Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstw

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 32,22 zł
Nasza cena: 28,87 zł 42,90 zł Taniej o: 33%

“Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstw” to niezwykła opowieść o dochodzeniu prawdy, gdy jedynym sprzymierzeńcem jest natura!

To, czego nie widać na pierwszy rzut oka, może okazać się jedyną poszlaką w rozwiązaniu zagadki. Badanie miejsca zbrodni to skomplikowany proces, który wymaga nie tylko wprawnego oka, ale przede wszystkim wrażliwości na detale i szczegóły, niewidoczne przy pierwszym spojrzeniu - wszędzie są wskazówki, trzeba jedynie umieć je odczytać. Czy kurz, trawa czy grzyby mogą być wskazówką dla śledczych? Patricia Wiltshire udowadnia, że jak najbardziej tak!

Specjalistyczna wiedza, sprzęt i doświadczenie to jej największa broń - Patricia Wiltshire z pomocą niezawodnego mikroskopu bada ślady z miejsc zbrodni, których śledczy nie są w stanie dokładnie zidentyfikować. Autorka z mistrzowską precyzją poddaje analizie najdrobniejsze szczegóły, takie jak rośliny, grzyby czy ślady błota na podeszwach, by następnie w ramach konsultacji przekazywać zdobyte informacje funkcjonariuszom. Dzięki trafności swoich badań i często przełomowych informacji dostarczanych Policji jest jednym z najbardziej pożądanych konsultantów kryminalnych na świecie.

”Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstw” Patricii Wiltshire to pasjonująca podróż w tajniki laboratoriów pracujących dla śledczych, którzy często nie mają żadnych poszlak i wskazówek co do wydarzeń z miejsca zbrodni, a jedynie natura może podpowiedzieć im, jaki był tak naprawdę przebieg zdarzeń. Autorka uchyla rąbka tajemnicy czytelnikom którzy ciekawi są specyfiki jej pracy i wydarzeń, jakim musiała stawiać czoła w pracy zawodowej. Przedstawia również nieznane dotąd szerzej historie kryminalnych postępowań, w których brała udział jako konsultant, dzieląc się szczegółami swojej pracy.


O autorce

Patricia Wiltshire - brytyjski ekolog kryminalistyczny, botanik i palinolog. Współpracowała przy głośnych sprawach morderstw w Wielkiej Brytanii, m.in. Sarah Payne czy sprawy morderstw w Soham, przyczyniając się do ich rozwiązania i ustalenia sprawców.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  RECENZJA:

