Seria Siostry Raj - Joanna Jodełka

Ciekawa, zabawna, a przy okazji stanowiąca świetną rozrywkę dla każdego seria komedii kryminalnych. Zobacz, co słychać u sióstr Raj i zobacz, jak radzą sobie z kolejnymi śledztwami, jakie życie stawia na ich drodze.


"Siostry Raj" to powieściowa seria, składająca się z książek o kryminalnym charakterze, okraszonych dużą dawką humoru. Obecnie zaliczają się do niej powieści: "Córka nieboszczyka", "Pamiętnik karła" oraz "Żony Gniewu". Cykl skupia się na perypetiach dwóch sióstr, Tycjany i Angeliny, które poznają się w dosyć niespotykanych okolicznościach.


Tycjana to konserwatorka dzieł sztuki, natomiast Angelina zajmuje się charakteryzacją w teatrze. Choć do tej pory nigdy o sobie nie słyszały, po raz pierwszy spotykają się na pogrzebie ojca, bibliotekarza. Wszyscy są przekonani, że nieboszczyk odszedł z przyczyn naturalnych za wyjątkiem nieco ekscentrycznej ciotki, która twierdzi z kolei, że to musi być morderstwo. Wśród podejrzanych znajduje się tłum osób, a w tym stary antykwariusz, brat naukowiec czy też młoda instagramerka. Siostry, choć z początku zupełnie nie przypadły do siebie do gustu, szybko uznają, że najlepszym wyjściem będzie współpraca w celu rozwikłania zagadki.


Joanna Jodełka jest nie tylko polską pisarką, ale i przedsiębiorcą. W swoim życiu zajmowała się różnymi pracami, takimi jak: prowadzenie hotelu, restauracji czy sklepu z kosmetykami. Przez pewien czas była też rozpoznawalna jako twarz reklamowa jednego z domów towarowych.