Światło którego nie widać

Autor:

Anthony Doerr

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Rok wydania
2015
Format
14,5x21 cm
Ilość stron
640
Nasza cena: 33,59 zł 39,99 zł Taniej o: 16%

Produkt niedostępny

Dwoje nastolatków walczących o przetrwanie podczas II wojny światowej. Poruszająca opowieść o bolesnych czasach, w których człowieczeństwo było nieustannie wystawiane na próbę.

"Światło, którego nie widać" to powieść historyczna, której akcja została osadzona podczas II wojny światowej. Głównymi bohaterami książki są nastoletni Marie-Laure LeBlanc oraz Werner Pfennig. Dziewczynka mieszka we Francji wraz z ojcem ślusarzem, który - kiedy ta oślepła jako dziecko - zbudował jej miniaturową replikę ich dzielnicy. Po wybuchu wojny oboje uciekają do Saint-Malo, aby zamieszkać u wuja. Natomiast Werner mieszka w Niemczech razem z młodszą siostrą; są sierotami. Gdy chłopiec odkrywa swoje umiejętności techniczne, zostaje przyjęty do Wehrmachtu, gdzie otrzymuje za zadanie namierzenie ruchu oporu. Losy obu nastolatków splatają się w zaskakujący sposób w 1940 roku, podczas nazistowskiego oblężenia Saint-Malo.

Emocjonalna podróż przez trudne czasy wojny, w których młodzi ludzie zostają nieustannie poddawani próbom charakteru. W tym świecie na porządku dziennym występuje zarówno okrucieństwo, jak i poświęcenie, a bohaterowie muszą szybko dorastać w tak koszmarnych realiach. Autor zastanawia się nad istotą człowieczeństwa oraz odwieczną walką dobra ze złem.

Anthony Doerr to amerykański pisarz, któremu rozgłos i nagrodę Pulitzera przyniosła druga w karierze powieść - "Światło, którego nie widać", nad którą pracował przez dziesięć lat. W 2019 roku Netflix wykupił do niej prawa i pracuje nad stworzeniem miniserialu na jej podstawie. Autor opublikował także własne wspomnienia oraz opowiadania luźno inspirowane jego przeżyciami z czasów, gdy mieszkał w Afryce i Nowej Zelandii. Doerr pisze także artykuły do amerykańskich dzienników i magazynów.
Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  10 z 13 osób uznało recenzję za przydatną

  Myśląc o tej pozycji mam poczucie, że dobrym porównaniem byłyby do niej klasyki literatury. Coś, co na pierwszy rzut oka nie wydaje się niczym wybitnym. Są książki, które ogromnie nas wciągają, czytamy strona za stroną, akcja pędzi na łeb na szyję. Kończymy krzycząc: To była jazda!, a na następny dzień już tak właściwie nie pamiętamy, co nam się podobało. Światło, którego nie widać to lektura, którą trzeba sobie dawkować. Pozwolić treści dojrzeć w nas, zrozumieć. A kiedy przewrócimy ostatnią stronę odkładamy ją na półkę z uczuciem ulgi w sercu. Ulgi nie dlatego, że męczyliśmy się, ale ponieważ z bohaterami przebyliśmy długą drogę, a teraz możemy wrócić do domu. I patrzymy na nasz regał z dumą, bo mamy swój egzemplarz.

  Rzadko brakuje mi słów żeby wyrazić myśli. W tej recenzji powinna się znaleźć odpowiedź na pytania Co mi się podobało, a co nie i dlaczego? Wiem, że nie było prawie nic (drażniły mnie francuskie nazwy, ale to taki niuans), co mogłabym skrytykować, a chwalić mogę wszystko. Jednak na pytanie dlaczego? po prostu nie znam odpowiedzi. Sześćset czterdzieści stron, z małą ilością dialogów, równomiernie rozłożoną akcją, bez niespodziewanych zwrotów fabuły, a jednak nie potrafię się przyczepić. Autor tak operuje słowem, że tamten świat mimo swojej przerażającej realności w jakiś dziwny sposób staje się magiczny. I przenika nas do głębi.

  Do tej historii trzeba dojrzeć. Dać jej czas, pozwolić sobie zagłębić się w treść. Niespiesznie, powoli. Podejść do niej z otwartym umysłem i sercem. Nie oczekiwać niczego, a po prostu brać to, co oferuje nam autor.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnio przeczytałam "Światło, którego nie widać" Książka jest o szesnastoletniej niewidomej dziewczynie Marie - Laure Leblanc oraz o piętnastoletnim Warnerze Pefennig. Akcja toczy się podczas II wojny światowej w mieście Saint-Molo na wybrzeżu Brytanii. Jest to miasto historycznie, ponieważ podczas II wojny światowej zostało doszczętnie zniszczone.

  Marie mieszka wraz z ojcem w Paryżu tuż przy Muzeum Historii Naturalnej w którym pracuje ojciec, do czasu rozpoczęcia okupacji niemieckiej. Uciekają do stryjecznego dziadka Etienne, który jest dość specyficzną osobą. Brał udział w I wojnie światowej, po wojnie zaczął się bać wszystkiego a nawet bał się wychodzić na ulice.

  Warner Pefennig jest postacią bardzo ważną, ponieważ książka składa się z przeplatanki, jeden rozdział jest o życiu Marie a drugi o życiu Warnera. Tych dwóch bohaterów spotyka się na sam koniec powieści, gdy Marie jest zamknięta w kamienicy stryja. Warner służy w wojsku niemieckim. Jego rola polegała na tym, że wyszukiwał konspirantów, którzy puszczali audycje w radiach. Jeśli wiedzie Hitler kazał wszystkie odbiorniki radiowe oddać, byli ludzie którzy tego nie zrobili w oczach Adolfa byli zdrajcami.

  Pojawia się też tam brylant "Morze ognia", legenda głosi kto ma ten kamień żyje wiecznie, lecz wszyscy których kocha giną lub spotykają ich nieszczęścia. Właśnie w posiadaniu tego kamienia było muzeum, które stworzyło kilka idealnych kopii i wręczyli je pracownikom. By żaden z Niemców nie mógł zdobyć oryginału. Oczywiście żaden z pracowników nie wiedział, czy ma oryginał czy tylko kopie. Jak się już domyślacie, ojciec Marie też dostał kamień i akurat ten oryginał. Na trop kamienia trafił porucznik niemiecki, wyszukiwał każdego pracownika muzeum, który był w posiadaniu kamienia. Ojciec Marie został zamknięty w obozie (ukrył kamień w domku z modelu miasta, który zrobił dla swojej niewidomej córki) gdzie przepuszczam zmarł. Ponieważ Marie na sam koniec książki natrafiła na informacje, że zachorował na zapalanie płuc.

  W momencie jak całe miasto płonie, jedynie kamienica w której znajduje się Marie stoi cała. To właśnie do niej zmierza porucznik by zdobyć kamień. Już wie gdzie szukać. ( W domku, który ma kształt kamienicy). Lecz dziewczyna też zorientowała się, że w domku jest coś co ojciec przez lista kazał jej chronić. Niemiec znajduje je dom, a także kilka dni z nim spędza. Marie w tym czasie ukrywa się na strychu gdzie jej stryjeczny dziadek nadawał audycje z radia. Och, jej stryj został schwytany i uwięziony dzień przed odpaleniem ognia.

  Niemca zabija Warner. Spędza z Marie nie cały jeden dzień, aż do zawieszenia broni by mieszkańcy miasteczka, którzy jeszcze w nim zostali mogli bezpiecznie go opuścić. I jak się domyślacie Warner umarł, był chory na febrę. Lecz zginął gdyż wszedł na minę.

  Ta książka, jest jedną z ważniejszych pozycji na mojej półce. Uwielbiam książki wojenne. Bardzo mi się podoba, że ludzi w tamtych czasach są ukazani w bohaterski sposób. Polecam tę książkę, dla miłośników literatury wojennej, która porusza trudne tematy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pięknie opowiedziana romantyczna historia dwójki młodych ludzi, która przywraca wiarę w ludzi. I chociaż ich drogi spotkają się na chwilę to to spotkanie zmienia całe ich życie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Muszę przyznać, że ta książka naprawdę długo stała sobie na półce w oczekiwaniu na swoją kolej. Po przeczytaniu stwierdzić mogę tylko, że zdecydowanie za długo. To był świetnie spędzony czas.

