Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Książki dla młodych czytelników
Wydawnictwo: HarperKids
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 128
Opis

Książka Emilii Kiereś to idealny wybór dla dzieci stojących u progu swej edukacyjnej drogi. Przypadnie do gustu zwłaszcza dziewczynkom. Główna bohaterka Marysia znalazła się w sytuacji, w której musi zmierzyć się z mającymi nastąpić lada moment dużymi zmianami w jej życiu. Dziewczynka jest pełna obaw i martwi się, jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości. Niezwykle pouczające opowiadanie o byciu nieśmiałym, przełamywaniu własnych słabości, a także o pięknych i ważnych wartościach, takich jak przyjaźń, miłość i rodzina.

Marysię czeka trudny czas. Nieubłaganie zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. To moment tym trudniejszy, że to sam początek jej edukacji. Niebawem stanie się uczennicą pierwszej klasy, a jakby tego było mało, jej mama spodziewa się kolejnego dziecka. Marysia będzie musiała odnaleźć się w dwóch ważnych, życiowych rolach - jako uczennica oraz starsza siostra. Jednak zanim to nastąpi, czeka ją cała masa niezwykłych, wakacyjnych przygód. Nadchodzące lato spędzi w małym domku na wsi, u cioci Ani. Tam czekają na nią ciekawe wydarzenia i nowe przyjaźnie. Kim jest tajemnicza osoba, która z nieśmiałym zaciekawieniem przygląda się dziewczynce zza żywopłotu? Kim jest niezwykła Felicja i o co chodzi ze srebrnym dzwoneczkiem w tytule? Odpowiedzi na te wszystkie nurtujące pytania poznacie już niebawem. To piękna książka, która z pewnością dostarczy wiele emocji i wzruszeń.


O autorce

"Srebrny dzwoneczek" to niezwykła i wzruszająca historia małej Marysi napisana przez Emilię Kiereś. To córka znanej autorki cyklu Jeżycjada - Małgorzaty Musierowicz - która tym razem wcieliła się w rolę ilustratorki. Dzięki niej tekst przeplatany jest uroczymi obrazkami pełnymi głębokiego wyrazu i tajemniczości. Każdy, kto przeczyta tę książkę, z wielką przyjemnością sięgnie po kolejną, zatytułowaną "Złota Gwiazdka". I choć będzie to odrębna historia, to pojawią się ci sami bohaterowie. Przeniesiemy się o kilka lat w przyszłość i spotkamy ponownie Marysię oraz jej młodszego, choć już nie tak maleńkiego brata.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii powieści i opowiadania lub z serii Książki dla młodych czytelników

Szczegóły
  • Tytuł: Srebrny dzwoneczek
  • Autor: Emilia Kiereś
  • Wydawnictwo HarperKids
  • Seria Książki dla młodych czytelników
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 128
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788327663726
  • Język: polski
  • ISBN: 9788327663726
  • EAN: 9788327663726
  • Wymiary: 16.5x21.5 cm
  • Ostrzeżenia i pozostałe informacje: NIE
  • Dane producenta: HarperCollins Polska sp. z o.o., Domaniewska 34A, 02-672 Warszawa, Polska, info@harpercollins.pl, tel. +48 22 856 57 57
Recenzje książki Srebrny dzwoneczek (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia Ś. w dniu 2021-11-11
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Kilka dni temu recenzowałam dla Was książkę Złota gwiazdka. Przyszedł jednak czas na to, bym poznała i pierwszą część tego krótkiego cyklu, a tą książką jest właśnie Srebrny dzwoneczek. Powiem szczerze, że nie wiedziałam czego spodziewać się po tej powieści, skoro druga część tak mocno mi się spodobała. Czy będzie słabiej? Czy popełniłam błąd, czytając te książki nie po kolei? No cóż. Odpowiedzi znajdziecie w tej opinii.

    Marysia ma przed sobą nie lada wyzwanie - już niedługo będzie musiała zmierzyć się z pierwszą klasą podstawówki, nowymi znajomymi oraz nowym członkiem rodziny - młodszym braciszkiem. Wydaje się, że będzie to za dużo, jak na tak młodą istotkę. Dziewczynka jednak na razie spędza wakacje u cioci i rozmyśla. Pewnego dnia Marysia odkrywa w lesie biały domek, a w nim poznaje Panią Wróżkę. Czy mieszkanka tajemniczego domku pomoże dziewczynce uporać się z rosnącymi problemami? Czy dziki kotek, plączący się przy domu cioci da się oswoić? No i kim jest ten ktoś, kto stale obserwuje Marysię zza żywopłotu?

    Tym razem główną bohaterką jest Marysia, która okazała się dość nieśmiałą i cichą dziewczynką. Oczywiście, nie twierdzę, że jest to złe czy nieodpowiednie - każdy ma swój charakter i tyle. Spodobało mi się to, jak autorka wykreowała tę postać i w jaki sposób ukazała jej stopniową przemianę. Marysia zyskała moją sympatię i bardzo jej kibicowałam. Co więcej, do gustu przypadła mi również jej ciekawość świata i tego, co przed nią skrywa – w końcu jasnym tego dowodem jest odnalezienie tajemniczego domku.

    Emilia Kiereś skupiła się tutaj bardziej na kwestii rozpoczynania nowego etapu w życiu, a w tym konkretnie przypadku zaczynania szkoły. Jest to stresujące doświadczenie dla większości jak nie wszystkich dzieciaków. Zresztą, sama pamiętam moment, gdy to ja szłam do pierwszej klasy i nie znałam wielu osób. Uważam więc, że Srebrny dzwoneczek sprawdzi się idealnie dla najmłodszych, którzy zaczęli już lub będą zaczynać w przyszłym roku swoją przygodę z edukacją.

    Przyznam szczerze, że trochę żałuję, że najpierw poznałam część drugą. Mam wrażenie, że odebrało mi to wiele satysfakcji z poznawania opisywanych historii po kolei. Jednak czasu już nie cofnę. Mogę jedynie napisać, że gdybym miała czytać te książki tak od początku, to raczej zrobiłabym to już po kolei. W zaistniałej sytuacji mogę napisać, że bardziej jednak do gustu przypadła mi Złota gwiazdka, ale to chyba raczej z powodu świątecznej atmosfery, jaka została tam wpleciona.

    Niemniej jednak Srebrny dzwoneczek to kolejna bardzo dobra powieść Emilii Kiereś, którą polecam. Gdybym miała w swoim otoczeniu młodego czytelnika, który zacząłby właśnie przygotowania do rozpoczęcia szkoły - podsunęłabym mu tę książkę. Jak przezwyciężyć swój strach i niepewność? Czy wystarczy tylko zwykłe “cześć”? Odpowiedzi na te pytania z pewnością znajdziecie na kartach tej właśnie książki.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula