Świąteczny sekret

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Rok wydania
2019
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 21,43 zł
Audiobooki mp3
za 30,52 zł
Nasza cena: 25,54 zł 39,90 zł Taniej o: 36%

Ludzkie życie bywa tajemnicze i pełne niespodziewanych wydarzeń. Czy rządzi nim wyższa siła, zwana przez wielu przeznaczeniem? Czy możliwe jest, że nic nie dzieje się przez przypadek, a każdy człowiek ma gdzieś zapisany szczegółowy scenariusz swego życia? Sięgnij po książkę pod tytułem "Świąteczny sekret", którą napisała Katarzyna Mirek i przekonaj się o tym, czy tak jest naprawdę!

Zosia, mimo młodego wieku, jest niezwykle dojrzała i ma wiele odwagi, by dążyć do celu. Uczęszcza do klasy maturalnej, co wiąże się z koniecznością wzmożonej nauki, a jednocześnie podejmuje śmiałą decyzję przyjęcia domu po babci, którym nikt z członków jej rodziny nie był zainteresowany. Jest to dla niej sprawdzian samodzielności, z którym radzi sobie zadziwiająco dobrze.

Zmienia się to w chwili, w której poznaje pewnego czarującego bruneta. Jego liczne zalety zdaje się przesłaniać swego rodzaju klątwa, która ciąży na kobietach z rodu Zosi. Każda z nich oddawała serce przystojnemu mężczyźnie o ciemnych włosach, a on, prędzej czy później, brutalnie je łamał. Nauczone doświadczeniem ostrzegają Zosię, jednak ona zdaje się tym nie przejmować, gdyż wierzy, że tym razem historia potoczy się inaczej i zwieńczy ją szczęśliwe zakończenie. Czy ma rację?

Wiele znaków wskazuje na to, że jej wybranek może ją zranić. Wrodzony upór i konsekwencja sprawiają jednak, że dziewczyna pragnie zaryzykować i rzucić tym samym wyzwanie losowi, którego nie zamierza się obawiać. Czy podejmie rozsądną decyzję i odnajdzie prawdziwą miłość na przekór wszystkiemu, czy wręcz przeciwnie? Szczęście nierzadko wymaga podejmowania ryzyka i ta historia doskonale to udowadnia.

Krystyna Mirek to dobrze znana polska pisarka. Specjalizuje się w tworzeniu książek z takich gatunków literackich jak romans, literatura obyczajowa i tzw. literatura kobieca. W swoim dorobku posiada już więcej niż dwadzieścia powieści. Mowa o takich tytułach jak "Obca w świecie singli", "Pojedynek uczuć", "Spełnione marzenia", "Szczęście za horyzontem" oraz "Cena szczęścia".
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Główną bohaterką powieści jest dziewiętnastoletnia Zosia. Dziewczyna przygotowuje się do matury i właściwie na tym jedynie powinna się teraz skupić. Niestety jej życie nie jest sielanką. Mieszka z mamą, która po rozstaniu z jej ojcem zrobiła się zgryźliwa i nie do zniesienia. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, ale kobieta zupełnie nie planuje ich celebrować. Starsze siostry Zosi wpadną zapewne jak co roku, ale też szybko odjadą gdyż to głównie ze względu na wybuchowy charakter mamy uciekły z domu daleko od problemów. Tata dziewczyny też pewnie będzie świętował gdzieś daleko z kolejną kochanką. Zosia więc tradycyjnie święta spędzi samotnie i niezbyt wesoło. Co prawda dostała zaproszenie od Jaśka, ale nie jest częścią jego rodziny i nie chce przeszkadzać. Poza tym czuje, że Jasiek zaczyna patrzeć na nią nie tylko jak na dobrą przyjaciółkę, a zaczyna jak na kobietę. Nie jest nim zainteresowana w ten sposób, dlatego unika krępujących sytuacji. Niedawno zmarła babcia Zosi i przekazała spadek jej i jej siostrom. Co prawda była to babcia ze strony ojca więc Zosia znała ją słabo ze względu na to iż mama odcięła się od niej całkowicie po rozstaniu z mężem, ale Zosia postanowiła jako jedyna przyjąć spadek i przenieść się na wieś. Ma dość obecnego życia, potrzebowała zmian. Czy jednak niepracująca, ucząca się wciąż młoda dziewczyna jest w stanie samodzielnie poprowadzić dom? Początkowo nikt więc nie dowierza jej decyzji. Okazuje się jednak, że Zosia radzi sobie całkiem nieźle, jest zdeterminowana i nie zamierza się poddawać. Na szczęście w sąsiedztwie mieszka miły pan, który okazuje się fantastycznym sąsiadem. Jak się szybko okazuje ma ON też syna, który jest okolicznym amantem. Zosi wydaje się, że jest odporna na jego urok, jednak to wcale nie jest takie proste. Czy wbrew temu co obiecywała sobie od niepamiętnych czasów pozwoli sobie na miłość do chłopaka, który tak bardzo przypomina jej nieodpowiedzialnego i niedojrzałego ojca? Czy z miłością można w ogóle walczyć? A może tym razem miłość odmieni ich oboje i stworzą piękny związek na całe życie?

