Seria Wojownicy. Superedycja - Erin Hunter

Koty to wspaniałe zwierzęta. Jeżeli jesteście miłośnikami tych niezwykłych stworzeń, z pewnością pokochacie serię doskonałych i wciągających książek, których bohaterami są koci wojownicy o niezwykłych zdolnościach! Autorki – występujące pod wspólnym pseudonimem Erin Hunter – zabierają nas w niezwykłą podróż wraz z odważnymi i borykającymi się z przeciwnościami losu postaciami.

Seria "Wojownicy. Superedycja" opowiada historię żyjących w lesie kotów, podzielonych na cztery Klany: Cienia, Wiatru, Rzeki i Pioruna. Serię cechuje wielowątkowa i wartka akcja, która skupia się na wielu bohaterach pokonujących swoje słabości. Bezustannie walczą oni z siłami, które rzucają im kłody pod nogi. Na przestrzeni kolejnych tomów jesteśmy świadkami rywalizacji poszczególnych klanów, poznajemy dylematy, z którymi muszą poradzić sobie bohaterowie, którzy są charyzmatyczni i bardzo dobrze zarysowani. Koty wierzą, że po śmierci odchodzą do Klanu Gwiazdy, jednak zdrajcy i źli wojownicy trafiają natomiast do Miejsca, Gdzie Nie Ma Gwiazd, zwanego czasami także Ciemnym Lasem.

Seria jest wyjątkowo różnorodna i wciągająca. Przedstawiono tu świat, który czytelnik chętnie poznaje i z którego wcale nie jest łatwo się wydostać. Autorki stworzyły bogate i pełne magii uniwersum, zamieszkane przez wyrazistych bohaterów. Świeże spojrzenie na świat zwierząt oraz mnogość wątków i zwrotów akcji sprawiają, że przy tej serii na pewno nikt nie będzie się nudził. To doskonała propozycja na długie wieczory. Chociaż z pozoru kierowana do młodych czytelników, z pewnością zachwyci także trochę starszych amatorów oryginalnych światów fantasy.


O autorkach

 

Autorkami serii są Katy Cary, Cherith Baldry, Vicky Holmes oraz Tiu T. Sutherland, które występują pod wspólnym pseudonimem Erin Hunter. Wszystkie cztery brytyjskie pisarki mają już na koncie fantastyczne powieści dla dzieci i młodzieży. Katy Cary stworzyła słynną serię "Bloodline" opowiadającą o Draculi, a innym wspólnym projektem pań jest seria "Seekers", która liczy sobie pięć tomów i zyskała dużą popularność na całym świecie.