Sny o Warszawie. Wizje przebudowy miasta 1945-1952

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Format
135mm x 206mm
Ilość stron
328
Nasza cena: 17,01 zł 42,00 zł Taniej o: 60%

“Sny o Warszawie” to książka ukazująca skutki II wojny światowej w zupełnie inny sposób - nie opowiada o drastycznych wydarzeniach w niemieckich obozach koncentracyjnych, nie przedstawia liczb niewinnych ofiar ani nie nawiązuje do tragicznego finału powstania warszawskiego.

Publikacja Krzysztofa Mordyńskiego opiera się głównie na odbudowie Warszawy, a raczej niepowodzeniach podczas odbudowy i wszelkich czynnikach, które wpłynęły na taki stan rzeczy. Pozycja "Sny o Warszawie. Wizje przebudowy miasta 1945-1952" ukazuje wszelkie pomysły na ratowanie stolicy i ówczesną polityczną rzeczywistość, która zweryfikowała te plany.

Lata 1939-1945, a nawet wcześniej. Czasy, gdy człowieczeństwo nie istniało, a świat pogrążał się w największej żałobie w historii, każdego dnia coraz mocniej. To właśnie wtedy Polska ucierpiała najbardziej. To właśnie wówczas stolica zamieniła się w zgliszcza i gruzy, które w żadnym stopniu nie przypominały cudownej Warszawy. Po wojnie planowano ją odbudować, by ponownie stworzyć ukochane miasto wszystkich Polaków.

Planów było mnóstwo, zapału i chęci do realizacji jeszcze więcej. W rzeczywistości piętrzyły się jednak przeszkody. Brak odpowiednich finansów, sytuacja polityczna w kraju... Trudne czasy nastały wtedy dla Polaków, którzy po wojnie musieli nauczyć się żyć od nowa.

Książka Krzysztofa Mordyńskiego "Sny o Warszawie. Wizje przebudowy miasta 1945-1952" przedstawia cele architektoniczne i urbanistyczne z zupełnie innej perspektywy. Za wszystkimi konstrukcjami, projektami i rozwiązaniami kryli się bowiem ludzie, którzy włożyli mnóstwo wysiłku w obecny wygląd stolicy Polski. Sentyment do Warszawy, miłość do Ojczyzny, nienawiść do sąsiadów na mapie... to wszystko skumulowało się w jedność i dało siłę zwykłym, polskim mieszkańcom na stworzenie idealnej formy współczesnego miasta.

Recenzje (3)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Mieliście kiedyś okazję obejrzeć film pt. “Miasto Ruin”, wyświetlany w Muzeum Powstania Warszawskiego? Jeśli nie, prawdopodobnie w innych okolicznościach widzieliście zdjęcia zrujnowanej wojną stolicy. Jak ze śmierci, popiołów i gruzów stworzyć miasto gotowe na nowe życie i wyzwania przyszłości?

  Z takim niewyobrażalnie trudnym zadaniem zmierzyła się grupa warszawskich architektów z Biura Odbudowy Stolicy. “Sny o Warszawie” Krzysztofa Mordyńskiego to opowieść o ich mozolnej pracy - recenzję reportażu przeczytacie poniżej.

  🔸 “Gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje” 🔸

  >>Jak daleko mógł sięgać heroizm pokolenia, które przeszło II wojnę światową? Czy na nim miał spocząć główny ciężar odbudowy, czy może lepiej było go rozłożyć w czasie, przerzucić na dzieci i wnuki? Ludzie, którym udało się uniknąć zagłady, mieli prawo zadać takie pytanie, zastanowić się, czy nie dość już wycierpieli. To jednak właśnie doświadczenie bliskości śmierci dawało im siłę, dzięki której mogli dokonać rzeczy prawdziwie heroicznych - choć rzadko stawia się pomniki tym, co budują, a zdecydowanie częściej tym, co walczą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Krzysztof Mordyński stworzył książkę o Warszawie. Tak, wiem, łatwo się tego domyślić, ponieważ nazwa miasta użyta jest w tytule. Tylko, że ciężko mi opisać w jednym zdaniu tą książkę. Po części mamy tu wysiłki osób, które chcą odbudować miasto, zniszczone przez wojenną pożogę. Z drugiej strony poczułem się nieco tak, jakby ktoś opowiadał nam o marzeniach, jakie w związku z tym chciał spełnić. Tylko, że zabrakło chęci, zapału, funduszy..? Sam już nie wiem. Ogólnie książkę się czyta dobrze. Nie czułem, żeby było to jakieś nudne, naukowe rozważanie, więc polecam i Wam ją do przeczytania, abyście sami mogli ją ocenić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Krzysztof Mordyński Sny o Warszawie Wizje przebudowy miasta 1945-195

  "Mam tak samo jak ty

  Miasto moje, a w nim

  Najpiękniejszy mój świat

  Najpiękniejsze dni

  Zostawiłem tam kolorowe sny..." śpiewał Czesław Niemen.

