Seria Kurs pozytywnego myślenia - Beata Pawlikowska

"Kurs pozytywnego myślenia" to seria dwunastu książek napisanych przez Beatę Pawlikowską. Możesz zmienić swoje życie w każdej chwili, tylko od Ciebie zależy, kiedy się na to zdecydujesz.

"Kurs pozytywnego myślenia" uczy przede wszystkim optymizmu. Udowodniono, że optymiści mają łatwiej w życiu, odnoszą sukcesy i szybciej wracają do zdrowia. Pozytywne myślenie i nastawienie jest warunkiem udanego, szczęśliwego życia. Narzekanie nie pociąga za sobą konkretnego działania, które miałoby doprowadzić do zmiany na lepsze. Reguła jest prosta: nie osiągniesz sukcesu, jeśli w niego nie wierzysz. Czy optymizmu można się nauczyć? W jaki sposób?

W świecie pełnym zazdrości, pogoni za karierą, pieniędzmi i własnymi zachciankami, jest łatwo myśleć negatywnie. Źle oceniamy świat, najbliższe otoczenie, znajomych, a nawet rodzinę i przyjaciół. Wreszcie nie doceniamy samych siebie. Beata Pawlikowska przekonuje, że taki sposób myślenia, może zniweczyć każde marzenie, nawet jeśli ma się talent czy umiejętności, by je zrealizować. Zła ocena wystawiana nieustannie samemu sobie nie przyniesie nic dobrego. Autorka wierzy, że nasza podświadomość może być programowana na pozytywne myślenie dokładnie w taki sam sposób, w jaki uczona jest negatywnego. Uporczywe powtarzanie ćwiczeń i zapisywanie swoich obserwacji, do czego już od 1 tomu podróżniczka zachęca, to metoda na skierowanie naszej podświadomości na pozytywne tory!

Beata Pawlikowska - pisarka, podróżniczka, dziennikarka, łowca prawdy, przygód i fotografii. Podróżuje do najbardziej egzotycznych miejsc na całym świecie. Autorka reportaży, felietonów oraz kilkudziesięciu książek podróżniczych i poradników, które ilustruje własnymi zdjęciami i rysunkami. Od lat doradza swoim fanom, jak aktywnie i zdrowo żyć, być odważnym i myśleć pozytywnie.