  II wojna światowa, francuskie miasteczko portowe Saint Malo, w którym skrzyżują się drogi bohaterów - niewidomej francuskiej nastolatki wychowywane przez ojca oraz młodziutkiego żołnierza Wehrmachtu, którego marzenia o zostaniu konstruktorem przerwała wojna. Jest jeszcze bohater trzeci - brylant zwany Morzem Ognia, obsesja pewnego Niemca poszukiwawcza dzieł sztuki. Niemałą rolę odgrywa również radio. Historia tych wszystkich osób oraz przedmiotów przeplata się ze sobą, zaczyna się i kończy w Saint Malo, by potem cofnąć się wstecz w miejsca, z których pochodzą bohaterowie. Prowadzi do końca i do odgadnięcia tajemnicy krok po kroku, a z każdą kolejną stroną staje się coraz bardziej wciągająca.

  To przepięknie opowiedziana, nieco mroczna i smutna, bo dziejąca się podczas wojny, opowieść o dorastaniu, niespełnionych marzeniach, chęci normalnego życia. O zwykłych ludziach w niezwykłych czasach. Jeśli jeszcze nie czytaliście, warto po nią sięgnąć.

  Książka otrzymała Nagrodę Pulitzera w 2015 roku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  O tej książce ostatnio było dość głośno i zaciekawiona , cóż też jest powodem jej fenomenu i przyznania tak prestiżowej nagrody postanowiłam ją zdobyć. Ku mojej uciesze była dostępna w mojej bibliotece i nie zastanawiając się długo zabrałam ją ze sobą. Trzymając w dłoniach te pokaźnych rozmiarów tomiszcze czułam coś, czego nie potrafię określić. Jakby same moje palce potrafiły określić, że będzie to lektura, która w pewien sposób na mnie wpłynie... i nie myliły się. Już po pierwszych rozdziałach przekonałam się, że to nie będzie zwykła powieść historyczna. A czytajac te ostatnie , łzy ściekały mi po policzkach , a w ciele czułam dziwną pustkę, jakby nagle wszystko stało się inne. Jakbym między jednym, a drugim mrugnięciem zaczęła dostrzegać więcej. Już dawno nie spotkałam się z tak piękną opowieścią po prostu o ... życiu. Życiu na wojnie i śmierci , która zbierała tam ogromne żniwa.

  Historia dzieje się w dwóch krajach - Francji , gdzie poznajmy niewidomą Marie-Laure oraz w Niemczech , ojczyźnie młodego Wernera , sieroty , którego ojciec zginął w kopalni. Można by się spodziewać, że to Marie-Laure już od początku będzie tą gorzej osadzoną w świecie postacią. Jednak tu autor nas zaskakuje - ukazuje niezależną , naprawdę zaradną niewidomą dziewczynkę mającą kochającego ojca i żyjącą dość dobrze jak na standardy II wojny. Za to Werner - niby urodził się w Niemczech , potędze , której wszyscy się bali - a sierotą został już w wieku siedmiu lat , głodował pomieszkując w domu dziecka i został powołany do projektu prania mózgów zwanym Hitlerjugend. Ale , ale ! Autor sprytnie zaczął to wszystko wywracać do góry nogami w czasie rozwijania się historii. Nagle świat Marie-Laure staje się niemalże tak zły jak ten Wernera , choć dziewczyna wciąż otoczona jest przez wspaniałych ludzi. Za to Werner mimo okropnej dyscypliny Hitlerjugend nie głoduje , nie martwi się o zimno podczas snu , a ponadto jest utalentowanym technikiem , przez co zajmuje wysokie miejsce w notowaniach. Anthony Doerr wspaniale przedstawił złożoność ludzkiej psychiki - człowiek , który pół życia głodował zaczyna wypierać zło danego miejsca , jeśli zapewnia mu ono życie nawet ciupinkę lepsze niż wcześniej. Za to kochany nie będzie zwracał uwagi na niedogodności , jeśli wciąż odczuwa miłość. Cóż, wszystko zależy od miejsca , w którym się wychowujemy. Swoje odzwierciedlenie znajdowało to głównie na wojnie - twarze niemieckich mężczyzn były zobojętniałe po całym dniu pracy w kopalni , a francuscy ojcowie uśmiechali się patrząc na swoje dzieci w kraju , w którym mimo zagrożenia wojną nikt nie bał się , że zabiorą syna czy rodzic zginie przypadkowo zastrzelony.

  Otwórzcie oczy i popatrzcie na to, co możecie zobaczyć, nim zamkniecie je na zawsze.

  Historia "Światła , którego nie widać" wydawać by się mogło akcję przedstawia tak naprawdę na początku i pod koniec. Jednak natłok emocji emanujący ze słów ją tworzących wspaniale to rekompensuje. Poznajmy historię nie tylko Marie-Laure i Wernera , ale także postaci pobocznych , gdzie każda przedstawia inną cechę , zupełnie różny od reszty charakter i sposób myślenia. Możemy sami dobrać sobie kogo lubimy , a kogo nie , kto nas porusza , a kto wzbudza nienawiść. Jest to też przykład powieści wojennej "inaczej". Nie mamy tu do czynienia z wojną jako bitwą czy z obozem koncentracyjnym. Autor skupił się na przedstawieniu życia ludzi w Niemczech oraz Francji , a zwłaszcza na przeogromnym znaczeniu radia w tamtych czasach. Radio. To , do czego sprowadza się cała fabuła. Niby zwykły przedmiot , a tak naprawdę historia każdego bohater a w pewnym sensie ukierunkowana została przez radio. Czy to jako metodę walki z okupantem , czy jako odskocznię od świata zewnętrznego i powrót do dawnych czasów , gdzie siostra śmiała się mimo chłodu. Doerr prezentuje mistrzowsko wykonany zabieg oparcia wszystkiego na znaczeniu radia , ale tak , że przez większość historii nie zwracamy na to uwagi.

  Krocz ścieżkami logiki. Każdy skutek ma przyczynę, istnieje wyjście z każdej sytuacji. Do każdego zamka można dopasować klucz.

  Kto powiedział , że historyczna powieść musi być nudna? "Światło, którego nie widać" od początku rzuca czytelnika na głęboką wodę - z początku nie rozumiemy za wiele , by później zacząć łączyć ze sobą fakty jak w dobrym kryminale. Mamy też świetną okazję poznać niespotykaną historię osoby niepełnosprawnej na wojnie oraz realia życia w Niemczech w tamtych czasach. Jak prano mózgi, niszczono ludzi , zmuszano do rzeczy , które dziś są nie do pomyślenia. Książka posiada jakąś osobliwą otoczkę, rodzaj atmosfery , która zmienia coś w naszym wnętrzu , tak , że po zamknięciu przez chwilę tępo wpatrujemy się w okładkę trawiąc to , co zaserwował nam autor. Mi poleciało kilka łez , co zdarza się bardzo rzadko. Zaczęłam też bardziej doceniać to co mam i bardziej przejrzyście patrzeć na świat. Ta powieść zmieniła coś we mnie , ale nie potrafię nazwać jednym słowem dokładnie co...

  - Czy należy coś robić tylko dlatego, że wszyscy inni to robią?

  Podsumowując, "Światło, którego nie widać" w stu procentach zasługuje na uznanie jakie dostało. Mnie ta historia porwała , wciągnęła na cały dzień i nie pozwoliła się oderwać. Historia wzrusza, rozśmiesza i uświadamia, że nie tylko Polska ucierpiała w czasie II wojny z ręki Niemiec. Będziemy świadkiem jak dzieci muszą dorosnąć jeszcze za nim zasmakują dzieciństwa , jak chęć zdobycia niezwykłego kamienia zwycięża (specjalnie nie opisywałam tego wątku, gdyż jest to jeden z kluczowych, a trzymam się zasady zero spojlerów) nad ludzką moralnością oraz jak radio potrafi jednym wyemitowanym dźwiękiem zmienić los. Gwarantuję , że po lekturze tej przepięknej powieści będziecie niezwykle zadowoleni . Nie zastanawiaj się więc, tylko po nią sięgaj !

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Anthony Doerr
 • Wydawnictwo Czarna Owca
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 640
 • Format: 14,5x21 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380150720
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: ALL THE LIGHT WE CANNOT SEE
 • Tłumacz: Wyżyński Tomasz
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380150720
 • EAN: 9788380150720
 • Wymiary: 14.5x21 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Światło między oceanami 4/5 Nasza cena:
27,84 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światło między oceanami

Rok 1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney, wciąż nie może się uporać ze wspomnieniami z Wielkiej Wojny. Posada latarnika na oddalonej o 100 mil od wybrzeży Australii niezamieszkanej wysepce Janus Rock i kochająca żona Isabel, która decyduje się dzielić z nim samotność, stopniowo przynoszą mu...
Chłopak, którego nie było 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopak, którego nie było

JEŚLI NAPRAWDĘ KOGOŚ KOCHASZ, PRZEZNACZENIE ZAWSZE ZNAJDZIE DROGĘ Martyna od dawna czeka na swoją szansę w życiu. Pracuje ponad siły w nadmorskim pensjonacie rodziców i powoli przestaje wierzyć, że cokolwiek może się zmienić. Aż pewnego dnia spotyka na plaży tajemniczego mężczyznę... James mógłby...
Światła które nie gasną 0/5 Nasza cena:
33,25 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światła które nie gasną

Odnaleziona po latach powieść Krystyny Feldman. Nie wiadomo, gdzie i w jakich latach powstawała, ale Światła, które nie gasną są przepełnione teatralnym naturalizmem, na tyle uniwersalnym, że obecnym w podobny sposób we wszystkich teatrach, niezależnie od momentu historycznego. Powieść ta to przede...
Chłopak, dla którego kompletnie straciłam głowę 4/5 Nasza cena:
25,06 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopak, dla którego kompletnie straciłam głowę

Zagorzała singielka Amy Clarke jest dumna z trzech rzeczy w swoim życiu: różowych włosów, kolekcji conversów oraz zdolności do wypicia dużej ilości margarity bez wymiotowania. Nie szuka miłości. Jest całkowicie szczęśliwa, romansując jednocześnie z Netflixem oraz Benem i Jerrym. Problem w tym, że...
Rzeczy, których nie wyrzuciłem 4/5 Nasza cena:
24,43 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeczy, których nie wyrzuciłem

Marcin Wicha jest laureatem III edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, za książkę: „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty, wspomnienia, urywki zdań? Narrator porządkuje książki i rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę. Jednocześnie...
Głos przeszłości 4/5 Nasza cena:
32,89 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głos przeszłości

Dwie Warszawy – ta z czasów wojny i współczesna. Łączy je miłość, zagadka i… zbrodnia. W warszawskim getcie giną młode kobiety. Nikt nie był zainteresowany szukaniem Golema – brutalnego mordercy. Przemierzając szmuglerskie meliny i skorumpowane urzędy, tropem zbrodni podąża były funkcjonariusz...
Ojciec 44 4/5 Nasza cena:
25,19 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ojciec 44

Odkryj niebezpieczny świat walczącej Warszawy Jerzy Ciszewski, pseudonim "Motz", był jedną z najbardziej znanych i barwnych postaci walczących w powstaniu warszawskim. Ojciec `44 to napisana soczystym językiem powieść sensacyjna, która z każdą stroną coraz bardziej wciąga czytelnika w bezlitosny i...
Pakiet Dziedzictwo Rodu Poldarków tomy 5-7 5/5 Nasza cena:
47,10 zł 69,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Dziedzictwo Rodu Poldarków tomy 5-7

W skład pakietu wchodzą: Czarny księżyc Narodziny syna Elizabeth i George'a Warleggana pogłębiają konflikt między Poldarkami a Warlegganami. Kiedy Morwenna Chynoweth, guwernantka syna Elizabeth z pierwszego małżeństwa, zakochuje się w Drake'u Carnie, bracie Demelzy, pojawia się nowy punkt zapalny,...
Chłopiec ze śniegu 5/5 Nasza cena:
32,18 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopiec ze śniegu

Rok 1944. Daniel i jego matka, Annabel, pozostają w domu w spokojnej angielskiej wiosce. Tymczasem ojciec chłopca walczy na froncie wojny, która choć tak odległa, wydaje się otaczać bohaterów ze wszystkich stron. Kiedy matka i syn poznają Hansa, niemieckiego jeńca pracującego w pobliskim...
Niewidzialny most 0/5 Nasza cena:
30,27 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewidzialny most

Szmaragdowa Seria to dzieje rodzin w trudnych czasach. Perypetie miłosne i dramaty historii splatają się, tworząc fascynujące wielowątkowe opowieści. Zimnym porankiem 1937 roku młody i utalentowany Andras Lévi wyrusza do Paryża. Mimo obaw i oporów przed rozstaniem z rodziną wie, że musi opuścić...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 3. Jeremy Poldark 5/5 Nasza cena:
22,63 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 3. Jeremy Poldark

Kontynuacja bestsellerowej historii rodziny Poldarków. Kornwalia, 1790 rok. Ross Poldark musi zmierzyć się z najciemniejszym momentem w swoim życiu. Niedługo ma stanąć przed sądem oskarżony o kradzież towarów z dwóch rozbitych statków. Mimo że małżeństwo z Rossem nie jest usłane różami, Demelza...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 10. Puchar miłości 4/5 Nasza cena:
25,19 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 10. Puchar miłości

Kornwalia, 1813–1815 W ciemnej jaskini, wśród stosu zrabowanych kosztowności, leży zapomniany srebrny puchar z wygrawerowanym napisem Amor gignit amorem – „Miłość rodzi miłość’. To niewielkie naczynie będzie miało ogromny wpływ na dalsze losy dwóch zwaśnionych rodzin Poldarków i Warlegganów, a...
Wybrane bestsellery
Idą święta. Kicia Kocia i Nunuś 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idą święta. Kicia Kocia i Nunuś

Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta to kolejna książka w serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. W środku mały czytelnik znajdzie aż 45 otwieranych okienek, które kryją w sobie niejedną (świąteczną!) tajemnicę. To idealna okazja, żeby zapoznać dzieci z bożonarodzeniowymi tradycjami. Zbliżają się...
Odkryć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa 5/5 Nasza cena:
42,61 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkryć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Najlepsza książka dziecięca 2015 roku w konkursie Empiku "Przecinek i Kropka". Tytuł Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy. Nominacja literacka do Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY! Niezwykle śmieszne bajki o skarpetkach napisała Justyna Bednarek, a książkę zilustrował Daniel de...
Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5 5/5 Nasza cena:
24,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5

Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze – klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym...
Pakiet Stulecie Winnych. Okładka serialowa. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli 5/5 Nasza cena:
57,76 zł 99,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Stulecie Winnych. Okładka serialowa. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli

Stulecie Winnych - saga, na podstawie której powstał popularny serial o tym samym tytule, pochłania bez reszty. Jest w niej bestsellerowej powieści ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary...
Dom stu szeptów 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom stu szeptów

Najnowsza powieść grozy brytyjskiego mistrza horroru, Grahama Mastertona. Autorska interpretacja opowieści o nawiedzonym domu. Na smaganych wiatrem wrzosowiskach stare domostwo strzeże swych sekretów… Allhallows Hall jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów, położoną na ponurych i mglistych...
Gwiazdkowy Prosiaczek 0/5 Nasza cena:
34,36 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiazdkowy Prosiaczek

Jack jest bardzo przywiązany do swojej przytulanki, Daj Prosia. DP jest z nim zawsze, na dobre i na złe. Nagle w Wigilię staje się coś strasznego – DP ginie. Na szczęście Wigilia to noc cudów i przegranych spraw. W tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Gwiazdkowy Prosiaczek, nowa przytulanka Jacka...
Panna z Bajki 0/5 Nasza cena:
31,70 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Panna z Bajki

Taką Katarzynę Michalak pokochały Polki! „Panna z bajki” to uroczy, zaskakujący i romantyczny powrót autorki! Hania Ruczaj ma dwie wielkie miłości: pisanie scenariuszy filmowych oraz uroczy, wtulony w zieleń lasu domek, który nazwała Bajką. To w nim chroni się przed światem. I w nim stara się...
Sapiens. Od zwierząt do bogów 5/5 Nasza cena:
41,00 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sapiens. Od zwierząt do bogów

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej. Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed...
Podpalaczka 5/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podpalaczka

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową,...
Odmęty grozy 0/5 Nasza cena:
299,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odmęty grozy

Parowiec Atlantica płynie do Bostonu, ale za statkiem podąża mroczny cień, skrywający się pod falami. Twoi współpracownicy wydają się dziwnie zagubieni i wpatrują się w morze z cichą, rozpaczliwą tęsknotą. Gdy zasypiasz, nękają Cię niepokojące koszmary o mrocznych głębinach. Budzi Cię krzyk - na...
Ocal mnie. After. Tom 3 5/5 Nasza cena:
35,69 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ocal mnie. After. Tom 3

Największy fenomen książkowy ostatnich lat! Bestsellerowa seria o Tessie i Hardinie. Powieść, która doczekała się miliarda odsłon w serwisie wattpad. Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina, i na to, co zdarzyło się później. Tessa wybaczyła Hardinowi kłamstwo, a...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula