Śmierć pani Westaway

Autor:

Ruth Ware

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
480
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,67 zł
Nasza cena: 26,90 zł 42,90 zł Taniej o: 37%

Ruth Ware, autorka uwielbianego "Pod kluczem", powraca z nowym thrillerem. "Śmierć pani Westaway" to jeszcze więcej mroku, napięcia i tajemnic!

Zajmującej się tarotem Hal desperacko brakuje pieniędzy, a utrzymujący się żal spowodowany stratą matki jeszcze pogarsza jej samopoczucie. Jakby tego było mało, dziewczyna zaciągnęła dług, którego nie jest w stanie spłacić, a nie może z tym już zwlekać dłużej... I wtedy los nieoczekiwanie się do niej uśmiecha. Do Hal dociera zagadkowy list zawiadamiający o śmierci Hester Westaway - jej babci, a zarazem właścicielki wspaniałej rezydencji. Jedyny problem polega na tym, że dziadkowie dziewczyny zmarli... ponad dwadzieścia lat temu - przynajmniej według wiedzy Hal.

Pomimo niedowierzania i wątpliwości bohaterka wie, że ze względu na swoje dość rozpaczliwe położenie nie może przegapić nadarzającej się okazji. Hal decyduje się więc na przyjazd do Kornwalii. Tylko co zastanie na miejscu i jakie tajemnicy skrywa dom pani Westaway?


Opinie o książce

Jeden z najlepszych kryminałów, jakie czytałem w tym roku. Przemyślana i mroczna łamigłówka. Doskonała rozrywka!

Wojciech Chmielarz

Ruth Ware was oczaruje. Jej powieści – trzymające w napięciu, eleganckie i nieustannie wciągające – mają w sobie więcej energii niż większość kryminałów na rynku. A Śmierć pani Westaway jest jej najlepszą książką – to mroczny, oszałamiający thriller. Proszę o więcej!

A.J. Finn

Klasyczne pomysły nie wychodzą z mody. Śmierć pani Westaway to perfekcyjnie spisana i elektryzująca opowieść.

"Washington Post"

Zniewalająca, niepokojąca i absolutnie wciągająca.

"The Wall Street Journal"


O autorce

Ruth Ware to brytyjska pisarka i autorka thrillerów psychologicznych. Jej debiutancka książka "W ciemnym, mrocznym lesie" (2015) znalazła się na liście bestsellerów "New York Timesa" oraz "Sunday Timesa" i zdobyła nominację do licznych nagród. W Polsce ukazały się jeszcze cztery powieści jej autorstwa: "Dziewczyna z kabiny numer 10" (2016), "Gra w kłamstwa" (2017), "Pod kluczem" (2019) oraz "Śmierć pani Westaway" (2018).

Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Śmierć Pani Westaway” brytyjskiej autorki thrillerów psychologicznych Ruth Ware to książka zdecydowanie inna niż „Pod kluczem” (jedyny tytuł, który miałam okazję wcześniej czytać), choć mają kilka wspólnych mianowników, jak choćby młoda bohaterka, z punktu której obserwujemy zdarzenia i osadzenie akcji z dala od cywilizacji w robiącym wrażenie, dużym domu, czy wręcz rezydencji. „Śmierć…” jest jednak książką osadzoną mocno na motywach klasycznych – i to z powieści gotyckich i kryminalnych. Tu najważniejszy jest klimat, który autorka skrzętnie, powoli i systematycznie buduje od samego początku. Mamy tu stary wielki dom pozbawimy wygód, tak klasyczny motyw jak niespodziewany spadek, tajemnicę sprzed lat wiszącą nad posiadłością i niespecjalnie uprzejmą, wiekową gosposię. Jest też Hal, główna bohaterka, której zamiary nie są może moralnie krystalicznie czyste, jednak mają swoje dobre uzasadnienie. Intryga kryminalna snuje się powoli, przez co może nie odczuwamy aż tak wielkiego napięcia jak w „Pod kluczem”, jednak cały czas gdzieś tam pytania dotyczące rozwiązania zagadki obijają się z tyłu naszej głowy. Na pewno smaczku dodają też poprzetykane fragmenty z pamiętnika tajemniczej młodej kobiety z 1994. Ogólnie naprawdę dobrze mi się tę książkę czytało, czuć, że jest to solidny, dobrze przemyślany i dopracowany thriller. Jestem zadowolona z lektury i czekam na tłumaczenie najnowszej powieści autorki!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Hal po śmierci matki mierzy się z piętrzącymi się problemami – trudnościami w opłaceniu rachunków, spłacie długu, klientami, którzy odwiedzają jej budkę tarocistki z różnymi problemami. Gdy dziewczyna otrzymuje list od prawnika z informacją, że babka pozostawiła jej spadek, jest pewna, że to żart. Matka nigdy nie opowiadała o krewnych. Hal postanawia jednak zaryzykować – świadoma tego, że może dopuścić się oszustwa, rusza na odczyt testamentu, mając nadzieję na zastrzyk gotówki, który pomoże jej poradzić sobie z problemami.

  Śmierć pani Westaway Ruth Ware to powieść z gatunku thrillera psychologicznego, chociaż większa część pozycji wygląda raczej jak dramat obyczajowy niż thriller. Główną bohaterką jest młodziutka Hal, której losy opisuje trzecioosobowy narrator. Oprócz tego otrzymujemy też rozdziały, które są fragmentami dziennika pewnej kobiety, pisanymi w połowie lat 90.

  Hal jest postacią, której nie da się nie lubić. To dwudziestoparoletnia dziewczyna, która musi sobie radzić sama po śmierci matki. Jest dobra, mimo że można by sądzić inaczej, wiedząc, że planuje oszukać żałobników, twierdząc, że jest kimś innym niż w rzeczywistości. Dziewczyna jednak ciągle ma wyrzuty sumienia, jest raczej cicha, grzeczna i ułożona. Emocje wręcz zżerają ją od środka, ale nie wybucha. Nawet z nieprzyjemnymi uwagami radzi sobie w milczeniu.

  Powieść kręci się wokół kwestii spadku. Hal wie, że nie jest wnuczką pani Westaway, jednak ma też poczucie, że w jakiś sposób należy do tej rodziny, skoro została znaleziona, a część faktów odpowiada jej życiu. Młoda kobieta chce tylko spłacić swoje długi, nie oczekuje fortuny. Powoli odkrywa tajemnice rodziny Westaway, ale nie wszystko jest w stanie poukładać sobie od razu. Trafia na kolejne dziwne i niepokojące sygnały, które każą jej zastanowić się nad tym, co działo się w wielkim domu dwadzieścia lat temu.

  Niektóre ze scen – mimo że nie są krwawe czy przerażające – wywołują w czytelniku uczucie niepokoju. Na przykład ślady, które w swojej nowej, tymczasowej sypialni odkrywa Hal. Duszna atmosfera tego miejsca sprawia, że czytelnik z wypiekami na twarzy śledzi kolejne wydarzenia. Rozmowy na temat rodziny i spadku przeplatają się z małym śledztwem głównej bohaterki, intrygując czytelnika.

  Plusem jest też pojawienie się w narracji fragmentów dziennika. Nie wiemy, kto jest jego autorem, zaczynamy to powoli odkrywać, domyślać się pewnych faktów. Autorka jest jednak ostrożna i tajemnicza, nie pisze wprost o wielu sprawach, co tylko podsyca atmosferę i zainteresowanie czytelnika.

  Pod koniec powieści akcja nabiera tempa. Dzieje się dużo, a niektóre wcześniej splątane wątki zaczynają się rozwiązywać. Hal odkrywa prawdę na temat swojej matki, na światło dzienne wychodzą też pewne tajemnice z przeszłości rodziny zmarłej. Całość jest skonstruowana w logiczny i spójny sposób, nie można przyczepić się do niczego.

  Śmierć pani Westaway nie jest może do końca pozycją, na którą liczyłam – czyli mrocznym thrillerem z wątkiem rodzinnych sekretów, które mogą wstrząsnąć czytelnikiem – a jednak lektura była bardzo udana. Czytałam z zaciekawieniem, Hal była bohaterką, którą polubiłam od pierwszej strony, a zakończenie okazało się satysfakcjonujące. Czego chcieć więcej?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wiele osób jest przekonanych, że stawiając karty możemy zobaczyć swoją przyszłość, że wszystko, co się wydarzy, jest już trwale zapisane. Gdyby tak rzeczywiście było wszystkie tarocistki byłyby bardzo bogatymi kobietami, wystarczyłoby powiem w kartach sprawdzić trafność decyzji czy dzięki nim uniknąć zbliżających się kłopotów. Niestety tarot nie jest tak oczywisty, nie daje prostych rozwiązań, a na dodatek wiele z odpowiedzi, których poszukujemy, tkwi tak naprawdę w naszych sercach.

  Ta prawda o tarocistkach dotyczy się również Hal, a właściwie Harriet Westaway, specjalizującej się w tzw. zimnym odczycie. Pracuje w małej budce usytuowanej przy Zachodnim Molu w Brighton, gdzie wróży, czyta z kart oraz przepowiada przyszłość. Ten interes, a także umiejętności odziedziczyła po matce, niestety fakt, iż jest uznawana za najlepszą, nie pomaga jej płacić rachunków. A od pewnego czasu interes idzie bardzo kiepsko, a na dodatek Hal wpadła w prawdziwe tarapaty mogące sprawić, że już niedługo dziewczyna nie będzie się musiała o nic martwić. Zadarła bowiem z niewłaściwymi ludźmi, a nierozważnie wzięta pożyczka, będąca aktem desperacji, urosła z kilkuset do kilku tysięcy funtów. Otrzymywane groźby przerażają dziewczynę, ale tak naprawdę jedyne, co może zrobić, to je zignorować. I tak bowiem nie ma żadnej możliwości, by spłacić dług, i to zresztą niejeden.

  Kiedy pewnego dnia ze sterty rachunków do zapłacenia wyciąga wyglądający na oficjalny list, nie spodziewa się nawet rewelacji, które niesie ON ze sobą. Okazuje się, że jej babka, Hester, zamieszkała w St.Piran, w posiadłości Trepassen, zmarła pozostawiwszy zapis w testamencie na jej rzecz. Niezależnie od kwoty stanowiłoby to dla młodej tarocistki prawdziwe zrządzenie losu, gdyby nie pewien fakt. Jej babcia zmarła dwadzieścia lat temu i nie miała na imię Hester tylko Marion. Wszystko wskazuje na pomyłkę i Hel jest pewna, że nie jest tą zaginioną wnuczką, ale tragiczna sytuacja zmusza ją do … udawania. Postanawia pojechać na pogrzeb rzekomej babki, a następnie podrobić dokumenty, na podstawie których mogłaby otrzymać spadek.

  Hal jedzie z przekonaniem, że nikt nie będzie wnikliwie sprawdzał jej prawa do niewielkiej sumy, ale na miejscu przeżywa prawdziwy szok. Nie dość, ze okazuje się, iż ma trzech wujów, którzy ze wzruszeniem witają córkę zaginionej siostry-uciekinierki, to jeszcze przy otwarciu testamentu wychodzi na jaw wysokość pozostawionych przez babkę dóbr. Nie Hal nie otrzymuje jednak pieniędzy, tylko … olbrzymią posiadłość, co nie tylko budzi wściekłość najstarszego z wujów, ale również oznacza prawdziwe kłopoty. Już za późno, żeby się wycofać, nie jest możliwe wzięcie gotówki i ucieczka – takie rozwiązanie bowiem miała w planie.

  Co teraz zrobi? Czy uda jej się sfałszować dokumenty? A może tak naprawdę wcale nie będzie to potrzebne? Dlaczego pani Westaway zdecydowała się odciąć od swoich synów i wszystko pozostawić wnuczce, córce niewdzięcznej nastolatki, uciekinierki? Na te, a także na wiele innych pytań rodzących się w trakcie lektury będziemy szukać odpowiedzi dzięki książce pt. „Śmierć pani Westaway”, autorstwa Ruth Ware. Utrzymana w gotyckim klimacie powieść Wydawnictwa Czwarta Strona to interesująca propozycja nie tylko dla tych, którzy wierzą we wróżby, ale również dla tych wszystkich, którzy lubią skomplikowane historie rodzinne z tajemnicą i przysłowiowymi „trupami w szafie” w tle.

  Mimo iż nie jest to historia, która porywa i nie pozwala zasnąć do momentu poznania zakończenia, to uwagę zwraca skomplikowana fabuła i akcja rozgrywająca się na dwóch planach czasowych. Przeszłość poznajemy bowiem za pośrednictwem pamiętnika młodej dziewczyny, Maggie, a jej opowieść jest kluczową dla poznania tajemnicy. Pikanterii dodaje lekturze fakt, iż nawet domyślając się pewnego powiązania pomiędzy tymi historiami, tak naprawdę nie mamy pojęcia, jak opowieść się zakończy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Śmierć..." to niezwykle elegancki i dostojny thriller psychologiczny. Klimatem przypomina mi powieść "Rebeka". Nie miałam wobec tej książki żadnych oczekiwań, było to moje pierwsze spotkanie z autorką i zaliczam je do udanych. To thriller statyczny, mało jest akcji, praktycznie wszystko rozgrywa się na poziomie dialogów. Niespieszne tempo zupełnie mi nie przeszkadzało, gęsta atmosfera sączy się powoli. Moją ocenę nieco obniża zbyt drobiazgowa akcja, były momenty, w których ta szczegółowość nieco mnie drażniła. Styl wypowiedzi głównej bohaterki - te ciągle niekończące się zdania strasznie mnie irytował.

  Wróżbiarski motyw skradł moje serce.

  To solidny, dobrze przemyślany thriller będący przykładem stylowej i eleganckiej powieści.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy myślę o twórczości Ruth Ware w pierwszej kolejności przychodzi mi na myśl jej ostatnia książka "Pod kluczem", która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Czytałam wszystko co wyszło spod jej pióra i chociaż każda powieść była dla mnie udana przygodą, właśnie ta pierwsza najmniej do mnie trafiła. Nie mogłam się więc oprzeć "Śmierć pani Westaway", która wydała się być utrzymana nie tylko w tym samym klimacie, ale i z podobnym elementem dreszczowca w tle.

  I przyznam, że ta historia wypadła nawet jeszcze lepiej. Ware znana jest z tego, że snuje swoją opowieść stosunkowo powoli, skupiając się przede wszystkim na rosnącym napięciu. Igra więc z czytelnikiem, wodzi go za nos, podrzuca pewne fakty, które dopiero w drugiej połowie powieści mają konkretne znaczenie a przy tym manipuluje umysłem czytelnika i zmusza jego szare komórki do pracy na najwyższych obrotach, by łączyć wszystkie te elementy układanki w spójną całość. Uwielbiam ją za tą integrację z czytającym, za możliwość pełnego zaangażowania się w fabułę a przy tym niesłychanie dobrą zabawę.

  Opieramy się od samego początku na motywie karcianym co dla mnie okazało się niesłychanie wciągające, ponieważ do tej pory na palach jednej ręki mogę policzyć książki, które odwoływały się w tak silnym stopniu do tarota. A to wprowadza do fabuły niesłychany klimat, gęsty, trochę mroczny, idealny dla tej opowieści. Hal, główna bohaterka powieści, pogrążona w rozpaczy po śmierci matki i z długami na karku otrzymuje zaskakującą wiadomość. Okazuje się, że zmarła jej babcia, chociaż dziewczyna była przekonana, że jej dziadkowie od lat nie żyją. Postanawia jednak jechać na pogrzeb i pozostać przy odsłuchaniu testamentu. A to skutkuje szeregiem zmian w jej życiu i licznymi tajemnicami do odkrycia.

  Odkrywanie tajemnic przeszłości, stara posiadłość oraz rodzinne sekrety to smakowite połączenie owocujące wciągającym kryminałem. Autorka stanęła na wysokości zadania i zamknęła nas w dusznej, kameralnej atmosferze lęku przed nieznanym, gdy Hal odkrywa kolejne szokujące szczegóły z życia jej babki. Akcja nie jest dynamiczna, nie pędzi na złamanie karku, ale za to skrupulatnie wkrada się do umysłu czytelnika podsycając jego apetyt na więcej. Pozostajemy nieustannie w klimacie losów jednej rodziny, ale ich opowieść jest bogata w szczegóły, które nie pozostawiają miejsca na nudę.

  "Śmierć pani Westaway" to lektura, która przekonuje do siebie przede wszystkim klimatem. Na drugim miejscu stoi zagadka oraz rodzinna tajemnica, później natomiast bohaterowie. Wszystko to zamyka się w jednej spójnej, zaskakującej, wciągającej na całego historii. Ruth Ware po raz kolejny udowodniła swój talent i pozostawiła we mnie apetyt na więcej jej thrillerowych opowieści.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Najczęściej kupowane razem
 • -40%
  Pod kluczem

  Pod kluczem

  „Panie Wrexham, to ja jestem tą nianią ze sprawy Elincourtów. I nie zabiłam tego dziecka.” Intratna oferta pracy w charakterze niani skłania Rowan do złożenia aplikacji. Gdy dziewczyna dostaje odpowiedź na swoje zgłoszenie, dowiaduje się, że wokół domu państwa Elincourtów krąży wiele przesądów...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,77 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -42%
  Jedno po drugim

  Jedno po drugim

  Pobyt w luksusowym, rustykalnym domku narciarskim we francuskich Alpach wydaje się przyjemnością. Chyba że bierzesz właśnie udział w wyjeździe służbowym, a każdy z ośmiu współpracowników ma coś do zyskania, coś do stracenia i coś do ukrycia. Kiedy współzałożyciel modnego londyńskiego startupu...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,72 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  Beach read

  Beach read

  Międzynarodowy bestseller, który rozpali cię w te wakacje! Zabawna historia miłosna pośród skwierczącego upałem lata. January Andrews to popularna autorka romansów, która ma w sercu i na koncie jedynie ogromną pustkę. Augustus Everett, poważny znany literat, gardzi szczęśliwymi zakończeniami i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -25%
  Pieśń o Achillesie

  Pieśń o Achillesie

  Pod lśniącą zbroją bohatera kryje się człowiek z krwi i kości. W historii Achillesa obok okrucieństwa i siły jest miejsce na miłość i poświęcenie. Nad Achillesem, synem króla i pięknej nimfy, ciąży straszliwe fatum. Tylko ON może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Ale zwycięstwo...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 33,88 zł 44,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -40%
  Wróć przed zmrokiem

  Wróć przed zmrokiem

  Mroczna, przerażająca i wciągająca. ,,Wróć przed zmrokiem” lepiej czytać przy zapalonym świetle. Kiedy Maggie Holt miała pięć lat, jej rodzice kupili Baneberry Hall: rozległą wiktoriańską rezydencję położoną w lasach Vermont. Zanim minął miesiąc, rodzina uciekła z domu w środku nocy, pozostawiając...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,74 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -32%
  Gra w kłamstwa

  Gra w kłamstwa

  Zasady gry są proste: 1.    Kłam. 2.    Trzymaj się swojej wersji wydarzeń. 3.    Nie daj się przyłapać.    Pewnego czerwcowego poranka spokojną nadmorską wioską Salten wstrząsa makabryczne odkrycie: kobieta spacerująca z psem w okolicach ujścia rzeki Reach natrafia na ludzkie szczątki tkwiące w...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,58 zł 42,00 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -38%
  Wilkołak. Detektyw Dawid Wolski. Tom 3

  Wilkołak. Detektyw Dawid Wolski. Tom 3

  Prywatny detektyw Dawid Wolski nie spocznie. Na cmentarzu, na pogrzebie swojego ojca, mecenasa Wolskiego, który doprowadził do uwolnienia mordercy Igi, kobiety jego życia – widzi ją z daleka i już wie, że przeszłość wróciła i niemożliwe stało się możliwe. Dziewczyna jest dziesięć lat starsza,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,49 zł 42,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -30%
  Perfekcyjna rodzina

  Perfekcyjna rodzina

  Jej córeczka miała pierwszy raz w życiu nocować u koleżanki. Dziecięca zabawa zmieniła się jednak w tragedię… Lucia Blix po szkole poszła się pobawić z nową przyjaciółką Josie. Wieczorem mama Lucii, Elisa, przywiozła do Josie piżamkę i wypiła kieliszek wina z jej mamą. Pocałowała córeczkę na...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,22 zł 42,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -40%
  Zamknij wszystkie drzwi

  Zamknij wszystkie drzwi

  Bestsellerowa powieść mistrza thrillerów o mrocznej cenie bezpieczeństwa. Jules Larsen nie jest w najlepszej kondycji. Tego samego dnia straciła pracę i przyłapała chłopaka na zdradzie. Dziewczyna zrobi wszystko, aby jak najszybciej stanąć na nogach. Oprócz przyjaciółki, której gościnności i tak...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,94 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -41%
  Miasto mosiądzu. Dewabad. Tom 1

  Miasto mosiądzu. Dewabad. Tom 1

  Wkrocz do magicznego miasta, w którym przyszłość królestwa spoczywa w rękach sprytnej i buntowniczej oszustki! Nahri nigdy nie wierzyła w magię. Jest oszustką o niezrównanym talencie, żyjącą na ulicach XVIII- wiecznego Kairu. Wie lepiej niż ktokolwiek inny, że jej profesja – odczyty z dłoni, czary,...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,27 zł 49,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Śmierć w światłach rampy. Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 8 5/5 Nasza cena:
21,31 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć w światłach rampy. Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 8

Tuż po przygodzie w Hongkongu Hazel Wong i Daisy Wells udają się do Rue Theatre w Londynie, aby zmierzyć się z zupełnie nowym wyzwaniem: aktorstwem. Nasze Towarzystwie Detektywistyczne ma pechowy zwyczaj pakowania się w niebezpieczne i nieprzyjemne przygody i wkrótce staje się jasne, że pojawią się...
Czerwona zaraza, czarna śmierć 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwona zaraza, czarna śmierć

Czerwiec 1945. Morze wyrzuca na brzeg w poniemieckim Świnoujściu szczątki kilku mężczyzn. Jednocześnie w miasteczku zaczyna szerzyć się epidemia nieznanej choroby. Adam Kostrzewa, jedyny detektyw w mieście, próbuje ustalić, kim były ofiary, żeby powstrzymać zarazę. Śledztwo prowadzi go do...
Konkurenci się Pani pozbyli. Zofia Wilkońska. Tom 4 5/5 Nasza cena:
33,55 zł 41,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Konkurenci się Pani pozbyli. Zofia Wilkońska. Tom 4

Zofia Wilkońska, wywołując wokół siebie sensację, uzyskuje zainteresowanie i poparcie pewnych grup społecznych. Nie umyka to uwadze polityków, którym zależy na liderach mogących przyciągnąć wyborców. Zofia otrzyma propozycję startu w nadchodzących wyborach parlamentarnych z ramienia Polskiej Partii...
Kratki się pani odbiły. Zofia Wilkońska. Tom 3 5/5 Nasza cena:
30,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kratki się pani odbiły. Zofia Wilkońska. Tom 3

Szalona emerytka Zofia Wilkońska tak namieszała, że trafiła za kratki. Czymże jednak jest więzienie dla zawziętej staruszki. Niczym innym jak sceną walki o godne i lepsze życie. Czy Zofia zerwie okowy wymiaru sprawiedliwości, który w tym wypadku okazał się rychliwy, ale na pewno nie sprawiedliwy?
Starsza pani znika 5/5 Nasza cena:
30,87 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Starsza pani znika

Podczas podróży pociągiem do Anglii z wakacji w górach bliżej nieokreślonego państwa na Bałkanach znika pasażerka. Iris Carr, młoda, atrakcyjna kobieta z towarzystwa mieszka w małym hoteliku gdzieś z dalekim zakątku Europy. Chodzi po górach i zażywa świeżego powietrza. Pewnego dnia paczka jej...
Komórki się Pani pomyliły. Zofia Wilkońska. Tom 2 4/5 Nasza cena:
30,92 zł 40,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Komórki się Pani pomyliły. Zofia Wilkońska. Tom 2

Kontynuacja ciepło przyjętej debiutanckiej powieści Kółko się pani urwało. Prawdziwa mieszanka wybuchowa - wredna staruszka kontra mafiosi. Zamieszanie wokół pewnej warszawskiej kamienicy się nie kończy. Kolejny trup ponownie burzy spokój Zofii Wilkońskiej. Podczas prywatnego śledztwa staruszka za...
Tajemnicza śmierć Marianny Biel. Kryminał pod psem. Tom 1 5/5 Nasza cena:
21,62 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnicza śmierć Marianny Biel. Kryminał pod psem. Tom 1

Co może zrobić zwolniony z pracy policjant? Może - jak Szymon Solański - przeprowadzić się do chorzowskiego familoka, przygarnąć ze schroniska psa, otworzyć agencję detektywistyczną i liczyć, że trafią mu się zlecenia ciekawsze niż śledzenie niewiernych małżonków. Zrządzeniem losu w piwnicy nowego...
Kółko się pani urwało. Zofia Wilkońska. Tom 1 (pocket) 0/5 Nasza cena:
11,59 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kółko się pani urwało. Zofia Wilkońska. Tom 1 (pocket)

Warszawskie bandziory, strzeżcie się! Nadchodzi Zofia Wilkońska, postrach klubów seniora! Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu – jego galowy mundur. Policja zabiera się...
Żebrząc o śmierć. Katie Maguire. Tom 10 4/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żebrząc o śmierć. Katie Maguire. Tom 10

Jeden miesiąc i statystyki morderstw przewyższające te z całego roku... Czworo martwych bezdomnych - dwóch z rdzeniem mózgu przewierconym wiertarką, jeden z odstrzeloną połową twarzy i spalona żywcem dziewczyna. Do tego dwie zaginione kobiety, psychopata, który wrzuca przechodniów do kanału,...
Do trzech razy śmierć 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Do trzech razy śmierć

Do trzech razy śmierć ? opis wydawcy"Pokochałam Różę Krull od pierwszego rozdziału. Szalona babka! Czuję się tak, jakbym znała ją od dawna!" - Magdalena Witkiewicz?Alek Rogoziński ze znaną sobie swadą, uszczypliwością i poczuciem humoru opisuje świat, w którym miłośnicy literatury ? nie tylko...
Kurs Na Śmierć 4/5 Nasza cena:
34,79 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kurs Na Śmierć

