Seria W towarzystwie zabójców - J. A. Redmerski

“W towarzystwie zabójców” to seria książek z pograniczna sensacji, thrillera oraz. romansu. Czytelnik nie znajdzie tutaj lukru i słodyczy, napotka za to całkiem sporo okrucieństwa i brutalności. W skład serii wchodzi aż pięć książek, z czego cztery zostały już przetłumaczone na język polski.
 
Pierwsze dwa tomy “Zabić Saraj” oraz “Drugie życia Isabel” opowiadają historię Saraj, młodej dziewczyny, którą los wepchnął w łapy narkotykowego barona z Meksyku, oraz Victora - zawodowego mordercy. Próba odzyskania wolności i wyrównania rachunków, a także trudne uczucie rodzące się między dwojgiem zupełnie różnych od siebie ludzi to motywy przewodnie tej wciągającej opowieści, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
 
Bohaterem części trzeciej, zatytułowanej “Łabędź i szakal”, jest znany z poprzednich dwóch tomów drugoplanowy bohater - Frederik. Ten okrutny, bezwzględny człowiek zakochuje się w kobiecie takiej jak on, brutalnej i okrutnej. Pewnego dnia jego partnerka Seraphina znika. Szansą na jej odzyskanie okazuje się Cassia, zupełnie przeciwieństwo pary głównych bohaterów. Problem w tym, że dziewczyna nic nie pamięta. Obecność niewinnej, łagodnej kobiety zaczyna kruszyć twardą skorupę w sercu Frederika, wywołując w nim sporą burzę i podważając podejmowane przez niego do tej pory decyzje.
 
Ostatni wydany do tej pory w Polsce tom “Zło w zarodku” to opowieść o płatnych mordercach z Zakonu Viktora Fausta, których atakuje tajemniczy wróg - piękna i zabójczo niebezpieczna kobieta Nora. Aranżuje ona porwanie najbliższych krewnych poszczególnych członków Zakonu po to, aby zmusić ich do zagrania w jej grę. Grę, w której stawką jest życie i gdzie nie można ufać absolutnie nikomu. Czy Zakon przetrwa to wyzwanie?


O autorce

 

Jessica Ann Redemski to amerykańska pisarka, która zadebiutowała w 2012 roku. Za swoje książki została wyróżniona między innymi nagrodami New York Timesa, USA Today oraz Wall Street Journal. Pisze powieści z pogranicza różnych gatunków: romansu, thrillera i kryminału. Opublikowane przez nią książki zostały przetłumaczone do tej pory na prawie 20 języków. W Polsce poza wydawnictwem “W towarzystwie zabójców” ukazały się dwa tomy jej bestsellerowej serii “Na krawędzi nigdy”, która zdobyła drugie miejsce na liście bestsellerów New York Timesa oraz pierwsze na liście przebojów Amazon.