Sieci widma

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
608
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 32,21 zł
Nasza cena: 29,01 zł 49,90 zł Taniej o: 42%

Jeśli należysz do grona fanów dobrych kryminalnych historii, koniecznie musisz zainteresować się “Siecią widma”. 

To idealna dawka napięcia, sensacji i tajemnic.

Powieść opowiada historie kilku bohaterów, którzy muszą zmierzyć się z niezwykle trudną do rozwikłania zagadką. Czy będziesz w stanie odgadnąć, o co chodzi?

Z pozoru zwykły czerwcowy piątek. Zbliża się godzina 22:45 w Terminalu Promowym w Świnoujściu, a ładownia powoli zamyka swoje drzwi za ostatnimi samochodami. Chwilę później rozchodzi się dźwięk oznajmiający jedno - prom odpływa od brzegu. Prom, na pokładzie którego skrzyżują się ścieżki kilku osób.

Młode małżeństwo razem ze swoim 6-letnim synem rusza w planowaną podróż do Norwegii. Sześcioro młodych ludzi wybrało się na przyjacielską, pełną szaleństwa wyprawę do Skandynawii, korzystając ze swojej młodości. Młoda dziewczyna po porzuceniu przez żonatego mężczyznę w akcie desperacji decyduje się ruszyć za nim, z nadzieją, że uda się wszystko naprawić. Inne małżeństwo płynie w odwiedziny do swojej córki, która mieszka w Szwecji. Nie mają oni ze sobą nic wspólnego - przed wejściem na prom wcześniej się nie widzieli, wszyscy zostawili za sobą swoje sprawy, problemy. Swoje życia. Wszyscy wsiadali na statek w pewnym celu. Miała być to miła, spokojna podróż. Ma wydarzyć się coś, czego nikt się nie spodziewał. Przyjemność staje się czymś przerażającym. Jest to związane z wydarzeniami, które wcześniej miały miejsce w Szczecinie i Rotterdamie. Co stało się na tym promie i czy da się to naprawić?


O autorze

Leszek Herman - pisarz, urodzony w Krakowie absolwent architektury na Politechnice Szczecińskiej. W latach 1993-1995 publikował artykuły w szczecińskiej “Gazecie Wyborczej”. W 2016 roku otrzymał nagrodę Szczecin Business Awards za niekonwencjonalny sposób promowania Szczecina w swojej powieści “Sedinum. Wiadomość z podziemi” Oprócz niej spod jego pióra wyszły również takie książki jak “Latarnia umarłych”, “Biblia diabła” oraz jego najnowsza powieść “Sieci widma”.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejna porywająca książka Leszka Hermana. 600 stron najnowszego kryminału tego autora czyta się w mgnieniu oka.

  Autor niezwykle umiejętnie splata ze sobą losy kilkunastu bohaterów. Pewnego upalnego dnia na początku lata wsiadają oni na prom płynący ze Świnoujścia do Ystad w Szwecji. Jedni płyną odwiedzić córkę, inni dla rozrywki, a jeszcze inni dla srogiej zemsty. Ale nie tylko.

  Przekrój wiekowy, społeczny, majątkowy jest niezwykle różnorodny. Herman doskonale odmalował swoich bohaterów. Wśród nich są: młode małżeństwo balansujące na granicy rozwodu, młodzi ludzie szukający dobrej zabawy, młoda kobieta porzucona przez kochanka i nie wiadomo czy bardziej pragnąca jego powrotu czy zemsty, starsze małżeństwo płynące odwiedzić swoją córkę i kilka innych ciekawych postaci.Wielka różnorodność ludzkich charakterów, planów, zachowań. Genialnie ukazany obraz naszego społeczeństwa ze wszystkimi nielicznymi zaletami i o wiele liczniejszymi wadami.

  Wydawałoby się, iż wsiadając na prom powinni na lądzie, w Polsce zostawić swoje troski, zmartwienia, sprawy. Nic bardziej mylnego. To wszystko ciągnie się za nimi i doprowadzi do wielu kuriozalnych, ale i niesłychanie ciekawych sytuacji. Jak to w życiu.

  W tle mamy dodatkowo wątki kryminalne, noc, wzburzone morze, człowieka za burtą, bardzo cenne skradzione zabytki, śledztwo dziennikarskie i trudną do rozwikłania zagadkę. Wiele wątków, wielu bohaterów, wszystko mistrzowsko ze sobą powiązane.

  To czwarta książka Hermana. Po genialnym Sedinum. Wiadomość z podziemi, równie doskonałych książkach Latarnia umarłych i Biblia diabła autor po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Doskonale poprowadził wszystkie wątki kryminalne, wplótł w nie fascynujące elementy historii Zachodniego Pomorza, mistrzowsko odmalował swoich bohaterów i umieścił ich w środku prawdopodobnych, niezwykle poruszających wydarzeń.

  Doskonale zakończenie chociaż ja podkręciłabym je jeszcze bardziej.

  Gorąco zachęcam was do lektury tej, jak i poprzednich książek Leszka Hermana. Świetny autor, doskonałe książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Nieczyste intencje…

  Spektakularne
  kradzieże dzieł sztuki zdarzają się stosunkowo często, znacznie częściej niż cudowne odnalezienia. I choć wydawałoby się, że – szczególnie w obecnych czasach –nikt się sztuką zbytnio nie interesuje, to w samym tylko 2018 roku w Polsce sprzedano antyki i dzieła sztuki o wartości przekraczającej sto trzydzieści trzy miliony złotych. Aż strach pomyśleć, jak rynek i jego obroty wyglądają w skali całego świata, nie mówiąc już o tym jakimi sumami operuje się na nielegalnym rynku…

  O kradzieżach samych tylko dzieł sztuki sakralnej pisała niedawno dziennikarka „Dziennika szczecińskiego”, zajmując się zarówno losami zaginionych obrazów z katedry kamieńskiej, jak i innymi kradzieżami, za którymi – jak dowodziła – stały zorganizowane grupy przestępcze związane z najwyższymi kręgami władzy. Oddając ten materiał do druku nie przypuszczała, że właśnie za jego sprawą kilka miesięcy później skontaktuje się z nią mężczyzna, który niegdyś uczestniczył w kradzieżach dzieł sztuki z lokalnych kościołów, a obecnie pracuje dla firmy, wykonującej specjalne meble – takie, w których ukryć można wiele towarów po to, by bez trudu wywieźć je za granicę. On też informuje o pewnym transporcie, który wyruszyć ma z Rotterdamu oraz o truście, który za odzyskanie mienia wyznaczył horrendalną nagrodę. Jej część, zgodnie ze słowami informatora, przypaść ma właśnie Paulinie pod warunkiem, że szybko napisze na ten temat artykuł. Szczegóły informator zdradzić miał podczas kolejnego spotkania, do którego jednak nie doszło, bowiem mężczyzna został zamordowany, rzekomo podczas alkoholowej libacji. Na dodatek teraz ktoś najwyraźniej pragnie wyeliminować z gry samą Paulinę, a jeśli przypuszczenia jej współpracownika okażą się słuszne, może to być ruska mafia…

  Co wspólnego sprawa Pauliny i zaginionych dzieł sztuki ma z promem, który właśnie udaje się ze Świnoujścia do Szwecji oraz z ludźmi, których losy przypadkowo splotły się na jego pokładzie? Przekonamy się o tym dzięki niezwykle wciągającej i zaskakującej czytelnika nagłymi zwrotami akcji książce pt. „Sieci widma”, autorstwa Leszka Hermana. Opublikowana nakładem Wydawnictwa MUZA powieść to niezwykła i pełna przygód lektura, w której nie zabraknie dreszczyku emocji oraz wywołujących dreszcz przerażenia wydarzeń. Po książkę sięgnąć mogą zarówno osoby zainteresowane tematem dzieł sztuki, jak i poszukujące powieści pełnej tajemnic, która angażuje czytelnika i nie pozwala się oderwać od lektury.

  Na promie spotyka się grupa pozornie niezwiązanych ze sobą ludzi, których losy jednak będą się ze sobą przeplatały, którym autor przydzielił określone role do wypełnienia w tej niezwykle frapującej rozgrywce, której reguł niemal do samego końca nie znamy. Mamy zatem borykające z problemami w związku małżeństwo, Urszulę i Mariusza, z sześcioletnim synem oraz Annę i Edwarda – małżeństwo wieloletnim stażem, które jedzie odwiedzić swoją mieszkającą Szwecji córkę. Mamy też Aleksandrę vel Aleks o wyglądzie wampa, która pragnie odszukać na promie pewnego mężczyznę. Mamy też grupę młodych ludzi - Łukasza i Ewę, ich przyjaciół Bartka i Dawida oraz kuzynkę Łukasza wraz z chłopakiem. W jaki sposób te osoby zostaną ze sobą powiązane? I co z tym wspólnego ma przeładowany prom z uszkodzoną bramą, sieci widma zagubione przez rybaków, sztorm oraz statek, który zatonął gdzieś na trasie, którą teraz przemierza jednostka?

  Przekonamy się o tym zagłębiając się w niezwykle frapującą powieść Leszka Hermana, która z każdym rozdziałem dostarcza nam kolejnych pytań i sprawia, że zaczynamy wątpić w ustaloną chwilę wcześniej wersję wydarzeń. Wielowątkowa akcja oraz dwa plany czasowe – autor umieścił swoich bohaterów na promie wypływającym z portu w Świnoujściu, ale śledzimy też losy Pauliny, uczestnicząc w wydarzeniach sprzed tygodnia, zmuszają do koncentracji, podobnie jak świadomość, że akcja może rozwinąć się w każdym możliwym kierunki. To sprawia, że powieść Hermana staje się kolejnym bestsellerem, oferującym nam niesłabnące emocje, liczne zagadki do rozwiązania i ponad sześćset stron dobrze napisanej książki.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Sieci widma" to naprawdę dobra pozycja na półce jesiennych premier.

  Grupa ludzi z różnych światów, którą połączył jeden rejs promem.

  Przemyślana i realistyczna fabuła, przy której nie sposób się nudzić, to zdecydowany i mocny plus tej książki.

  Jako minus można by potraktować nieco ciągnące się charakterystyki postaci na początku oraz długie opisy statku w dalszej części książki. No właśnie...można by, ale moim zdaniem właśnie te wprowadzenia i opisy pozwoliły odpowiednie wczucie się w akcję.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  UWIKŁANI W NIEBEZPIECZNE SIECI

  Leszek Herman w „Sieciach widma” przedstawił losy kilkorga nieznajomych osób, które splatają się na środku Bałtyku, na wielkim promie, płynącym do Szwecji. Mariusz i Urszula wraz z synkiem Kacprem, wyruszają w podróż, która ma ich ze sobą zbliżyć. Łukasz z Ewą oraz Kamila z Patrykiem, a także ich dwoje kolegów, wybierają się na wakacje. Ola vel Alex, pragnie odzyskać swojego kochanka, który najwidoczniej wybrał swoją żonę, a nie ją. Anna i Edward płyną do Szwecji, aby odwiedzić córkę. W „prawdziwym”, „zewnętrznym” życiu najprawdopodobniej nic ich nie łączy, i pewnie nie połączyłoby, gdyby nie wspólna podróż statkiem i wydarzenia, które rozegrają się na jego pokładzie tej niespokojnej, czerwcowej nocy.

  Kilka dni wcześniej ze szczecińską dziennikarką śledczą, Pauliną, kontaktuje się pewien człowiek, który twierdzi, że ma pewne informacje na temat mafii, dla której pracował. Jeśli Paulina rozegra to dobrze, bardzo duża suma pieniędzy zasili jej konto. U jej boku, Piotr, redakcyjny kolega, robi wszystko, aby pomóc jej w śledztwie, którego ona sama na początku wcale nie ma ochoty prowadzić. Jednak „im dalej w las, tym ciemniej” i już niebawem dzieją się dość przerażające rzeczy, które zmuszają kobietę do podjęcia odpowiednich działań. Z oddechem mafii na karku, czujnie wlepionym w nią wzrokiem CBŚ, oraz z duszą na ramieniu, Paulina podejmuje grę, której początek i koniec ma miejsce na pewnym wycieczkowym promie na środku Bałtyku.

  Na Bałtyku, na którym już niedługo rozpocznie się sztorm. Prom niespodziewanie wmanewrowuje się w plątaninę sieci, w tym wielkie kontenery, które mogą rozwalić jego rufę. Dodatkowo na samym statku dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach wydarzeń, które niespodziewanie splotą ze sobą losy kilkorga pasażerów. Zupełnie, jak sieci widma, w które wplątał się statek.

  „Niekiedy nazywa się je zjawami. Dryfują tuż pod powierzchnią wody, utrzymują się na niej za pomocą pływaków, są całkowicie niewidoczne dzięki maskującej, stapiającej je z otoczeniem barwie. Porzucone lub zagubione, teoretycznie martwe, potrafią jednak całymi latami nadal wykonywać zadanie, do którego zostały stworzone.”

  Leszek Herman bardzo sprawnie posługuje się słowem. „Sieci widma” to opowieść sensacyjno-kryminalna z bardzo dobrze rozbudowanym wątkiem obyczajowym. Kłaniam się przed ogromem pracy, jaką wykonał autor, opisując skomplikowane, specjalistyczne mechanizmy, rządzące sprawną podróżą na pokładzie wielkiego promu. Widać, że został tu wykonany bardzo dobry research. Dostrzegam także wielką pasję Hermana do dzieł sztuki oraz zachowań międzyludzkich.

  Na koniec muszę przyznać, że okładka tej książki jest po prostu cudowna, a bardzo rzadko zwracam uwagę na oprawę graficzną.

  „Sieci widma” sprawią, że zatopisz się w świecie, w którym nic nie jest oczywiste, niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, a odpowiedzi na pytania wcale nie są oczywiste. To książka, która zapewni wiele godzin wspaniałej rozrywki i długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
eBook Niezawodne strategie wygrywania w sieci pdf 0/5 Nasza cena:
39,95 zł 47,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Niezawodne strategie wygrywania w sieci pdf

Jak zwiększyć zyski, usprawniając swój serwis internetowy i poznając NIEZAWODNE STRATEGIE WYGRYWANIA W SIECI? Wiedza zawarta w książce "Niezawodne strategie wygrywania w sieci" to połączona logicznie całość składająca się z dwóch części. - Część pierwsza pt. "Usprawnij swój serwis i zwielokrotnij...
Biblia diabła 5/5 Nasza cena:
27,48 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biblia diabła

Według legendy Kordula była dwórką brytyjskiej księżniczki zamordowanej wraz z dziesięcioma tysiącami dziewic przez Hunów. Jej szczątki uznano za święte relikwie. Czaszka trafiła do niewielkiego księstwa nad Bałtykiem. W skarbcu katedry w Kamieniu Pomorskim dotrwała do końca drugiej wojny...
Sedinum. Wiadomość z podziemi 4/5 Nasza cena:
37,57 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sedinum. Wiadomość z podziemi

W spokojny, piątkowy wieczór, w samym centrum miasta zapada się parking podziemny niedawno wzniesionego biurowca. Katastrofa budowlana odsłania nieznane podziemia, w których od końca wojny stoi wrak niemieckiej, wojskowej ciężarówki. Za, podziurawioną kulami szybą szoferki tkwi trup kierowcy, a na...
Latarnia umarłych 5/5 Nasza cena:
34,12 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Latarnia umarłych

Akcja "Latarni umarłych" rozgrywa się w rok po wydarzeniach opisanych w "Sedinum – wiadomość z podziemi". Troje młodych ludzi – Paulina, Igor i Johann – zostaje ponownie wplątanych w sensacyjne śledztwo, tym razem dotyczące pewnego morderstwa. Dawno, dawno temu, w pewnym małym miasteczku nad samym...
Latarnia umarłych. Audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Latarnia umarłych. Audiobook mp3

Akcja "Latarni umarłych" rozgrywa się w rok po wydarzeniach opisanych w "Sedinum ? wiadomość z podziemi". Troje młodych ludzi ? Paulina, Igor i Johann ? zostaje ponownie wplątanych w sensacyjne śledztwo, tym razem dotyczące pewnego morderstwa. Dawno, dawno temu, w pewnym małym miasteczku nad samym...
eBook Sedinum. Wiadomość z podziemi mobi epub 0/5 Nasza cena:
32,21 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Sedinum. Wiadomość z podziemi mobi epub

W spokojny, piątkowy wieczór, w samym centrum miasta zapada się parking podziemny niedawno wzniesionego biurowca. Katastrofa budowlana odsłania nieznane podziemia, w których od końca wojny stoi wrak niemieckiej, wojskowej ciężarówki. Za, podziurawioną kulami szybą szoferki tkwi trup kierowcy, a na...
Audiobook Latarnia umarłych mp3 0/5 Nasza cena:
34,42 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Latarnia umarłych mp3

Akcja "Latarni umarłych" rozgrywa się w rok po wydarzeniach opisanych w "Sedinum - wiadomość z podziemi". Troje młodych ludzi - Paulina, Igor i Johann - zostaje ponownie wplątanych w sensacyjne śledztwo, tym razem dotyczące pewnego morderstwa. Dawno, dawno temu, w pewnym małym miasteczku nad samym...
eBook Biblia diabła mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,98 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Biblia diabła mobi epub

Według legendy Kordula była dwórką brytyjskiej księżniczki zamordowanej wraz z dziesięcioma tysiącami dziewic przez Hunów. Jej szczątki uznano za święte relikwie. Czaszka trafiła do niewielkiego księstwa nad Bałtykiem. W skarbcu katedry w Kamieniu Pomorskim dotrwała do końca drugiej wojny...
Audiobook Sedinum. Wiadomości z podziemi mp3 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Sedinum. Wiadomości z podziemi mp3

W spokojny, piątkowy wieczór, w samym centrum miasta zapada się parking podziemny niedawno wzniesionego biurowca. Katastrofa budowlana odsłania nieznane podziemia, w których od końca wojny stoi wrak niemieckiej, wojskowej ciężarówki. Za, podziurawioną kulami szybą szoferki tkwi trup kierowcy, a na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula