Monster High - książki, zabawki, akcesoria

Współczesny świat zmienia się w ekspresowym tempie. Kiedyś podstawowy motywem bajek były pluszowe misie, milusie skrzaty czy księżniczki i ich przyjaciele. Obecnie nowe trendy usiłują oswoić dzieci z potworami poprzez tworzenie strasznych postaci z typowo ludzkim charakterem, co ma oswoić dzieci ze strachem.

Furorę wśród dzieci zrobiła seria "Monster High", która doczekała się odsłony w postaci serialu, pełnometrażowych filmów animowanych, jak i gier, lalek i przeróżnych dodatków w postaci kosmetyków, wzorów na ubrania czy modnych gadżetów.

Skąd wziął się boom na gadżety i zabawki “Monster High”?

Wszystko zaczęło się od książek autorstwa Lisi Harrison, które powołała do życia uwielbiane postaci z “Monster High”. Pisarka stworzyła fikcyjny świat, w którym żyją dzieci znanych nam potworów jak Frankenstein czy Drakula. Młode potworki przeżywają takie same dylematy jak ludzkie nastolatki, co prowadzi do wielu kłopotów, przygód i niespodzianek. Seria ma na celu rozgłoszenie przesłania, że bycie innym nie jest złe, że warto walczyć o marzenia oraz że nie ma rzeczy niemożliwych w naszym świecie.

Książki “Monster High” - poznaj przygody Frankie Stein, Melody Carver i innych

Świat przedstawiony w serii "Monster High" ukazuje świat potworków, które chcą zaprzyjaźnić się z normalsami (czyli ludźmi). Głównymi postaciami całej serii są potworki Cleo, Frankie i Melody. Oczywiście, po przeżyciu wspólnych przygód, do przyjaciółek dołączają inne potworki.

Jest to seria mówiąca przede wszystkim o przyjaźni, ale także o innych uczuciach, jakie doświadczają nastolatkowie. Wśród innych bohaterów znajdują się Deuce, Clawdeen Wolf, Toralei Stripe, Bekka Madden, Draculaura, Robecca Steam, Rochelle Goyle czy Venus McFlytrap. Część bohaterów poznajemy dopiero w serii "Przyjaciółki na zabój".

W świecie potworów odnajdziemy także znane wszystkim miejsca jak Paryż czy Nowy Jork. Seria książek stała się podstawą do stworzenia serialu, ten z kolei dzięki swojej popularności przyczynił się do powstania filmów o przygodach przyjaciół z Monster High.

Kolejne serie książek “Monster High”

Późniejsze serie opisujące przygody potworków to "Monster High Diaries" i "Monster Rescue". Dzięki serii książek życiem potworków z Monster High zaczęły żyć dzieciaki na wszystkich kontynentach, a każde dziecko chciało posiadać ulubionego bohatera z Monster High pod postacią lalki stworzonej specjalnie na potrzeby kampanii reklamowej potworków (zresztą nie takich strasznych).

Produkty z serii Monster High