  Kiedy
  zobaczyłam tą książkę w zapowiedziach zachwyciłam się jej okładką 😍 Do tej pory, kiedy tylko ją widzę przyciąga mój wzrok, potem przeczytałam opis i stwierdziłam że koniecznie muszę ją mieć. O tym, że kiedyś bardzo interesowałam się kryminalistyką wiedzą tylko bardzo bliscy znajomi. Od dziecka miałam na siebie tylko kilka konkretnych planów. Pytana co chcę robić gdy dorosnę bez zastanowienia odpowiadałam, że będę policjantką lub sędzią👮🏻‍♀️👩🏻‍⚖️ albo lekarzem bądź pielęgniarką 👩🏻‍⚕️💉. Życie jednak bardzo szybko zweryfikowało moje plany i pokazało, że nauki prawne nie są dla mnie 🤷🏻‍♀️. Ale wracając do książki "Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstw" to z czystym sumieniem mogę polecić ją każdemu, kto w jakikolwiek sposób interesuje się medycyną bądź kryminalistyką, ale także innym czytelnikom bo zawiera dużo bardzo ciekawych informacji przekazanych w prosty, zrozumiały sposób. Dlaczego ta książka tak mnie zafascynowała? Kiedyś zdarzało się, że niewinne osoby skazywane były za czyny, których nie popełniły. Bo np. nie było wystarczających dowodów na ich niewinność, a wszystkie poszlaki wskazywały na ich winę, czy z różnych przyczyn kłamali świadkowie. Dzięki takim uczonym jak Patricia Wiltshire, która jest ekologiem sądowym specjalizującym się w palinologii, takie sytuacje zdarzają się dużo rzadziej niż kiedyś bo jak mówi autorka „każdy kontakt pozostawia ślad”. To niesamowite jak pyłek, niewidoczny gołym okiem może pokazać, że dany człowiek jest winny bądź nie zarzucanego mu czynu. W książce znajdziemy przeplatankę zawodowego jak i prywatnego życia autorki, które też nie zawsze było łatwe, a czasem wręcz równie trudne i skomplikowane jak jej praca. Po przeczytaniu "Śladów zbrodni" zupełnie inaczej spojrzycie na naturę 😉 bardziej ciekawym okiem będziecie oglądać choćby znalezioną w lesie szyszkę. Dla podsycenia ciekawości 😎 wiedzieliście że "muchomor czerwony wytwarza między innymi kwas ibotenowy oraz muscymol, związki wywołujące podobne efekty jak LSD. Nawet renifery szukają tego jednego z najbardziej urodziwych grzybów, bardzo możliwe, że właśnie ze względu na przyjemne odczucia, jakie wywołuje u nich jego spożycie"🦌 . Być może i historia świętego Mikołaja 🎅 ma powiązanie z tym właśnie grzybem, ale jak chcesz dowiedzieć się jakie, to zachęcam do sięgnięcia po książkę 😉 a możesz mi wierzyć, że warto 👍🏼

  PODSUMOWANIE:

  Reasumując, jeżeli lubicie książki z których można dowiedzieć się interesujących rzeczy, poszerzyć swoją wiedzę w zakresie medycyny sądowej i kryminalistyki to polecam "Ślady zbrodni" z czystym sumieniem i pewnością, że się na niej nie zawiedziecie 👍👍👍

  Pozdrawiam Aschlee30

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  OPINIA: „Czy zastanawiasz się czasem, ile informacji kryje się pod twoim butem?” jest to pierwsze zdanie które znajdziemy na tylnej części okładki i z pewnością każdy z nas nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiał, ja z pewnością nie, dlatego gdy przeczytała cały opis wydawcy byłam ciekawa co za tą książką może się kryć.

  Autorką tej pozycji jest Patricia Wiltshire która z zawodu jest palinologiem i ekologiem sądowym, postanowiła w tej książce przybliżyć nam wykonywany przez siebie zawód i pokazać nam czytelnikom na czym polega jej praca, czym się zajmuję i jaki wpływ ma na ciężkie do wyjaśnienia sprawy kryminalne. Wiedza, która posiada autorka jest nie do opisana, zawdzięcza to swojej ciężkiej pracy i dążeniu do odkrywania nowych informacji z dziedziny botaniki, gleboznawstwa i innych dziedzin o których nawet nie wiedziałam, że istnieją. Ta pozycja jest mieszanką reportażu, opowieści o roślinach a także znajdziemy tu cząstki autobiografii autorki. Patricia w tej książce skupiła się na opisaniu najbardziej zagadkowych morderstw i spraw kryminalnych w których miała możliwość wzięcia udziału. Niewiarygodne dla mnie jest to jak przyroda, rośliny, pyłki, grzyby, zarodniki i mikroby w miejscu w którym ktoś został skrzywdzony lub zabity może tyle nam powiedzieć o popełnionej zbrodni, autorka dokładnie opisuje nam jak rozwiązywała sprawy kryminalne, co dokładnie badała, na czym konkretnie się skupiała. Z pewnością jest to pozycja dla tych co chcą dowiedzieć sie czegoś o kryminalistycę i zgłębić wiedze w tym dziale.

  A Wy lubicie czytać książki z takiej dziedziny?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Każdy kontakt pozostawia ślad”

  Często nie zdajemy sobie sprawy, że czasami osoby niewinne są skazywane na kary pozbawienia wolności za przestępstwa, których nie popełniły. Pytanie dlaczego? Nie było wiarygodnych dowodów, świadkowie kłamali, poszlaki wskazywały na ich winę. Ale z pomocą w takich sytuacjach przychodzi Patricia Wiltshire. W bardzo czytelny i zrozumiały sposób pokazuje nam, jak bardzo istotnym i wiarygodnym dowodem są ślady, które kryją się w lesie i parku, pod twoim butem czy na kurtce, a są w zasięgu wzroku wnikliwych śledczych.

  Autorka zajmuje się dyscypliną naukową określaną mianem ekologii sądowej. Jest światowej sławy specjalistką w palinologii, czyli nauce o pyłkach roślin i zarodnikach grzybów. Praca wymagająca niezwykłej precyzji i dokładności, nie można dopuścić do sytuacji, aby jakiś mały niewidoczny gołym okiem pyłek umknął z miejsca zbrodni. Nie można zacierać śladów, deptać czy zanieczyszczać miejsca zbrodni. To wszystko może znacznie utrudnić dojście do prawdy, wskazać niewłaściwego sprawcę zbrodni, a osobie winnej pozostawać na wolności.

  Ślady zbrodni w bardzo ciekawy i interesujący sposób – nawet takiego laika jak ja – wprowadzają w świat zbrodni, dojścia do prawdy i wykrycia przestępcy. Nawet nie zdajemy sobie zapewne sprawy, jakie ślady i tropy potrafią specjalistów doprowadzić do przestępcy. Trzeba mieć świadomość, że gdyby przestępcy znali sposoby odkrywania tajemnych zagadek zbrodni, być może tych czynów byłoby dzisiaj mniej. Nie wiem, tak myślę, a może jestem w błędzie?

  Autorka zabiera nas w podróż do swojego życia, które też nie było łatwe. Wiele przykrości i smutków ją doświadczyło, ale zawsze ukojenie odnajdywała w pracy, w tym co potrafiła najlepiej, w badaniu pyłków roślin i grzybów. Ta praca dawała jej ukojenie i satysfakcję, dzięki niej niewinni ludzie nie trafiali za kratki. Dzięki jej intuicji, ale i też upartości i pewnego rodzaju władczości ręka sprawiedliwości dosięgała winnych.

  Bardzo pożądana lektura, nie tylko dla osób zawodowo zajmujących się badaniem śladów zbrodni, ale też dla osób, które z chęcią chciałaby mieć większą wiedzę w tym temacie. Gwarantuję, że nie będziecie się nudzić ani przez chwilę. Trochę naukowej wiedzy nikomu nie zaszkodzi, przeciwnie, zawsze możemy się nią w określonych okolicznościach wykazać. Patricia zabierze was na miejsca zbrodni, które już nie miały szans na wyjaśnienie. Zobaczycie jaką precyzyjną i wnikliwą materią autorka się zajmuje, jak musi tropić każdy pyłek z miejsca zbrodni, ale też musi mieć niesamowitą wiedzę o otaczającym świecie przyrody. Na jakim terenie rosną określone drzewa i rośliny, kiedy pylą i kwitną, gdzie się najlepiej rozmnażają, jak się przenoszą. Bez tej wiedzy jej praca wiele utraciłaby na znaczeniu. Czy wyobrażacie sobie, że po śladach pyłków z podeszwy butów czy pyłków z kurtki sprawcy potrafiła określić nie tylko przebieg zbrodni, ale i wskazać sprawcę lub wykluczyć osobę z kręgu podejrzanych.

  „Według Locarda przestępca zostawia zawsze na miejscu zbrodni jakiś ślad, a miejsce zbrodni odciska zawsze jakiś ślad na przestępcy. Zarówno jedne, jak i drugie ślady da się wykorzystać w śledztwie – może to być DNA, odciski palców, włosy, włókna, lecz także ziarenka pyłku i zarodniki, na których skupia się moja praca”.