  Lekturę przeczytałam z ogromną przyjemnością. Z ochotą śledziłam jak Zosia uczy się życia na wsi tak bardzo odmiennego od tego jakie wiodła w mieście. Uśmiechałam się czytając o jej najdrobniejszych staraniach o to aby w domu pomimo niełatwej sytuacji czuć było świąteczną atmosferę. Fajne było też to, że w powieści poznajemy w sumie niewielu bohaterów za to bardzo wyrazistych i o różnych charakterach. Sympatyczny pan Wojtek tak bardzo różnił się od okropnej sąsiadki, która na każdym kroku wszystkich atakowała. Jasiek z kolei, rówieśnik Zosi, był totalnym przeciwieństwem Maksa, czarującego i przystojnego syna Wojtka. Są też rodzice i siostry Zosi, jedna robiąca karierę, druga borykająca się z małżeńskimi problemami. Patrząc na nich Zosia pragnęła dla siebie innego życia, szczęśliwej rodziny, prawdziwego domu, miłości. Wiedziała, że Jasiek jest w stanie zrobić wszystko aby była szczęśliwa, ale jej serce zabiło szybciej na widok Maksa i ona sama nie była w stanie tego zmienić choć rozsądek podpowiadał jej, że nie jest to idealny kandydat...

  Powieść wprowadza czytelnika w prawdziwy świąteczny klimat. Idealnie sprawdzi się jako chwila relaksu w przedświątecznej gorączce jak i wytchnienia w okresie świąt. Autorka daje w niej czytelnikowi nadzieję. Pisze o trudnych rodzinnych relacjach, o żalu noszonym w sercu przez lata, o trudach i traumie towarzyszącej rozstaniu, wychowaniu w niepełnej rodzinie. Pokazuje też, jak wiele zależy od nas samych i że po gorszych dniach w końcu wzejdzie dla nas słońce. Musimy jednak czasem o to zawalczyć i nigdy się nie poddawać. Życie mamy tylko jedno i po prostu trzeba wziąć je w swoje ręce aby mieć po latach to poczucie, że zrobiło się wszystko co było możliwe, że przynajmniej próbowało się zawalczyć o swoje szczęście.

  "Świąteczny sekret" to lekka i mądra książka dla każdego. Jest wzruszająca, ciepła i optymistyczna. Gorąco polecam ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Świąteczny sekret" to opowieść o młodej dziewczynie, która postanowiła zmienić swoje życie. Chociaż Zosia dopiero rozpoczęła dorosłość jest niezwykle dojrzała i wie czego chce. Przyjmując spadek po babci, ucieka przed zgorzkniałą matką. Kobieta nie potrafiła poradzić sobie po odejściu męża. Zraża do siebie najbliższe otoczenie oraz córki, które przy pierwszej nadarzającej się okazji uciekają od niej. Zosia pragnie wyrwać się z domu, by zacząć żyć po swojemu, spokojnie bez wiecznych narzekań ze strony matki. Ma żal do sióstr i ojca, że nie mają dla niej czasu. Zajęci swoimi problemami zapominają o niej. Nie słuchają tego co ma im do powiedzenia. Największe wsparcie ma ze strony przyjaciela Jaśka, z którym zna się od najmłodszych lat. Wszyscy oczekują, że ich przyjaźń przerodzi się w coś więcej. Zosia jeszcze przed świętami wyrusza do starego, drewnianego domu babci. Otoczonego lasem i górami. Z niewielkimi oszczędnościami rozpoczyna nowy etap w życiu. Nie ma pojęcia, że ta decyzja zapoczątkuje wiele zmian. Zarówno w jej życiu jak i życiu całej rodziny. W końcu przejrzą na oczy, dostrzegą to co ważne. Zrozumieją, że rodzina powinna trzymać się razem i wspierać w trudnych chwilach. W najmniej odpowiednim momencie dopadnie ją klątwa. Wszystkie kobiety z rodziny zakochują się w nieodpowiednich mężczyznach. Przystojnych, ale pustych w środku. Zosia nie szuka miłości. Twierdzi, że jest "zaszczepiona" na tego typu zauroczenie. Kieruje się rozumem, nie daje sercu dojść do głosu. Boi się. że zostaje zraniona. Za wszelką cenę pragnie dać sobie radę, chociaż nie jest to łatwe. Czy z przyjaźni zrodzi się prawdziwa miłość? Czy jednak Zosia posłucha głosu serca i zakocha się w przystojnym Maksie?

  "Świąteczny sekret" to piękna, zimowa opowieść. Opowiada o prawdziwej przyjaźni, miłości i sile, która tkwi w rodzinie. O poszukiwaniu własnej drogi, dążeniu do celu. Podejmowaniu trudnych decyzji czasami wbrew wszystkim i wszystkiemu. O znajdowaniu swojego miejsca na ziemi. Polecam przeczytać jak każdą książkę autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Krystyna Mirek w tym roku czaruje swoją najnowszą świąteczną powieścią.

  Zosia była przekonana, że mężczyźni nie są kobietom z jej rodziny pisani. Jej ojciec był niebieskim ptakiem, dlatego prawie 19-latka skutecznie uodporniła się na tego typu mężczyzn. Dziewczyna nie umiała dogadać się z matką, a teraz trafiła się propozycja otrzymania zaniedbanego domu po babci. Czy ktoś z rodziny się na niego zdecydował?

  Z książką zapoznałam się praktycznie podczas jednego czytania. Bardzo trudno było mi się od tej lektury oderwać. Wciągnęłam się w nią już od pierwszych stron. Chwilami bywa nieco naiwna, ale takie też jest życie i tacy jesteśmy jako zwykli ludzie.

  Krystyna Mirek po raz kolejny wprowadza nas w świąteczny klimat, przy okazji poruszając inne życiowe tematy. Całość jest naprawdę bardzo przemyślana. Pojawiają się naprawdę różnorodni, dobrze wykreowani pod względem charakteru bohaterowie.

  ,,Świąteczny sekret" Krystyny Mirek to publikacja, na którą warto zarezerwować sobie kilka godzin, gdyż nie odłożycie jej przed przeczytaniem ostatniego zdania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Sekret antykwariusza 0/5 Nasza cena:
27,31 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekret antykwariusza

Każde miejsce ma swoją tajemnicę. Piotr Stocki prowadzi antykwariat. Pewnego dnia wyjeżdża z miasta, aby spotkać się z kimś i spłacić zaległy dług. Spirala nieprawdopodobnych zdarzeń wciąga mężczyznę w machinę zbrodni, a mroczny sekret z przeszłości daje o sobie znać. Dawne grzechy wychodzą na jaw....
eBook Sekret matki mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,80 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Sekret matki mobi epub

Jej całe życie okazało się kłamstwem… Mroczny thriller psychologiczny o utracie najbliższych, rozpadzie małżeństwa i niszczycielskiej sile mass mediów Tessa Markham nie potrafi pogodzić się ze śmiercią dwójki swoich dzieci, a jej mąż postanowił poukładać sobie życie na nowo. Kim więc teraz jest?...
Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

Za jaką cenę warto przetrwać? Czy w piekle można uratować swoje człowieczeństwo? Dramatyczne losy młodej kobiety, która, ratując się z koszmaru obozu Auschwitz-Birkenau, decyduje się pracować jako prostytutka w Kommandzie Puff, domu publicznym otwartym w 1943 r. przez SS w głównym obozie. Jej walka...
Sekret Sonji 0/5 Nasza cena:
16,45 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekret Sonji

Sonja Gustavsson zaskoczyła trzy przyjaciółki swoją niespodziewaną śmiercią i nietypowym testamentem, który wywrócił ich życie do góry nogami. Teraz Rebecka, Maggan i Susanne stają przed nowym wyzwaniem – chcą odkryć sekret, który przez całe swoje życie ukrywała ich przyjaciółka. Dlaczego nie...
eBook Sekret Amishy mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,97 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Sekret Amishy mobi epub

Jej ród skrywa sekret: tragiczną, piękną miłość. Nowa powieść autorki bestsellera Ślad po złamanych skrzydłach to dramatyczne dzieje niesłabnącej miłości, mocy uzdrawiania i niezwyciężonej siły marzeń. Jaya, dziennikarka z Nowego Jorku po raz trzeci doznaje poronienia. Jej małżeństwo – tak niedawno...
Puzzle 1000 Świąteczny rynek TREFL 0/5 Nasza cena:
21,84 zł 23,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle 1000 Świąteczny rynek TREFL

Puzzle składające się z 1000 elementów przedstawiające widok na świąteczny, bożonarodzeniowy rynek. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 683x480 mm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia...
Poznaj sekret jak pisać ebooki pdf 0/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poznaj sekret jak pisać ebooki pdf

Poznaj sekret, jak pisać ebooki i naucz się na nich zarabiać, korzystając z doświadczenia autora bestsellerów. W książce zostały poruszone takie kwestie jak: Na jaki temat napisać własnego ebooka? Jak ustalić najlepszą ceną za swojego ebooka? W jakim formacie wydać własnego ebooka? Jak...
eBook Sekret Picassa mobi epub 0/5 Nasza cena:
16,92 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Sekret Picassa mobi epub

Leo Vidal, barceloński dziennikarz śledczy, dostaje kuszącą propozycję od niejakiego Steinera, tajemniczego marszanda sztuki nowoczesnej z Sitges. W ciągu siedmiu dni ma odnaleźć zaginiony obraz Picassa. W rzeczywistości nie ma dowodów na to, że obraz naprawdę istnieje. Ale jeśli zostanie...
eBook Skrzydła ognia. Księga 4. Mroczny sekret mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,25 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Skrzydła ognia. Księga 4. Mroczny sekret mobi epub

Coś niedobrego kryje się w mrokach… Tajemnicze Nocoskrzydłe wszystko ukrywają, począwszy od własnego domu i królowej, skończywszy na wyborze sojuszniczki w wojnie. Teraz porwały własne smoczę przeznaczenia. Gwiezdny Lotnik jest podekscytowany i przerażony perspektywą poznania swojego plemienia....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula