Seria Opowieści z Narnii

Te książki od lat zachwycają zarówno młodych, jak i starszych Czytelników. "Opowieści z Narnii" C. S. Lewisa to prawdziwa klasyka fantasy i literatury dziecięcej.

 

Jest rok 1940. Na Londyn spadają niemieckie bomby. Czwórka zwyczajnych dzieci, Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja Pevensie zostaje ewakuowana na wieś. Nasi bohaterowie trafiają do wielkiego domu, w którym, jedynie w towarzystwie swej gospodyni i trzech pokojówek, mieszka tajemniczy Profesor Kirke. Dzieci są oczarowane wiejską posiadłością. Pragną niezwłocznie zwiedzić okolicę. Niestety następnego dnia pada deszcz, postanawiają zatem poznać bliżej wnętrze domu. Łucja przypadkowo wchodzi do starej szafy. Przedzierając się przez gęstwinę ubrań i płaszczy ze zdumieniem odkrywa, że znalazła się w samym sercu zaśnieżonego lasu. Nieopodal migocze uliczna latarnia i nagle słychać, że ktoś nadchodzi z głębi boru?

Oto początek jednej z najsłynniejszych serii powieściowych w historii literatury dziecięcej i młodzieżowej. Stanowi ona prawdziwy klasyk gatunku, jakim jest fantasy. Od lat zachwycają się nim nie tylko młodzi, ale i dużo starsi Czytelnicy. Na serię składają się następujące tomy: "Lew, czarownica i stara szafa", "Książę Kaspian", "Podróż Wędrowca do Świtu"", "Srebrne krzesło", "Koń i jego chłopiec", "Siostrzeniec czarodzieja", "Ostatnia bitwa".

Porządek serii według kolejności opisanych w niej wydarzeń jest nieco inny i przedstawia się następująco: "Siostrzeniec czarodzieja", "Lew, czarownica i stara szafa", "Koń i jego chłopiec", "Książę Kaspian", "Podróż "Wędrowca do Świtu"", "Srebrne krzesło", "Ostatnia bitwa".


O autorze

Autorem tych powieści jest brytyjski pisarz i filolog C. S. Lewis. Żył ON w latach 1898 do 1963 i był bliskim przyjacielem J. R. R. Tolkiena. Razem wykładali na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu w Oxfordzie. "Opowieści z Narnii" to bez wątpienia najbardziej znane dzieło pisarza. Powstawały one od 1950 do 1956 roku. Mimo upływu lat nie straciły na uroku. Opisane w nich historie nadal zachwycają, oczarowują i nie pozwalają oderwać się od lektury. Propagują wartości chrześcijańskie oraz te w pełni uniwersalne, jak przyjaźń, szlachetność i odwaga. Między innymi z tych właśnie względów pierwsza część serii jest lekturą szkolną w szkole podstawowej.

Cykl został również przeniesiony na duży ekran. Zapoczątkowana obrazem “Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa” seria filmów spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i bez wątpienia można uznać ją za udaną ekranizację książek. W 2020 roku do w kinach pojawi się już czwarta część, zatytułowana “Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło”.

Produkty z serii Opowieści Z Narnii

Może zainteresują Cię również

 • -25%
  Czerwone krzesło. Magiczne drzewo. Tom 1

  Czerwone krzesło. Magiczne drzewo. Tom 1

  Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło. Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia... Autobus, który zwariował, most ze światła i wielka fala tsunami....
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,91 zł 36,99 zł
  w magazynie
 • -10%
  eBook Opowieści z Narnii: Książę Kaspian - poradnik do gry pdf epub

  eBook Opowieści z Narnii: Książę Kaspian - poradnik do gry pdf epub

  Poradnik do gry Opowieści z Narnii: Książę Kaspian zawiera kompletny opis przejścia głównego wątku fabularnego oraz dokładnie wskazuje umiejscowienie wszystkich skrzynek ze skarbami. Poradnik zawiera także sposoby na odblokowanie bonusowych etapów.Opowieści z Narnii: Książę Kaspian - poradnik do...
  Ocena: 0/5
  eBook, pdf, epub
  Cena: Nasza cena: 7,12 zł 7,90 zł
  Plik do pobrania
 • -15%
  Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło. Puzzle Znak

  Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło. Puzzle Znak

  Wspaniała kolekcja puzzli z bohaterami uwielbianej przez dzieci bestsellerowej serii powieści Andrzeja Maleszki ?Magiczne Drzewo? i filmu o tym samym tytule, wyróżnionego prestiżową nagrodą Emmy. Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a...
  Ocena: 0/5
  Puzzle
  Cena: Nasza cena: 33,99 zł 39,99 zł
  dostępny za 59 dni
  chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostępności