu. Mężczyzna po śmierci żony, nie może dogadać się ze swoim kilkuletnim synem. Tęsknota za żoną nie daje mu normalnie funkcjonować, dlatego postanawia się przeprowadzić. Niestety Featherbank nie jest idealnym miejscem, przed laty życie straciło tu pięciu chłopców, którzy zostali zamordowani przez człowieka, który przychodził pod ich okna i szeptał. Kiedy znika kolejne dziecko, wraca koszmar z przeszłości…

  „Szeptacz” jest dobrą, ale nie rewelacyjną książką. Dałam się nabrać na rekomendacje znajdujące się na tylnej stronie okładki oraz na jego reklamę, a może zbyt wiele od niego wymagałam, ponieważ nastawiłam się na coś, co porwie mnie bez reszty. Co zatem mam mu do zarzucenia? Uważam, że został przegadany, za mało się w nim dzieje, w pewnym momencie staje się bardziej pozycją obyczajową, a samo zakończenie prócz tego, że było przewidywalne, to po rozwlekłej całości, wydało mi się krótkie, płytkie, lakoniczne.

  Skoro jednak uważam go za dobrą powieść, co mi przypadło do gustu? Podoba mi się przedstawienie przez autora trudnej relacji między ojcem a synem, którzy nie mogą pogodzić się z odejściem najbliższej osoby, jak i odbudować utraconej relacji. Tom stara się ze wszystkich sił, by Jake był szczęśliwy, ale w chwilach słabości, marzy o tym, by jego syn, zamiast rozmawiać z wyimaginowanymi przyjaciółmi, zachowywał się jak inne dzieci.

  W ogólnym rozrachunku książka jest ciekawa, ale zdecydowanie za dużo w niej obyczajowych kwestii, a za mało thrillera, w którym powinno panować napięcie oraz mroczny klimat. Niestety nie wywołała ona u mnie dreszczyku emocji, choć początek zapowiadał coś innego. Podobały mi się krótkie rozdziały oraz narracja poprowadzona z perspektywy kilku osób, w głównej mierze Toma oraz policjanta, który prowadził sprawę Szeptacza dwadzieścia lat temu, a który to nie może pogodzić się z tamtymi wydarzeniami. Plusem jest również mieszanie przez North’a rzeczywistości z czynnikami nadprzyrodzonymi. Nie mogę napisać niczego na ten temat, by nie zdradzić istotnych rzeczy.

  Mimo moich mieszanych uczuć oraz wielu minusów to tak jak napisałam na początku, uważam, że ta pozycja jest dobra, tylko nie jako thriller, a jako obyczajówka z jego elementami. Mimo wszystko trzymałam kciuki za Toma i jego syna, by dali rade pokonać demony zarówno te w przenośni, jak i te w rzeczywistości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 16 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Straszny koniec 0/5 Nasza cena:
10,82 zł 14,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Straszny koniec

Kiedy oboje rodzice Eddiego Dickensa zapadają na chorobę, od której żółkną, odrobinę marszczą się na obrzeżach i zaczynają trącić termoforami, zostaje postanowione, że chłopiec powinien na pewien czas zamieszkać w domu krewnych, znanym jako Straszny Koniec. Niestety krewnymi tymi są szalony Jack i...
Urodzeni dwa razy 0/5 Nasza cena:
12,94 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urodzeni dwa razy

Książka wzruszająca i zaskakująca. Autor - wybitny współczesny włoski pisarz, w Polsce praktycznie nieznany, każe nam zastanowić się nad problemem pozornie dotyczącym nielicznych, a w istocie nas wszystkich: nad miejscem ludzi niepełnosprawnych w dzisiejszym dążącym nie doskonałości świecie, który...
Daj mi więcej 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Daj mi więcej

Pola i jej chłopak Tomasz przyjeżdżają do stolicy z optymistycznym planem na życie. Życie jak z pierwszych stron gazet - kolorowe, beztroskie, dostatnie. Wprowadzają się do niewielkiego mieszkania. Oboje szukają pracy, za wszelką cenę chcą odnaleźć swoje miejsce w wielkomiejskim chaosie. Ona,...
Podejrzany 4/5 Nasza cena:
25,13 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podejrzany

To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak! W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, a Maria Zimnicka – dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką. Daniel, delikatnie mówiąc, nie miał dobrej reputacji. Wszyscy – poza Marią –...
Ukryty kwiat 0/5 Nasza cena:
8,51 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryty kwiat

wyd. MUZA   Josui, młoda dwudziestoletnia Japonka i Allen, oficer armii amerykańskiej, stacjonujący w Tokio podczas powojennej okupacji, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ojciec dziewczyny jest wziętym lekarzem zaprzyjaźnionym z arystokratyczną rodziną Matsui i liczy na to, że któregoś...
Pieśń morza 5/5 Nasza cena:
15,90 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń morza

Latem morze wyrzuca na brzeg pełen plażowiczów topielca w smokingu, jakby porwanego prosto z ceremonii ślubnej. Miejscowi nie chcą wierzyć własnym oczom, rozpoznając w topielcu nauczyciela greki i łaciny, który zniknął z ich miasteczka dziesięć lat temu. Kilka godzin później morze wyrzuca na brzeg...
Szczęście w miłości 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęście w miłości

Książka adresowana jest do tych, którzy uważają, że ich życie uczuciowe jest pasmem niepowodzeń, nie potrafią dokonywać dobrych wyborów, stworzyć satysfakcjonującego związku, budować dobrych, wspierających i zadowalających relacji partnerskich ani utrzymać wartościowej więzi, nie umieją dawać...
Anielscy z Niebieskiego. Tom 3. Szymek, kłamczuszek czy anielinek? 0/5 Nasza cena:
10,00 zł 13,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anielscy z Niebieskiego. Tom 3. Szymek, kłamczuszek czy anielinek?

To już czwarty tom serii Anielscy z Niebieskiego, w którym autorka opowiada o przygodach małego anielinka Szymka. Szymek bardzo lubi wyobrażać sobie różne rzeczy i opowiadać fantastyczne historie. Robi to tak często, że nawet mama nie wie, kiedy jej synek mówi prawdę, a kiedy zmyśla. Szybko okazuje...
Miłość i kłamstwa 4/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość i kłamstwa

Zapomniane dzieciństwo. Odkryte na nowo życie. A jeśli masz tylko jeden jedyny dzień, żeby dowiedzieć się, kim naprawdę jesteś? Kiedy Sabrina Boggs przypadkiem natrafia na tajemniczą kolekcję, która znajdowała się w posiadaniu jej ojca, odkrywa prawdę tam, gdzie nigdy nie podejrzewała istnienia...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula