Slade House

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Ilość stron
188
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Nasza cena: 26,15 zł 35,00 zł Taniej o: 25%

Dreszcz emocji i wielka niewiadoma spowita tuż za murami tajemniczego domostwa to coś, co znajdziesz w "Slade House". Jednak wiedz, że próg tego domu przekracza się tylko raz.

Gdzieś między Westwood Road a Cranbury Avenue jest dom, a w zasadzie jego widmo. Stary, pokryty bluszczem budynek na wzgórzu, który pojawia się, co dziewięć lat i wpuszcza do swojego wnętrza jednego gościa. Nie można go znaleźć na żadnej mapie, ani w żadnym rejestrze, na własne oczy mogą ujrzeć go tylko Ci, którzy otrzymali zaproszenie. Każdy kto przekroczył próg tego domostwa znikał bez śladu, tak jak szare mury, po to by za jakiś czas pochłonąć kolejną ofiarę.

"Slade House" to nie jest zwyczajny dom, ponieważ wstęp do niego mają nietypowi goście. Oczarowani, a może nawet nieco przytłoczeni niesamowitą posiadłością nie będą mieli ochoty opuszczać jej murów. Jednak z czasem okaże się, że wejście które pojawiło się znienacka, nagle przepadło. Gospodarzami jest rodzeństwo, które co dziewięć lat kieruje zaproszenie do osoby zupełnie odbiegającej od reszty społeczeństwa. Wszystko zaczyna się w 1979 roku, kiedy trzynastoletni Nathan Bishop, który zdecydowanie nie jest taki, jak reszta jego rówieśników otrzymuje propozycję wstępu do tajemniczej posiadłości. Po nim przychodzi kolej na innych aż do 2015, gdy dom odwiedza doktor Iris Marinus-Levy. Pięć opowieści, pięcioro różnych bohaterów i "Slade House", tajemniczy budynek, którego widmo skrywa ogromny sekret, tak samo, jak jego mieszkańcy.

David Mitchell przygotował smakowitą "Ucztę Wyobraźni", a raczej jedno z dań, bo "Slade House" to książka, która wchodzi w skład serii pozycji z gatunku science fiction i fantasy, które zdobyły sporą popularność wśród Czytelników. Wśród nich dzieła takich autorów, jak Hal Duncan, William Gibson, czy K. J. Bishop. Jeśli jesteś głodny innych powieści Mitchella to powinieneś skusić się na "Widmopis" albo "Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta".
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Slade House Davida Mitchella zdecydowanie przykuwa uwagę swoją bardzo minimalistyczną okładką, która na żywo prezentuje się jeszcze lepiej, autorstwa niezrównanego Dark Cryaona. Z tym większym entuzjazmem zabrałem się do lektury, niestety dość krótkiej, ponieważ liczącej niecałe 200 stron książki. Tytułowe Slade House to stary, skrywający mroczne sekrety dom, znajdujący się w wąskim zaułku nieopodal popularnego pubu The Fox AND Hounds. Co dziewięć lat, dwójka rodzeństwa zamieszkująca ten dom, wystosowuje niepowtarzalne zaproszenie dla kogoś, kto jest inny od wszystkich albo po prostu samotny: nad wiek rozwinięty nastolatek, świeżo rozwiedziony policjant, nieśmiała studentka… Jak raz przekroczą próg Slade House, to szybko się okaże, że nie będą mogli już z niego wyjść, a to dopiero początek ich kłopotów... Jakie mroczne tajemnice skrywa Slade House? Co naprawdę dzieje się za jego drzwiami? Dla tych, którzy się tego dowiedzą, będzie już jednak za późno na ratunek…

  Dłuższy czas myślałem nad tym, co dokładnie napisać o tej książce, oprócz powyższego opisu, aby nie zdradzić nic istotnego z fabuły, a jednocześnie opowiedzieć o niej coś więcej. Nie jest to łatwe zadanie, a owa trudność wiążę się ze wspomnianą już niewielką objętością powieści. Pierwsza część, rozgrywająca się w 1979 roku zarysowuje pokrótce czym jest Slade House, gdzie się ono znajduje, a także co się w nim rozgrywa. Zwłaszcza to ostatnie, może się wydawać z początku płytkim i wtórnym pomysłem, lecz zapewniam, że nie jest tym, na co wygląda. Jednakże więcej szczegółów dowiemy się w kolejnych częściach, w których autor rozwija swój pomył i przekazuje coraz to nowe informacje. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że autor w bardzo intrygujący sposób połączył fabularnie Slade House z Czasomierzami, swoją poprzednią książką autora, która również ukazała się w Uczcie Wyobraźni. Jej znajomość nie jest niezbędna do zrozumienia najnowszej powieści Mitchella, lecz dla mnie był to bardzo interesujący aspekt książki i chyba po prostu lubię znajdywać powiązania pomiędzy jego książkami. Bynajmniej nie jest to takie łatwe zadanie.

  Jeśli chodzi o kwestię bohaterów, to mamy ich pięciu. W każdej części obserwujemy inną postać, o odmiennej historii, osobowości i celach, jakie skłoniły ją do przyjścia do Slade House. Bohaterowie są dobrze wykreowani, mamy okazję ich mniej lub bardziej poznać, polubić i przejąć się ich losami. Chwilami chciałoby się dowiedzieć kilku szczegółów więcej, lepiej poznać bohatera, ale Mitchell podaje jedynie te informacje, które są niezbędne do zrozumienia książki i oddania grozy tytułowego Slade House. To, że jest to groza, nikt chyba nie wątpi po opisie i również ta kwestia została bardzo dobrze zarysowana i oddana. Zaś samo zakończenie posiada dość nieoczekiwany zwrot akcji, który ma silny związek ze wspomnianymi Czasomierzami. Jednakże, również jeśli chodzi o oddanie nastroju grozy, to mam drobne zastrzeżenia. Być może wiąże się to z niewielką objętością, ale zabrakło mi momentami kilku zdań, które lepiej budowałyby nastrój, oddałyby mrok i niesamowitość budynku.

  Slade House jest powieścią o stosunkowo niewielkiej objętości, którą czyta się wyjątkowo szybko się, lecz już nie tak łatwo jest o niej zapomnieć. Pięciu bohaterów, pięć różnych historii i jeden mroczny dom, pojawiający się co dziewięć lat... To zgrabnie napisana powieść z elementami grozy, które nie są takie oczywiste na pierwszy rzut oka i potrafią na samym końcu miło zaskoczyć. Polecam!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Slade House" to pierwsza książka autora, jaką przeczytałam. Oglądałam "Atlas Chmur", film zekranizowany na podstawie książki Davida Mitchell'a i byłam nim zauroczona. Zazwyczaj wersja literacka jest lepsza od tej filmowej, więc spodziewam się, że książka to mistrzostwo świata.

  Wracając do "Slade House" - piękne wydanie. Okładka zachwyca zarówno grafiką, jak też elegancją.

  Książka jest podzielona na pięć rozdziałów, a każdy z nich poświęcony doświadczeniom innych bohaterów. Akcja rozgrywa się w odstępach dziewięciu lat i zawsze dotyczy tego samego miejsca. Projekcja tych historii jest świetnie przemyślana. W ostatnim rozdziale autor wyjaśnia przyczyny wszystkich zdarzeń, jakie miały miejsce w domu o nazwie - Slade House.

  Zakończenie nie rozczarowuje. Jest dokładnie takie, jakim powinno być.

  Z wcześniejszych opinii wnioskuję, że to chyba dobrze, że moją przygodę z twórczością Davida zaczęłam właśnie od tej książki, bo kolejne mogą być już tylko lepsze, o czym zamierzam się przekonać.

  Uważam, że książka godna jest polecenia. Nic tylko czytać :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Pięć historii. Pięcioro jej głównych, różniących się pomiędzy sobą bohaterów. Jeden wspólny mianownik - Slade House...

  "(...) stoi na lekkim wzniesieniu, stary, przysadzisty, surowy, szary, niemal cały zduszony ognistoczerwonym bluszczem (...)"

  ... nie jest zwyczajnym domem. Kryje w sobie bowiem pewną tajemnicę.

  "Tego domu, Slade House, nie ma w żadnych dokumentach. A nawet gdyby był, między Westwood Road i Cranbury Avenue nie ma na niego nigdzie miejsca. Tego domu nie ma. Nie może być. A jednak tu stoi."

  Ten tajemniczy dom pojawia się bowiem tylko na mgnienie oka raz na dziewięć lat. O tym, kto go zamieszkuje i co się w nim wówczas dzieje, dowiadują się tylko ci, którzy trafiają do niego na specjalne zaproszenie.

  W 1979 roku trzynastoletni Nathan Bishop, w 1988 inspektor śledczy z Wydziału Kryminalnego Thames Valley Police - Gordon Edmonds, w 1997 osiemnastoletnia Sally Timms, członkini Towarzystwa Zjawisk Paranormalnych, w 2006 jej siostra Freya, a na koniec w 2015 roku psychiatra z Toronto - dr Iris Marinus - Levy.