  Świetna lektura, napawa wielkim optymizmem i wiarą w tak niespotykaną naukę, jaką jest ekologia sądowa. Dopiero po przeczytaniu tej lektury dociera do nas, jak wielkie znaczenie mają wszelkie, mniej lub bardziej istotne ślady pozostawione na miejscu przestępstwa. W tym przypadku nie można mówić o żadnej pomyłce, wiadomo, jakie mogą być jej skutki. Tragiczne i niewyobrażalne.

  Ta książka skłania do refleksji i głębokich przemyśleń. Nie jest to lektura, którą się przeczyta i zaraz zapomina, zapewniam, że w każdym zostanie cząstka tej wiedzy, którą tak przejrzyście i prosto nam autorka przekazała. Polecam, godna uwagi i poświęcenia jej kilku chwil. Ciekawość zżera od pierwszych stron, a później to już nie można się wyzwolić z jej pęt. I pragnie się więcej, i więcej, ale każda lektura niestety ma swój koniec.

  Na koniec, aby jeszcze przedłużyć chwile spędzone z tą historią, zostawiam was samych z poniższymi słowami, zastanówcie się i przemyślcie:

  „Nasze ciało jest „nasze” tylko przez krótki okres; składa się z pierwiastków, które pożyczyliśmy z otoczenia i które kiedyś trzeba będzie zwrócić. To, co uznajemy za „siebie”, jest tak naprawdę zbiorem ekosystemów będących domem dla wielu rodzajów mikroorganizmów”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Patricia Wiltshire
 • Wydawnictwo Feeria
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 336
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366380066
 • Język: polski
 • Podtytuł: Niemi świadkowie przestępstw
 • Oryginalny tytuł: THE NATURE OF LIFE AND DEATH
 • Tłumacz: Wawrzyński Adam
 • ISBN: 9788366380066
 • EAN: 9788366380066
 • Wymiary: 14.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Ślady zbrodni mobi epub 0/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ślady zbrodni mobi epub

Czy zastanawiasz się czasem, ile informacji kryje się pod twoim butem? Oto fascynująca mieszanka reportażu i opowieści naukowych o związku między zbrodnią a naturą. Patricia Wiltshire, pionierka ekologii sądowej, opisuje w niej wyjątkowo nietypowe – bo… roślinne – śledztwa w sprawach najbardziej...
Zachłanny mózg. Jak nienasycony homo sapiens skazuje świat na zagładę 5/5 Nasza cena:
31,02 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zachłanny mózg. Jak nienasycony homo sapiens skazuje świat na zagładę

Spory odsetek ludzi zadowala się głównie jedzeniem i płodzeniem, nie przejmując się tym, że takie postępowanie prowadzi do nieracjonalnych zachowań, które niszczą ludzkość i wykańczają planetę. Tymczasem seks i pożywienie to tylko czubek góry lodowej. Żaden inny gatunek nie popadł tak dalece jak...
Lekarka więzienna. Kiedy przemoc, narkotyki i samobójstwa to twoja codzienność 4/5 Nasza cena:
24,78 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lekarka więzienna. Kiedy przemoc, narkotyki i samobójstwa to twoja codzienność

Przemoc. Narkotyki. Samobójstwa. Witaj w świecie lekarki więziennej…Czy ludziom, którzy dopuścili się niewyobrażalnego okrucieństwa, wciąż należy się pomoc i opieka? Bezapelacyjnie tak! Obowiązkiem lekarza jest przeciwdziałanie ludzkiemu cierpieniu. Nawet cierpieniu tych, których skazano za...
Dramat zwierząt domowych. Weterynarz patolog o cichych cierpieniach naszych domowych pupili 5/5 Nasza cena:
46,72 zł 47,19 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dramat zwierząt domowych. Weterynarz patolog o cichych cierpieniach naszych domowych pupili

Weterynarz patolog o cichych cierpieniach naszych domowych pupili Trudno w to uwierzyć, ale każdego roku w tajemniczych okolicznościach umierają tysiące zwierząt domowych. Stają się ofiarami brutalnej przestępczości, zaniedbania lub po prostu ignorancji. Na tym jednak dramat czworonogów się nie...
30 lat za kratami. Osobista opowieść dyrektorki polskiego więzienia 0/5 Nasza cena:
33,91 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

30 lat za kratami. Osobista opowieść dyrektorki polskiego więzienia

„Stojący przede mną mężczyzna wykonuje gwałtowny ruch i nagle widzę przed oczyma gruby, zaostrzony szpikulec o długości mniej więcej dwudziestu centymetrów. Siedzę na fotelu. Osadzony stoi tyłem do drzwi, trzymając ostrze na wysokości moich oczu. Dzieli nas odległość wąskiego biurka. Robi mi się...
Ja, którą kiedyś znałam 5/5 Nasza cena:
31,68 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja, którą kiedyś znałam

W słoneczny dzień mogę prowadzić rozmowę prawie bez trudności. W mglisty znajdowanie słów to prawdziwa sztuka. Należałam do ludzi, którzy niczego nie zapominają. Imię raz spotkanej osoby pamiętałam po upływie miesięcy, a nawet lat. W pracy wszyscy podziwiali, jak potrafiłam wszystko odtworzyć z...
Wszystkie podłości nauki. Morderstwa, oszustwa i kradzieże popełniane przez naukowców 0/5 Nasza cena:
47,76 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie podłości nauki. Morderstwa, oszustwa i kradzieże popełniane przez naukowców

"Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wysoką cenę ma postęp w dziedzinie medycyny i innych dziedzin wiedzy? Nauka jest potężną siłą, która działa na korzyść świata — zdarza się jednak, że obsesja naukowych osiągnięć bierze górę nad moralnością… Autor bestsellerowych książek popularnonaukowych, Sam...
Uber. Walka o władzę 3/5 Nasza cena:
26,66 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uber. Walka o władzę

Wielokrotnie nagradzany korespondent technologiczny "New York Timesa" i reporter śledczy Mike Isaac przedstawia spektakularny rozwój i upadek jednej z największych i najbardziej kontrowersyjnych firm XXI wieku, Ubera. Przedsiębiorstwo, wspierane przez miliardy dolarów kapitału podwyższonego ryzyka...
Jak człowiek staje się mordercą. Mroczne opowieści psychiatry sądowego 5/5 Nasza cena:
35,69 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak człowiek staje się mordercą. Mroczne opowieści psychiatry sądowego

Dlaczego ludzie zabijają? Czy popełnienie makabrycznej zbrodni czyni z kogoś potwora? Czy każdy z nas, gdyby miał powód, mógłby zostać zabójcą? W ciągu dwudziestu sześciu lat praktyki klinicznej psychiatra sądowy Richard Taylor pracował nad ponad setką spraw dotyczących morderstw. I chociaż...
Dlaczego pływamy 2/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dlaczego pływamy

"Bestseller „Los Angeles Times” i „Boston Globe”, a także książka, którą według „New York Timesa” po prostu trzeba znać. Czytelnicy zachwycają się jej niezwykłą tematyką i wyjątkowym stylem, który umożliwia niemal organiczny kontakt z bliskim ludziom żywiołem! W wodzie czyha na ludzi wiele...
Rihanna. Nieautoryzowana biografia 0/5 Nasza cena:
32,81 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rihanna. Nieautoryzowana biografia

Nieautoryzowana biografia barbadoskiej wokalistki Rihanny. Jej kariera rozpoczęła się, gdy zauważył ją Evan Rogers - nowojorczyk współpracujący z takimi gwiazdami, jak Christina Aguilera, Jessica Simpson. Od razu zaproponował jej sesję nagraniową. Jej materiał demo zainteresował szefa Def Jam tak,...
Dzień, który zmienił wszystko 5/5 Nasza cena:
28,65 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzień, który zmienił wszystko

Jak radzimy sobie z tym, że życie potrafi nas nagle potwornie zaskoczyć? Co dzieje się, gdy zdarzy się coś absolutnie nie do pomyślenia? Jak ludzie dotknięci tragedią radzą sobie po niej? Czy jako społeczeństwo odpowiadamy za tych, którzy bezwiednie znaleźli się w centrum wydarzeń i o których...
Wybrane bestsellery
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
23,27 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
25,03 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu. Spisek na szczytach...
Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2

„Nie do odzyskania” to kolejna część niesamowitej historii autorstwa uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Alex jest wściekła na rodziców i przyjaciół, którzy ją porzucili. Po przeprowadzce do kampusu uniwersyteckiego dziewczyna idzie do domu Jessego. Zamierza zażądać odpowiedzi na pytanie, co...
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 5/5 Nasza cena:
27,58 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych...
Prawdziwa historia Królowej Życia 5/5 Nasza cena:
22,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwa historia Królowej Życia

Królową byłam zawsze. Od wielu lat wiem, jak smakuje sława. W Kotlinie Kłodzkiej znali mnie wszyscy. Nie ma się czym chwalić, kryminał to nie pierwszy rząd w operze. Ale gdybym udawała, że tego nie było, byłabym hipokrytką. Nie będę opowiadać bzdur, że byłam na wczasach w Ameryce. Nie zamierzam też...
Miłość za milion dolarów 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość za milion dolarów

Królowa gorących romansów Katy Evans powraca z nową czytelniczą propozycją. „Miłość za milion dolarów” to opowieść o kobiecie, która chciała przeistoczyć zwykłego faceta w mężczyznę idealnego. Warunek był jeden – nie mogła się w nim zakochać... Elizabeth Banks wychowała się w świecie mężczyzn....
Tajemniczy ogród 5/5 Nasza cena:
8,91 zł 14,85 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemniczy ogród

Wydanie Tajemniczego ogrodu kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w...
Mala M. Tom 2 3/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M. Tom 2

Pogłoski, że w tym tomie wszystko się wyjaśni, okazały się grubo przesadzone. Na szczęście. Wielka miłość to wspaniała rzecz, ale czasem wiążą się z nią wielkie kłopoty, zwłaszcza jeśli bóg seksu okazuje się także być bogiem wojny… Mala może i znalazła mężczyznę marzeń – a raczej to ON ją znalazł –...
Dokąd biegnie kupa? Książka z okienkami. Ważne pytania 0/5 Nasza cena:
28,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dokąd biegnie kupa? Książka z okienkami. Ważne pytania

Niesamowite ciekawostki o… kupie, podane w zabawny i przystępny sposób. Co się dzieje z kupą po opuszczeniu przez nią toalety? Jakie kupy robią zwierzęta i dlaczego nie takie same? Czy kupa może być źródłem cennych informacji? Odpowiedzi na te pytania i na wiele innych dociekliwe dzieci znajdą w...
Eiger wyśniony 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Eiger wyśniony

Zdobywcy najwyższych gór – to bohaterowie? Egoiści? Wariaci? Co sprawia, że człowiek jest gotowy zaryzykować wszystko, żeby zdobyć niedostępny szczyt? Kto to rozumie, temu nie trzeba tłumaczyć, a kto nigdy nie usłyszał wezwania gór, i tak tego nie pojmie – zdaje się mówić Jon Krakauer, doskonały...
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga 5/5 Nasza cena:
41,94 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga

Nowe wydanie bestsellera Kosmetyki naturalne DIY Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry? Zacznij produkować własne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji...
Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin 0/5 Nasza cena:
103,15 zł 156,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów, Gryfonów i Krukonów. Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tych szlachetnych domów, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu. Noś barwy swojego domu z dumą! Jubileuszowe...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula