Seria Strange The Dreamer - Laini Taylor

Porywający cykl fantasy “Strange The Dreamer”, w którym rzeczywistość często miesza się z fantazją. Przygotuj się na masę interesujących przygód, które nie raz Cię zaskoczą!

 

“Strange The Dreamer” to baśniowa seria, która opowiada o niesamowitym świecie, gdzie wielu zwykłych ludzi bardzo chciałoby trafić. Do tej pory składa się z dwóch tomów zatytułowanych “Marzyciel” oraz “Muza koszmarów”.

 

W pierwszej części czytelnik ma okazję poznać Lazlo Stange’a. Chłopak jest sierotą, wychowywał się w zakonie, dokąd został podrzucony. Obecnie jest bibliotekarzem. Od wczesnego dzieciństwa marzył, by odwiedzić Szloch. Miasto to zostało w pewnym sensie skazane na zapomnienie. Z jego mieszkańcami od pewnego czasu nie ma żadnego kontaktu. Niespodziewanie, do biblioteki, w której pracuje Lazlo, przybywają wysłannicy ze Szlochu, w poszukiwaniu dzielnych osób, które zechcą wraz z nimi udać się do skrywającego wiele tajemnic miasta. Czy Lazlo podejmie wyzwanie i zdoła spełnić swe marzenie? Czy zamiast niego wybrany zostanie ktoś inny?

 

“Muza koszmarów” skupia się na intrygującej relacji Lazla i Sarai. Oboje bardzo się zmienili na przestrzeni ostatnich wydarzeń, dlatego ich uczucie staje pod znakiem zapytania. Miasto Szloch musi się zmierzyć z kolejnymi wyzwaniami, i to właśnie oni są jedyną nadzieją dla jego mieszkańców. Jaki udział w wydarzeniach będą miały dwie siostry: Kora i Nowa?

 

Autorką serii jest Laini Taylor, amerykańska pisarka, która tworzy książki fantastyczne dla dzieci i młodzieży. Urodziła się 11 grudnia 1971 roku w Chico. Poza cyklem “Strange The Dreamer” napisała także inną serię fantasy, która przyniosła jej ogromną popularność: “Córkę Dymu i Kości”.