  Pozornie różne osoby, a jednak sporo ich łączy - choć nie zawsze są tego świadomi. Każde z nich w pewien sposób odstaje bowiem od reszty otaczającego ich społeczeństwa - chłopiec z zaburzeniami lękowymi, porzucony i wewnętrznie poobijany policjant, dziewczyna zmagająca się z problemem nadwagi, lesbijka z wyrzutami sumienia i kobieta szukająca odpowiedzi.

  Jednak jest coś jeszcze, co wyróżnia każde z nich. Coś, co jest potrzebne tym, którzy zamieszkują Slade House... Co to takiego? Sięgnijcie po "Slade House" Davida Mitchella, a z pewnością znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

  Wracając jednak do samych historii - każda z nich - począwszy od 1979 roku a skończywszy na 2015, choć opowiada o losach zupełnie różnych ludzi, nierozerwalnie łączy się z pozostałymi. Śledząc losy poszczególnych bohaterów krok po kroku odkrywamy tajemnicę tego niezwykłego domu oraz jej mieszkańców, a także jesteśmy coraz bardziej świadomi niebezpieczeństw czyhających na kolejnych gości przekraczających jego progi. Rośnie też w nas coraz większa ciekawość tego, co tym razem się wydarzy i jak to wszystko ostatecznie się zakończy. I tu następuje niespodzianka! Bowiem autor zaserwował nam otwarte zakończenie, pozwalające przypuszczać, że to jeszcze nie koniec opowieści, że raz jeszcze dane nam będzie powrócić do wykreowanego przez niego, dziwnego, pełnego mistycyzmu i okultyzmu świata, w którym na jego bohaterów czyhać będą zagrażające ich życiu pułapki i podstępne sztuczki.

  O czym jeszcze warto wspomnieć? Czytając poszczególne historie nie da się nie zauważyć tego, iż bardzo dobrze oddają one ducha czasów (lat?), w których się rozgrywają oraz tego, że za każdym razem język, jakim posługuje się narrator, został odpowiednio dopasowany do postaci, która w danej opowieści wiedzie prym. Dla przykładu, gdy jest nim policjant po przejściach, jest ON ostrzejszy, bardziej wulgarny, a przy tym prostszy - taki, jak i posługujący się nim bohater. Na uwagę zasługuje też fakt, iż w dziele Davida Mitchella co rusz natykamy się na odniesienia do szeroko pojętego świata popkultury, co czyni je tym bardziej ciekawym.

  Książka ukazała się w serii Uczta Wyobraźni nakładem Wydawnictwa MAG. Na pierwszy rzut oka robi bardzo pozytywne wrażenie. Twarda, czarna okładka z minimalistycznymi, mieniącymi się srebrem wzorami oraz napisami z miejsca przykuwa oko i zachęca do sięgnięcia po książkę. Nie straszy też objętością, gdyż liczy sobie zaledwie nie całe 200 stron. Wewnątrz jednak natrafić można na kilka błędów w tekście, a także (pod koniec książki) na posklejane strony -> co, mam nadzieję, jest jednostkowym przypadkiem, a nie błędem obecnym w całym nakładzie.

  Pomijając jednak wyżej wspomniane minusy dotyczące samego wydania książki, jest to pozycja, po którą z całą pewnością warto sięgnąć. Jest ona nietypowa. Niby zbiór opowiadań, a jednak tworzących jedną, spójną całość. Niby horror, a jednak bardziej opowieści z dreszczykiem, pełne mistycznego, niepozbawionego grozy klimatu. Niby wszystko rozgrywa się w znanej nam rzeczywistości, a jednak ma z nią tak na prawdę niewiele wspólnego. Trzeba sięgnąć po tę książkę, by wiedzieć, o co dokładnie mi chodzi - do czego też was gorąco raz jeszcze zachęcam.

  Moja ocena: 5/6

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  POZA SYSTEMEM

  „Jeśli
  nie pasujesz do systemu, system zmienia ci życie w piekło”, mówi jeden z bohaterów „Slade House”, powieści Davida Mitchella, autora znanego przede wszystkim za sprawą sfilmowanego „Atlasu Chmur”. I słowa te dobrze podsumowują całość. Tytułowy dom, jak i bohaterowie oscylują gdzieś poza systemem. I poza systemem znajduje się też sama książka, ni to zbiór opowiadań, ni powieść, ni horror, ni fantastyka. A jednak coś naprawdę udanego.

  „Slade House” zaczyna się w roku 1979, kiedy to trzynastoletni Nathan wraz z matką przybywa na zaproszenie do tytułowej posiadłości. Od początku jednak coś jest nie tak. Najpierw nie mogą znaleźć furtki by dostać się na teren posesji, a kiedy już im się udaje (w miejscu, gdzie wcześniej jej nie było i dopiero po tym, jak z uliczki zniknęli wszyscy ludzie), miejsce wita ich zielonym, pełnym kwitnących mimo jesiennej pory roślin ogrodem, a także przestrzenią zbyt rozległą, jak na to, że znajduje się na niewielkim terenie. Chociaż matka chłopca wydaje się nie widzieć niczego niezwykłego w Slade House, Nathan z każdą chwilą dostrzega coraz więcej dziwnych rzeczy. Nie tylko nic się tu nie zgadza, ale wszystko jest jakby nierealne. Czy komukolwiek uda się odkryć prawdę o tym miejscu i jego mieszkańcach? A może to tylko wyobraźnia nastolatka, który nie dość, że nie jest taki, jak jego rówieśnicy, to na dodatek łyka podkradane matce leki?

  „Slade House” to lekka, ciekawa fantastyka oparta na prostym, acz skutecznym pomyśle. Każdy zna chyba jakąś z opowieści o dziwnym czy nawiedzonym domu, to w końcu literacki klasyk, mierzyli się z nim zarówno debiutanci, jak i giganci literatury, a sama idea wykraczała poza fantastyczne ramy (tu na myśl ciśnie mi się choćby jedno z opowiadań Johna Irvinga). Z jednej strony mamy więc do czynienia z samograjem, z drugiej z pułapką. Motyw ten przyciąga czytelników, jednak zgrany do cna wydaje się mieć niewiele do zaoferowania. Szczególnie we współczesnej literaturze. A jednak Mitchell stworzył coś udanego i spójnego, pomimo nowelowej konstrukcji.

  Najciekawiej jak zawsze w podobnych przypadkach wypada strona obyczajowa. Szczególnie, że ani nie dominuje, ani nie została sprowadzona na dalszy plan. Jest równie ważna co tajemnica, splata się z nią nierozerwalnie, a także dodaje niezbędnego w przypadku fantastyki czy horroru realizmu. Bo nie oszukujmy się, nawet najbardziej przekonujące wytwory wyobraźni będą bez znaczenia, jeśli nie towarzyszy im kotwica osadzona w czymś rzeczywistym. Poza tym mimo prostoty „Slade House” nie jest wcale taką lekką i nieskomplikowaną rozrywką, jak można by sądzić po okładce i niewielkiej objętości książki – co oczywiście działa na jej korzyść. Nie jest to wprawdzie wielka literatura, nie mniej powieść Mitchella spodoba się czytelnikom ceniącym dobra, realistyczną fantastykę, dziejącą się (mniej więcej) tu i teraz.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Bluecrowne. Opowieść o Greenglass House. Tom 3 5/5 Nasza cena:
27,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bluecrowne. Opowieść o Greenglass House. Tom 3

Powrót do świata bestsellerowego Greenglass House! Lucy Bluecrowne zaczyna nowe życie na lądzie ze swoją macochą i przyrodnim bratem, choć jest pewna, że jedynym miejscem, do którego będzie kiedykolwiek należała, jest okręt jej ojca. Nie obchodzi jej to, że mieszkanie w domu jest znacznie bardziej...
Flota Ziemi. Rebel Fleet. Tom 4 4/5 Nasza cena:
24,00 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Flota Ziemi. Rebel Fleet. Tom 4

Ziemia nareszcie dysponuje garstką własnych okrętów. Ludzkość, otoczona przez rebelianckich i imperialnych Kherów oraz przez tajemniczych Nomadów, ośmiela się bronić swojego prawa do niepodległości. To wywołuje ostrą reakcję społeczności międzygwiezdnej. W oczach sąsiadów jesteśmy raczkującą...
Cel uświęca środki zgiełk wojny Tom 3 0/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cel uświęca środki zgiełk wojny Tom 3

Ostateczna bitwa, która zakończy wojnę i zdecyduje o losach sektora Wiktorii.Dominium zostało pokonane, jednak koszty tego zwycięstwa przerosły wszelkie oczekiwania. Flota Wiktorii jest pokiereszowana, okręty potrzebują napraw, a ludzie odpoczynku. Jednak wróg nadciąga z innej strony. Cesarstwo...
Rycerze atlantydy atlantis rising Tom 1 0/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rycerze atlantydy atlantis rising Tom 1

Przegraliśmy wojnę. Nadeszła zguba. Czas na rewanż. Po upadku cywilizacji władzę w dawnej domenie ludzi objęły demony. Wspaniałe dzieła ludzkości zostały zniszczone, ci, którzy przetrwali, żyli pokornie w niewoli, nie pamiętając o wielkich osiągnięciach swoich przodków. Byli jednak też tacy, którzy...
Głębia czasu. Star Carrier. Tom 6 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głębia czasu. Star Carrier. Tom 6

Wiek XXV. Tajemniczy władcy Galaktycznego Imperium Sh'daar uznali, że gwałtowny rozwój genetyki, robotyki, infotechnologii oraz nanotechnologii (GRIN) doprowadzi gatunek ludzki do punktu "osobliwości technologicznej", w którym ludzkość osiągnie transcendencję. Sh'daar uważają, że jest to...
Flota Oriona. Rebel Fleet. Tom 2 4/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Flota Oriona. Rebel Fleet. Tom 2

Czy istnieje wróg bardziej przerażający niż bezduszna, obca maszyna? Rok temu Imperium Kherów zmuszono do wycofania się, ale go nie pokonano. Tym razem Imperialni wracają z nową bronią. Gigantyczny okręt sterowany przez sztuczną inteligencję obraca w proch planetę za planetą. Ten niepowstrzymany...
Zagubieni. Star Force. Tom 11 0/5 Nasza cena:
24,00 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zagubieni. Star Force. Tom 11

Zagubiona, odcięta od Ziemi załoga Nieustraszonego szuka drogi powrotnej. W jedenastym tomie serii Star Force Cody Riggs stawia czoła niepojętej potędze Pradawnych, dla których ludzie stanowią jedynie ciekawostkę. Cody’ego nękają duchy przeszłości i demony teraźniejszości. Odwracają się od niego...
Wolność Stara Flota Tom 6 0/5 Nasza cena:
24,00 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wolność Stara Flota Tom 6

Wojna szaleje w przestrzeni Zjednoczonej Ziemi i niszczy miliony istnień. Rój powrócił, większy i bardziej zajadły, do tego z miażdżącą przewagą technologiczną. Z Tytana, księżyca Saturna, nadchodzi ostrzeżenie ? podobno od samego Tima Grangera ? że tym razem wróg może okazać się niepokonany....
Kraniec nadziei rubieże imperium Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,02 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kraniec nadziei rubieże imperium Tom 1

W odległej przyszłości ludzie panują nad większą częścią ramienia Galaktyki. Jednak nie są to czasy pokoju. Dwie główne siły, Cesarstwo i Republika, wciąż toczą wojnę. Wrogie floty ścierają się, próbując przejąć kontrolę nad nowymi terytoriami i zasobami kosmosu.Kapitan Aidan Samuels, dowódca...
Początek podróży. Hajmdal. Tom 1 4/5 Nasza cena:
20,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Początek podróży. Hajmdal. Tom 1

Ziemia nie stoi na krawędzi zagłady – Ziemi po prostu już nie ma. Pewnego dnia została rozsadzona w proch i pył przez nieznanego wroga. Przeżyli tylko ci, którzy w chwili katastrofy pozostawali poza granicami Układu Słonecznego – zaledwie garstka. Jednak po trzystu latach od masakry potomkowie...
Żar tajemnicy rubieże imperium Tom 2 4/5 Nasza cena:
23,02 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żar tajemnicy rubieże imperium Tom 2

Kapitan Aidan Samuels w uznaniu zasług przechodzi w stan spoczynku. Obdarzony przez cesarza wysokim uposażeniem emerytalnym, ma wreszcie czas spełnić swoje marzenia – kupić dom z kawałkiem ziemi w atrakcyjnej kolonii, ożenić się i wychować gromadkę dzieci… Zaraz, zaraz… Czy to w ogóle możliwe? Nie!...
Legenda Corinair. The Frontiers Saga. Tom 3 5/5 Nasza cena:
20,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Legenda Corinair. The Frontiers Saga. Tom 3

W trzecim tomie The Frontiers Saga kapitana Nathana Scotta i jego załogę czekają nowe, ekscytujące przygody oraz eksploracja nieznanych i niebezpiecznych obszarów kosmosu. Po bitwie z Ta’Akarami załoga „Aurory” wycofuje się na bezpieczną odległość, korzystając z eksperymentalnego napędu skokowego,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula