Sprawa dla koronera. Kulisy zawodu, który codziennie spotyka śmierć

Autor:

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 14
Wysyłka w:
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Ilość stron
416
Promocja! Do końca pozostało:
Nasza cena: 30,03 zł 42,90 zł Taniej o: 30%

“Sprawa dla koronera. Kulisy zawodu, który codziennie spotyka śmierć” to niesamowita książka opisująca najciekawsze przypadki w karierze pewnego koronera z Kalifornii!

Jak wygląda życie i praca osoby, która na co dzień spotyka się ze śmiercią? Czy do pewnych widoków można się przyzwyczaić? Jak może zmienić się psychika koronera? O tym wszystkim dowiemy się sięgając po “Sprawa dla koronera. Kulisy zawodu, który codziennie spotyka śmierć”.

Jego praca na miejscu zbrodni jest najważniejsza i nie raz słyszeliśmy o niej w filmach czy serialach kryminalnych. Każdego dnia koroner musi stanąć oko w oko ze śmiercią, aby znaleźć odpowiedzi dla żywych. Jak to się stało, że ktoś umarł? Kto jest winny i odpowiedzialny za morderstwo? Tak naprawdę nie ma prostych pytań i jednoznacznych odpowiedzi. Każdy przypadek jest inny, niepowtarzalny i unikatowy. Trzeba jednak doskonale znać się na swojej pracy, aby wykonywać ją w pełni rzetelnie i być odpornym na różne widoki.

“Sprawa dla koronera. Kulisy zawodu, który codziennie spotyka śmierć” to książka, w której znajdziemy najciekawsze przypadki w karierze Kena Holmesa, koronera z Kalifornii. Razem z nim możemy przyjrzeć się podejrzanemu morderstwu, w które zamieszany był sam Tupac Shakur, zajrzymy do przerażającej celi śmierci w więzieniu San Quentin i spróbujemy dowiedzieć się, kto był tajemniczy właścicielem stopy w bucie wyrzuconej przez morze na plażę.

John Bateson jest amerykańskim pisarzem i redaktorem. W przeszłości pracował jako dyrektor wykonawczy w Centrum Interwencji Kryzysowej w San Francisco. W swoich książkach porusza tematy społeczne i środowiskowe.

Czytaj całość

Recenzje (14)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Sprawa dla koronera. Kulisy zawodu, który codziennie spotyka śmierć” jest to książka, która dosłownie wbiła mnie w fotel (na szczęście bez skutku śmiertelnego). Siedziałam i czytałam, nie mogąc się od niej oderwać.

  John Bateson stworzył naprawdę świetną pozycję, otwiera ona przed czytelnikiem świat zawodu, który przeraża wielu ludzi. Ken Holmes jest emerytowanym koronerem hrabstwa Marin, które znajduje się niedaleko słynnego San Francisco.

  Od pierwszych stron jesteśmy płynnie prowadzeni przez niemal cały życiorys Holmes’a, charakterystykę zawodu, aż po sprawy śmierci, nad którymi pracował w czasie swojej kariery zawodowej.

  Przerażające, niewiarygodne, zaskakujące... Morderstrwa i samobójstwa. Każda historia jest inna, jednak jednakowo wciągająca czytelnika. Zdaję sobie spradę, że nie jest zbyt subtelne określenie, ale każdy, kto przeczyta tę książkę, z pewnością je zrozumie.

  Moim zdaniem na duży plus zasługuje fakt, że autor bez zbędnego przedłużania i dodawania nieistotnych faktów przedstawia każdą sprawę. Dzięki temu książkę czyta się naprawdę ekspresowo i nie ma czasu na znużenie.

  „Sprawa dla koronera” śmiało mogę określić najlepszą książką, jaką miałam okazję przeczytać od dawien dawna! Polecam z pełną odpowiedzialnością.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-26
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  John Bateson w swojej książce "Sprawa dla koronera" uchyla rąbka tajemnicy tegoż zawodu. W ten dość trupi świat wprowadza czytelnika emerytowany koroner spod San Francisco - Ken Holmes. Poznajemy jego dzieciństwo i dalszą edukację ( a raczej jej brak), która umożliwiła mu objęcie niniejszej ścieżki zawodowej. Przedstawione zostają wymagania stawiane przed przyszłym koronerem, ale i indywidualne kompetencje pomagające sprostać pierwszym autopsjom. Ponadto autor przedstawia rzetelne informacje związane z aspektami prawnymi i administracyjnymi tejże pracy. Kalejdoskop przedstawiony spraw kryminalnych, w których brał udział Holmes, umożliwia czytelnikowi poznanie zasad działania zawodu, ze szczególnym uwzględnieniem pracy w terenie.

  Wszystko zostało przedstawione w syntetycznej formie, bez zbędnych szczegółów, które mogłyby spowodować poczucie zagubienia czytelnika. Nie jest to książka dla każdego, lecz jeśli chce się faktycznie poznać świat koronerów, to jest to jedna z rzetelniejszych książek poświęcanych temu zagadnieniu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-24
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W "Sprawie dla koronera" Ken Holmes, koroner z Kalifornii opowie Wam o najciekawszych przypadkach śmierci z jakimi się zetknął podczas swojej prawie czterdziestoletniej kariery. Jego zadaniem było wyjaśnienie okoliczności i przyczyn śmierci. Niektóre sprawy czekały na swoje rozstrzygnięcie nawet kilkanaście lat! Dowiecie się również jaką drogę przebył od pracy w zakładzie pogrzebowym do momentu gdzie znajduje się teraz.

  W książce przeczytacie o strasznych, a czasem zaskakujących przypadkach zgonów.

  Całość napisana jest bardzo przystępnym językiem, więc nie musicie się martwić, że się pogubicie w opowieści Kena.

  Jest to pozycja, która może wzbudzić wiele emocji, bo niektóre opisane przypadki przyprawiają o gęsią skórkę.

  Na pewno jest to obowiązkowa lektura dla miłośników kryminałów i osób lubiących tego rodzaju tematykę.

  Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mimo ciężkiego tematu, z dwóch powodów książkę czytało mi się bardzo sprawnie i z przyjemnością. Po pierwsze, historie które poznajemy są przedstawiane w bardzo zwięzłej formie (max kilka stron na sprawę), a przy tym nie pozbawiono nas sporej ilości szczegółów. Drugim powodem jest obecność w książce samego Kena Holmesa. Nie jest ON pionkiem, a naszym aktywnym współrozmówcą. Nie tylko przedstawia nam suche fakty ale również siebie i swój stosunek do opisywanych wydarzeń. Da się odczuć, że jest to ktoś stworzony do tej brutalnej pracy, a jednocześnie posiadający dużą wrażliwość.

  Gorąco polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pewnego wieczoru, w hrabstwie Marin, koroner Ken Holmes zostaje wezwany do stwierdzenia zgonu 1,5 rocznego chłopczyka. Wstępne oględziny pozwalają wysnuć wnioski, iż ogromna rozpacz rodziców chłopca nie jest tym, co widać na pierwszy rzut oka. Holmes zgodnie z stanowiskiem, jakie pełni, podejmuje się wyjaśnienia okoliczności śmierci dziecka. Z jakimi jeszcze sprawami 'mini detektyw' będzie miał okazję się zetknąć i kto to jest wgl. Ten koroner? Na te i wiele innych pytań odpowie Wam książka Sprawa dla koronera. Kulisy zawodu, który codziennie spotyka śmierć, która dzięki Wydawnictwu Znak znajdzie się na półkach księgarni w całej Polsce.

  Koroner w krajach angielskojęzycznych to w Polsce nikt inny, jak lekarz medycyny sądowej. Za granicą jest to osoba, która stwierdza zgon i zajmuje się wyjaśnieniem okoliczności oraz czasu zgonu osoby, co do której zachodzi podejrzenie, iż nie umarła z przyczyn naturalnych. W Stanach osoba obejmująca to stanowisko nie musi mieć żadnego określonego wykształcenia. Doświadczenie oraz wiedzę zdobywa podczas pracy i specjalistycznych kursów. Mile widziana w CV jest wzmianka o pracy w kostnicy, czyli podobnie jak bohaterowi książki, ułatwia zdobycie tego stanowiska.

  Jak wiecie, lubię literaturę faktu oraz moim ukochanym gatunkiem, który absolutnie nie ma żadnych konkurentów, jest oczywiście kryminał, więc obok tej książki nie mogłam przejść obojętnie! Nawet nie wiecie, jak się cieszę, że miałam okazję uzupełnić swoją wiedzę na temat rozwiązywania kryminalnych zagadek. 'Sprawa dla koronera, czyli kulisy zawodu, który codziennie spotyka śmierć' jest bezsprzecznie mini encyklopedią kryminalistyki oraz zbiorem pomysłów, które jeszcze nie zostały przedstawione na kartach detektywistycznych powieści. Niektóre przedstawione w niej historie są tak absurdalne, że, aż ciężko uwierzyć, że to naprawdę miało miejsce. Na szczęście, dla wszystkich niedowiarków i wyjątkowo ciekawskich, na końcu znajdziemy przypisy, które pozwolą Wam dowiedzieć się więcej, na temat przedstawionych sytuacji.

  Książka napisana jest lekkim językiem, w formie relacji z życia zawodowego koronera Kena Holmesa. Przez większą część swojego życia pełnił tą funkcję, stykając się z najrozmaitszymi, bardziej i mniej skomplikowanymi sprawami zgonów. Na podstawie jego relacji, autor książki podsuwa czytelnikowi informacje na temat postępowania w przypadkach zabójstw, samobójstw oraz śmierci naturalnych. Opisuje jakie obowiązki spoczywają na koronerach w Stanach Zjednoczonych i dlaczego, po stwierdzeniu zgonu, priorytetem jest poinformowanie rodziny. Na konkretnych przykładach przedstawia, w jaki sposób udało mu się odkryć, że z pozoru prosta sprawa samobójstwa, w rzeczywistości jest bardzo sprytnie zaplanowanym morderstwem i dlaczego stężenie pośmiertne jest w stanie powiedzieć wiele na temat sposobu zgonu danego człowieka?

  Absolutnie przepadłam przy tej książce i uważam, że przypadnie ona do gustu wszystkim fanom kryminałów i nie tylko. Zarówno tym, którzy dopiero poznają ten gatunek, jak i tym, którzy od lat czytają tego typu książki. Przemyślenia koronera na temat życia i śmierci sprawiają, że w mojej opinii jest to również świetny tytuł dla tych osób, które chętnie sięgają po thrillery psychologiczne.

  Jedynym małym minusem jest dla mnie to, że niektóre sprawy były przedstawione mało szczegółowo. Ale gdyby autor zagłębił się w każdą z osobna, tą książką miałaby pewnie z 800 stron. Chodź według mnie mogłaby mieć nawet 1000, i tak bym po nią sięgnęła! Drogi autorze może to właśnie okazja, aby stworzyć jej kontynuację? Myślę, że byłaby równie ciekawa!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 9 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: John Bateson
 • Wydawnictwo Znak
 • Seria Kolekcja Wojenna
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 416
 • Format: 14.4 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324048984
 • Język: polski
 • Podtytuł: Kulisy zawodu który codziennie spotyka śmierć
 • Oryginalny tytuł: The education of a coroner
 • Tłumacz: Anna Sak
 • ISBN: 9788324048984
 • EAN: 9788324048984
 • Wymiary: 14.0x20.0x2.5 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula