Seria Nowe Słowa na start!

Nowe słowa na start to seria podręczników wydawnictwa Nowa Era, które zostały stworzone przez grupę ekspertów do nowej podstawy programowej dla czwartej i siódmej klasy szkoły podstawowej, zreformowanej po wygaszeniu dotychczas działających gimnazjów.

 

Podręczniki zawierają sprawdzone metody dydaktyczne, które były wykorzystywane we wcześniejszych publikacjach, które ukazywały się nakładem wydawnictwa. Książki zawierają wiele tekstów literackich, które wzbudzają ciekawość młodego Czytelnika i zachęcają do aktywnego udziału w lekcjach podczas ich omawiania. Zawierają również kompleksowe powtórki z klas wcześniejszych, a także czytelne i klarowne wprowadzenia nowych zagadnień.

 

Do każdego podręcznika wydany został specjalny zeszyt ćwiczeń, który pomaga utrwalić sobie materiał omawiany na lekcji. Dla czwartej klasy przygotowany został także zeszyt lektur, w którym znajduje się wiele dodatkowych ćwiczeń i poleceń związanych z lekturami obowiązkowymi oraz niektórymi dodatkowymi, które nie muszą, ale mogą być omawiane przez nauczyciela.