Seria Parabellum - Remigiusz Mróz

Dzięki serii "Parabellum” Remigiusz Mróz w krótkim czasie stał się jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy. Cykl książek z pogranicza literatury wojennej oraz przygodowej zawładnął sercami czytelników.
 
W pierwszym tomie autor przedstawia losy braci Znaniewskich, których dość spokojne życie zostało zaburzone przez wybuch wojny. W drugim tomie “Horyzont zdarzeń" przedstawiona jest tułaczka braci, którzy błąkają się po ogarniętej wojną Europie. Wplątują się w afery szpiegowskie, uciekają przed faszystami i bolszewikami oraz poznają piękne kobiety. W trzecim tomie Bronek i Staszek, wycieńczeni, walczą z wrogiem i próbują zachować dla siebie resztki człowieczeństwa. Moralność i wierność ojczyźnie wciąż wystawiane są na próby, a Polacy nie wiedzą już kim są, komu ufać, gdzie zostawili swoje serca i dokąd zmierzają. 
 
Wszystkie powieści trzymają w napięciu i wywołują ogromne uczucia, czasem sprzeczne i niezrozumiałe.  Cykl “Parabellum” obejmuje trzy tomy:
Tom 1: “Parabellum. Prędkość ucieczki”
Tom 2: “Parabellum. Horyzont zdarzeń”
Tom 3: “Parabellum. Głębia Osobliwości”
 
W lipcu 2019 roku seria doczekała się reedycji. Autor wprowadził zmiany do "Prędkości ucieczki" oraz "Horyzuntu zdarzeń".

Jeśli pisarstwo Remigiusza Mroza przypadło Ci do gustu, kryminalna seria Joanna Chyłka to kolejny cykl tego autora, który powinien znaleźć się na Twojej liście lektur!

Książki z serii Parabellum

Może zainteresują Cię również

  • Pistolet służbowy P.08 Parabellum

    Zeszyt poświęcony pistoletowi, którego zawrotna kariera rozpoczęła się latem 1908 r. kiedy cesarz Wilhelm II zdecydował o włączeniu go do uzbrojenia armii pruskiej. Do 1942 r. wyprodukowano go ponad 3 200 000 egzemplarzy różnych odmian tej broni. Obecnie Parabellum jest najczęściej spotykaną marką...
    Książka, op. miękka
    22,18 zł
    wysyłka w 48 godzin