Za grzechy trzeba płacić Na terenie największej szkoły policyjnej kraju dochodzi do brutalnego zabójstwa. Ofiarą jest okryty złą sławą komendant, a pierwszą wskazówką dla śledczych ? zdjęcie pięknej dziewczyny z jego portfela. Wkrótce potem z okna swojego mieszkania w modnej warszawskiej dzielnicy...
Śmierć na Nilu. Herkules Poirot. Tom 17. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
23,59 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć na Nilu. Herkules Poirot. Tom 17. Wydanie filmowe

Jedna z najbardziej znanych powieści Królowej Kryminału doczekała się kolejnej adaptacji filmowej. Film wyreżyserował Kenneth Branagh, występując także w roli głównej. Uwielbiany przez czytelników na całym świecie detektyw Herkules Poirot wyrusza w podróż do Egiptu. Spokojny rejs po Nilu zamienia...
Wybrane bestsellery
Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel 0/5 Nasza cena:
105,90 zł 121,03 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel

Z obracającą się betoniarką Cat® możesz zbudować własny świat zabawy! Mali budowniczowie mogą zabrać się do pracy, obracając bęben oraz wrzucając, wyrzucając i układając klocki – ta żółta betoniarka jest idealna do zabawy dla małych rączek. Przewoź klocki na plac budowy pojazdem z żółtą kabiną i...
Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2

Password Reset B2 Podręcznik To rozbudowana forma nauki, pozwalająca na poznanie tajników języka angielskiego na wysokim poziomie. Publikacja zawiera liczne zaawansowane ćwiczenia, które kompleksowo uczą i utrwalają wiedzę. Podręcznik perfekcyjnie przygotowuje do egzaminu maturalnego zarówno na...
The Outrage 0/5 Nasza cena:
26,17 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Outrage

Witajcie w Protektoracie, miejscu, gdzie miłość może być przestępstwem. Nieodległa przyszłość, małe miasteczko w Protektoracie (niegdyś Wielka Brytania), totalitarnym, zamkniętym państwie rządzonym przez Lorda Protektora, w którym zakazane jest wszystko, co odstaje od ogólnie uznanej przez państwo...
Myszy i ludzie 5/5 Nasza cena:
26,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Myszy i ludzie

Niezapomniana opowieść o sile przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach! George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie - upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły...
Barbie Kabriolet Mattel 0/5 Nasza cena:
85,24 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kabriolet Mattel

Udaj się w podróż kabrioletem Barbie(R) i przeżyj bezkresne przygody! Ten charakterystyczny dla stylu Barbie(R) dwumiejscowy samochód zaprojektowano w różowym kolorze, a jego maskę ozdobiono dodatkowo symbolem Barbie(R). To słodkie sportowe autko posiada dodatkowo tylny spojler i koła z...
Między ustami a brzegiem pucharu 0/5 Nasza cena:
36,98 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między ustami a brzegiem pucharu

Berlin przełomu XIX i XX wieku. Młody, przystojny i niezwykle próżny hrabia Wentzel Croy-Dulmen prowadzi hulaszczy tryb życia, otaczając się wieloma kobietami. Nie przyznaje się do polskiego pochodzenia, ba – gardzi wszystkim, co polskie. Kiedy jednak zakochuje się w pięknej Jadwidze...
Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8 0/5 Nasza cena:
36,84 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8

Kiedy renegaci z załogi „Latającego Holendra” wrócili z pomyślnie ukończonej misji, Siły Ekspedycyjne ONZ sądziły, że Ziemia będzie bezpieczna przez co najmniej kilkaset lat. Teraz SEONZ znowu potrzebują pomocy Wesołej Bandy Piratów. „Holender” wylatuje na prostą misję rozpoznawczą… Jednak w...
Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam 5/5 Nasza cena:
33,37 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej...
Potomek 0/5 Nasza cena:
28,40 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potomek

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,60 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
51,28 zł 52,87 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Wiedza o społeczeństwie 2. Zakres podstawowy" został przygotowany dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom. Znany już zespól...
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula