Książka “Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego” autorstwa Alisy Statman i Brie Tate stanowi opis jednego z najbardziej bestialskich i przerażających morderstw XX wieku.
Sharon była piękną i młodą aktorką, której wróżono wielką karierę w Hollywood. Dziś mija już 50 lat od dnia jej tragicznej śmierci, o której usłyszał cały świat.
Sharon Tate była żoną polskiego reżysera Romana Polańskiego. Urodziła się w 1943 roku w Dallas. Słynęła z niezwykłej urody, pracowała jako modelka i była uważana za jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia. Na swoim koncie miała nominację do Złotego Globu za rolę w filmie “Dolina lalek”. Także życie osobiste układało jej się świetnie - razem z mężem spodziewała się dziecka.
Wszystko zmieniło się za sprawą tragedii, która miała miejsce w nocy z 8 na 9 sierpnia. Tate, która była wówczas w 9. miesiącu ciąży, przebywała wraz z kilkoma przyjaciółmi w swojej posiadłości. Wtedy to czterech członków sekty Charlesa Mansona wtargnęło do budynku i dokonało okrutnego morderstwa poprzez zadawanie licznych ran kłutych i powieszenie. Do dzisiaj nie do końca udało się wyjaśnić, co tak naprawdę kierowało mordercami, a sprawa budzi ogromne kontrowersje. Zabójstwo wstrząsnęło całym Hollywood.
Książka zawiera wywiady, relacje z osobistych listów, nagrań z taśm i prywatnych pamiętników. Czytelnicy dowiadują się o kulisach aresztowania i procesu morderców oraz walce w ujęciu Charlesa Mansona, który był jedną z osób odpowiedzialnych za śmierć Sharon. W publikacji nie zabrało także kolorowych fotografii i osobistych spostrzeżeń Brie Tate, która od dzieciństwa była świadoma bólu, jaki przeżywała jej rodzina.
O autorkach
“Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego” to polskie wydanie książki napisanej w 2012 roku. Autorkami publikacji są Alisa Statman i Brie Tate. Alisa jest z zawodu reżyserką filmową i telewizyjną oraz pisarką, a Brie jest jej długoletnią przyjaciółką i siostrzenicą zamordowanej Sharon Tate. Obie postanowiły podzielić się historią opowiedzianą z punktu widzenia rodzin ofiar.