  Wracający po II wojnie światowej do Warszawy architekci nie mieli łatwego zadania, bo miasto praktycznie nie istniało. Potrzebny był koncepcyjny wysiłek wielu osób, setki godzin spędzonych na kreśleniu projektów, przegadane nad nimi noce, ścierające się poglądy, prowadzące w konsekwencji do wypracowania wspólnego stanowiska. Działania musiały być podejmowane szybko, bo zaraz po wyzwoleniu miasta jego mieszkańcy zaczęli wracać. Do siebie, nawet jeśli po domach została tylko sterta gruzu.

  Przy tak dużych zniszczeniach, chcąc odbudować Warszawę, trzeba było praktycznie postawić ją od nowa. "Sny o Warszawie" nie są monografią poświęconą odbudowie. Stanowią próbę przedstawienia jej wizji, idei, koncepcji proponowanych przez pracujących nad planami architektów. Koncepcji, które potrafiły się ścierać, wykluczać, a jednocześnie musiały zostać dostosowane do ówcześnie panujących warunków, wymagań, nacisków. Pracujący przy nich architekci zdani byli sami na siebie. Pomocą z zewnątrz, w tym wypadku Związku Radzieckiego, stał się jedynie Pałac Kultury i Nauki.

  Autor lokuje wizję odbudowy, która nadawałaby miastu realny, możliwy do stworzenia, a zarazem przyjazny mieszkańcom kształt w czterech różnych koncepcjach. Warszawy jako marzenia, miasta idealnego, a zarazem nowoczesnego, miasta jako maszyny z uporządkowaną funkcjonalną przestrzenią, dzielonego pasmami ulic, dającego przestrzeń do pracy, mieszkania i wypoczynku. Wreszcie tak ważnej dla mieszkańców przestrzeni życia społecznego, która przy zapewnieniu odpowiedniej infrastruktury, nie tylko mieszkaniowej, ale też pralni, łaźni czytelni, terenów sportowych, zaspakajać będzie wszystkie potrzeby, a jednocześnie ułatwi funkcjonowanie i zbuduje więzi międzyludzkie w bloku, na osiedlu, w dzielnicy, wreszcie w całym mieście.

  I ostatniej - Warszawy przedstawionej jako kompozycji, zabudowy, która powstała i tej będącej jedynie w sferze planów, ścierającej jednocześnie ze sobą dwie wizję architektoniczne: modernizmu oraz do realizmu.

  Nie jest to książka, która pokaże czytelnikowi wymierny efekt końcowy, będący skutkiem kilkuletniej pracy architektów (są oczywiście przykłady), nie zobaczymy również kolejnych etapów przebudowy stolicy, szczęśliwych z otrzymania nowego lokum mieszkańców.

  Spojrzymy natomiast na idee, które przyświecały architektom, koncepcje, które zostały zrealizowane bądź pozostały jedynie w sferze planów, podejrzymy dołączone do książki szkice, dowiemy się skąd czerpali inspiracje. Ich zadaniem było przecież stworzenie projektu urbanistycznego na niespotykaną dotąd skalę, który natychmiast trzeba było wcielać w życie. Z wojennej tułaczki wracali przecież mieszkańcy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • Outlet
  -50%
  Warszawa Czyje jest miasto ?

  Warszawa Czyje jest miasto ? Outlet

  Książka jest dziełem Autorów wywodzących się z trzech dyscyplin naukowych: antropologii kulturowej, geografii i socjologii. Jest to więc praca interdyscyplinarna, której wspólny mianownik stanowi Warszawa. Zamysł jest jednak szerszy, ponieważ na konkretnym przykładzie Autorzy chcieli odpowiedzieć...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 19,95 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -33%
  Upiór. Historia naturalna

  Upiór. Historia naturalna

  Historyczno-antropologiczne studium, które czyta się jak trzymającą wnapięciu powieść. Dysputy paryskich uczonych o polskich wampirach, Mickiewiczwychodzący z grobu, picie trupiej krwi w czasie zarazy i zupełnie nowespojrzenie na ludowe wierzenia. Bogactwo nieznanych dotąd materiałów...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 60,74 zł 90,00 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -31%
  Listy na wyczerpanym papierze

  Listy na wyczerpanym papierze

  „Listy na wyczerpanym papierze” powracają Bestsellerowy zbiór korespondencji Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, dwójki kochanków i geniuszy słowa, powraca w ręce czytelników. Listy z lat 1964-1966 ilustrowane materiałami archiwalnymi, pocztówkami, rękopisami i zdjęciami to fenomenalny zapis...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 34,71 zł 49,99 zł
  w magazynie
 • -28%
  Żar. Oddech Afryki

  Żar. Oddech Afryki

  Z jednej strony kolonializm, głód, konflikty plemienne, epidemie i klęski naturalne, krzywdy wyrządzone przez białego człowieka. Z drugiej - safari, nieskażona natura, piękno krajobrazu i wieczne lato. Tyle stereotypy. A jaka Afryka jest naprawdę? Tego próbuje się dowiedzieć Dariusz Rosiak, który -...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Outlet
  -50%
  Życie seksualne kanibali

  Życie seksualne kanibali Outlet

  Jedna z najzabawniejszych książek podróżniczych w historii Maarten postanowił rzucić wszystko i wyjechać na Tarawę, wyspę na Południowym Pacyfiku. Jednak upragniony raj okazał się daleki od ideału? Maarten podejmuje więc nierówną walkę z gorącem, bakteriami, upierdliwymi urzędnikami i dobiegającymi...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 17,50 zł 34,99 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -23%
  Z kamerą i strzelbą przez Mato Grosso - T. Halik

  Z kamerą i strzelbą przez Mato Grosso - T. Halik

  (...) książki Toniego (...) to były ? to nadal są fascynujące książki, nie tylko ciekawe z powodu tematu , ale pisane barwnym soczystym językiem, pełnym metafor i wyrafinowanych skojarzeń. Ale też książki poznawcze, wnikające głęboko w problemy antropologii, etnografii, kultury. Zawsze pozostaną...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 30,80 zł 40,01 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Outlet
  -70%
  Sztab Generalny Wojska Polskiego 1918-1939

  Sztab Generalny Wojska Polskiego 1918-1939 Outlet

  Sztab Generalny stanowi podstawowe ogniwo kierownictwa wojskowego, główny organ planowania strategiczno-operacyjnego, a także dowodzenia całością sił zbrojnych. W niektórych armiach stanowił ponadto organ koordynujący pewne dziedziny przygotowań państwa do prowadzenia wojny. Dzieje polskiego Sztabu...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 20,66 zł 69,00 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -25%
  Ania na uniwersytecie. Twoje lektury

  Ania na uniwersytecie. Twoje lektury

  Rozpoczęcie nauki na uniwersytecie w Redmond, zawieranie nowych znajomości, miłość i walka o stypendium, to najważniejsze elementy trzeciej części opowieści o Ani Shirley.
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 14,99 zł 19,99 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -15%
  Gdzie raki zimują Tom 1 Spotkania w Azji

  Gdzie raki zimują Tom 1 Spotkania w Azji

  Książka, którą trzymasz w ręku, jest zapisem moich doświadczeń, refleksji, spostrzeżeń, przygód i najcenniejszych lekcji, jakie otrzymałem w podróży na przestrzeni ostatnich siedmiu lat. Są to historie o niezwykłych ludziach. Każda z nich opowiada o jednym bohaterze oraz kraju, w którym go...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 33,92 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -13%
  Niezwykła historia pałacu Saskiego

  Niezwykła historia pałacu Saskiego

  Historia nieistniejącego pałacu Saskiego jest burzliwa i pełna tajemnic. Jedyną pozostałością po wysadzonej w grudniu 1944 roku przez Niemców budowli jest fragment kolumnady z Grobem Nieznanego Żołnierza. Przeprowadzone w ciągu ostatnich kilkunastu lat badania archeologiczne jego podziemnej części,...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 43,41 zł 49,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Sny o Warszawie mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,56 zł 33,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Sny o Warszawie mobi epub

Po wojnie Warszawa nie została odbudowana. Przywrócono ją do życia, ale w odmiennej formie, ukształtowanej przez mieszankę sentymentu, poczucia misji, szaleńczej odwagi, przesadnej pewności siebie i specyficznych powojennych okoliczności. Czasy były ciężkie, sytuacja polityczna co najmniej...
Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji 0/5 Nasza cena:
16,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji

Michael Hebb to współtwórca popularnego na Zachodzie ruchu, w ramach którego ludzie, znajomi lub nieznajomi, spotykają się przy stole, by porozmawiać o śmierci. Tak jak o życiu, normalnie. Gdybyś mógł przedłużyć swoje życie, to o jak długo? Jak wygląda dobra śmierć? Jak chciałbyś być wspominany?...
Wieczni tułacze. Powojenna emigracja polskich Żydów 5/5 Nasza cena:
17,01 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wieczni tułacze. Powojenna emigracja polskich Żydów

Emigracja, wygnanie, wyjazdy dobrowolne, wymuszone, upragnione, albo niechciane, legalnie, albo nielegalne, wyjazdy bez powrotu - to los niemal dwustu tysięcy Żydów, którzy po wojnie opuścili Polskę. Emigracja to jedno z najtrudniejszych doświadczeń, jakie mogą spotkać człowieka, to niepewność i...
TOPR. Żeby inni mogli przeżyć 5/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

TOPR. Żeby inni mogli przeżyć

Ile trwała najdłuższa reanimacja? Jakie szanse na przeżycie ma człowiek w lawinie? Dlaczego akcje jaskiniowe uważane są za jedne z najtrudniejszych? Jaka była najdłuższa wyprawa TOPR? Czy śmigłowiec Sokół przyleci po rannego zawsze i o każdej porze? Jaką rolę w ratowaniu ludzi odgrywają toprowskie...
100 rzeczy, których nie wiesz o swoim ciele 0/5 Nasza cena:
27,17 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

100 rzeczy, których nie wiesz o swoim ciele

Czy wiesz, że wszyscy mężczyźni zaczynają życie jako kobiety? A może fakt, że skóra chroni nas przed wyparowaniem, to dla ciebie żadna nowość? Nawet jeśli tak jest, książka "100 rzeczy, których nie wiesz o swoim ciele" i tak będzie cię nieustannie zaskakiwać. Włosy żyją zaledwie 5 lat i tracimy ich...
Pięć stawów. Dom bez adresu 5/5 Nasza cena:
26,92 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pięć stawów. Dom bez adresu

Kiedyś, żeby zarezerwować tu miejsce, trzeba było wysłać list - tradycyjnie, pocztą. Do skrzynek wpadały więc kartki i koperty opisane: "Schronisko w Pięciu Stawach Polskich. Tatry!". "A gdzie adres?!", zżymali się urzędnicy Poczty Polskiej, dopytując o nazwę ulicy, numer budynku i kod pocztowy....
Nasz Wszechświat. Wszystko, co wiemy, czego nie wiemy, i jeszcze więcej 0/5 Nasza cena:
29,26 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nasz Wszechświat. Wszystko, co wiemy, czego nie wiemy, i jeszcze więcej

Wszystko, co wiemy o Wszechświecie, wszystko, czego jeszcze musimy się dowiedzieć, a nawet więcej - właśnie o tym opowiada książka wybitnej brytyjskiej astrofizyk Jo Dunkley, która łączy swoją wiedzę z ogromnym talentem pisarskim. "Nasz Wszechświat" to odkrywanie Wszechświata z książką w dłoniach,...
TOPR 2. Nie każdy wróci 5/5 Nasza cena:
28,10 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

TOPR 2. Nie każdy wróci

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o wypadku na Giewoncie latem 2019 roku? Czy jest ktoś, kto nie śledził, nie komentował, nie angażował się emocjonalnie w walkę o życie grotołazów uwięzionych nieco wcześniej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej? Jeśli wydaje Wam się, że wiecie o tych wypadkach sporo, po...
Ogień i furia. Biały Dom Trumpa 4/5 Nasza cena:
32,47 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ogień i furia. Biały Dom Trumpa

Już wkrótce polskie wydanie książki, która wstrząsnęła Ameryką! Jeszcze przed swą przyspieszoną premierą książka Michaela Wolffa „Fire AND Fury: Inside the Trump White House” zyskała ogromny rozgłos i wzbudziła wiele emocji i kontrowersji, a prezydent USA Donald Trump bezskutecznie próbował...
Detoks. Zdzisław Beksiński, Norman Leto. Korespondencja, rozmowa 5/5 Nasza cena:
55,49 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Detoks. Zdzisław Beksiński, Norman Leto. Korespondencja, rozmowa

Młody malarz i uznany artysta o życiu i sztuce. Dwóch artystów. Dwie odmienne osobowości. Dwa różne temperamenty. I sztuka, która stała się początkiem przyjaźni. Młody artysta Łukasz Banach zafascynowany twórczością Zdzisława Beksińskiego postanawia zaryzykować i nawiązać kontakt ze znanym i...
Jak wynaleźć wszystko. Cała wiedza ludzkości w jednej książce 4/5 Nasza cena:
30,37 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak wynaleźć wszystko. Cała wiedza ludzkości w jednej książce

Najzabawniejszy poradnik dla zagubionych podróżników! Jak można zmieścić całą wiedzę ludzkości w jednej książce? Z pozoru wydaje się to niemożliwe, jednak wszystko stanie się jasne, jeśli dodamy, że tą książką jest poradnik dla podróżujących w czasie, którzy bezpowrotnie utknęli w odległej...
Czekając na człowieka 5/5 Nasza cena:
21,55 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czekając na człowieka

Niepublikowane zapiski, listy, wywiady i zdjęcia Agnieszki Osieckiej z czasu ciąży i porodu. Walka o równouprawnienie figur artystki, matki i kobiety. "Czekając na człowieka", Agnieszka Osiecka chciała, by jej macierzyństwo było chociaż trochę niezwykłe. Nie chciała urodzić w czasie seansu...
Wybrane bestsellery
Feluś i Gucio świętują 0/5 Nasza cena:
33,70 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Feluś i Gucio świętują

Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych...
Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum 5/5 Nasza cena:
18,44 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum

Obejmuje 60 jednostek tematycznych i jest zgodny z programem nr AZ-3-01/18. Każdy temat zawiera stałe elementy: Poznaję, Słucham Boga, Rozważam, Działam. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz...
Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel 0/5 Nasza cena:
50,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel

Lalka Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Te zestawy Barbie Color Reveal kryją aż sześć niespodzianek! W każdym z nich jest lalka Chelsea z kolorowym syrenim ogonem, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy - pociągnij za pasek, aby usunąć...
Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka 0/5 Nasza cena:
53,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka

Dzieci pokochają budowanie własnej Spycharko-betoniarki Rubble’a inspirowanej animacją „Psi Patrol Film”. W tym zestawie konstrukcyjnym jest 1 figurka Rubble’a do ustawiania w różnych pozach i 16 małych klocków wraz z elementami specjalnymi. Mały budowniczy może złożyć spycharko-betoniarkę z...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Mój ostatni miesiąc 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek...
Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
58,69 zł 60,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Losing Hope 4/5 Nasza cena:
32,93 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Losing Hope

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym również Dean Holder. Po tym gdy utracił swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy. Mógł wówczas zareagować i nie pozwolić jej odejść, ale nie odważył się na ten krok. Od...
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel 0/5 Nasza cena:
105,90 zł 121,03 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel

Z obracającą się betoniarką Cat® możesz zbudować własny świat zabawy! Mali budowniczowie mogą zabrać się do pracy, obracając bęben oraz wrzucając, wyrzucając i układając klocki – ta żółta betoniarka jest idealna do zabawy dla małych rączek. Przewoź klocki na plac budowy pojazdem z żółtą kabiną i...
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Kąpiel dla kucyków w stajni 41696 0/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kąpiel dla kucyków w stajni 41696

Podaruj młodym miłośnikom zwierząt odrobinę zabawy dzięki zestawowi LEGO® Friends Kąpiel dla kucyków w stajni (41696). Kolorowy zestaw pomoże dzieciom w wieku od czterech lat nauczyć się budować. Pociechy mogą wcielić się w Mię i Daniela w gospodarstwie oraz opiekować się figurką kucyka. Dodatkowa...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula