Seria Komisarz Malin Fors - Mons Kallentoft

“Komisarz Malin Fors” to seria wciągających kryminałów autorstwa Monsa Kallentofta.

Poznaj wszystkie śledztwa, w których brała udział niezwykła kobieta.

Seria “Komisarz Malin Fors” to cykl kryminałów autorstwa Monsa Kallentofta. Obecnie ukazało się w niej jedenaście powieści. Są to: “Ofiara w środku zimy”, “Śmierć letnią porą”, “Jesienna sonata”, “Zło budzi się wiosną”, “Piąta pora roku”, “Wodne anioły”, “Duch wiatru”, “Ziemna burza”, “Łowcy ognia”, “Zapach diabła” oraz “Pocałunek kata”. Wszystkie książki łączy ze sobą charyzmatyczna kobieca postać: komisarz Malin Fors.

Malin Fors jest przedstawicielką służb mundurowych. Stale zmaga się z problemami w życiu osobistym. Nie potrafi dobrze poukładać swoich spraw, jest więc samotną matką, która wychowuje trzynastoletnią córkę. Dla nastolatki zrobiłaby wszystko, także bez wahania oddałaby własne życie.

Jednocześnie kobiea stara się odnaleźć namiastkę bliskości u miejscowego dziennikarza, z którym łączy ją jednak wyłącznie seks. Lekarstwa na wszystkie swoje problemy upatruje w butelce tequili. W śledztwach cechuje ją nieustępliwość, upór i determinacja, która pomaga jej nie zwątpić i małymi kroczkami dotrzeć do celu.


O autorce

Mons Erik Ingemar Kallentoft jest szwedzkim pisarzem oraz dziennikarzem. Urodził się 15 kwietnia 1968 roku w Ostergotland. Zajmował się dziennikarstwem, choć pracował także w branży reklamowej. Seria o komisarz Malin Fors przyniosła mu największą popularność na całym świecie.

Książki z serii Komisarz Malin Fors